Reklama

Reklama

Večeře po americku

  • Česko Večeře v Americe (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na ponurém předměstí na americkém Středozápadě se agresivní punkrocker Simon (Kyle Gallner) po žhářském útoku a střetu s policií znovu ocitá na útěku. Náhodné setkání s temperamentní a společensky nepřizpůsobivou Patty (Emily Skeggsová) mu poskytne kýžené útočiště. Jak se oba vydávají na řadu dobrodružství, začínají si uvědomovat, že mají společného mnohem víc, než čekali... Film Večeře po americku, okořeněný brilantním originálním soundtrackem, zve diváky na divokou jízdu po předměstských lokalitách ve všech jejich svérázných a chaotických podobách. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

AnanAss 

všechny recenze uživatele

Tak večeře v Americe je daleko větší divočina než u nás, zvláště když máme k dispozici netypické postavy v hlavních rolích. On, nezaměstnaný punkáč se zálibou ve žhářství, který je zrovna na útěku před policií. Ona, nenápadná dívka bez přátel, která ráda pozoruje mršiny a touží se, přes odpor nábožensky založených rodičů, vydat na koncert svých idolů. Vztah dvou úplně odlišných povah, již tak pro společnost nepochopených podivínů, se postupně prohlubuje a zjišťují, že nakonec k sobě mají přeci jen blíž, než si původně mysleli. A hlavně, není spíše podivná ta společnost okolo těchto dvou? Pak, že romantika nemůže být originální - když přistoupíte na trošku tvrdší humor, budete odměněni poutavým dějem i formou vyprávění. Formou, která je mi daleko sympatičtější než všelijaké přeslazené komedie… i když přiznávám, že chvíli mi také trvalo naladit se na vlnu těch dvou individuí. ()

nonick1 

všechny recenze uživatele

Na konci této neobyčejné love story v punkovém hávu nelze nezavzpomínat na Visací zámek: Přeplněnej autobus nechával vždycky ujet / Kytky v jeho zahradě mohly volně bujet / Uznával jen kapely co neuměly hrát / Kolem krku nosil umělohmotnej drát…Každopádně pro mě VELKÉ režijní, scénáristické i herecké překvapení, jakkoliv punk není zrovna můj šálek čaje. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

...Myslím, že jsem zhulenej. Jo, seš fakt zhulenej. Zhaslo ti to asi před minutou a furt to taháš... Kurvadrát tak tohle bylo překvapení jako kráva. Režisér Adam Rehmeier už u mě zabodoval sice jednou a to zvráceným a pro běžnýho diváka nekoukatelným snímkem The Bunny Game(2010). Tentokrát vytasil film úplně z jinýho soudku a zabodoval u mě podruhý. Dinner in America je jakousi punkrockovou komediální romancí ve které herecky exceluje Kyle Gallner. Tenhle herec mě začíná bavit víc a víc. Zde jako Simon byl fakt neskutečnej. Chytlo mě to hned od úvodních vteřin a nepustilo až dokonce. Nemám nic co bych filmu vytknul. Dinner in America je filmem kterej za sebe můžu vřele DOPORUČIT. ()

Katie88 

všechny recenze uživatele

Naprostý úlet v nejlepším slova smyslu. Večeře po Americku je punkrocková romantika, se skvělými hereckými výkony, a ještě lepší hudbou. Prvních 15 minut jsem si říkala, jak je to celý divný a potom to dostalo takovej spád, že jsem nestačila zírat. Je to komedie, ale s docela vytříbeným smyslem pro humor. Děj se odehrává někdy v 90kách v USA a zesměšňuje hlavně stereotypy americké středozápadní kultury – široká pole jinak nikde nic, silnice a industriální baráky, narážky na církev – misionáři v Africe a modlení se před večeří… Byla jsem ráda, že se žádné trapné ala super vtipné momenty, jako u jiných romantických komedií nekonaly. "You need to take it down a notch!" ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Dinner in America je punkový rom-com, v jehož jádru naleznete sympaticky podivné postavy, které rozhodně nepředstavují jakýkoliv ideál, přesto jim budete z celého srdce fandit v jejich snažení. A titulní americká večeře se zde opakuje jako útrpný leitmotiv, vedle nějž i výstřední chování všech postav vyznívá naprosto přirozeně. Nadevše jde o velmi solidní indie komedii, jíž vévodí herecké výkony Kylea Gallnera a Emily Skeggs. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Píseň „Watermelon“ napsal a složil pro film režisér Adam Rehmeier ve spolupráci s herečkou Emily Skeggs. Píseň nahráli za jeden den. (Puxina)

Reklama

Reklama