Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Cracker

Ideálne namiešaný kokteil pre mňa! Veľa pekných akčných scén, veľa zaujímavých momentov a hlavne veľa napätia ktoré som u predchádzajúcich dielov trocha postrádal. Až na poslednú bitku, ktorá mi prišla trochu nedomyslená a nevyužitá to bol proste Matrix aký má byť :P ()

see_sawandrew

Zatímco jednička je výborné sci-fi s propracovaným scénářem a triky využitými tak akorát, a dvojka je zase samoúčelnou břečkou s větším využitím triků, trojka už není nic jiného než triky samotné. Futuristický obraz města strojů zapadl do mé představy budoucnosti, kterou mi naznačila jiná sága - Terminátor. Do matrixu to však příliš nezapadá, krom toho se většina děje odehrává právě v našem "reálném" světě budoucnosti. I když bitva za něco přece jen stojí, celek není nijak oslnivý. Pokračování Matrixu zkrátka nemělo vzniknout. 60% ()

chamba

Reloaded a Revolution si treba pustiť pekne za sebou, alebo aspoň v krátkom časovom rozpätí a až potom vyniknú všetky detaily a krásy sveta Matrixu. Naozaj vidno, že autori mali celý príbeh do predu premyslený od legendárneho prvého dielu, skrz akčnú dvojku až k záverečnému vyvrcholeniu, ktorý je zo všetkých najtemnejší a to je jeho sila. So záverečným súbojom som spokojný, vygradovaný bol naozaj bravúrne a aj celkové uzavretie trilógie zvolili súrodenci, ako prijateľnú možnosť. ()

divak84

solidní akční řežba na konci, která uspokojí kdejaké fanatiky ačkních bitev, příběh je podle mě už trochu moc překombinovaný a nekonzistentní. moc kecání o tom samém (osud, víra, slovičkaření) je největší slabinou. film ale nenudí a solidně zakončuje trilogii. ()

Dr. Wolfenstein

Dívat se na tento film, aniž byste měli v hlavě čerstvé zpomínky na předchozí díl je velikou chybou. Jedině tak dokážete docenit dokonalost tohoto díla, jenž samo o somě nepůsobí zase tak fantastickým dojmem i přes všechny ty hromady perfektních triků. Jak by taky mohl, když jde o druhou půlku jednoho celku a všechny důležité informace jsou řečeny v Reloaded. Zde jen sledujeme, jak se věci blíží k samotnému finále. To co říkám myslím vážně! Poprvé jsem ho viděl v roce 2003 v kině a nijak zvláště velký dojem na mě neudělal. Podruhé jsem shlédl naráz s oběma předchozími až v roce 2010. Celých sedm let se mi po něm nijak moc nestýkalo a až teď jsem ho konečně docenil. ()

Wally

Co se týče akčnosti a nasazení, pak bych souhlasil, že jde o nejlepší film z této trilogie (i když...), ale samotný příběh je již silně překombinovaný a nepřehledný...anebo je tu ještě jedna možnost...jsem natolik tupej, že jsem na to již neměl :-) ()

Mistickzz

Pre mňa už moc ukecané, tmavé a miestami nudné. ide to síce k vyvrcholeniu ale niekedy som mal pocit, že to ide do...Až posledná akčná scéna a to teda rozhodujúci súboj medzi Neom a Smithom stál naozaj zato a vyvolával mi zimomriavky. Inak fakt sklamanie a dosť veľký úpadok oproti jednotke. 60% ()

CSSML odpad!

Oproti druhému dílo ubylo pornografie a přibylo gnostického blábolení, mesianismu a neuvěřitelných filmových klišé. Financovat vznik takovýchto filmů je zhůvěřilost! ()

Zagros

Bohužel mě třetí díl jednoznačně zklamal. Sestupnou tendenci jsem očekával, ale tady to bylo až příliš.... až příliš akčních soubojů, vůbec celá bitva byla nějak nudná. Poslední dobou na mě akce působí úplně opačným dojmem, nudím se u ní. Přijde mi, že když už nemají tvůrci co nabídnou, začnou zrychlovat děj (paradoxně někdy zpomalenými záběry). Také závěrečný souboj mi přišel jako pubertální sen ze souboje dvou supermanů. Trilogie měla gradovat, místo toho vyšuměla do prázdna. Nikdo mi nenamluví, že od začátku to bylo jako trilogie plánováno. Pokud ano, tvůrci by se měli stydět. Spíše se ale snažili vytěžit co nejvíce z úspěchu prvního dílu. Druhý díl se ještě dal, ale trojka je jen nemastná neslaná nastavovaná kaše. ()

HiddenDragon

Jak tu kdekdo pise, hodnotit dvojku a trojku samostatne je proste dost unfair. Tvori jednolity celek, ktery je idealni pustit naraz. Presto i solo je trojka o chloupek lepsi - ma vyhodu posledniho dilu, cili ma konec, dovysvetli nektere veci a ma megalomanske bitky, jak se na konecny dil slusi. Mozna ze na muj vkus uz se to hodne odehrava mimo Matrix, v realnem svete, predevsim v Sionu. Ale holt takovy je pribeh. Aspon ze si odpustili dalsi technoparty. Sice porad pretrvavaji ty radoby inteligentni rozhovory s Vedmou a Merovingianem, ktere z jineho uhlu pohledu pusobi jak debata retardu, ale prece jen uz ta hlavni idea a dej je uchopitelnejsi nez v "neukoncene" dvojce. Hlavnim stavebnim kamenem je, ze se Smith pomalu ale jiste zmocnuje celeho Matrixu. Tuto schopnost klonovani mu dal Neo uz v jednicce, kdyz s nim v zaveru splynul a jakoby ho znicil. Smith je ovsem program, takze zabit ho v Matrixu je obtizne (nemluve o tom, ze uz ve dvojce se prenesl do realneho lidskeho tela). Neo se tedy vydava na posledni cestu, zatimco lidska kolonie bojuje o sve podzemni mesto. Trikove je to mozna take trosku lepsi nez "dvojka", kde je jedinym tahakem honicka na dalnici. Tady mi mozna vadila jen kopie prestrelky z prvniho dilu v hale se sloupy...ale budiz. Bitva s morem chobotnicek v Doku je opravdu mega. (spoiler!) Zaver se mi vlastne docela libil. Neo plni vpodstate ulohu mesiase, ktery se obetuje a s pomoci stroju "zaviruje" Smithe, ktery je pres svou narustajici moc stale jen softwarem. I kdyz jak to v Matrixu a s Neem byva, je mozne ze v budoucnu se jeste vrati. Momentalne pokracovani zadne neni, ale i ten osvobozujici konec plny barev a katarze je dostacujici. Zkratka nekdo zustane napojen do Matrixu, protoze mu iluze prijde lepsi nez realita, ale kdo bude chtit, toho stroje osvobodi a uvolni. Zajimava dohoda sikovne odkazujici na myslenku uplne prvniho "Matrixu" (1999). [hodnoceni cele trilogie, ale i 2.+3. dilu dohromady je pro me stejne: 4*] ()

KoRner

Slabinou filmu je hrozne veľa vedľajších postáv a otrasné dialógy. Wachowski sa len akoby sanžili natrepať do filmu čo najviac fetiš scén, ale akoby film točili za pochodu bez scenára, pretože žiadna postava nevie kam to smeruje a aj keď akčné scény sú celkom premakané s oveľa lacnejším pôvodným Matrixom sa to nemôže ani porovnať. Záverečné Neove dobrodružstvo je síce pôsobivé, ale načo tam išiel, keď nemal šancu? Aký bol plán? Zakončilo sa to s viacerými otázkami, než na začiatku. ()

iXtr3m3

Síce najslabšia časť, ale nakoľko je to v podstate len pokračovanie Reloaded, nemôžem ísť s hodnotením extra nižšie. Ubralo sa na fight scénach, no nahradilo sa to zasa záverečným APU masakrom. Takže fajn. ()

Adramelech

Film Matrix z roku 1999 byl dobrý, ba přímo znamenitý, ale měl jeden drobný nedostatek. Namontovali do něj esoterický motiv, ačkoli logika příběhu to nutně nevyžadovala. Ano, mám na mysli postavu vědmy. Nijak zvlášť tam ale nerušila a člověk tu trochu duchovních šplechtů dokázal přestát, za což byl zbytkem filmu bohatě odměněn. Matrix Revolutions bohužel vychází právě z tohoto slabého místa a občas se rozvíjí do trapnosti, která je pro mě na hranici akceptovatelnosti. Chci říci, že dialogy místy hraničí se slabomyslností. Úplný škvár to sice není, ale oproti původnímu Matrixu je to o hodně slabší. ()

cold

Už jsem to nastínil u reloaded, ale toto je opravdu škoda slov. "Šel panáček šel šel šel šel a zase šel šel šel a najdnou se zastavil a rozhlížel sel". Tak a mám scénář pro Matrix 4 reshitzase. Něco tak strašného jako je Matrix revolutions jsem nikdy neviděl škoda slov a peněz. ()

BlueZero

Je veľká škoda, že bratia Wachowski z tak sľubnej trilógie spravili uplný prepadák. Efektami skvele prevedený kúsok, ale obsah? Jediná časť, ktorá ma vtiahla do deja bolo dobývanie Sionu, to sa mi zdalo napínavé. Ale neuveritelne dlhý boj Nea s agentom Smithom bol úplne nudný. A Neo bol síce vyvolený, ale do "reálneho" sveta mu nadprirodzené schopnosti rozhodne nemali dávať. A záver, hm radšej nebudem prezrádzať, ale kto to už videl, tak určite vie, že tak by to fungovať nikdy nemohlo. ()

Hopper

Vizuálne možno vyšperkované a CGI grafici sa pekne vyhrali ale inak len zostup z pozícii vybudovaných prvým dielom. Sláva, že je koniec, ale mohol prísť aj skôr. ()

wosho

Na trojce je vidět, že natočit oba dva díly naráz bylo nad síly jejich tvůrců- stačí se podívat na přestřelku v tom SM klubu. Po jejím vzhlédnutí bych se i divil, že ti samí natočili přestřelku ve vstupní hale jedničky. Tady je upocený dupák a tam to byla kurevská jízda. Co se týče příběhu, navazuje hned na dvojku. Sice děj se jim podařil jakžtak zavřít. Ale čekal jsem víc, čekal jsem prostě něco co by dvojku vyzdvihlo i nad jedničku a ona nic. Jen sebeobětování pro mír. Samozřejmě, o celé trilogii by se dalo napsát mnohem víc. To se mě nechce, osobně preferuji SW, Matrix je pro mě jen kultovním a kvalitním sci-fi trilogií, která silně poznamenala akční film a bohužel, i silně poničila. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)