Sting

Za chladné a bouřlivé noci v New Yorku spadne z nebe záhadný objekt a prorazí okno zchátralého činžovního domu. Je to vejce, z něhož se vyklube podivný pavouk. (TommyZR)

MightyHal

Líbilo se mi to dost! Což je hlavně způsebené tím že já miluji odlehčené hororové komedie z 80-90tých let, které tento film silně evokoval. Bavil mě tu humor, postavy a i samotný kjůty pavouk. Co mě ale dost překvapilo je to že hlavní holčička tu není otravná a jedná se o velice sympatickou postavu, i spolu s jejími rodiči. Díky tomu tu navíc funguje i rodinné drama které se tu řeší a přidává lehkou hloubku k jinak klasické žánrovce. Nejedná se o nic extra, ale líbilo se mi že tu každá postava z ústřední rodiny byla - v rámci stopáže a žánru-  příjemně vykreslena, díky čemuž fungovali dobře i dojemné části. Pochvalu si ale zaslouží i režie, jelikož jde vidět že se Kiah Turner od Wyrmwoodu dost posunul a dokáže vykouzlit jak atmosferické či hravé záběry i tu kombinuje různé styly. Co jediné tak můžu vytknout je to že tu chybí gore. Dojde tu sice na výbuch hlavy (částečně mimo záběr) či roztržené břicho, ale to je vše. Chápu že budget šel do jiných věcí, ale je to škoda, hlavně když víme jak se na gore umí tvůrce vyřádit např ve Wyrmwoodu. V závěru se tak jedná o velice příjemný oldies monster horor s dávkou nadhledu, humoru a i srdíčka. Jasně Vermines se to nemůže rovnat, ale jsou to dost odlišné filmy které se nedají porovnat. Kdy Vermines byli více na tělo a zemitý, tak tady se spíš jedná o velice milou žánrovku. Já se bavil! 8/10 ()

majo0007

Mínusy - hóóódne pomalý rozbeh, dievča vyslovene na šlehu s lopatou, plusy - celkom slušné praktické efekty (teda okrem CGI pavouka). ()

oveckaoa

Po Havěti další pavoučí horor co jde letos do distribuce tenhle je bohužel slabší. V meteoritu doletí pavouk odchytí ho nějaká babka  a schová si ho k ní dojde malá holka a vezme si ho. Pak ho krmí a ten pavouk se zvětšuje mezitím průběžně utíká a zabíjí lidi z paneláku a domácí zvířata (více ty zvířata). Bohužel 3/4 filmu je o ničem  sledujeme jen kokota (její otec)  jak si kreslí komiks a občas něco opravuje případně sledujeme senilní důchodce a ten pavouk má málo prostoru. Největší blbost je, ale ta , že ten pavouk si odšroubuje víko sklenice pak tam vleze a zevnitř ho nějak zavře. Když ten pavouk vraždí je to zajímavé bohužel toho moc nepředvede je zde i několik her stínů kdy očekáváte toho pavouka a místo něho se objeví něco jiného. Závěrečných 30 minut a vražda nějaké Hispánky to zachraňuje , ale na tu třetí hvězdu to nevidím. Kdyby zabil to mimino a tu malou holku dám automaticky 5 hvězd a neřeším to. 40 procent ()

Aargh

O fous lepší než Havěť. Pavouk se tu sice nerozjede ani zdaleka tolik jako ve zmíněném filmu, ale Sting má mnohem lepší scénář a prokreslenější postavy. Takže se k nim mnohem snáz hledala cesta a v závěru se nechovali jako banda dementů. ()

DJ Rocco iNc

Nič originálne, iba ďalšia vykrádačka filmov ako Krampus a Háveď, podaná veľmi zaujímavo. Miestami pôsobiaca otravne, miestami napínavo a miestami humorne. Drzé dievčisko by si zaslúžilo päť a dvadsať na prdel. ()

ghatos

Takový solidní horůrek, kde je dlouhá počáteční expozice, ale dobře udělaná. Je tam cítit zajímavá osmdesátková inspirace převedená do současné filmové řeči. Pár dobrých nápadů, snad závěr mohl být originálnější. 56%. ()

Corpsegrinder

Že je to komedie by mi tolik nevadilo jelikož Pavoučí teror je jeden z mejch nejoblíbenějších žánrovejch filmů, problém je to že humor je zde naprosto trapnej a tim to pouze začíná. K tomu si přidejte nesympatický tupý dítě v hlavní roli nebo třeba fakt že celou první hodinu se až na jedno zabití děje naprostý hovno a přeskakujeme mezi nájemníky jak někde v Ulici. Od režiséra ujetý pecky jako Wyrmwood (dvojka už byl lehce shit) bych čekal trochu špinavější film než tuhle disneyovku. Z pavouků mám hrůzu ale tady jsem nebyl nervózní ani chvilku. ()

Arach.No

Nesouhlasím s obecným zhodnocením v porovnání s Vermines. Za mě Sting vítězí ne na kvantitu, ale na kvalitu. Francouzský pavoučí film vede jak stopáží, tak množstvím potvor. Australský protějšek sází na scénář, sympatické postavy a v neposlední řadě na praktické efekty - desetkrát z deseti si vyberu fyzický model od Wety než stovky francouzských počítačových havětí. I když tu není tolik interakcí s pavouky, z nějakého důvodu na mě působily více, asi díky silnějšímu dojmu fyzična. Sting se víc drží klasických vyprávěcích schémat (v podstatě rodinný film stojící převážně na vztahu sympatické holky a jejího nevlastního otce), až skoro připomene americké osmdesátkové rodinné creature filmy, a vlastně mi udělal velkou radost. Mnohem víc mě bavilo sledovat tyto fajn postavy než nesympatické mladé Francouze. Potěší i odlehčenější tón, a kdybych měl někomu doporučit jeden z nových pavoučích filmů, byl by to Sting (a nejen kvůli odkazu na Pána prstenů, i když neuškodí). ()

