Davies182

Naprosto úžasná klasika. Toto byl úplně první film, ve kterém jsem viděl obnažené poprsí (myšleno opravdu ve filmu); zazní zde také památná věta o velikosti Suchánkova přirození. Kdo neviděl, nemůže existovat. ()

Arbiter

... Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak smíříme, horší jeto s tím, čeho jsme se dopustili sami na sobě... Lidi jako je Radek budu dycky respektovat... Být tim, čim doopravdy jsme, neni nic lehkýho a v pubertě už vůbec ne. V každym se to pere a málokdo se dostane tak daleko, aby se nechoval tak, jak se od něj očekává, ale tak, jak to cítí.. Pro mě hrozně důležitý téma, ač postavený v kulisách lyžáku souškovacího období... Edit: Jak tak koukám na ostatní komentáře, tak jsem vlastně úplně zapomněl, že to je i výborná komedie! :-D Jsem se holt nechal strhnout tim koncem no... ()

Phobia

Tohle kultovní komediální drama jsem viděla nejméně 4x a vždycky mě spolehlivě pobavilo, jako bonus navíc nabídlo i trochu moudra a moralizování pro mladé nevychovance:-). Kam se hrabou spratkovití, protivní "Snowboarďáci". Moje nejoblíbenější hláška: "Pojedeme zkratkou. Sice je to delší, ale zato horší cesta." :-) 95% EDIT: Tak jsem udělala chybu a podívala se na film po letech znovu... nějak už to není ono. Několik vtipných či silnějších okamžiků zůstalo, ale ta přemíra moralizování tak nějak irituje. Nicméně pořád slušný nadprůměr a stojím si za tím, že "Snowboarďáci" a vůbec filmy o současné generaci teenagerů se imho můžou jít zahrabat. 80% ()

-bad-mad-wolf-

Hm, nakonec se z toho vyklubalo spíše drama, ale je to příjemné. Jen jsem litoval, že Cabadajovi nedal nikdo přes držku. Oddechový průměr z nejprůměrnějších. ()

lesumir

Predchudce dnesnich teenegerovskych komedii :) Ale pro me nic vyjimecneho, nesympaticti herci, ty tri hvezdicky udelal Brzobohaty. ()

Jamal

Film který je o rok starší než já, ale viděl jsem ho poprvé jen před pár měsíci. Ale líbil se mi stejně více než mnoho US komedií podobného žánru, ale bohužel bez vtipu a příběhu. (( :: ()

Hrabka

Pro naši generaci z přelomu 80. a 90. let to není taková bomba jako pro naše rodiče. Komedie je to velmi povedená s pikantními scénami a hláškami. 75% ()

juta

Smaženky a majstři mají působit komediálně, ale z mého pohledu je to spíše takové drama o tom, jak se na lyžařském kurzu rozhádá a roztrhne celá supr parta, což může negativně ovlivnit i diváka. Hlavní je, že se člověk u toho dokáže pobavit i zamyslet a že tu hrajou skvělí čeští herci. ()

paascha

Film o mé generaci. Prožíval jsem totéž v témže věku a téže době, snad jen ne tak dramaticky. Dnes k pousmání:-) ()

lamps

Na to, jak nemám rád české filmy, v nichž se hlavních rolí chopili dospívající teenageři, tak tohle bylo hodně povedené. Duchoslav, Kopta i Suchánek působí velmi přirozeně a zábavně, když hrají karty o svou vysněnou holku, a stejně tak i Radoslav Brzobohatý, jenž jim coby učitel a dívčin otec nedává nic zadarmo. A konečně to hašteření s alkoholem je opravdu jako ze skutečného života, jeden můj spolužák by mohl vyprávět:-) ()

Big Bear

Slušná komedie, ze které na Husákovské ročníky dýchne mládí, čas škol v přírodě a lyžařských zájezdů... I když hráli coby děti i dříve, vstoupili zde do širšího povědomí Jan Antonín Duchoslav a Michal Suchánek. Dnes je jich bohužel TV plná a jsem jimi zcela přesycen. Ve filmu rozhodně zaujmula Freimanová a Brzobohatý. Příjemná nostalgie, vzpomínka na večírky, tajné kalby, lyžákové kanady, lyže Artis s vázáním Kandahár a vůně vosků Skivo vax :-).. :-) * * * ()

Boogeyman

"Zatímco v amerických teenagerských komediích hlavní hrdinové řeší jak zasunout, v Čechách jim jde především o to, jak zachlastat." Parádní komedie okořeněna nádhernou hudbou a nesmrtelnými hláškami! ()

Je.n.n.y

S tím, čeho se na nás dopustili jiní, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +je to pěkný film, pobaví, zaujme, holky jsou sympatický, příběh je zajímavej -teď docela lituji, že jsem sněženky neviděl dříve/// Před Snouborďáky byly Sneženky a machři a předpokládám, že udělali stejnou díru do sněhu jako před pár lety právě duo Kotek+Mádl. A i když tato dvojice je zábavnější (alespoň pro současné publikum), tak ani Sneženky a machři nejsou k zahození. A to ani po letech (schávlně neuvádním číslovku, abych nezaměňoval s pokračováním). Příjemně jsem se totiž bavil. Některé hlášky jsou již možná zapomenuty a ani já osobně si nepamatuji, že by je někdo v mém ranném stádiu vývoje používal (rozuměj: ve škole), přesto mají něco do sebe (a nebo možná jsem je slýchával, ale nevěděl odkaď vítr vane). No a tehdá to musel být vážně mela. A stejně tak bude mela to nové pokračování. Rozhodně si jej nenechám ujít a tento první díl si dám rád kdykoliv znova./// Celkem 77%/// ()

Disk

Až po letech mi došlo, že je to vlastně velmi smutný a melancholický film o teenagerech. Radek John s Ivem Pelantem geniálně vystihli mentalitu nejen tehdejší osmdesátkové mládeže, ale puberťáků celkově. A my dnešní třicátníci jsme nebyli o nic lepší, to jenom o sobě tvrdíme. Ten závěr je zkrátka úžasný. A k tomu skvělý hudební motiv Zdeňka Johna. ()

salahadin

Tínejdžři jsou konstanta = furt stejní, ať jsou to Snowboarďáci, nebo Machři. Zato filmy jsou proměnné. A Smyczekovi tahle rovnice vcelku vyšla. Až na Cabadaje, na tohohle nevycválaného holomka nemá ani Ko(ko)tek... ()

Omnibus

Svěží komedie s hláškami, které zlidověly nejen na horách, ale i dole v údolích. Dá se shlédnout při sklence svařáku či grogu, ale i za střízliva a ani v tom případě nenudí. A myslím, že to není jen díky nostalgii, že je i po letech stále koukatelná a zábavná. A dodnes je i k vážnému zamyšlení. Čeho jsme se i my sami na sobě ve svém životě dopustili... ()