Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V nedaleké budoucnosti se rodí děti se speciálním X-faktorem, který jim dává nadpřirozenou sílu - ničivý laserový pohled, schopnost přesouvat předměty nebo ovládat počasí. Pro obyčejné lidi je těžké mutanty akceptovat, aniž by se jich báli. Profesor Xavier (Patrick Stewart), celosvětově uznávaný telepat - mutant, proto zřídí speciální školu a jeho záměrem je naučit mutanty zacházet se svými schopnostmi tak, aby z nich lidé neměli strach. Ne všichni mutanti jsou však ochotni přizpůsobit se, neboť nevěří, že by spolu lidé a mutanti mohli žít. Skupina X-men teď musí před těmito tvory lidstvo ochránit, protože jejich šéf, podlý Magneto (Ian McKellen), má s budoucností planety Země velice zákeřné úmysly! (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (872)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Možná trošku problém, že s X-Meny začínám v době, kdy mám za sebou Marvelovské superblockbustery a přece jen u tohoto žánru jde vše hodně rychle dopředu, pokud jde o akční scény. Na druhou stranu, ty X meni mě docela svýma schopnostma zaujali a i ten vztah dvou hlavních šéfíků, kteří stojí proti sobě mě zajímá.  Docela mě překvapil Filmaniak, že dal 5* to bych do tebe drahý Honzíku nikdy neřekl, že jedeš na Rosomácích, no nic no, každej jsme nějakej. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Mal som velke stastie vidiet pekne vsetky 3 casti X-Menov v jedno sobotne popoludnie za sebou s filmovou fanynkou Madison, potom, ako si Madison myslela, ze to bude blbost. Nastastie zmenila nazor a jednotka sa jej velmi pacila. Na X-menov mam najradsej boj ludi proti X-menov a naopak boj dobrych X-menov proti zlym mutantom, co bolo v pripade jednotky a trojky. Tu sa mi pacilo napr. spoznavanie charakteru Wolwerina a tulačky a taktiez spoznavanie hrdinov, hlavne Jean Grey v podani Famke Janssen...... 18.06.2008 ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Rozhodne odporúčam na pozretie. Film má nápad, dej je situovaný do exkluzívneho prostredia, technika je na prvom mieste a ľudské osudy sú v rukách niekoľkých vyvolených. Veľmi pekná sci-fi porcia. Hlavne na začiatku by od toho človek nič také nečakal, ale potom, čo sa Logan dozvie, čo sa mu mohlo stať, celý kolotoč sa roztáča. Tento film je svižný, plných logických dialógov. Skvele natočená sci-fi podľa komiksu, kde proti sebe bojujú dobrí a zlí mutanti, ktorí veľmi ľudskú rasu neuznávajú. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Společenská izolace odlišných - těch, co disponují darem, jenž je zároveň prokletím. Nebo taky Gandalf Šedý Magnetický proti skinheadovi z Enterprise. Jenže.. Tolik postav s nesmírným příběhovým potenciálem a nakonec taková suchopárnost, jejíž prapor musí držet rosomák s havanou v tlamě. Historie už myslím ukázala, že Singerův rukopis je mnohem zajímavější v klasickém dramatu a ne komiksové fantasmagorii.. ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Jako pilot k seriálu (kterým se tenhle film s odstupem let vlastně stal) je to skvělé a bez chyb. Na scéně se postupně objeví hodně ikonických postav, z nichž každá dostane odpovídající prostor, a celé mutantí společenství Singer dobře vykresluje tím, že nejlepší komiksovou postavu historie ostatní aktéři vedou v průběhu filmu za ruku a neustále mu vše vysvětlují. Scénář je inteligentní a tasí nejen nevyhnutelnou problematiku soužití mutantů s obyčejnými lidmi, ale především přesvědčivého a logicky motivovaného záporáka Magneta, jehož potenciál dalece přesahuje jediný celovečerák. Možná je jenom škoda, že film uteče tak šíleně rychle, že ani nestihne zanechat cucfleka na našich zážitkových závitech, a místo nějaké stylové eye candy akce si zapamatujeme výlučně frajera Wolverina, jak drápem fakuje své kolegy, a přitažlivou Halle Berry, k níž se to slovíčko mutant hodí asi jako k mrtvému prášky na spaní. Rozhodně ale revoluční počin, na který se lze dívat pořád dokola a který svým úspěchem odstartoval velkou senzaci... ()

Galerie (130)

Zajímavosti (101)

  • Tyler Mane (Sabretooth) si jednou nechal černé kontaktní čočky nasazené moc dlouho a pak více než den vůbec neviděl - musel mít i obvazy. (fannah)
  • Ray Park (Toad) v jednej scéne uchopí kovovú tyč a začne s ňou zvláštne krútiť. Týmto nenápadne odkazuje na svoju úlohu Darth Maula vo filme Star Wars I: Skrytá hrozba (1999), kde používal dvojramenný svetelný meč. (canucks333)
  • Scéna, v níž se Cyclops na nádraží usměje na malého kluka, nebyla ve scénáři. Šlo o malého velkého fandu "X-Men," který měl nejradši Cyclopse a když se při natáčení jiné scény pořád usmíval na Jamese Marsdena, Bryana Singera napadlo použít to ve filmu. (fannah)

Související novinky

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Po zveřejnění informace, že se ve dalším pokračování Deadpoola, jenž je zatím bez oficiálního názvu, po několika narážkách z předcházejících dílů konečně objeví po boku Ryana Reynoldse i navrátivší… (více)

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

07.06.2023

Režisér Bryan Singer byl dlouhý čas jedním z nejnadějnějších mladých tvůrců v Hollywoodu a jeho kariéra se zdála být neotřesitelná. Rodák z New Yorku se proslavil už začátkem devadesátých let svým… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Reklama

Reklama