Pítrs85

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je lepší Pulp Fiction nebo Gauneři... no, nevermind, pravda je taková, že se Kentán svojí pozdější tvorbou těmto dvěma majstrštykům už moc nevyrovnal. Životní role Samuela L. Jacksona. A vlastně i Johna Travolty. "Whose chopper is this?" "It's Zed's." "Who's Zed?" "Zed's dead, baby, Zed's dead." ()

hansel97

Já mám s Tarantinem zásadní problém, a to je kromě STRAAAAŠNĚ natahované stopáže fakt, že se ve filmech valnou část jejich trvání nic neděje. Tady je opravdu třeba hodina hluchých nepodstatných míst, ale ty povedené a opravdu drsné scény zase vytáhnou z průměru zbytek, takže mi to vychází na čtyři. Pět bych nemohl dát ani ve snu, i když si přimyslím skvělé duo parťáků Travolta a L. Jackson. Škoda. ()

Ivoshek

Série vtipných gangsterských příběhů a neskutečnými absurdními dialogy. Je to nadupané, vtipné a má to spád. Enjoy. ()

Xeelee

Dejte si pozor na to komu děláte masáž nohou! To, že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná. ()

AlfaNumerO

Sakra, tohle má prostě šťávu, ať si říká kdo chce, o Tarantinovi co chce, ale on je prostě borec... V životě už asi neuvidí takhle dobrého kazatatele - Samuela a nikdy nebudu litovat víc, že šel Travolta na záchod. Pecka ()

SOLOM.

Alespoň už vím, podle čeho pojmenovali Pražáci jeden ze svých „vyhlášených“ barů pro smažky a sportovce. Každopádně Tarantino touto černou gangsterkou u mne zabodoval již před léty a když jsem se k ní opět po letech dostal – bavil jsem se úplně stejně. Především pak, jak již zde mnozí vzpomínali díky nezapomenutelným hláškám a solidním hereckým výkonům. Ono když obsadíte tolik „ES“ není možné, abyste neměli úspěch. Každopádně rovněž souhlasím s těmi, jenž tvrdí, že je film místy zbytečně nudný díky zdlouhavým a nepříliš záživným pasážím. I tak ovšem zůstanu při hodnocení někde mezi 70-75%. ()

Necrotongue

Pokud si dobře vzpomínám,byly Pulp Fiction první tarantinovkou,kterou jsem viděl a jak by řekl profesor Fiedler z Vídně:"První kolo a hned premiér".Láska na první pokus,vynikající film s neuvěřitelným množstvím parádních hlášek,s ideálním hereckým obsazením a úžasným dějem.Je to prostě a jednoduše snímek,který mi nedovolí ani na moment odtrhnout se od obrazovky,drží mě od úvodních do závěrečných titulků,a to i dnes,přestože přesně vím,kdy se v něm co stane a jak všechno dopadne.Luxus! ()

ARI50

Normální a možná i zbytečny pokus na příběhy nic prostě pořádného tohle složení neumí nabídnout. ()

mm13

Jediný film, ktorý dokážem aj iba počúvať. Videné 50x, počuté 10x. Triezvy odhad. Je potrebné k tomu ešte niečo dodávať? [100%] ()

JASON_X

Pět hvězd je samozřejmost. Dodnes rád vzpomínám na onen památný den na sklonku roku 1994, kdy jsem tento snímek poprvé zhlédl v kdysi hojně navštěvovaném pražském kině Dlabačov. Ani jsem tehdy vlastně nevěděl na co přesně jdu, jen jsem o tom filmu někde něco četl či zaslechl, a navíc já jsem tenkrát chodil skoro na všechno. Po shlédnutí jsem byl, jak si vzpomínám, ve stavu mírné euforie z toho, jak mě oslovil režisérův nadhled nad realitou a jeho nadsázka a hravost, stejně jako se mi zhruba ve stejném období otevřely nové úhly pohledu na život a na svět při četbě Ladislava Klímy. Bylo to samozřejmě moje první setkání s Tarantinem. Vlastně napadá mě jedno malé "ale", přesněji vlastně "kdyby"... Kdyby tak Vincenta Vegu hrál raději Michael Madsen, jak ostatně Tarantino původně zamýšlel, než ten mně dost nesympatický Travolta... Ale co naplat. ()

luka4615

Mistrovské dílo mistrovského režiséra. Víc netřeba dodávat. „Well, there's this passage I've got memorized that sort of fits this occasion. Ezekiel 25:17. The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of the evil men. Blessed is he who, in the name of charity and goodwill, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper, and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee!“ ()

veru_needy

Kultovní záležitost bez diskuze. Upoutá pozornost hned v několika směrech. Pulp Fiction odstartoval módu filmů, kde se příběhy protagosnistů vzájemně prolínají. Tarantino si skvěle pohrál s dějem, kdy čekáte, že se po nějakém záběru něco konkrétního stane a on vám předloží úplně něco jiného. Takže absolutně nemáte tušení, jak bude děj pokračovat. Např. Vincent a Mia; čekali byste, že spolu skončí v posteli, ale po monologu Vincenta před zrcadlem o loajalitě k šéfovi zjistíte, že místo toho musí rychle zajet ke kámošovi, protože svěřená se mu předrogovala. A zde nastupuje černý humor, který tento film zvládá také bravurně. Tarantino předkládá i běžné tlachání zabijáků před akcí (zdlouhavý dialog o masáži nohou), no v jakém jiném filmu tohle vidíte. Takhle si představuji historky z podsvětí na konci 20. století. Za nejlepší příběh považuji ten s Brucem Willisem - zlaté hodinky to je prostě něco. Na Johna Travoltu s dlouhým hárem je radost se dívat (I'm gonna take a shit) a Samuel L. Jackson (Say 'what' again) s afrem prostě luxus. Jsem ráda, že roli Mii si nakonec vystřihla Uma Thurman, někoho jiného si zde opravdu nedokážu ani představit. Prostě pecka. - "English motherfucker, do you speak it?!" ()

Bauer

Můj hodně oblíbenej film.Ty dialogy jsou fantastický.Všichni herci jsou super.Prostě film kterej je kultovní bomba. ()

Mgb21

Čím více tam film vidím, tím více se mi líbí. A to když sem ho viděl poprvé, tak se mi strašně líbil. Herecké výkony všech zůčastněných jsou skvělé. A když se s kamošena sejdem a přijde řeč na Pupl Fiction, dokážem se celej večer bavit hláškama z tohoto filmu. Quentine, díky. ()

matestlust

Po dlouhé době jsem se dostal k tomuhle zázraku a hned mi bylo jasné,proč se z něj stal tak neskutečný kult.Je to prostě dokonalá podívaná od dokonalého Tarantina.Téměř tři hodiny nepřetržité zábavy a herecké opery. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra