Království Planeta opic

• USA Kingdom of the Planet of the Apes (více)

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. (Falcon)

filipvrbik

Jeden z nejzajímavějších filmů, jaké jsem kdy viděl.... Po smrti Caesara jsem ani nečekal, že vůbec smysluplná čtverka vzikne - a vznikla. Co se týče vizuálu, jsem dokonale ohromen, protože je to prvně, co jsem nepoznal co je real a co CGI, má to efekty srovnatelné s Avatarem: The Way of Water, a po technické stránce je film v podstatě neuvěřitelně dokonalý... Bohužel se dostaneme k příběhu, který je super - ale je jaksi potřeba vidět všechny předešlé díly ( a to i ty původní, nejen ty nové), aby příběh dával smysl. Pochopím, že jestli se někdo vypravil na film "nepřipraven" bude si ťukat na čelo, o čem to vlastně bylo... Mně se to líbilo moc, ale ne tolik jako jednička a trojka nové tetralogie (zatím tetralogie, konec je pochopitelně otevřený pětce)... Ještě k příběhu, který je vlastně velmi jednoduchý, hlavní hrdina Noe čelí vyvraždění své vesnice a vydává se na dobrodružnou výpravu s cílem zachránit přeživší zajatce. Na své cestě potkává lidskou ženu Maeu, která mu vlastně, i když je lidoop (které nesnáší), pomáhá. No a tady ještě vsuvka, chvílemi je to moc akční, chvílemi zase se to táhne, trošku nevyvážené- ale konec je ultimátně skvělý a celkově takový opak jedničky, kde je Caesar a spousta lidí, tady je Mae a spousta opic... Každopádně opice dokázaly, že jsou stále ve formě a zůstávají jednou z mých nejoblíbenějších franšíz.. Viděno v kině (2D, eng.)...95% ()

bobstock

300let po mezirasové válce ve světě hrají primát hlavně klany opic, tedy zdánlivě na což musí pár hlavních protagonistů na nebezpečné cestě terve přijít. Byl sem naprosto ohromen vizuálními triky, které byly krásné ve velkých scenérií a dokonalé v mimice opičích postav zblízka, ve kterých emoce propukly na plno!  80% ()

mosnak

Průměrný bijak o opicich, kterých je mraky. Na nedělní odpoledne proč ne. Ale jako nezapomenutelný zážitek určitě ani náhodou. Čistý průměr za 50% ()

Tuzinho

Vizuál na 5*, ale ten příběh byl nahoru dolu.... Rozhodně se ale těším na další díly z této nové série. ()

Muel

| 20th Century Studios | Kompozíciu som si veľmi užíval už od začiatku filmu a je veľmi zaujímava, dáva zmysel a k tématike filmu sa nesmierne hodila, ale bolo jej už ku koncu trocha veľa. Chcel som viac akcie, ktorú sme dostali; predsalen akčná scéna vo vode je výborná, ale na film s opičkami tu bolo až piveľa kecania. Záporák tu je super, ale má málo priestoru a ending s ním mi neprišiel až tak uspokojujúci, ako by si zaslúžil. Za to ale dobrá vec a teším sa na ďalšie diely novej trilógie, tie prísľuby tu sú a bola by škoda ich nevyužiť. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

VojtechAllen

Tady není o čem, už předcházející triologie je naprosto dokonalá, a čtvrtý díl naštěstí pokračuje v její kvalitě. Mohl bych tu teď jako vždy začít rozebírat klady, kterých je tu nespočet, a rozhodně jich po dalších zhlédnutích bude víc a víc. Místo toho jen řeknu, že tohle chcete, ne chcete, ale MUSÍTE vidět na velkém plátně, protože taková podívaná tu prostě nemá žádnou konkurenci. 11/10. ()

ROCK,THE

Tak a máme tu po sedmi letech pokračování s našimi oblíbenými opičkami. Jak dopadlo? Za mě skvěle navazující film na poslední, řekl bych že mezi novým a posledním filmem je tak +- 100 let Caesar je mrtev ale jeho odkaz žije dál avšak některé klany si ho buď nepamatují, jiné zas překrucují jeho slova kuprospěchu sami sobě a těch kteří ho uctívají a s nim jeho odkaz je již ve světě opic zatraceně málo. Příběh začíná v klanu orlů kde pozorujeme mladého Nea jak se vydává vstříc dobrodružství aby zachránil svůj kmen a svou rodinu a zde se spletité cesty střetnou s cestou člověka a orangutana jenž je jeden z posledních co ochraňuje původní odkaz Caesara a všichni tři se vydávají na trnitou cestu aby osvobodily rodinu a někteří aby bojovali za své lidství a za to že je potřeba vrátit věci tak jak kdysi dávno byli. Zbytek už si vykoukejte v kině. Za mě to byl poutavý příběh ale na předchozí tři díly za mě neměl, byl místy zdlouhavý a zbytečně uměle natahovaný za to audio-vizuál naprosto špičkový a hudba Johna luxusní. Jsem každopádně rád že jsem viděl na velikém plátně a mohu všem jen doporučit převážně však fanouškům franšízy. KRÁLOVSTVÍ PLANETA OPIC . 7.5/10 ()

