Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

jack_scott

Woke feminní p1č*vina, kdy banda p1č , tvořící více či méně sehrané s*up1čí zachraňuje vesmír .. A pak je tam (taky) Nick Fury a jeho "kočka" no. Občas vtipné hlášky, a zvláště zpočátku zajímavý nápad s prohazováním hlavních hrdinek by hravě zvládlo i přes tři hvězdičky, vtipné scény s evakuací posádky vesmírné lodě v "kočičím" žaludku dokonce i hype pět hvězd...ale celkově to má spoustu wtf momentů, a řadu NAPROSTO zbytečných scén. Mohlo to být mnohem lepší - ok, a taky mnohem horší. 50% ()

blondboss

Marvel univerzum (aj keď momentálne upadajúce) je stále moja srdcovka. Tento konkrétny snímok je z celého univerza zatiaľ jasne najslabší, čo ale neznamená, že nemá určitú kvalitu. Vizuálne je to opäť super, Brie Larson potešila, na druhej strane ale veľmi banálna dejová linka, nie veľmi výrazná záporáčka a také trochu nasilu humorné scénky. Marvels určite nie sú klenotom tohto sveta, ale miesto si tu určite nájde. 50 % ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Marvel || Rozpočet: $220 mil. || USA: $84 461 947 - ČR: 13 951 787 Kč - Celkem: $205 615 361 || Co k tomu ještě říct a neplýtvat zbytečnými nářky nad rozlitým mlékem? Kouknul jsem na to jen, abych se tomu vysmál. Krátká stopáž tomu sice v porovnání s Ant-Manem 3 a Thorem 4 přičítá pár bodíků k dobru, avšak ze záporných hodnot. Marvels vypadají jako blbina pro 13leté holky, která měla putovat někam na Disney Channel nebo dnes Disney+, a ne s tím jít do kina po celém světě a tvářit se u toho vážně, že je to další epická must-see marvelovka, to dnes už není prakticky žádná. Pár dalších plusových bodů si odnáší hezká kamera a líbivé osvětlení, které dává na chvíli zapomenout fialovému hnusu z Ant-Mana 3. Green screen a Volume je i přes to všudypřítomné a scény, v nichž postavy kráčí po cizí planetě bez jakýchkoliv skafandrů (nebo aspoň něco, aby bylo jasné, že jsou na nehostinné planetě) jasně působí studiově a lacině. Nyní k těm největším záporům - ústřední trio je nevěřitelně otravné, nesympatické a na facku. Brie, která aspoň působí sexy, je z nich asi nejsnesitelnější, na nějakou novou vůdkyni Avengers apod. ale očividně dávno rezignovala. Parris nic nepředvede a měla by se okamžitě vrátit zpět do seriálu. No a pak Vellani, jejíž zápal je sice legrační a ze všech charakterových vlastností nejlogičtější, jinak je ale ze všech nejotravnější a nejošklivější. Jackson se pak do filmu dostal omylem, nic nepředvede a jen se zesměšní. Hlavní záporačka je ztělesněním všech nejhorších a nejnudnějších záporáků ze všech komiksových filmů. Geniální. Tady celý tvůrčí tým od začátku rezignoval (někteří doslova) točit něco kvalitního a smysluplného, co by Marvel znovu nakoplo. Kam se podělo 220 mega nemá smysl řešit, důležité je, že se je nepovedlo studiu vydělat zpět. Což je vlastně poslední pozitivní bod k tomuto odpadu. 30%. ()

HanzoBureshi

Mě už tahle výrobní linka od Marvelu nebaví. Snad skoro každý divák čekal, že to bude fail, který nenabídne ani nic v oblasti průměru, a je tomu skutečně tak! Film se spíše výjimečně věnuje dívčímu publiku, ale i tak to hodně trpí naprosto random a hloupým scénářem, který by se možná hodil k nějaké 30 minutové epizodě. Začátek šel docela lehce a seznámení s onou situací ještě nebylo pod čarou, ale poté se z toho stal prostě nějaký mišmaš, který postrádal smysl. Někdy mi to připadalo jako SW, poté díky muzikálu jako Malá mořská víla, ale na druhou stranu je lepší zažít tento bláznivý rychlovýrobní nesmysl, než třeba nudu v posledním Ant-manovi. Mé hodnocení: 3/10 ()

xxmurphyxx odpad!

Nia DaCosta má talent, natočiť tri filmy a z toho dva ako ultimátne sračky sa len tak nevidí. Ak si chce táto negramotná opica bez talentu plniť svoje homo feminist negro fantázie, nech si točí Brmbálkove dobrodružstvá z dažďového pralesa, ale nech nekurví už aj tak totálne rozmrdaný Marvel. Jednotka bola sračka obludných rozmerov, ale tento výplach je už iný level. Totálne zbytočný film, neposúvajúci Marvel univerzum ani o jeden mikrometer, ktorého existencia sa nedá nijako a ničím obhájiť, trpí okrem plytkého scenára, otrasnými výkonmi všetkých zúčastnených negrov, indov, cigošov, teplošov a kdejakých iných pičusov ( ok, myslím že sa tam pár krát v zábere mihol aj nejaký árijec ), ktorým kraľuje neohrozená kapitánka Brie ultra piča Larson s jej tupým výrazom a tonou feministických kecov, na ktoré nie je nikto zvedavý. Ozvučenie... bolo. Bolo? Asi bolo. Neviem, nejaké indické kokotiny som tam začul, ale zvyšok tvorilo viac menej vyzváňanie kameramanovho mobilu. Efekty solídne, taký klasický Marvel. Príbeh...tri piče sa lomia so štvrtou pičou o náramky na ruku, ktoré robia...vyzerajú dobre. A asi vedia otvoriť dáky portál, alebo čo za kokotinu. Neviem, väčšinu filmu som brázdil internet, aby mi kompletne neodumrela šedá mozgová kôra. Jebať na to, že to je nudné, trápne, silené, na piču zahrané, na piču zrežírované a preplatené. Obsadenie je okrem hlavnej kurvy all black exclusive, všetko je farbičkové, teplé, primitívne jednoduché a infantilné a to stačí dnešnému mainstreamu. A každý, kto nesúhlasí je skurvený bigot, homofób a rasista. Jebať. ()

Wyorax

Aneb jak jde Marvel do kytek a pomalu leze k odpadu... tohle už mě donutilo i poctivě se začít dívat na filmy z DC komiksů - 30% ()

Facerr

Ano, to je on! Ten nejhorší zfilmovaný komiks, co jsem viděl. Absolutně nevíte, co se tady vlastně řeší a okamžiky, kdy se těšíte až se to rozjede střídají zase chvíle během kterých si už jen přejete ať to skončí. Mezitím pokusy o humor a koťátka, která doma fakt nechcete. Ta snad jediná stála za to:) ()

failer11

SPOILERY Na film od Marvelu velmi slabé, plné klišé.  Ale zase musím i trochu pochválit a to souboj v domě Khanových, který při prohazování působil možná pro někoho chaoticky, avšak na mě naprosto úžasně. Jinak co se týče zbytku filmu scéna s naháněním kočiček mi přišla nehorázně trapná.  Samotná záporačka byla jak pěst na oko, když se pokaždé usmála při zastavení úderu míření vůči ní. Pár věcí tu taky nedává smysl, ale nemám dost energie abych se tu o tom rozepisoval. Takže to tu asi zatrhneme. 42% ()

Polgedney

Lepší než jsem čekal, akce za mě dost dobrá (většinou), záporák neoslnil ale ani to nebyl ten nejhorší z marvel repertoáru a ta herečka se mi líbila. Ani hromada koček nebyla nakonec taková komediální tragédie jakou jsem čekal. Co mi na filmu dost ubíralo byla právě chemie třech hlavních postav, kterou ostatní spíš chválí... No mě spíš většina jejich interakcí přišla trapná až k nevydržení. Pár dobrých momentů mezi sebou asi měly ale bylo jich minimum. Captain Marvel a Brie Larson je v tomhle filmu mnohem snesitelnější než v prvním filmu a nebo v Avengers takže to je taky plus. Celkově jsem si film užil ale byl tolik proplétaný tou špatnou chemií a dialogy že tomu musím dát velmi slabý 4 hvězdičky a je možný že to ještě v následujících dnech nebo týdnech přehodnotím a snížím to na 3 ()

fritol34

Tak jsme byli v kině. Po článcích a zdejších recenzích jsem byl skeptický. Také už jsem od Marvelu nějakou dobu neviděl něco po čem bych šel z kina nadšený. Tohle ale bylo poměrně příjemné překvapení. Hlavní hrdinky, které mě podle fotek před zhlédnutím filmu děsily svou různorodostí, byli supr. Dobře sehrané, triky fajn a na jednodušší zápletce mi nic nevadilo. Celý děj táhly hlavní hrdinky a člověk se nenudil. Když budou i další filmy od Marvelu jednodušší v zápletce tak budu spokojený. Hlavně když si člověk může zajít na fajn film do kina, vypnout a užít si. ()

HNTR

Další marvelovka, která nenadchne ale v zásadě neurazí. Je to taková jednorázová blbina, kterou stojí za to aspoň jednou vidět. Carol Danvers dostává konečně charakter a prochází si emočním obloukem. Doplňují jí v zásadě dvě postavy, těmi jsou Monica Rambeau a Kamala Khan. Díky dospělým postavám Kamala nepůsobí tak divně a ujetě jako v sólovém seriálu. V momentě kdy jsou na scéně tyto tři postavy odehrává se zajímavě natočená akce a v některých momentech i obstojný humor. Horši je nevýrazná záporačka, která hraje páte kolo u vozu a ve své podstatě je jen výplň. Možná by to chtělo více popsat a vysvětlit to prohazování postav při použití schopností. Někdy se postavy vystřídají a v dalším momentě zase ne, postrádá to hlubší smysl. Pokud by se film držel v akční notě úvodní sekvence, tak by se jednalo o dost slušnou podívanou, film ale posléze šlápne na brzdu, což je škoda. ()

imaginer21

Vesmír, kočky (ty i ony), kosmické výtahy. Atmosférická tuctovka. Ono to navzdory všem recenzím není až tak zlé, jen prostě na úroveň Marvelu žalostně odfláknuté. Hravou a nápaditější první polovinu vystřídá v té druhé půlce stopáže sterilita a únavná šablonovitost, která nepřináší žádný milý nebo jakkoliv podstatný moment. A celou dobu jsem si pokládal otázku, jestli Fury aspiruje na neznuděnější postavu Marvelu nebo Samuel L. Jackson na neznavenějšího herce Hollywoodu. Jeho "cool" pohledy už byly daleko za hranou, kdy už nebyly "cool", ale prostě jen bez jiskry. Dívčí trio fajn, Iman má komediální potenciál jako víno. Rodinná linka Carol a Moniky nemá ten správný tah na emoce, i když se o to snaží. Co ale film drží hodně nad vodou, je pořád moc líbivý vizuál, který plátnu sluší. I proto jsem do kina vyrazil (a nakonec až tak moc nelituji), i když film samotný skončí v archivu jen jako průměrná marvelovská jednohubka. ()

SamGee

Raz Marvel Studios produkuje úspešné hity, inokedy nedotiahnuté, ba až menej kvalitné  projekty. Keď sa vyskytnú slabé marvelovky, ľudia okamžite spozornejú. Ako je na tom Marvels, najnovšia snímka považovaná za kasový prepadák?    Marvels odkazuje na tri supehrdinky - Carol Danversovú (Brie Larson), Kamalu Khanovú (Iman Vellani) a Monicu Rambeau  (Teyonah Parris) - a vo filme si prehadzujú medzi sebou miesta  vždy keď využívajú svoje schopnosti. Dôvod, prečo hrdinky prežívajú túto anomáliu, je Dar-Benn (Zawe Ashton), bojovníčka s osobnou vendetou, ktorá kradne prírodné zdroje zo všetkých planét. Naše protagonistky musia spojiť sily a spasiť galaxiu.     Úprimne, premisa o bande nesúrodých postáv bojujúcich za existenciu vesmíru dýcha tuctovosťou a hoci sa Dar-Benn prezentuje ako fyzicky náročný zloduch, slabé motivácie nezachraňujú jej charakter.  Všetko to spadá na 105 minútovú stopáž. Na jednej strane sa príbeh posúva dopredu, ale skracuje si tým expozíciu a hľadá skratky na vyriešenie osobných konfliktov. Napr. netrávime viac času so záporačkou a hrdinky, ktoré si prechádzajú vývojom, vyriešia personálne problémy v priebehu jednej – dvoch minút.    Ak by som mal hľadať najväčšie pozitívum, bola by to ženská „sväta trojica“. Ich vzájomná chémia funguje a každá z nich niečím prispieva. Carol podáva (konečne)  najlepší výkon z doterajšej série Captain Marvel, nakoľko ukazuje zraniteľnosť, Kamalin  entuziazmus „nakazí“ divákov a Monicina rozvaha drží ženský tím „pri zemi“. Výmena ich superschopností sú studňou pre humorne situácie aj pre nápaditú akčnú choreografiu.     Vedľajšie postavy majú čo povedať. Charizma Samuela L. Jacksona nevysychá, komentáre Kamalinej rodine pobavia a Flerkeni, rozkošné mimozemské mačky, rozosmejú najviac z celého filmu.    Technická stránka -  vizuál s kostýmami sršia farebnosťou, počítačové triky si udržiavajú úroveň a muzikálová sekvencia, ktorá je akoby vytrhnutá od Disneyho rozprávky, prekvapiví publikum.    Či je Marvels stratou času, záleží od názoru na ženské hrdinky a odľahčené komiksovky. Ak preferujete vážnejšie námety alebo vám vadia supersilné dámy, bude to pre vás nočnou morou. Avšak keď si chcete iba užiť komiskovku a nič iného, potom Marvels má všetko čo potrebuje – neiritujúci ženský triumvirát, nápaditú akciu a funkčný humor.    Dej, záporáčka: 3/10, Minutáž: 5/10, Ženské trio, Samuel L. Jackson, Kamalina rodina, Flerkeni, akcia, vizuál: 7/10, Kostýmy: 8/10, Počítačové triky, muzikálna zložka: 6/10, Celkovo: 6/10. ()

kokos.o

The Marvels přináší do světa Marvel studia nezvyklé pojetí, které může být překvapivé pro fanoušky klasických superhrdinských filmů. Jedná se o film, který spíše připomíná pohádku určenou pro slečny mladého věku. Tento netradiční přístup k materiálu z Marvel Universe může být problematický pro ty, kteří očekávají klasický superhrdinský zážitek plný akce a napětí. Film se zdá být více orientován na mladší publikum a může zanechat starší fanoušky trochu zklamané. Nicméně, pokud se divák dokáže naladit na tuto novou vlnu a přijmout film jako odlišný žánr, může si užít příjemný oddechový zážitek. The Marvels nabízí prostou zápletku a pohodové rozuzlení, což může být osvěžující v kontrastu s komplexními příběhy a akčními sekvencemi, na které jsme zvyklí od Marvel studia. Doufejme, že budoucí filmy od Marvelu se vrátí k původnímu stylu. Celkové hodnocení: 4/10  Art: 7/10    Akce: 5/10    Vtip: 6/10    Napětí: 6/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 3/10    2D    12/2023 ()

david141474

Další Marvelovka je tu a co si budem, moc dobrý to nebylo, ale musím říct, že to bylo krapet lepší než Quantumania. Omlouvám se všem, kteří tento film mají rádi, ale tady aspoň není Kang a je to trochu odlehčenější. Ale má to plno chyb to zas jo a taky neříkám, že byl Kang v Quantumanii do očí bijící prvek, což není pravda, ale letos je tady už druhá věc s ním, tak je vždycky dobrý si od něho chvilku odpočinout. A to se tady povedlo na výbornou. Tento film je takovej nemastnej, neslanej, ale dá se. Takovej pomalejší, trochu nervy ničicí, ale takových filmů je plno. Ani jednu z hlavních postav moc nemusím, ale Larson jako herečku mám rád, ale role Captain Marvel ji prostě nesedí. No a Ms. Marvel je příšerná už od seriálu, takže žádná změna. Ta herečka není moc dobrá a skvělými hereckými výkony taky neoplývá. Ta vlezlost a dětinskost Ms. Marvel mě neskutečně vytáčela už v seriálu a tady se v tom pokračuje, takže je to docela na hovno no. No a Captain Rainbow, taky nemusím, takže trojka jak "ze snů", co si budem. Děj se dá, ale žádná hitparáda to taky není. Linka na planetě oceánů je skvělá, jedna z mála, kterou jsem si fakt užil, dokonce i ta akce byla pěkná. No a linka na vesmírné stanici plné koček, byla dost vtipná celý kino se začalo smát a já jsem se taky ušklíbl. Finále mi přišlo neskutečně přeplácaný a opět tu šlo o záchranu světa. Hlavní záporačka slabá až hrůza. Doufal jsem, že se tu objeví Ronnan, ale pak jsem si uvědomil, že umřel. No a finální scéna je perfektní, i přes tu nesympatickou Ms. Marvel. No a podtitulkovka ve mně vyvolává hodně otázek a menší očekávání na Secret Wars. 7/10 Dalo se, ale ta Ms. Marvel byla příšerná! (Velký Špalíček - 16.11.2023) ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí