Marvels

• Slovensko Marvels (více)

Carol Danvers (Brie Larson), známá také jako Captain Marvel, získala zpátky svou identitu, kterou jí vzali kreejští tyrani, a pomstila se Nejvyšší inteligenci. Když ji povinnosti zavedou k anonymní červí díře spojované s kreejským revolucionářem, padá na ni kvůli nečekaným okolnostem tíha celého destabilizovaného vesmíru. Její schopnosti ji propojí s Kamalou Khan (Iman Vellani), alias Ms. Marvel, a její vzdálenou „neteří“, kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), z níž se mezitím stala astronautka organizace S.A.B.E.R. Nesourodá trojice musí spojit síly a naučit se kooperovat, aby mohly společně zachránit vesmír. (Falcon)

B.Wilde

Jo, jako souhlasím, není to nejlepší film od Marvelu, to ani náhodou. Ale mě se to líbilo! Fakt. Captain Marvel mě bavila už ve své sólovce a i když vím, že není úplně oblíbená, já s ní neměla nikdy problém. Kamala je naprosto perfektní ukázka fan girl a i když jsem o dost starší, stejně jsem se v pár věcech viděla a musela jsem se nad tím pousmát. A Monica? No... to je prostě Monica. K ní si ještě trochu hledám cestu, ale do téhle trojice hrdinek mi pasovala. Odlehčený Fury mi vůbec nevadil a scéna s "koťaty" byla tak nečekaná, že mi to přišlo nakonec jako parádní vsuvka. Vlastně je to zvláštní... v Love and Thunder mi ten humor třeba až tak moc nesedl a taky jsem se u filmu zasmála několikrát... asi občas fakt záleží, s jakým rozpoložením člověk do toho kina přijde. V poslední době to rozhodně není první film, která jsem si užila a pak jsem přišla na čsfd a divila jsem se tragickým procentům. Hlavní zápletka byla trochu nedotažená, předvídatelná a Dar-Benn nebyla kdo ví jaký záporák (popravdě jsem byla na Tomovu milou - Zawe Ashton - dost zvědavá a v té roli mi přišla tak nějak... prkenná? Rozhodně mi tam něco haprovalo...) ale asi se s tím dokážu smířit. Oproti jiným věcem z poslední doby bych se na to klidně mrkla znovu. A poslední vsuvka: Chtělo by to méně hejtu na ženské postavy u Marvelu. ()

SidneyP

Hele, já jsem si řek, že na tohle do kina už nepudu, bo po těch hovnech, co nám tu Marvel za poslední roky vysypal jsem měl hemoroidy jak svině. Takže jsem si pěkně počkal na VOD a musím uznat, že to tak špatný nebylo, a že jsem to čekal MNOHEM horší! Jedná se o něco prvotřídního? Nie. Je záporák nejlepší ever se silnou motivací? Nie. Ale odsejpá to, postavy jsou super (až na Furyho, ze kterého od Spidermana dělají totální parodii sebe sama) a Ms. Marvel mě už třeba nesrala tolik, jako v seriálu... obecně mě ten film nenasral tolik, co třeba dovedly poslední seriály. Na zimní jednohubku úplně supr. ()

Artard

To už nemá Disney na kostýmy a masky? Keď 99,9% obyvateľov vesmíru sú ľudia? Aktuálna produkcia Marvelu je už fakt hodná maximálne Disney Channel. ()

Kopi1

Jednoznačně nejhorší film v MCU. Jeden z nejhůře zrežírovaných filmů, co jsem za poslední léta viděl. Opravdu nevím, kdo si myslel, že tohle je dobrý pustit do světa. Určitě kvantum přetáček a absurdní rozpočet, který spíš vypadá, jak kdyby se filmu chytlo nějaké malé amatérské studio. Quantumania a Thor 4 aspoň něco měli (i když málo) - nějaké charisma u postav nebo 'příběh' oproti tomuto filmu. Zde je špatně snad všechno. Hlavní co napíšu, tak je hrozný casting Zawe Ashton. Nejhorší záporák v MCU - jak hereckým výkonem, tak i postavou. Nevím, kdo psal scénář Furymu, ale asi koukal moc na ty nejhorší sitcomy. Film nemá absolutně žádný řád, směr, logiku, charakter atd. Jedna hvězdička ani nevím za co, asi z milosti. Pouze pár dobrých nápadů při akčních scénách, toť vše. Ach jo. ()

AnanAss

Vyčistit ucpaný záchod, naučit se štrikovat a uplést si kousavý svetr, zkonzumovat kachní embryo s tofu, proběhnout se lvím výběhem, strávit propršený víkend s tchýní ve stanu - krátký seznam činností, které jsou příjemnější než sledování tohoto paskvilu. Marvel se dostal na totální dno a zpečetil to svou verzí Spy Kids. Vypadá to divně, nedává to smysl a humor je trapný. Ve zkratce se zde skáče mezi různými lokacemi, teleportují se (mezi sebou) postavy a je tady kočka co požírá lidi. A znuděný Samuel, u kterého se divím, že má toto zapotřebí. Nevím ani za co ten bod, snad jen za to, že to vypadá trošku filmově a je to krátké. Jinak jedno velké utrpení. ■ AnanAss‘s Score: 1/10 ■ ()

NorseSword24

Najväčšie ťaháky sú Jackson a Vellani. Larson je pre mňa stále len tvrdohlavá otrava a ta tretia nestojí ani za reč. Digi-mačkovité finále si ma absolútne nechytilo. Ale pre mainstream to je v pohode prijateľná oddychová komédia. ()

Ondr@932

Nejslabší Marvelovka vůbec ?! Bohuzel je to tak. Akční, sci-fi a napínavé scény stále však na dobré Marvelovské úrovni na které jsme byli zvyklí. Bohužel však nastolený trend po událostech v Endgame je vidět že Marvelu nesvědčí a tím je myšleno hlavně že ročně “jede” film za filmem, seriál za seriálem a nekouká jíž tolik na kvalitu jako dříve. Otočil o 180 stupňů a stal se tak i trochu “feministickým Marvelem”.. Přijde mi že tomu tak je pomalu od té doby, co Disney převzal Marvel… Dále Marvel už ani tolik nelpí na kvalitních režisérech, jede podle šablony a standartů. Upřímně, když sem viděl seriál Ms. Marvel a dozvěděl sem se že tato Palestinská superhrdinka bude hrát i v této Marvelovce, tak už hned i díky tomu sem neměl vysoká očekávání, ale aspoň sem doufal v průměr, ale bohužel ani to se nestalo. Ustřední ženská trojice by mi ani tolik nevadila, byla mezi nimi docela dobrá chemie a předváděli dobré a uvěřitelné výkony. Problémem tohoto filmu je hlavně slabá režisérka, rutinní a nezajímavý scénář. A ani Samuel L. Jackson to nezachránil. Celé je to dost křečovité a jediná záchrana je to že stopáž filmu je hodně krátká. PS: Snad není ještě s Marvelem úplně konec a v dalších letech se snad doufejme ještě polepší, protože tohle je hrůza a nemohu jinak než 4/10. Viděno v kině. ()

kondor77

Na film mě dnes pozvala má drahá polovička (neteř) a musím se přiznat, že jsem dostal co jsem očekával. Mám tím na mysli hezké holky, solidní akci a mizerný příběh. ()

chernobyl

Náhodou, ta mladá holka byla aspoň roztomilá (asi jediná, koho ten film bavilo točit), ale škoda. Jakoby lidi, co dělají tady ty filmy nikdy nečetli komiksy, na kterých je to založené. Což by taky asi nevadilo, kdyby aspoň zbytek těch herců nehrál tak, že všici ví že hrajou v uplné blbosti. A jde to na nich vidět. Protože tak dementní hra herců se blbě hledá. Captain Marvel furt koulí očima, jakože nechápe nic (to má fakt posílit nějakou ženskou myšlenku?), captain marvel 2 oproti wandavision hraje fakt tragicky a vlastně co se stalo s tím náramkem? Zajímalo to vůbec někoho? Já teda nevím, ale na konci filmu má ta holka jenom jeden ten náramek, ale nějak tam bylo to, že jí ho předtím vzala ta druhá holka. Pokud už používám nějaký předmět, tak by ten předmět aspoň mohl fungovat v příběhu, že bychom se třeba dozvěděli, jak to funguje, že je a najednou není a pak je to jedno. Možná chci hodně, ale přijde mi to jako málo co chci. Vzít něco tak parádního jako je ten starý příběh captain marvel (a myslím ten starý včetně té smrti) a udělat z toho takovou bezduchou, ale docela zábavnou podívanou je divné. a udělat z hlavní postavy někoho kdo způsobil genocidu nějaké planety je už uplně nonsens, velice těžce se pak fandí takové postavě. skoro to vypadá, že na ni hážou nepořádek. ale to už je holt takový meta přístup, na který sme si od promethea museli zvyknout. a to ani nemluvím o tom, jaký bordel s původním captain marvel udělali v aktuálním what if... ()

Rasle

Pred zhliadnutím som sa psychycky pripravil, že film bude pokračovať v úpaku Marvelu.... Pripravil som sa zle... Dopadlo to ešte horšie... Tie dve zlepené hviezdy dávam za posledné dve scény.... X-meni sú na ceste!!! ()

Johny M.

Chtěl jsem napsat, že film smrdí frndama i z plátna, ale ne... jako na jedný z mála marvelovek jsem na něm nebyl v kině. Možná jen proto na mě Marvels neudělali takovej dojem, protože jinak mě to přijde OK. Captain M je neskutečná kočka, Ms. Marvel je taky sympaťanda, přestože její seriál jsem jaksi nedal a i zbytek castingu je v pohodě; naštěstí je i dost Furyho. Koment zakončím, jak jsem začal: na to, že to točila ženská, dost slušný :-D ()

Torgal

Ostáva len dúfať, že Marvel týmto filmom dosiahol dno a hlbšie klesať nebude. Ono už ani moc nie je kam. V tom marazme čo kedysi hitové štúdio teraz produkuje tento film ale paradoxne nepovažujem za najhoršie natočený. Druhý Black Panther ma napríklad štval viac a Quantumania bola odpudivejšia. Marvels ale vykazujú takú kreatívnu nemohúcnosť, scenáristickú bezradnosť a nepochopenie publika, že právom budú slúžiť ako odstrašujúci príklad toho, ako sa nemajú točiť veľkorozpočtové popkornovky. Tak predovšetkým nutnosť napozerať desiatky hodín seriálov na Disney+ aby sa človek orientoval v postavách. Ďakujem, neprosím. Ďalší klinec do rakvy bola s prehľadom najhoršia (a najhoršie zahraná) záporáčka univerza (Zawe Ashton už dúfam fakt nikde neuvidím). V Marveli mali ale zjavne celkovo pomotané priority. Tento film očividne cielil na prepubertálne dievčatá, čo bol priam samovražedný ťah. Nezaujímavá zlátanina plná logických prešľapov vydávaná za príbeh a znudený Nick Fury (ktorý tu bol tak nejak navyše) ale aj tak nedávali veľa šancí na úspech. Ako výrazný faktor všeobecného odmietnutia filmu vnímam aj tzv. “superhero fatigue”, kedy sú ľudia už presýtený komiksoviek a na takého nevýrazné “produkty” sú oveľa kritickejší ako by boli pár rokov dozadu. Ale zopár pozitív by sa našlo. Iman Vellani ako Kamala Khan mala sympatickú energiu (i keď herecky to bolo slabšie) a akčné scény s prehadzovaním tiel boli celkom fajn. Flerkeni a muzikálová planéta čistý bizár, ktorý zaujal hlavne tým, že toto mal niekto fakt gule pustiť do sveta. 3+/10 ()

Beo.wulf

Málo kdy píši recenzi, ale tohle si to zaslouží.... WTF.... Kamala je nesnesitelně ukníkaná, Carol je bez chuti a Monica je tak chytrá až se mi z toho chce zvracet. Tři trubky se sešli aby zachránily svět, sice nechápu jak to mohly dokázat, ale stále jsme všichni naživu, i po tomto bijáku. Jedinným úsměvným okamžikem pro mě byl pokus Kamalinýho bratra o vypnutí máti ovladačem, a pak už byl konec, konečně. Nezáživná FEMALE podívaná🙄 ()

moviechecker

Dnes som si po dlhom čase odolávania povedal, že dám šancu Marvels. Nedávno som pozrel/nepozrel Madam Web i Aquamana 2 takže som už od toho komiksového sveta radšej neočakával absolútne nič. No musím povedať, že som zostal milo prekvapený a zaskočený. Hurónsky som sa smial prvú pol hodinu. Trochu som vychladol až pri tej spevackej pasáži, no potom prišli na rad mačiatka a znovu som vybuchol smiechom. Tento film považujem za najlepšiu komédiu roku (myslím to v dobrom) a doslova predčil moje očakávania. Kamalina rodina prispela svojou troškou a ak zajtra budem mať svalovicu na brehu tak viem, kto za ňu môže. Navyše ako bonus bola neprehnaná dĺžka filmu, takže som celkom spokojný a vysmiaty. Z posledných marvelovských vecí určite najsympatickejšia záležitosť od Kamalinho serialu. A ten “modrák” na konci čista radosť vo mne (ako by povedal kapitán Danko). ()

Jajar

Snímek nezvládnutý po produkční, castingové, scénáristické i režijní stránce. Pokud Marvel nechce točit filmy pro děti mladší deseti let, tak bude muset něco zásadního změnit. Po Quantumanii další výbuch a úplná blbost. ()

MarekPlachky

Definitivně jeden z filmů, který byl natočen. Ale teď vážně... Pokud od filmu očekáváte naprostou katastrofu a 100 minut bolestivého, nervy drásajícího, kosti lámajícího, pozadí drtícího utrpení, tak budete vlastně poměrně překvapeni. Není to naprosté dno kinematografie a i postavy tu svým ojedinělým marvelovským způsobem fungují. Samotná Captain Marvel působí jako nová postava, již není postavena vysoce na mramorovém piedestalu bohyně, dokonalá všehoschopná super-lidská bytost, dokonce ve filmu dělá chyby a musí se vypořádat s následky svých činů. Krátká stopáž také není ve filmu potíž, se sto minutami nic netrvá příliš krátce, ani se zbytečně netáhne. Je to zkrátka jeden ze superhrdinských filmů v hromadě jiných superhrdinských filmů, ale 30x lepší než první Captain Marvel. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí