Žraloci v Paříži

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

Omnibus

Zubící se samice, přítulná je velice.“ Což potvrdí i ekologická aktivistka Mika, sice sexy, leč rozumu mdlého, t.č. si lebedící ve žraločím žaludku. Její ňunískování a muckání se žraločkem ve mně, kovaném ichtyologovi, vyvolalo bažení po krvi a věřím, že i sám náčelník Brody by zbrunátněl a zařval: „Tak už ji sežerte, blbku!“ A ne chudáka bezďáka s vozíkem knížek (ach jo, už zase). OKÉNKO RADNICE: [][] Co zpovykaná starostka „Ave já, Paříž je má!“ netušila: Že v americkém městečku Amity má příbuzného, starostu Vaughna. ≈≈ Že žraloci jí z triatlonového závodu udělají paralympiádu. ≈≈ Že dno Seiny nepokrývá bahno, ale dvoumetrová vrstva nevybuchlých bomb z II. světové. ≈≈ Že díky tomu z Paříže vzniknou druhé Benátky, s obludáriem a akváriem v každé ulici. [][] Já zase netušil, že se nebudu bát, ale smát, u smrtelně vážně natočené eko agitky PET: Čelisti v katakombách. Ale Sargasové plastové moře se jim povedlo, to zase jo. Jen doufám, že ten bordel pak po sobě filmaři uklidili. ()

Anderton

Zbierka všetkých klišé zo žraločích a iných monster filmov zasadená do originálneho prostredia. Stačí to? Ani nie, i keď sem tam dokáže film prekvapiť. Napríklad samotným finále, o ktorom vieme, kedy a kde sa odohrá, avšak predsa len má trochu iný priebeh a vyústenie, než by znalec žánru predpokladal. Bohužiaľ starostka nefunguje ani ako parodická postava, čo platí aj pre ekologické hnutie. Z katakomb sa dalo vyťažiť rozhodne viac, ale film celkom rýchlo ubehne a ponúkne zopár fajn scén. A zrejme to bolo celé myslené ako ironický vtip smerom k olympiáde. ()

Kudly4

Kdyby to točil kdokoliv jiný, tak dám slabší trojku, protože jsem se nakonec docela bavil. I přesto, že jsem si občas připadal, jako bych sledoval nějaký pobřežní, blboučký, francouzský krimi seriál. Bohužel ale, s tímhle přišel Xavier, který začal svoji kariéru s jedním, ve své době nejlepším Hixploitationem a tak nějak jsem očekával, že se z něho stane do budoucna Master of Gore, ale to, co nakonec natáčí posledních deset let, to mi hlava fakt nebere. A jestli tohle měl být jeho Hororový comeback, tak děkuji, na shledanou a vizitku, kterou jsi do teď měl - "řezník" tak tu ti teď strhávám. Druhá hvězda, za povedený masakr v katakombách. (145. hodnocení) ()

Arsenal83

Keď chcem zničiť žraloka, tak jednoznačne použijem tony výbušnín a polovicu Paríža zrovnám so zemou. Nádherná paródia na zdravý rozum, kde sa len potvrdzuje, že keď nevieš napísať nejaký scenár, hoď tam žralokov a ono sa to už nejako pozliepa. A pri pohľade na stupídne postavy, fialovovlasé aktivistky, odvážne plešaté ženy a celkové obsadenie Paríža sa to pozliepalo tak, že divák nakoniec fandí tým drsnokožcom. Najdesivejšie na filme je, že mal rozpočet skoro 20 miliónov eur. ()

Chrustyn

Se žraločími filmy to je těžké. Je jich nepřeberné množství ale těch slušných divák spočítá na prstech jedné ruky a to, že by se nějaký jen přiblížil Čelistím je zhola nemožné. Žraloci v Paříži bohužel spadají do té nejspodnější hranice a přestože oproti Asylumu a podobným prznitelům, měly zdejší tvůrci peníze, talent by se hledal marně, přestože má na svém kontě Xavier Gens, pár slušných kousků. Žraloci v Paříži jsou sbírkou veškerých klišé a hloupostí z nichž jsou sladkovodní žraloci tou nejmenší. Máme tu hrdinku s traumatem, která je nesnesitelná, naprosto příšerné vedlejší postavy, z nich žádná nemá charisma ani co by se za nehet vešlo a to jak se navzájem předhazují titulním žralokům, musel být neskrývaný vtip tvůrců, přestože se vše po celou dobu tváří smrtelně vážně. Vizuální stránka je jednoduše mizerná a nijak nepotěší ani orvané končetiny. A pokud by toho přeci jen bylo málo, neustále se zde předhazuje problematika dnešní ekologie. Suma sumárum, nečekal jsem prakticky a nic a dostal jeden z nejhorších žraločích filmů, co jsem kdy viděl a vedle kterého i druhý Meg vypadá jako přírodopisný dokument. ()

korbitch22

Miluju žraločí béčka a do tohohle filmu jsem vkládal docela naděje. Tenhle režisér že natočil unikátní The Divide? Celé to vypadá jako telenovela, herecké výkony jsou naprosto příšerné a scénář dělá ze všech naprostý čuráky. Když jsou všichni v podzemí a začnou tam běhat jako kreténi a v panice padat žralokům do tlamy, dostával jsem normálně záchvaty smíchu. Kdyby všichni zůstali stát a policejní jednotka je pokropila, tak nezemře jediný člověk, kromě tý vypíčený aktivistky. To je taky jediný důvod mých dvou hvězdiček. Tahle eko politická sračka totiž aspoň uspokojila divákovu touhu po smrti tý vymrdaný čubky, finální masakr je opravdu hodně vtipný, efekty ujdou a apokalyptický konec zvedne tuhle nedomrdlou píčovinu o level up. Nechápu, jak může Gens filmařsky tak strašně klesnout. Ale takových nadějných filmařů co nenaplnili svůj potenciál už tu bylo spousty. CGI jde, smrti taky, ale jinak je to tak příšerně debilní a iritující, že se nedá mluvit o ničem jiném, než dalším neskutečném zklamání. 40%. ()

TheEvilTwin odpad!

Tak tohle byla vyloženě kanonáda pí*ovin. Už začátek, kdy plovoucí žraloci záhadným způsobem rušili kamerový signál potápěčům mě utvrdil, že tohle bude velký průser. Přidejme k tomu záhadnou evoluci žraloka, který se vyvinul ze svého "obyčejného" druhu v nějaký nový, vyšší druh, co je schopen se sám rozmnožovat, co je schopen přežít ve sladké vodě Seiny a k tomu si udělat "hnízdečko" pod budovou Paříže a máme tady skvělý koktejl shitfestu, u kterého se člověk nestačí divit, na co kouká. Postavy jsou brutálně simplexní, žádné zákony, pravidla ani uvěřitelnost světa tady nikomu nic neříká (celá scéna se starostkou, co nechá uspořádat plavecký závod v Seině i přestože ví o žralokovi v ní, komando sniperů povoláno na žraloka, banda 10 policistů co si tenhle problém řeší sami na vlastní pěst a rozmisťují výbušniny pod Paříží...), všichni si běhají jak se jim zachce a co rozhodně nemůžu prominout je levný a neoslnivý vizuál žraloka. A ta finální záplava Paříže a výbuchy byly už jen dokonalou třešničkou na tomhle parodickém dortíku - to si z nás fakt asi někdo dělá prdel. :D:D:D:D Tohle že dělal Xavier Gens a vzal to Netflix?? Hah, vtip roku. ()

JASON_X

Ne, nejde to, nemůžu si pomoct, ale já tyhle moderní "progresivní" francouzské filmy prostě absolutně nedávám. Namísto vnímání lákavě brakového děje mě neustále znechucoval "nenápadně" podsouvaný feminismus, multirasovost, ekohysterismus, lesbismus, hnusily se mi všechny ty nesympatické karikatury extrémně feminizovaných ženských, trpěl jsem při typicky francouzsky afektovaném přehrávání všech zúčastněných, uši mi rvalo časté ječení umocněné rozeřvanou hudbou, moje oči trpěly skákající ruční kamerou, nelíbila se mi nepřirozená počítačová animace... Jo a ona žraločí dějová rovina stála taky dost za houby, to si zase radši někdy pustím první tři geniální Sharknada. ()

Lucasion

Není to vůbec tak hloupé jak se zdá. Jasně, je to Netflixovina na jedno zkouknutí, přitom jsem se ale docela dobře bavil. Film si na nic nehraje a docela zdařile vytváří atmosféru. Na několika místech snadno způsobí husí kůži díky skvělým podvodním stínům zabijáka. Přesto všechno nejvíc film potápí laciný cgi žraloci, kteří pak prostě strach nenaženou, i kdyby chtěli. On prostě Steven věděl proč byl Bruce mechanická potvora. Myslel jsme si, že to bude víc gore, i když scéna s katakombami se nemá za co stydět. A finále je pak docela nečekané. Docela příjemná jednohubka. Žraločích filmů jsem viděl fakt hodně, a mnoho z nich bylo podstatně horších. (60 %) ()

Morholt

Tak nezačalo to vůbec špatně. Čtveřice potápěčů zkoumá uvízlé vorvaní mládě a v tu chvíli se okolo začnou rojit žraloci. Byl jsem i celkem napnutý, jak to celé dopadne, ale jen do chvíle, kdy připlaval fakt velkej predátor a jeden z těch pitomců ho vší silou bodnul. No a pak to šlo všchno do kopru. Celé to najednou zezelenalo, zteplalo a zfeminizovalo. Ale to by mi zase tolik nevadilo, kdyby zůstalo u mustru, ve kterém Seina slouží žralokovi jako švédský stůl. Ale ani to moc nevyšlo. Snad jen scéna v katakombách stála za to. Závěrečná sekvence by byla sice fajn, ale patřila do filmu, který se nebere tak strašně vážně. Každopádně moc jsem nečekal, takže tolik zklamaný zase nejsem. 30% ()

ledzepfan

Je to sice béčkoidní, žraločí demence, ale parádní béčkoidní, žraločí demence. V tom kontextu blížící se olympiády v Paříži, kdy francouzi, poměrně oprávněně, trnou obavami z bezpečnostní stránky celé věci, je až zlomyslně k popukání koukat na tuhle temnou analogii teoreticky možného. Trikově je to slabé. Příběhově je to příliš klišoidní. Má to sympatické (ikdyž slabě hrané) postavy. Díkybohu to má jistý nadhled, velmi rozumnou minutáž, a hlavně, má to koule dotáhnout nápad do "zdárného" konce.... PS: Vypnutý mozek je zde nutností. ()

maddy

Xavier Gens sa po siedmich rokov vrátil k hororovému žánru ... a vlastne ani nemusel. Jeho žraločí prírastok totiž skôr než jeho lepšie kúsky pripomenie tie najhoršie. A vlastne pozabudol aj na to, že má natočiť horor a pokúša sa o akési vyššie ambície a mix žánrov, kde hororovejšie scény so žralokom sú tak dve (z toho funguje akurát tak jedna v parížskych kanáloch v strede filmu). A zvyšok je zameraný na absolútne nezaujímavú drámu s eko príbehom, no s postavami hlúpejšími než ten žralok. A aby nebol celej katastrofe koniec, tak to Gens v závere zakončí akčnou scénou, kde vybuchujú mosty a po žralokovi sa strieľa guľometmi. Wtf? Mať to horšie triky, tak uverím, že to točilo odpadové štúdio The Asylum. Vo výsledku tak podobná katastrofa ako nedávny No Way Up. CELKOVO: 3/10 ()

Trevor

Staršia žena s dvomi mladšími sebavedomými slečnami sa rozhodne zbaviť oceány odpadu a popri tom si obľúbia spoločného žraloka, teda Netflix a femini milenial generatoon takže aj to je samička. Tá sa zatúlala do Paríža a robí trochu neplechu, kde tu zožerie nejakého šoféra zo spadnutého auta, trojke žien pomáha v pátraní dobrý policajt, černoch. Zlou postavou je napokon aj jedna žena, starostka ktorej zle radí policajný šéf, pochopiteľne beloch. Potom sa dozvieme že našťastie žraločice samičky sa vedia rozmnožovať aj bez samčekov a tak je zaručená skvelá budúcnosť bez zlých mužov, aspoň medzi žralokmi...toto sa inak ako paródia poňať nedá, len ono sa to, narozdial povedzme od Sharknáda tvári ako seriózny film s hlbším enviromentálno-feministickým odkazom o poslednej zdegenerácii mladých ktorá to môže zvrátiť. No ja som mal chuť vyvrátiť obsah žalúdka počas filmu, ale nakoniec počas pretekov niekoľko záberov aspoň na úrovni štúdia Asylum (logikou, nie kvalitou, to Netflix vie aj pri totálnych trapasoch) a tak zhovievavá 1* za ďalší žraločí grc. ()

Phetronius

I přes snahu Netflixu ten film zkur*vit (20 leté aktivistky ovládající vybavení a znlosti Jamese Bonda, samozřejmě, že multikulti a lesby) je zbývající část filmu zábava:) ()

kinderman

Free Lilith! Celou dobu jsem marně přemýšlel, zda to má být žánrová eko agitka, čemuž by nasvědčoval úvod filmu, nebo zda jde naopak o podvratný výsměch ekologickému fanatismu ("Věřím, že lidé a zvířata jsou si rovni."), olympismu (triatlon v řece plné nevybuchlé munice) či proimigrantskému aktivismu ("Žraloci nejsou pro člověka nebezpeční. Já u nás vítám všechny druhy."), pro což hovoří ten zbytek. Každopádně, chybí tomu opravdové napětí, takže jen za dvě hvězdičky. ()