Reklama

Reklama

Indiana Jones a Chrám zkázy

  • USA Indiana Jones and the Temple of Doom (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Indiana Jones se svým dětským společníkem Quanem prchají před čínským zločineckým gangem v doprovodu americké zpěvačky ze Šanghaje. K útěku použijí omylem letadlo, které patří právě šéfovi gangu, což se Indianovi a jeho společníkům nevyplatí. Piloti ze stroje vyskočí na padácích, když předtím vypustili z letadla všechno palivo. Hrozí katastrofa v podobě nárazu stroje do okolních hor. Indiana si však poradí. Společně se svými průvodci vyskočí z letadla v gumovém nafukovacím člunu, který je nejenom úspěšně dopraví na zem, ale díky tomu, že dopadne do řeky, je dopraví i do Indie. Indiana by nejraději pokračoval do Dillí a pak domů do Ameriky. Místní vesničané ho však požádají o pomoc v podobě záchrany vesnice. Vyznavači zla z nedalekého paláce ukradli totiž vesnici její kouzelný kámen, který vesničanům poskytoval ochranu a úrodu. Indiana se se svými průvodci do chrámu vypraví a zde brzy zjistí, že se ocitl přímo v hlavním sídle sekty Thuggů. Ti zde nejenom uctívají bohyni smrti Kálí, ale také zde v jakémsi tajném dole hledají poslední kouzelný kámen, který má dát jejich bohyni moc ovládnout celý svět. Indiana se zprvu snaží najít jak kámen nešťastné vesnice, tak zachránit dětské otroky, které Thuggové nutí v dolech rozbíjet kameny a hledat poslední kouzelný kámen. Velmi brzy jsou však Indiana i jeho průvodci Thuggy zajati a ti se z nich snaží udělat oběti své krvelačné bohyni... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (801)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Poslyšte, paní, říkejte mu doktore Jonesi! První pokračování legendárních Dobyvatelů, kterým Steven Spielberg započal dobrodružnou sérii, jenž nemá dodnes v rámci žánru konkurenci. V kvalitě je rozdíl nepatrný, i tady je spousta napínavých a zábavných scén, které by byly pro ostatní filmy gradujícím vrcholem. Skvělá je hned ta úvodní, v baru Obi Wan, kde se strhne jedovatá přestřelka a CHRÁM ZKÁZY tak může naplno odstartovat. Působivé jsou i sekvence s opičími mozky, na lanovém mostě, skvěle natočená a akční je scéna v dolech a hlavně - ta hororová v titulním chrámu, kde Indy na chvíli přijde o rozum. Dojemný je pak závěr s návratem dětí. No prostě - vynikající film a nestárnoucí zábava v trošku temnějším hávu. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Velká láska z dětství, pro kterou mi v pokročilejším věku (přes 20 let) zůstala pouze slabost, když jsem si uvědomila, že je miláček hrozně infantilní, uječený a má sklon nejdříve jednat - na přemýšlení mu jaksi nezbývá čas. Ale co, pro návrat do lehce předpubertálního věku není lepší způsob, než se na gauči přitulit právě k tomuhle celuloidovému mazlíkovi;-). Nemůžu jít pod 80%, to se dětským láskám nedělá! ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Jsou tady dvě mrtvoly úplně nahý!!! To je mám přijít oblíknout ty huso??? Pokud porovnám všechny díly série vychází mi tento jako nejslabší, ale to neznamená, že bych ho neměl rád. Jenom proti precizně a do detailu vybroušený jedničce je tu víc šílenosti a místy je to fakt přehnaný. Taky tvůrci malinko přitvrdili v ratingu a film je drsnější a krvavější. To všechno dává druhému dobrodružství Indyho zvláštní říz. Každopádně finále je opět epic, byť lehce překombinovaný a nemá to takovou atmosféru jako Dobyvatelé ztracené archy. Každopádně kdyby u každé filmové série vypadal nejslabší díl takto, byla by to pohádka.85% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Právě jsem dočetl první omnibus Indiana Jonese, a tak s nostalgií vzpomínám na první setkání s panem profesorem, který kromě učení lítá po světě, mlátí se s padouchy a onen svět zachraňuje - nejčastěji před nacisty. Pokračování Dobyvatelů je o něco slabší, ale vzhledem k tematice - kult smrti - se mi líbilo! Již úvodní scéna v klubu pěkně nažhaví, tudíž vás pak nezaskočí ani plachtění na nafukovacím člunu z letadla ( Proboha, my se nepotápíme, ale padáme!), ani skvěle nechutná hostina s brouky, hady, opičími mozečky, o polévce s očima (lidskýma?) nemluvě. Zhnusenému divákovi pak nezbývá, než se proplazit chodbami plnými stonožek, pavouků, štírů a jiné havěti, aby nakonec spatřil vytrhnutí srdce z hrudi zaživa... Pořád málo? Pak tu ještě máme kamenný válec s krvavými fleky, krokodýly trhající své oběti v detailu...Odporné, a přitom neuvěřitelně zábavné! Zlomený nehet mohl stát Indiana Jonese i jeho malého pomocníka život! A pozor na cenzurované verze, zejména německé. Bylo by škoda se o všechny ty nechutnosti nechat ošidit. p.s. ti obří netopýři nejsou žádní netopýři a už vůbec vampýři, jde o kaloně - roztomilá zvířátka z podřádu letounů s liščí hlavou... ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Temnota a zase temnota. Druhý díl je někdy zbytečně peskován, přitom není určitě o nic horší než Dobyvatelé. Tvůrci se nebáli ještě většího napětí a tak pro některé scénky jako například klesající strop nebo souboj na pásovém dopravníku jsou zapotřebí opravdu silné nervy. Zajímavostí určitě je, že zatímco v prvním díle jsme si při zvýšené pozornosti mohli všimnout hieroglifu na kterém jsou vyobrazeni C -3PO a R2-D2, tady je na začátku filmu klub Obi Wan. 90% ()

Galerie (218)

Zajímavosti (108)

  • V původním scénáři byla i motocyklová honička po Velké čínské zdi, ale čínská vláda to nepovolila. (Kulmon)
  • Když Willie (Kate Capshaw) vedou do klece, aby ji obětovali, tak má na krku náhrdelníky. Jakmile je spoutaná v kleci, tak na krku nemá nic. (OndrejKW)

Související novinky

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (více)

Reklama

Reklama