King Kong

• USA King Kong

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

Maynard.

Na svojí dobu bravůrně natočený film. Skvělá hudba a o efektech cca 75 let starých ani nemluvě. Zkrátka a jednoduše je to klasika, která by nikdy neměla zevšednět. ()

Babous

Oblíbený film mojí prababičky - ve třicátých letech na King Kongovi byla asi třikrát. Musím říct, že i přes širokou generační propast jsem kouzlu tohoto filmu podlehl i já. I dnes skvělé a ohromující triky, hudba, která děj skutečně doplňuje a dodává atmosféru. Sympatičtí hrdinové, velká opice a jedno velkoměsto - co z toho může vzniknout jiného než kultovní klasika? Scéna, kdy King Kong z postele vytáhne spící slečnu a pak ji zahodí na zem z výšky desítek metrů mě děsí dodnes a radši okno nechávám maximálně pootevřené. ()

vitekpe

Uplne bozi klasika bez hluchych mist, s dokonalou a skvele vrestici Fay. Te opice (myslim Konga) je mi celou dobu lito, od zacatku az do konce...a to vzdy, kdyz na tenhle film koukam. Velke doporuceni pro vsechny, nadhera, klasika.. ()

Arkanoid

Vek a technické prevedenie je vidieť, najmä v súbojoch a pohyboch hlavného monštra, keď sa nehýbe pred hercami, ale za nimi. Trhané pohyby veľkej opice a všetkých dinosaurov a veľkých zverov tiež nepridávajú na uveriteľnosti, o hlúpom výraze King Konga nehovoriac. Scenár je klasický King Kong - béčko s nerozvinutými postavami a predvídateľným dejom, ktorý bohužiaľ nefunguje dobre v akcii a berie sa príliš vážne. Napriek všetkému však dielo filmových fanúšikov poteší a herci v úlohách režiséra a hlavnej ženskej hrdinky sú dokonca lepší a uveriteľnejší ako vo verzii od Petera Jacksona. Skull Island ostáva kráľom. Škoda, že film neobsahuje scénu posádky po zhodení dole a napadnutí hmyzom. ()

James87

Zárodek Kongova psycho výrazu bude asi zde. Jinak krásná cesta do pravěku. Film z roku 2005 se drží dost této předlohy. Tahle blondýnka k němu moc sympatií asi necítí. Jinak skvělá tvůrčí práce. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, když jsem si ale uvědomil rok vzniku, tak sem musel jednu přihodit. ()

bari68

Klasika dobrodružno-hororových filmov .Hovorí sa, že dobré a kvalitné filmy nestarnú ,čo je v prípade Konga pravda.Keď zoberiem v potaz rok výroby a triky metódou stop-motion ,žasnem aj trištvrte storočia od premiéry. ()

Rudinsky

King Kong je iba jeden - a vždy bude. Vrátiť sa tak v čase, chcel by som na konci ležať pri nohách krásnej Wray a sledovať účinok tohto masterpiecu na divákov...Niekde v kine v Mannhattane, keď bol svet ešte mladý a plný rozprávok. Krásny a cenný zberateľský zážitok. ()

Han22

Kdo by čekal že u filmu z roku 1933 si budu u některých scén říkat "ty vole, to je hustý"? King Kong je na tu dobu neuvěřitelný film. Zatímco většina hororů se nesla v té době v konverzačním tónu, King Kong je dobrodružný, dá se říct akční monster movie, plný efektů. Tam kde v Draculovi kamera decentně odjížděla, když upír chtěl někoho zakounout, tady uvidíme desítky lidí mrtvých rozšlápnutých, sežraných, roztrhaných, shozeným z výšky atd. Navíc kromě Konga tvůrci rozpohybovali v džungli ještě pár dalších monster a i když jsou efekty úsměvné a roztomilé, rozhodně nejsou směšné a strašné. Souboj Konga s dinosaurem, hadem nebo pterodaktylem nemá chybu. A závěrečné monumentální zůčtování Konga s letadly na vrcholu Empire State Building je už dnes legendou. Zkrátka parádní film a horor roku 1933. ()

iXtr3m3

Bomba na tú dobu, to si viem predstaviť. Ja zbožňujem stop-motion animáciu a prípadnú animatroniku, praktické efekty a tuto cítiť fakt poriadny zápal vytvoriť niečo prelomové. Áno, pre moderného diváka je to brak nehodný čo i len zhliadnutia upútavky, pre mňa je to klenot z dôb dávnych a minulých, kedy som nebol na svete nielen ja, ale ani moji rodičia a predsa mi učaroval. Videl som aj v pôvodnej ČB verzii aj v colorizovanej a fakt že super. Ak bude takýto aj Skull Island, tak sem s tým. Už Jacksonov King Kong dosť čerpal, takže sa nechám prekvapiť. ()

