Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

numi

Není moc filmů, u kterých míra uroněných slz roste přímo úměrně s počtem projekcí. Tohle je jeden z nich. ()

Alementina

A mne se to proste libilo. A opravnene to vyhralo cenu MTv za nejlepsi polibek roku :) Rachel mi sice neni vubec sympaticka, ale Ryan to za ni vynahradil nad ocekavani. ()

Makky

Snová a surovo rýdza romantika plná klišoidných momentov plynúca príjemne a nenútene. Rachel McAdams & Ryan Gosling vytvorili perfektnú dvojicu, ktorej som veril všetko. Príbeh je síce absolútne neoriginálny, ale na všetko sa nádherne pozerá. S výnimkou absolútneho záveru som spokojný. Jeden z najlepších romantických filmov posledných rokov. ()

Lulu13

Romantické filmy nie sú zrovna mojou šálkou kávy. Občas, keď romantika vo filme vymení svoje romantické klišé za originálny šat ma dokáže nadchnúť, ale The Notebook mal od originality veľmi ďaleko. Napriek tomu si nemôžem pomôcť, ale tento film sa mi jednoducho dostal pod kožu. Z veľkej časti má na tom podiel mne už známa a sympatická Rachel McAdams a za ňou herecky nezaostávajúci a rovnako sympatický Ryan Gosling. Tak isto režijná stránka nám ponúkne niekoľko veľmi pekných a nezabudnuteľných scén, ako napríklad plavba v člne medzi desiatkami labutí, čo bolo proste očarujúce. Okrem toho som sa počas dvoch hodín nenudila ani minútu a preto dávam pre mňa zaslúžené 4*. ()

SarumanKo

Na jednej strane obrovská zbierka romantických klišé ako z lacnej telenovely, avšak na strane druhej perfektná a za srdce chytajúca romanca, ktorá musí dojať každého bez výnimky. Príbeh Noaha a Allie si jednoducho zapamätám ako ultimátny romantický film, lebo zosobňuje všetko, čo mám na žánri rád, a to aj napriek kolosálnej (hoci účelovej a dokonale fungujúcej) klišoidnosti. Ryan Gosling a Rachel McAdams sú skvelí, režisér sa taktiež snaží, ale je škoda, že scenárista za nimi trochu zaostáva. (7/10) ()

kaylin

Herecké výkony jsou tady natolik zajímavé, že snesete i zbytečnou patetičnost téhle romance, která zase nic tak zásadního nepřinese. Díky hereckým legendám, které se objevují v linii ze současnosti, však snesete i ten jasný tah na emotivní bránu. Musíte ronit slzy, to je jasné poselství autora předlohy, Nicholase Sparkse. ()

slunicko2

Trochu limonádový doják. Milá 26letá Rachel McAdamsová (Allie), 30letý Kevin Connolly (Noahův kamarád Fin) a především 24letý Ryan Gosling (Noah) jsou zárukou příjemné podívané. ()

Mikita

Tahle romantika není ničím výjimečná, nevyrazí dech ničím překvapivým, přesto mě uhranula. Přesně po takové nehynoucí lásce každý sní. Láska, které nevadí vrásky, protézy a šedivé vlasy. Láska, kterou čas pouze posílí. Proč si ji tedy nedopřát aspoň ve filmu a ještě si k tomu třeba pobrečet. Je to sladké, utahané a předvídatelné. Ale přesně po tom u tohoto filmu budete kupodivu toužit. Velký vliv na to má rozhodně výborné herecké obsazení. 80% ()

René.girl

"So it's not gonna be easy. It's gonna be really hard. And we're gonna have to work at this every day, but I want to do that, because I want you. I want all of you, forever, you and me, every day." 100% ()

Desperado

Po dlhej dobe opäť maximálne fungujúca romantická dráma. Originálna nie je, to je pravda a jej účinok je niekedy aj na úkor sentimentu. Ale spôsobom podania skrz pomaly rozprávaného príbehu, nádherných scenérií a veľmi trefného hereckého obsadenia ide o veľmi silný zážitok, ktorý dokáže zaujať aj divákov, ktorí tento žáner inak nemusia. A samozrejme, ešte dodatok na záver: KAPESNÍKY RULEZ! ()

YURAyura

Dlouhy geronto zalaskovany film. Kocena breci, Jirik se nudi. Vykuchat z toho ty humelecke zabery mohlo to mit spad a divak uz po pulhodine nemusel mit jasno jak to dopadne. ()

Damiel

60 % - Lehce nadprůměrná romantická záležitost, ale moc sentimentální a skoro vůbec ne originální. Dějový tok se dá docela dobře odhadnout, romantické chvění jsem necítil... ()

01Zuzana10

To mi nerobte. Toľko pozitívnych odporúčaní som hádam na žiadny iný film nedostala. A prežila som 2 hod. nehoráznej nudy. Mám rada jemné príbehy ale toto prehnali. Od začiatku do konca o tom istom, nič iné, len o vzťahu 2 ľudí. A na základe čoho? Hrozne idealizované alebo prehnané (neovládateľne temperamentná Allie a podivnosti rozprávajúca a možno aj urozprávaná).. Ešteže je maľovanie považované za umelecké, jemné, romantické a scéna ako z "fantázie" keď maľuje na verande nahá.. lebo inak neviem, čo by jej chceli dať za koníčka, aby mohli romantizovať. Jo, šťastie, že hrá na klavír. Pri husliach by to asi nevyniklo. Mám rada príbeh, ktorý sa dá považovať za reálny. Ak tu za uveriteľné počítame Allienine hovorené obavy pri ich spoločnej noci, či to, že sa hádajú, tak prosím. Neviem, čo bola motivácia na spísanie natoľko krehkého scenára. Ešteže doplnili posledných 15 min. v starobe, kt. dodali nejakú zaujímavejšiu pridanú hodnotu, za kt. pridávam *. ()

EvAnSiT

Najkrajší snímok o láske, aký som kedy videl... Rachel a Ryan sú proste báječní a neuveriteľne dôveryhodní ! Vzťah medzi Genou a Jamesom je nádhernou ukážkou toho, že pravá láska nehrdzavie a prekoná všetky prekážky ! 10/10 ()

MATADOR

Shlédnuto na doporučení a ani mě nenapadlo toho litovat. Procítěný film bohatý na nepopsatelnou hloubku, krásu a veškerou nádheru spojenou s láskou, zamilováním se. Pokud by se mě ještě minulý týden zeptal někdo na romantický film, pravděpodobně bych mu řekl, že něco podobného nevyhledávám, ale nyní bych nezapoměl zmínit právě The Notebook. Dojemná nádhera ... ()

dr.Orlok

Přeslazená, kýčovitá a na 100% předvídatelná romance. K docenění tohoto díla bych potřeboval asi "zvrhlý smysl pro romantiku". Často mi to s tou romantikou přišlo poněkud přestřelené... Například, když se po výletě na lodi rozprší během sekundy. Ono se nerozprší postupně, ale v jedné sekundě je sucho a v druhé naprostý slejvák. ____Třetí hvězda je za vycházajející hvězdu Rachel McAdams, která je okouzlující v každém svém filmu. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce