Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 020)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Tarantino je velice originální. Jeho režisérství je patrné každičkou vteřinou. Ať už jde o řemeslnou stránku filmu (černobílé pasáže, kreslené části atd.), či obsahovou. Více než krvavé řeže se Tarantino zaměřil na to, co dělá film filmem (dialogy, postavy atd.) a dobře udělal. Uma Thurman je skvělá, David Carradine je suprový padouch a celé je to velmi stylové. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Na to jak mě jednička zklamala,mě dvojka docela dost překvapila.V jedničce mi chyběl příběh a tady ho mám až až.A to že zde neni skoro žádná akce mi vůbec nevadí.Aspon si užiju hereckých výkonů Madsena a Carradina než je ne zas tak dobrá Uma Thurman.K tomu si přidejte výbornou muziku a vyjde vám dost dobrá Tarantinovka.Akorát ke konci už je to trochu utahaný ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Myslím, že druhý díl je o trošku slabší, i když i on obsahuje množství výživných scén. Hodně zajímavá je rozdílnost obou filmů. Odlišné je na nich asi úplně vše. Zatímco první díl byl poctou spíše japonským samurajům a tekly v něm hektolitry krve. Druhý (pocta kung-fu) díl sází spíše na dlouhé dialogy a stylizací občas připomíná western. Koneckonců Rodriguezova hudba tento fakt jenom podtrhuje. Nicméně je potřeba brát oba filmy jako jeden celek, protože Kill Bill 1 bez Kill Bill 2 nedává smysl a naopak. Příběh si vystačí jen s jednou bojovou scénou, ta ale stojí za to! Souboj s Elle Driver v karavanu bude nezapomenutelný i po letech. 80% ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Skvělý film, ale rozhodně ne hustý akční nářez, jak Tarantino sliboval. Z Billova umění nevidíme prakticky nic a co mě nejvíc zklamalo, je absence závěrečného souboje. V podstatě není ani ve dvojce skoro žádné kung-fu, na které jsem tolik těšil. Film je to mimořádný, ale jiný než Tarantino sliboval. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Po akčne nadupanej jednotke s minimom deja ale s ohromujúcou formálnou stránkou (takže rozvinutejší príbeh nejako zvlášť nechýbal) prišla dvojka. Pripadala mi zbytočne ukecaná, namiešaná z rôznych citácií a pritom nepriniesla veľa originálnych scén. Zmŕtvychvstanie bolo vyložene odfláknuté, rovnako aj niektoré súboje. Počas ich sledovania sa miestami dostavoval pocit nudy. Výsledok: dobrá akčná dráma so zopár silnými momentami. ()

Galerie (129)

Zajímavosti (95)

  • Natáčelo se od 17. června 2002 do 3. března 2003 v Kalifornii, Mexiku a Číně. (Varan)
  • V Barstow v Kalifornii se ve skutečnosti žádný hřbitov nenachází. (HellFire)

Související novinky

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)

Reklama

Reklama