dannyyy

Docela nuda a zklamání. Z pavouka vůbec nešel strach nebo nepříjemný pocit. Byla to taková velká gumová rekvizita. Hlavní roli ve filmu mělo domovní ventilační vedení, do kterého budete čumět velmi často. ()

warrenur

Priserkovska nuda s mimoriande hlupym spravanim sa ustrednej rodinky. Bez srandy najlepsi herecky vykon podava prave stara mama, zrejme s Alzheimerovou chorobou. X dookola recyklovanych klise, ktore nema zmysel vymenuvavat, su tu takmer vsetky, a tak vas prakticky nema co prekvapit. O strachu nemozno hovorit, pretoze i lakacky su ocakavane. Neodporucam. ()

Rathalos

Pri pohlade na to,kto reziroval tento film,som si bol takmer isty,ze to bude stat zato,kedze Kiah Roache-Turner ma uz viackrat potesil svojou filmovou tvorbou,no a horor o pavukoch velmi potesi,ak sa vydari,takze nebudem zbytocne filozofovat...:⁠-⁠) ()

helraiser

Celkem povedené pavoučí hrátky tentokrát z vesmíru. V každém případě se jedná o solidní zábavu, i když se dalo ještě přitlačit i když několik scén i přesto stojí za to. V každém případě se u toho nikdo nebude nudit i když se nikdo ani strachy nepodělá. Za mě pohodová podívaná, která by neměla nikoho urazit. ()

Likan7

Ve velmi krátké době další pavoučí horor. Naštěstí Sting to vzal jinudy, než Havěť, která byla i tak solidní. Zatímco v Havěti tu máme miliardu pavouků, tady je jeden. Za to je ale mimozemský, roste jak kráva a když má hlad, tak si pískne. Na tom prostoru 90 minut tu je k tomu ale ještě celkem zajímavě rozehraný postavy (občas nějaká umře) a osobně jsem to kvitoval víc, než kdyby to bylo jen maso na porážku. Rozjezd potom netrpí čekáním na vyvražďovačku a občas bylo i zajímavé ty postavy sledovat při normálním životě. Ne, že by to bylo nějaké sociální drama. Furt tu je velký pavouk, co žere lidi, ale je fajn, že tu během krátké doby vznikly dva pavoučí horory, oba to vzaly z jiného konce a oba jsou velmi solidní. ()

hrumsrt

Chvíli po Pavučině anebo Havěti je tu do třetice další menší horor zaměřený právě na pavoukovce. A nakonec je někde na rozmezí, když není tak vyhraný po psychologické stránce jako Pavučina, ani tak nepříjemně děsivý jako Havěť.. Filmový fanoušek Kiah Roache-Turner má v hororovém žánru už nějakou pozici, ale teprve v jeho nejnovějším snímku Žihadlo má větší záměr než jen diváka postrašit a mnohem víc si hraje s postavami, když používá děsivý prvek pavouků jako prostředek k rozhřešení vzájemných vztahů mezi jednotlivými aktéry.. Maličká Charlotte se po narození bratříčka cítí v rodině s nevlastním otcem odstrčená, a tak si k sobě připoutá domácího mazlíčka. Ale pes, nebo kočka by byli až příliš tradiční a hlavně by neunikli pozornosti jejích rodičů, proto si vybere maličkého pavouka. A jak drobného pavoučka krmí a krmí, tak on roste a roste až začne být jeho utajená přítomnost nadále nemožnou a osminohý mazlíčkovi začne být útulný činžovní byt málo.. Sting nabízí solidní gore scény, nepochopitelně obsazeného Jermaine Fowlera, který nemístným humorem ředí atmosféru, ale rutinně odvedený horor.. 60% ()

Nikolas__

Nakonec docela zklamání, i když film je to rozhodně fajn, neměl jsem z toho nějaké větší příjemné pocity z bomba žánrovka. I mean nechci znít nějak extrémně kriticky, příběh je fajn ale víckrát si to nepustím. ()

kacir

Toto sa mi páčilo viacej ako tá francúzska blbá háveť, ale nejaká extra bomba to nebola..no hororíkov s pavúčikmi je teda fakt málo, takže som rád aj za takýto dobrý priemer. ()

FrAnn_Kie

Náhodou, mně to bylo velice sympatické. Francouzské Vermines jsem zatím neviděl, ale tohle byl zajímavý mix hororu a komedie, který mi prostě sedl. ()

Easykill

"Nikdy tě neopustím." V pořadí druhej, letošní, pavoučí horůrek... Sting! A ten má bohužel tu smůlu, že před ním tady byla "havěť", která sklidila úspěch. Takže srovnávání se přímo nabízí, ale v jádru jsou oba filmy úplně odlišné. Jediná malá spojitost je pavouk a barák, tím to končí. Sting vlastně není pavouk, ale alien, kterej si to přisviští přímo do paláce pro panenky. Kde je bohužel hned odchycen šachetním thiefem charlotou, která začne okamžitě s krmením... Mno, toliko k ději. Sting se nebere nijak vážně, je to dost odlehčený, chvílemi i komediální, dětský horůrek se CGI (které není ani moc dobré a Sting nenahání strach) pavoukem. Vlastně to není ani tak horůrek jako rodinné drama s hororovými prvky. Rozjíždí se to celkem pomalu, ale nenudí. Ovšem to "pravé" pavoučí řádění začne až v poslední půl hodině. Celkem jsem se bavil, ale je to spíš taková blbůstka na nedělní nůďo. ()