warrenur

Prijemne prekvapenie. Vynikajuca kamera, zvuk, CGI, rezia a velmi fajne spracovany pribeh. Ceasar-ov odkaz po par generaciach "zostarol" nepekne, pripadne sa vytratil. Zazitok v kine odporucam, treba vidiet na velkom platne a s kvalitnym priestorovym zvukom. Zrejme druhy film nebude robit dvojka Ball / Friedman, ale chcel by som, aby tomu tak bolo, pretoze dokazali ustrazit, aby to nesklzlo do blbiny, ci klise. 75% ()

panvasik

Do kina, jsem šel s tím, že film jednoznačně ohodnotím 5* a jsem rád, že jsem se nemýlil. Dokonalost, která už 13 let nemá žádnou konkurenci... 95% ()

JohnnyKladno

Jasně, audiovizuální nádhera. Je to přehlídka top digitálních triků, ale to nestačí. 144 min dlouhá nuda. Posouváme se o několik generací od Caesara. Jeho samozvaný nástupce vládne tvrdou rukou. Noe, nový opičí hrdina, se snaží vyrvat ze spárů krutovládce zbytek svého zotročeného kmene. No a pak tam máme nejspíš zbytek lidstva, inteligentního, mluvícího. Co dělaly celou tu dobu, kde byly? Vůbec to nedává smysl. První díl je geniální, ale pak už max průměr.. Nechci být zlý, ale tahle série je, krom prvního dílu, jen reklama na CGI. 30% ()

Kopi1

Neměl jsem ohledně nové Planety opic velká očekávání, ale docela příjemně překvapila. Akce je tu sice minimum, ale je to hlavně film o dobrodružství, objevování a dobrých postavách, prostě klasické intro do další ságy. Díky dobrým výkonům a vynikajícím efektům se na to kouká dobře. ()

CaptainCzech

První půlka výborná, byl jsem krásně zaháčkovaný a příběh skvěle plul na vlně zábavnosti. Bohužel pak přišel zvrat kdy lidé opět začnou bojovat o svou pozici na světě. S tím pak přišlo i několik klasických nesmyslů ve scénáři kdy se dějí věci jen proto aby se děj posunul jak je třeba. Vypadá to nádherně, ale od opic bych bohužel čekal víc. Závěrečný souboj je emočně velmi silný. Avšak nastínění věci budoucích mě tolik nevzalo. Noe je každopádně sympaťák a budu mu fandit. Ape power za silné 3* ()

Hapretor

Dějově vlastně zbytečný a obyčejný film o jedné kravce, promiňte, dívce, která svými krásnými kukadly, zrovna povyrostlými kozičkami a nevinným až němým pohledem omámí smysly jednoho šimpanza, který má malého césara a pomůže jí dostat se na vrchol ... skály ... kde se nakonec dozvíme, že lidstvo je opravdu jen proradná a zákeřná rasa na Zemi, a že nás čekají další aspoň tři meganudné díly zase o ničem ... ach jo ... vlastně jsem mohl jen napsat - že je to ztráta času ... a nemusel sem se na to koukat ... a ani to psát tak dlouhé. ()

sadlokan

Ale vcelku šimpatická postape alegorilogie.Zážitek mi hatila obava že se každou chvíli dočkám mezidruhového páření. ()

siloalampa

Všetky diely opíc po roku 2010 krásne šliapu a ani tento nie je výnimkou. Po predošlom diely som si želal akýsi príbehový posun, ktorý naozaj prišiel. Filozofický podtón je veľmi fajn a núti premýšľať, čo mám na tejto sérii ozaj rád, bohužiaľ ma zamrzel koniec, ktorý to celé opäť vrátil tam, odkiaľ som si to nedávno želal odpratať. Čo som však s istotou zistil, že som fanúšik celej tejto série a rád ním zostanem naďalej. ()

Myslivir

Kingdom Come: Deliverance na Planetě opic - mladý muž žije s partou přátel a svojí crush a pomáhá svému komunitou respektovanému otci. Náhle však přijíždí nepřátelská vojska a jejich generál otcovskou figuru z příběhu odstraní, čímž protagonistu vyšle na pouť za pomstou. Dojde na nějaké ty fatalitky, zvraty a zrady a ve výsledku se jedná o solidní učebnicové provedení cesty hrdiny. Základní stavební kámen a pevný výchozí bod pro novou trilogii tedy stojí a snad povede ke stavbě něčeho skutečně velkého. Z Království Planety (proč se to v názvu neskloňuje?) opic totiž konečně začínám ve větší míře cítit ten rozměr, který sugeruje samotný název. Už nejde jen o skupinu opic v jednom lese u San Francisca, ale konečně také vidíme i jiné kouty země - a že se na to krásně dívá. Spousta záběrů na krajinu je skutečná, CGI samotných opic má mnohdy sofistivanější mimiku, než jakou mají lidští herci (Freya Allan), a pouta mezi jednotlivými lidoopi jsou pevnější než v Caesarově trilogii, kde je rozbíjela jazyková bariéra a intelekt postav (proč se za ty roky nenaučil Maurice pořádně mluvit?). Já jen sakra doufám, že všechen naznačovaný potenciál tvůrci zužitkují, udrží laťku kvality přinejmenším na stejné úrovni a nějaké ty přešlapy si ohlídají (jisté prostory se zaplavují vodou se stejnou logikou jako domy v Sharknadu a až příliš mnoho scén se odehrává ve skoro úplné tmě). Další takovou opičárnu, jakou je původní pentalogie ze 70. let, totiž vidět úplně nechci. ()

Lenart

Je pre mňa veľkou záhadou, ako sa v dobe trápnych prequelov a sequelov darí Planéte opíc držať laťku kvality permanentne tak vysoko. Aj štvrtý diel reštartovanej série je dospelý, zemitý, v správnych chvíľach epický a dojímavý príbeh o priateľstve, vernosti, spolupráci i chamtivosti. Dokonale vyrendrovaný vizuál ukážkovo slúži príbehu a neupadá do nejakej prvoplánovej atrakcie. Navyše, hľadanie odkazov na predchádzajúce časti, staré westerny a Bibliu ma naozaj veľmi bavia. Snáď sa Wes Ballovi podarí natočiť celú novú trilógiu.          85 % ()

Ireth12

Pokud jde o vizuální stránku, nemám co vytknout. S příběhem je to horší. Ten film měl obrovský potenciál a nakousl tolik skvělých možností a témat, která by šla rozebrat do celých tří filmů. Bohužel ani jednu myšlenku neprotáhly dál a naházeli to všechno na jednu hromadu, jako kdyby se nedokázali rozhodnout, které myšlence se věnovat. Je to obrovská škoda. ()

bearmeedek

Jiné zpracování, než u předchozích filmů, hlavně u posledního. Film nemá potřebu nějaké vaty a raději posouvá děj pořád kupředu. Problém opice a lidstvo je sice stále podobný, ale vůbec to nebylo špatné. ()

Eventyrer

SPOILERY Ako prvé ma jednoznačne uchvátila hudba. Grandiózna, veľkolepá hudba. Práca s kamerou hlavne v akčných sekvenciách bola skvelá. Príbeh... sa dal. Nebolo to niečo čo sme už pred tým niekde nevideli, ale dalo sa to stráviť. Páčil sa mi konflikt hlavnej a jedinej ľudskej postavy v tomto filme. Bojovala s tým, že je človek, že to čo mali ľudia teraz majú opice a ľudia sú v podstate  iba "hlúpe zvieratá", no vzťah, ktorý nadobudla s hlavným hrdinom a aj s orangutanom, ju začal presviedčať o tom, že majú právo žiť ako žijú, no stále vidí opice ako zvieratá, ktoré nemajú právo používať to čo stvorili ľudia.  Myslela som, že sa budú uberať smerom okolo cestovania v čase, čo sa ale nestalo, a neviem či som sklamaná, alebo nová verzia sa mi páči viac alebo nie. Je to možno, o trochu uveriteľnejšie, no kedže sme nemali príležitosť vidieť z toho viac, nedokážem k tomu zaujať nejaký zásadný postoj. Určite našliapli na potencionálne dalšie filmy, a aj preto nám toho neukázali viac, no možno práve preto mi to pripadá také nemastné - neslané. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

24.12.2023

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá