Godzilla x Kong: Nové impérium

• USA Godzilla x Kong: The New Empire (více)

Epická bitva pokračuje! Filmový Monsterverse společnosti Legendary Pictures navazuje na explozivní souboj Godzilla vs. Kong zcela novým dobrodružstvím, které postaví všemocného Konga a obávanou Godzillu proti kolosální neobjevené hrozbě ukryté v našem světě, která ohrožuje jejich existenci - a také naši vlastní. Godzilla x Kong: Nové impérium se hlouběji zabývá historií těchto titánů a jejich původem, stejně jako tajemstvími Ostrova lebek a dalších míst, přičemž odhaluje mýtickou bitvu, která pomohla zformovat tyto výjimečné bytosti a navždy je spojila s lidstvem. (Vertical Entertainment)

Arsenal83

Bolo tu veľa Konga. Toho Konga aj prisťahovalcov z Konga. Inak sa ale opäť len vsadilo na vizuál, zápletka a príbeh v podstate žiadna a tak nechajú príšery pár krát poriadne grgnúť, aby divák náhodou nezaspal. Chýbala tomu temná atmosféra a účelom bolo len dostať monštrá k finálnemu boju, no nevedeli ako poriadne vyplniť tých 100 minút predtým . ()

ScarPoul

Keď Gareth Edwards reštartoval v roku 2014 Godzillu pre americký trh, tak nám priniesol temné fantasy s hutnou atmosférou. Ten film mám dodnes rád. Od vtedy ušla séria obrovskú cestu a sá sa viesť siahodlhá diskusia či k lepšiemu. Oproti japonským filmom to nie je až tak o ľuďoch. Tí tu hrajú tretie husle. Preto akýkoľvek vzťah pôsobí skôr smiešne a šablónovito. V Americkom univerze je to len a len o titánoch. A je to tupá a predvídateľná zábava, ale stále zábava. Ten film nemá hluché miesta a hoci pôsobí miestami prostoducho stále baví monštrami a nápaditými bitkami. Už je to samozrejme vo vodách priemeru, ale ako oddychovka je to viac ako dostačujúce. Priznám sa, že som čakal podstatne viac, ale z toho čo som dostal, nie som vôbec sklamaný. A aj keď bude séria pokračovať takto ( čo asi bude) nemám s tým nejaký výrazný problém. Aj keď z Konga je zaujímavejšie monštrum, ako zo samotnej Godzilly. Už po tretí krát v celej sérií. ()

Omnibus

Zlá varaní samice, prudila mě nejvíce. Tekutý dusík plivala, gorile koule mrazila.“ Sedím vedle Jessicy Lange na špičce Empire State Buildingu a oba hořce pláčeme. Já nostalgicky hážu kamínky dolů, na 5th Avenue a snažím se trefit Naomi Wats za výstřih a Jessica se ošívá: „Nikdy bych nemyslela, že jednou budu ve 102 patře otvírat OKÉNKO PRO ŠIMPANZE: [][] a citovat Enšpígla, ale tentokrát to ten opičák trefil:“ „Člověk od blockbusteru tohoto typu nečeká žádnou myšlenkovou olympiádu, ale pálit tam pátý přes devátý jak smyslu zbavenej s tím, že když je nejhůř necháme monstrum zařvat a jede se dál...[][] To já se ošíval i u scény se zubem, neb nedávno se moje zubařka, 45 kg i s botama, hodinu houpala na mé pětce vpravo nahoře jako opička Judy, než se konečně vztyčila na zadní se zakrvácenými kleštěmi v ruce a zabušila se do hrudi: „Ágrrr! Mám ho!“ Faustka zase trpěla při požírání tučného prasovlka nadívaného žabincem a odfukovala: „Hrozná dietní chyba! King Kong hřeší na to, že má ještě žlučník!“ Jules Verne se obrací v hrobě nad Dutozemí, Válka o dutou planetu opic to taky moc nevytrhla a ke všemu se Godzilla rozvaluje v Koloseu a pak demoluje Řím. Tam letos chtěla má žena. Jak jen jí vysvětlím tu rozšlapanou fontánu di Trevi a Pantheon s dírou ve stropě? ()

verbal

Šubydubydub, Konga bolí zub… To se takhle po ránu gigaopičák prošťourával mezizubní ještěrohyenou a bác ho! Trojka vpravo nahoře - kaz jako prase! Auvajs. Naštěstí má ale organizace pro domestikaci megaoblud a útulek pro opuštěná monstra s názvem Retardch ihned připravený létající dentální jeřáb a samonarážecí polymerový implantát velikosti šestipatrového paneláku a milý lidoop je celeryta, tudíž nemusí čekat na obřích iboprufenech, až si na něj nějaký brutálně přeplácený medicinský nedouk udělá tak za půl roku čas, ani nemusí na pohotovosti skučivě škemrat u nějakého životem otráveného řezníka bez vlastní ordinace, který mu to akorát brutálně rozvrtá, až nemůže žrát, vrazí mu tam dren a škodolibě doporučí okamžitou návštěvu svého ošetřujícího paleontodentisty. Nene, jde to prostě okamžitě a jako po másle v dokonale sterilním prostředí kliniky džunglové stomatochirurgie, tudíž si promptně opičovaný o-pičák může již druhý den po hlavě skáknout do Země duté jako hlava scénáristy, aby zjistil, že je to tam totální planeta opic se spoustou dalších megaopolidí, nechutně zotročených hnusným orangošimpanzem, krápníkovým ukazovátkem ovládajícím jakéhosi zmrzlinářského Gigaaxolotla. Mezitím už i Godzilla něco nekalého tuší, když se neklidně převaluje ve svém novém pelíšku z Kolosea. Nakonec ji to nedá a nejprve si vyrazí do Francie sežrat nějakou tu jadernou elektrárnu plnou vitamínů. Oni ti žabožrouti totiž ani trochu nejsou pravověrné grýndiliny, fuj, fuj, a místo, aby pro elektřinu honili křečky v kolech a foukali si do větrníků, jako třeba příkladní občané Spolkové salafistické republiky syrsko turecké, tak stále ještě antigretenisticky rozbíjejí atom!!! Takto posilněna a nabitá energií ještě Godzillka jen tak z plezíru škodolibě rozkope Egypťanům na pískovišti pár pyramid a šupky dupky do té zemské výdutě, bo Kong v nesnázích. Sice si navzájem ještě nedávno dost nevybíravě rozbíjeli držky, ovšem větší zlo je holt větší zlo, o-pičák třikrát zamručí, Godzillouš moudře pokývá hlavou, předchozí spory zapomenuty a hrrrr na ně! Nově vzniklou alianci ještě posílí dvě nejstrašlivější monstra celého spektáklu – gigaobludná Rebzilla Síňová a její kvótově vroubovaný asistent Berný Kong - tím, že probudí obří radioaktivní můru Miladu, aby všem svým loskokošným cvrlikáním kryla chlupatá a stegosauří záda. No a za chvíli je vymalováno! Přerostlý orangošimpanz dostane těžce na piču, zmrzlinářský Gigaaxolotl je vlastně v jádru hodná ještěrka, pokud ji zrovna nepícháte krápníkovým ukazovátkem, a celé to strádající ghetto primátů je slavně osvobozeno z otroctví. Hurá! Počítám, že v dalším díle je budou asimilovat a integrovat. Tak co, jak vám to zní? Mě tedy jako velmi bolestivé anální znásilnění celého kajdžuobludária, Julka Verna, italského a egyptského ministerstva kultury, francouzské jaderné energetiky i Čártltna Hestna obřím ostnatým dildem! Nasraně druhé však musím konstatovat, že ač je to totálně přitloublý eintopf jako vystřižený z nočních polucí tlustého šikanovaného juvenila s maligní fantazií, co se v pokojíčku předávkoval antidepresivy a rumovými pralinkami, digitální mrdník je o třídu hezčí něž v předchozí ultratrapné a ubohé kongzilí kokoťarně, má to při vší té retardaci a urážení i podprůměrného intelektu docela spád a bandu solidně udělaných oblud a nijak výrazně to nezkouší mentorovat dementy k progresivnímu cumlání si palců, čili se jedná o docela vinně potěšující pičovinku, která je daleko méně rakovinotvorná než libovolná neobolševická Mrveliáda o svištivých bukvolidech. () (méně) (více)

Kaka

Roztomile zvrhlá šílenost, které odpustíte většinu neduhů, třeba jako to, že to celé nedává smysl. Skull Island je svým nápaditým vizuálem a originální retro atmoškou sice zdaleka nepřekonán, ale Godzilla x Kong se bere ještě mnohem méně vážně než předešlé filmy z godzillího multiversu, takže vše špatné odpuštěno. Jako absolutní no-brainer je to bez problémů koukatelné. ()

• Godzilla ve filmu podstoupí transformaci a díky tomu její ostny získají růžovou barvu, nejedná se jen o pouhé vizuální zbarvení, ale o získání síly a rychlosti. Jared Krichevsky, který stojí za vizuálním ztvárněním monster, se nechal inspirovat seriálem Dragon Ball (od r. 1986). Goku v seriálu používá techniku Kaio-ken, aby díky tomu získal větší sílu a rychlost, aby tak porazil silnější protivníky. Akira Toriyama nás inspiroval všechny, jsme mu za to vděční,“ řekl Jared Krichevsky. (Yoshitsune)
  • Adam Wingard v rozhovoru prozradil, že záměrně používá zelenou barvu krve pro monstra z Duté země, protože působí méně násilně a jako větší zábava pro děti. (NiWi)

Nový film Denise Villeneuva má datum premiéry

Nový film Denise Villeneuva má datum premiéry

29.06.2024

Vytáhněte tužky a zapište si to do diáře. Studio Warner Bros. v pátek oznámilo datum premiéry dosud nespecifikovaného dalšího snímku hvězdného režiséra Denise Villeneuva (Duna: Část druhá, Blade… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Rozjuchané emoce nejsou pouze předmětem nového animáku V hlavě 2, neboť neskrývanou radost v současnosti jistě prožívají i u studia Pixar, potažmo u Disneyho. Film, v němž sledujeme myšlenkové a… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)