S kapitánem Exnerem, pověstným elegánem mezi českými kriminalisty, se mohou diváci setkat opět, a sice ve filmu Smrt talentovaného ševce. Přepisu detektivního románu Václava Erbena se v roce 1982 chopil režisér Jan Schmidt a roli šaramantního a inteligentního vyšetřovatele svěřil Jiřímu Kodetovi. Exner tentokrát pátrá po vrahovi obuvníka Rambouska, proslaveného (a také majetného) naivního malíře. Řeší však celou řadu záhad, k nimž dochází na starém zámku. Postupně odhaluje přediva vztahů v městečku Opolná, kde právě tráví dovolenou. Exteriéry filmu se natáčely v krásném okolí zámku Opočno. Vedle Jiřího Kodeta ve filmu uvidíte Antonína Hardta, Janu Bouškovou, Miroslava Zounara, Vladimíra Kratinu a Karla Augustu. (Česká televize)

Tommassi3

"Promiňte, doktore, patrně rozumíte výtvarnictví, ale jako psycholog jste tele !!" ;) Tak copak to tu máme ?? Neslaný nemastný elegán Kodet, který je však k nepoznání, když neztvárňuje svého typického frajírka či cholerika, jako kapitán Exner v případu talentovaného ševce, který kdyby se držel svého kopyta, mohl být ještě naživu !! To bychom však přišli o jednu (ne)zajímavou detektivku podle předlohy Václava Erbena, která však ve srovnání s Pokladem byzantského kupce dopadá stejně mizerně jako právě Jiří Kodet.. Prostě jedna, i přes kratší stopáž, příjemně barevná, leč velká nevýrazná nuda !! Kodetův Exner vypadá unaveně, a když se s plachýma očima snaží mladičké a již tehdy naprosto asexuální příšeře Janě Bouškové těmi romantickými plky vykecat díru do hlavy, začínám se v této ničím neoslovující detektivce, která má k těm typickým a divácky nejvděčnějším zástupcům klasického českého žánru zatraceně daleko, ztrácet při zoufalém hledání alespoň náznaku atmosféry.. K nejzajímavějším momentům patří snad jen původně vystřižená scéna, kdy pánové z Veřejné bezpečnosti kosí louku pod zámkem..;) Takže pokud jste si někdy přáli vidět herecky zoufalého Jiřího Kodeta, či téhož pouze ve slipech, pak je tato Schmidtova křeč jasnou volbou..;) ()

Pink.Panther

Kodetův Exner je výborný, Augustův znalec jakbysmet, renesanční opočenská atmosféra taktéž. Někomu toto pojetí možná nesedlo, pro mě je to sympatický film. Produkce: FSB ()

kareen

Knížky s kapitánem Exnerem jsem objevila u babičky v knihovně už někdy na základce a dost jsem se do nich tenkrát začetla. Kapitán Exner byl velice sympatická postava, bavilo mě jeho flirtování se ženskými, to, jak mu podřízení Vlček s Beránkem dělali různé naschvály a kromě toho, že to nepostrádalo vtip a nadhled, to byly také velmi slušné detektivky. Smrt talentovaného ševce byla zrovna má nejoblíbenější, o to víc jsem ale zklamaná filmem. Čekala jsem, že mi třeba zrovna Kodet nebude do role Exnera sedět, ale navzdory zdejšímu hodnocení, jsem nepočítala s tím, že se budu u této utahané adaptace až tak nudit. Bohužel. ()

Siegmund

Nesmírně až nedívatelně rozvláčný děj. Vyloženě rušivě na mě působil „milostný“ vztah Kodeta a Bouškové. ()

slunicko2

Pomalé, nudné, ale hlavně - zcela bez šarmu. 1) Neinformovaný divák může podlehnout dojmu, že půjde o zajímavý snímek. Vražda na zámku, malíři, šaramantní záletník Exner... Ovšem hned první minuty filmu tohoto naivu vyvedou z omylu. 2) Vše je takové...socialisticky šedé a nevýrazné, opatrné, aby jako nikdo nemohl nic namítnout. A jak se dočtete v zajímavostech, stejně mnozí namítali... ()

topi

Nevýrazná kriminálka s majorem Exnerem, kterého ztvárnil Jiří Kodet. Líbila se mě atmosféra červnových dnů a prostředí, kde se vyšetřování vraždy odehrávalo, nelíbilo se mě náhlé vzplanutí majora Exnera mezi místní dívkou, kterou zahrála Jana Boušková, to mě připadlo docela přestřelené a do příběhu se nehodící. ()

rakovnik

Pro mě velice povedená kriminálka, se spoustou pěkně zahraných a především sympatických postav, v čele s Jiřím Kodetem a Karlem Augustou. ()

Martin741

Reziser Jan Schmidt /Konec Srpna v hotelu Ozon/ natocil celkom dobru normalizacnu detektivku. ody na Kodeta vypisovat nejdem, ale normalizacia v CSSR vyplodila aj lepsie filmy : 60 % ()

honajz2

Zvláštní, pohodová detektivka. Nic nervydrásajícího, žádná velká záhada okolo vraždy, místo toho prostě pohodové (a trochu i poetické) vyšetřování. Ono na jednu stranu se mi to líbí, protože se to odehrává v zajímavém prostředí a ten zpěv ptactva v pozadí v přírodě tomu dodává na jakési příjemné atmosféře, takže to tady funguje dobře. I přes to, že je to celé poměrně rozvláčné. Horší ale je, že to absolutně postrádá nějaké napětí a chvílemi mě i přestávalo zajímat, kdo toho Rambouska vlastně zabil. A to je u detektivky asi dost špatně. On mi ten film na jednu stranu sedl a na tu druhou stranu zase ne, takže zůstanu u čistých tří hvězd, ale jsem rád že jsem to viděl. 3* ()

MrPierc

Lidová detektivka. Kapitán Exner je na dovolené a opět ho vyruší práce a musí pátrat po vrahovi v malém městě, kde se zná každý s každým. Dosti nudná zápletka s komickými postavami mezi policií = asi chtěli ukázat, že u policie jsou také normální lidé s humorem. Jiří Kodet mne ale překvapil svou lidskostí a nebyl za každou cenu švihák jako ve většině svých rolí. ()

zette

Prumerny kriminalni film natoceny v celkem netradicnim zameckem prostredi. Kodet se podle me do role kriminalisty moc nehodi, i kdyz to byl vyborny herec. ()

Gavin87

Více hvězd dát nemohu. Vedle kapitána Exnera v podání pana Valy (ve filmu Poklad byzantského kupce) působí na mě tento Exner a vůbec celý děj velmi nudně a nezajímavě. ()

otík

Druhý případ kapitána Exnera (poprvé jako Jiří Vala v Pokladu byzantského kupce) tentokrát s elegánem Jiřím Kodetem. Detektivka je to určitě z toho lepšího průměru, a ačkoli se zde jedná o jeden jednoduchý případ, film nenudí a rozehrává kolem Exnera další love story. Ani Vala ani Kodet nezklamali a ukázali nám také lidskou stránku jindy studených čumáků kriminalistů. Dobrá zábava. Hudba: Otakar Petřina ()

Mylouch

Českému Maigretovi se tu nedostává elegance ani na úrovni socialistického esenbáka a zbývající plachost to nezachrání. Po Schmidtovi zůstává otisk v bahně českého bulváru. Rojnice esenbáckejch sekáčů, volha na renesančním dvorku, vyšetřovatel mléčný závislák ve slipech. Oč vážněji se tu ale dá brát třeba role starého béčkaře Zounara než výkony hvězd v dnešních filmech ! ()

sator

Věrohodnost jednaní postav tak u slabomyslných...Obsazení uspavače hadů-Zounara, nejhoršího herce všech dob do druhé hlavní role to byl kauf... ()

plechulka

Erbenovy detektivky s kapitánem Exnerem jsem hltala v pubertě a ze všech zfilmovaných mi typově Kodet sedí jako on nejlépe, film je však bohužel průměrný. Jediný světlý moment - "Panebože, on to našel! To s ním zase nebude k vydržení!" ()