Zagros

Osobně si myslím, že King Kong je hodně špatný film. Nesympatické obsazení, hloupé charaktery a přehrávání, to je první várka mých výtek k nižšímu hodnocení. Další může být „střelený“ příběh, i když ten bych akceptoval, kdyby držel nějak pohromadě. Na tajném ostrově je naplácáno všechno dohromady – King Kong, domorodci, dinosauři, bažina, džungle, zkrátka vše, co se režisérovi hodilo. Bohužel nikdo nepřemýšlel, jak by se to tam mohlo vše dostat a jak by tento ostrov mohl fungovat. Film má také spoustu logických chyb a ke všemu moc nedokáže vzbudit napětí. Za zmínku tak stojí jenom triky, které byly na svou dobu jistě uchvacující. Za ty si ovšem vysloužím maximálně druhou hvězdu navíc. ()

wosho

Díky konečně znalosti originálu musím smeknout před tak kritikou trhaným remakem od P. Jacksona. Originál sice velmi silně zestárl, nemyslím po technické stránce, ale ten zbytek ano. Je nic moc napsaný, zahraný i zrežírovaný-narozdíl od dnešních letních trháků ale má silné kouzlo a půvab, ten má i jeho ramake a plus ten zbytek. Rozhodně však se i za 100 let budou k tomuto dědečkuovi vracet diváci a fandové filmu, což rozhodně neplatí o dnešních hitech. ()

RichardLev

Král všech monster! Film, který ve své době musel diváky naprosto ohromit. Ani po těch 80 letech neztratil nic ze svého půvabu. Kdo by nechtěl vidět, jak si to King Kong rozdává na férovku s Tyranosaurem Rexem a ostatními pravěkými potvorami? Takový wrestling se jen tak nevidí. Musím však přiznat, že chvílemi jsem se maličko nudil a řev půvabné Fay Wray začínal lézt trochu na nervy. Přesto mě tahle klasika velice příjemně překvapila a chápu, jak tenhle film dokázal inspirovat několik generací filmařů. Vidět tohle jako dítě, patří asi mezi mé oblíbené filmy. ()

Paity

Nejsem zákonitě hned zamilován do každého starého snímku, ale starých filmů, jako je King Kong, moc není, proto je dobré se na to kouknout. ()

bradl3y

"Beauty and the Beast. That's your story, boys!" Na úvod - z celého srdce jsem fandil Kongovi. Chápejte - Kong a domorodci spolu žijí v symbióze. Vše funguje, jak má - Kong občas dostane "nevěstu" (btw. ta obří brána, to je aby Kong mohl pohodlně projít, nebo proč?), domorodí obyvatelé se nemusí obávat jeho hněvu a žijí spokojeně dál, dokud do tohoto poklidného života nevtrhnou kapitalističtí Američané pachtící se za senzacemi a profitem z filmů. Obsadí neznámou půdu (jak je u nich zvykem), naruší přirozený chod věcí, rituály a dohodu, ohrozí životy domorodců a způsobí smrt půlky své posádky. Kong poté v Americe ohrozí naši civilizovanou a mírumilovnou společnost svou divokostí a nezřízeností. Naštěstí dostane, co si ten ničitel klidu a míru zaslouží, že jo. Je Carl Denham nějak postihnut? Asi ne, asi je všechno cool. Takže vážně - kráska a zvíře - kdo je to zvíře? ()

Scevola

Po technickej stranke a v pouzite trikovych efektov na svoju dobu dokonale dielo. Vacsina podobne ladenych filmov neodola zubu casu a posobi usmevne o 10tky rokov. Avsak tento film to zdarne prezil do 21.storocia. 8/10 ()

HonzysKISS

Takový masakr jsem teda nečekal. Byl jsem opravdu překvapený, jak se s tím nepářou. Některé scénky ani v dnešních filmech neuvidíme. Fakt paráda! ()

Ezekiel1

Kdybych měl hodnotit pouze příběh je to jasných 5*, ale bohužel...dnes již vypadají efekty v té době asi ještě neuvěřitelné, naprosto směšně. Říkám bohužel, protože remake musí stát opravdu za to! Tak uvidíme v nejbližší době si určitě na film od Petera Jacksona čas udělám!;) ()

dezert

Klasická dokonalá kinematografie v celé své kráse. Dokonalá věc. Jacksonova digitální opica nesahá tomuhle Kongovi ani po chlup na noze. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav