Reklama

Reklama

Gentlemani

(seriál)
  • USA The Gentlemen
Trailer 2

VOD (1)

Epizody(8)

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (144)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Konečne nejaký vydarený seriál a dokonca z Netflixu. Aj keď nejaké nedostatky sa nájdu. Chýbala mi silnejšia ústredná zápletka, ktorá by se priebežne riešila. To, že sa hlavný hrdina chce zbaviť zločincov, ktorí podnikajú na jeho pozemku, bolo príliš upozadené a skôr sa riešili len epizódne voloviny. Niekedy bol viac vtipné a inokedy menej. Ale najviac ma štval hlavný hrdina, ktorý bol príliš jalový. Chápem, že sa v podsvetí ešte len zorientovával, ale trvalo mu to celú sériu a zakaždým ho musela zachraňovať nádherná. Ešte aj v bitkách toho vojačika zakaždým každý zbil. Až v poslednom diely konečne prišiel s nejakým prefíkanejším plánom a zrazu mu podsvetie zachutilo. Tá zmena bola príliš uponáhlaná (ako celé finále) a prišla neskoro. To síce oslabovalo prvú sériu, ale vznikne druhá, tak už by mohla fungovať lepšie. Posledným sklamaním bol  Vinnie Jones ako dobrácky verný správca. Možnože sa Vinnie potešil, že hrá niečo iné, ale v tejto nudnej polohe ho asi nikto vidieť nepotrebuje. A ku kladom. Väčšinou to zábava je. Vizuálne a technicky to pôsobí skvele. Žiadna TV lacnota sa nekoná. Je to aj dostatočne brutálne. Herecké obsadenie je vydarené. Ani s Theo Jamesom som nemal problém. To len tá jeho postava bola dlho jalová. Seriál si najviac pre seba ukradla Kaya Scodelario, ktorá tu je v každom ohľade dokonalá. Dúfam, že vznikne ďalšia séria. Táto si tesne zaslúži aj štvrtú hviezdu. 7/10. ()

Niflheim 

všechny recenze uživatele

75 %. Ritchieho rukopis je ve scénáři nesmazatelný a úsměvně poukazuje na svá předcházející mistrovská díla. Boxování, obchod s marihuanou, soužití s cikány, přejíždění mezi kontinentem a ostrovy… Scházela mi ale lehkost ve filmařině jako takové. Střihem a prací s kamerou Gentlemani nepřináší nic svěžího, postrádám více vyřčené akce a zapamatovatelné dialogy. U leckterých postav mi přijde, že se promarnil potenciál. Neshoduju se s mnoha hodnoceními, že ve druhé půlce tomu docházel dech. Naopak, seriál vcelku dobře gradoval, vrchol měl ale v pátém díle. Dlouho se prostě zaplétalo a moc krátce a plytce rozplétalo. Bavilo mě to? Spíš ne… Jsem zklamaný? Také spíš ne… U Guye neumím být zcela objektivní, po této sérii ale znova asi nesáhnu. Faktem každopádně je, že za zhlédnutí to stále stojí a necelých sedmi hodin sledování nelituju. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Seriáloví Gentlemani jsou úkazem toho, jak má fungovat seriál, který vychází z filmové předlohy. Guy Ritchie a jeho tým nenadělil pouze rozředěnou variaci na jeho filmové Gentlemany,  naopak dodal pozoruhodný seriálový tvar, který sleduje přežívání protagonisty ve světě plném nebezpečných postav, intrik a násilí. A tohle přežívání člověka prostě občas semele. Theo James po herecké stránce mile překvapil, Daniel Ings si poté nejeden moment krade pro sebe. Zdánlivě epizodické vyprávění poté vede k výtečně vybudovanému finále. Člověk chce po konci snadno více a to i přes  fakt, že tu tentokrát není Mickey Pearson nebo Coach. Tak třeba příště. Málokterý seriál si za poslední dobu tak moc říkal o 2. sérii.... ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie brutálně vykrádá sám sebe. Proč taky ne, když to nikdo není ochotný udělat za něj. Seriál Gentlemani působí jak kdyby Guy vytáhnul všechny alternativní verze scénářů a nepoužitých charakterů z Podfucku, RocknRolly a Gentlemanů, hodil mixéru a pěkně promíchal. Obsahuje to v podstatě všechno co chcete aby to obsahovalo a výsledkem je gentlemanská popkornová gangsterka, kterou nám prostě nikdo jiný momentálně nenabízí. Úspěch seriálu přeji a otázka zní, bude další série? ()

P.J.2 

všechny recenze uživatele

Na poli seriálů se vzedmula vychřice a vyplodila Gentlemany. Originální, svěží, těžce Britské dílo, kombinující Ritchieho humor, Britskou suchost a zábavu, která by v jiných seriálech byla rozdělena do x sérii. Tady se naštěstí jedná o jednu, k*rva zábavnou jízdu, která chytne a nepustí. Doufám že bude další série a doufám, že bude zrovna tak povedená. Dostal jsem předkrm a mám furt hlad! ()

Galerie (109)

Zajímavosti (1)

  • V scéne na party u Johnstona sa rozpráva Suzie so Stanleym o hodinkách Patek Philippe, ktoré mal Churchill, keď podpísal nemeckú kapituláciu. Lenže za Britániu podpísal dokumenty Arthur Tedder. Churchill už v tej dobe ani nebol premiér Británie. Tým bol Clement Attlee. (Drozdo57)

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Reklama

Reklama