Furiosa: Sága Šíleného Maxe

• Austrálie Furiosa: A Mad Max Saga (více)

Svět se rozpadá a mladá Furiosa (Anya Taylor-Joy) je unesena z Green Place a končí v rukou velkého motorkářského gangu vedeného Dementem (Chris Hemsworth). Když si prorazí cestu Pustinou, dorazí k Citadele, ve které velí Immortan Joe. To způsobí bitvu mezi oběma vůdci a v této válečné zóně bude muset Furiosa přežít mnoho zkoušek při hledání cesty domů... (Magic Box)

• Chris Hemsworth (Dr. Dementus) řekl: „Když děláte akční film, hodně často zkoušíte různé věci, experimentujete a snažíte se udělat sekvenci co nejpůsobivější a největší, máte zálohy a další možnosti, a to může být vyčerpávající. Práce s Georgem byla osvěžující v tom, že každý záběr byl promyšlený. Každý jednotlivý záběr byl nezbytný. Obsluhoval celek. Byl součástí velkolepějšího plánu a sdělení, takže nedocházelo k plýtvání. Všechno, co vidíte, je podstatné, něco znamená a podporuje cestu postav, příběh, celkový vývoj filmu. Bylo to vyčerpávající tím nejlepším způsobem. Všichni jsme se ukázali a byli jsme ochotni se angažovat a vrhnout se do služby této cestě, tomuto filmu a této sérii, která existuje už 40 a něco let.“ (Johnny.ARN)
  • Producent filmu a první asistent režie P. J. Voeten o obsazení Chrise Hemswortha (Dr. Dementus) řekl:George si Chrise Hemswortha nejprve vyhlédl ze zdvořilosti a pak se do té myšlenky zamiloval. Bude hrát zcela proti typu, hlavního záporáka. Bohužel musíme najít všechny naše další postavy, které už tu nejsou: nového Nesmrtelného, nového Farmáře s kulkami a několik dalších.“ (Johnny.ARN)
  • Anya Taylor-Joy (Furiosa) nemá řidičský průkaz, přestože se první den v kaskadérské škole naučila zatáčet. (Johnny.ARN)
  • Patnáctiminutová akční sekvence se točila 78 dní a podílelo se na ní zhruba 200 kaskadérů. Členové štábu této scéně přezdívali „Stairway to Nowhere“. (fiLLthe3DD)
  • Zvažovalo se, že by si roli Furiosy (Anya Taylor-Joy) zopakovala Charlize Theron, kterou by „omladili“ pomocí CGI techniky zvané de-aging, podobně jako tomu bylo např. u herců z filmu Irčan (2019). Režisér George Miller nakonec nápad zavrhl, jelikož mu tato technologie nepřipadala dostatečně vyvinutá. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se v australském Novém Jižním Walesu. Produkce filmu v zemi podpořila více než 850 pracovních míst a posílila tamní ekonomiku o 350 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Film poskytuje viacero náznakov a prepojení na udalosti, ktoré sa odohrali v Mad Max: Zbesilá cesta (2015). Napríklad, prítomnosť "War Boys" a ich metódy boja sú viditeľné už tu, čím sa vytvára kontinuita v celej sérii. Tieto odkazy pomáhajú fanúšikom lepšie pochopiť vývoj postáv a ich motivácie. George Miller sa objaví v malom cameu ako starec v osade, ktorý ponúkne Furiose múdre rady na jej ceste. Táto scéna je jemnou pripomienkou Millerovej prítomnosti ako tvorcu celej Mad Max ságy a jeho angažovanosti v rozvoji sveta a postáv. (KingMayk)
  • Jednou z najvýraznejších zbraní vo filme je "Flame-guitar", hudobný nástroj, ktorý produkuje oheň a je používaný Dementusovým osobným bardom počas bojových scén. Tento nástroj je ikonickou súčasťou filmu a je vytvorený kombináciou reálnych hudobných nástrojov a pyrotechniky, čo z neho robí jedinečný prvok v akčných sekvenciách. (KingMayk)
  • Film prehlbuje pochopenie konfliktu o vodu v post-apokalyptickom svete. Dementus a jeho frakcia kontrolujú kľúčové vodné zdroje, čím si zabezpečujú moc nad ostatnými kmeňmi. Táto politická hra o vodu je ústredným bodom filmu a zobrazuje dôsledky boja o zdroje v rozpadajúcej sa spoločnosti. (KingMayk)
  • Anya Taylor-Joy prezradila, že bola nadšená si nechať oholiť hlavu pre stvárnenie Furiosi. Avšak v momente, kedy ju režisér George Miller stretol naživo, taký drastický krok zamietol. (drake31)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (více)