Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 019)

sepp 

všechny recenze uživatele

Na predpremiere KB2 se mi libilo, ze na pokracovani utrakrvave jednicky sly i 50lete pani ci staricke babicky a prijemne bylo, kdyz se publikum nestydelo (ci nechapalo) jako obvykle a smalo se jemnym Tarantinovym narazkam ci krasne vtipnym scenam v prubehu filmu. Celkove je dvojka mene akcnejsi, vice promyslena a klasicteji pojata, nezli jeji predchudce - neni to pouha bezducha rez, tak jak se nam to zdalo. V podstate az s dvojkou dava jednicka smysl a bez jednicky by zas dvojka nebyla tak brilantni. Pred promitanim jsem nadaval na rozpuleni filmu Miramaxem, ale po skonceni zaverecnych titulku jsem byl naopak rad. Takto je Kill Bill v podstate dvema trochu odlisnymi filmy, ktere ale ale davaji smysl jen spolu. Tarantino natocil KB jako oslavu vsem jeho oblibenym filmum, reziserum a filmovy mstylum a jelikoz ma stejny vkus jako ja, byl pro me KB smesici toho nejlepsiho, co kinematografie vymyslela a pro stribrne platno vytvorila. V KB jsou zastoupeny ruzne zanry, ruzne styly a ty nejlepsi reziserske postupy. Na zadnou chybu jsem opravdu neprisel, cele to bylo od zacatku az do konce pohadkove. A ten konec panecku, zavereny souboj a odchod Billa ze sceny - po dlouhe dobe opravdu velka filmova scena, ktera muze vstoupit do dejin... ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Při projekci po nepochopitelně dlouhé době (13+ let), tedy bez momentu překvapení a brýlí adolescenta jsem musel uznat, že KILL BILL je a zůstane nadčasový, obsahuje tunu kultovních scén a že jak ještě úplně dokonale nefunguje jednička, tak Vol. 2 pak vše záhy spravuje. Jsou tu i mému srdci bližší tarantinovky, tohle ale velká revenge jízda a dost obdivuhodný projekt. 2016 ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

K jedničce jsem komentář nepsal, čekal jsem až na dvojku a teď se do toho teda obuju. Takže zatímco jednička mi připadala místy opravdu hodně ulítlá (což asi mělo pro Quentina svůj smysl), překypovala snad až moc efektními souboji a hektolitry krve a příběh měl místy větší díry, než někteří záporáci po zásahu Nevěstiným mečem, dvojka jako by se snažila dodat do příběhu to, co právě jedničce scházelo, a to trochu řádu, uhlazenosti a záplat (na ty zmiňované díry :) ). Touto druhou částí Tarantino prokázal, že stále umí a i mě coby pochybovače přesvědčil, že jako celek je Kill Bill určitě hodně dobrý. Stejně jako v jedničce je i ve dvojce skvělá hudba, navíc přesně zvolená a vhodně zakomponovaná. Herci předvádějí to, co se od nich v tomto žánru očekává - na Oscara to není, ale rozhodně je to nadprůměr. Velice zajímavé vyvrcholení (pro mě osobně příjemně překvapivé) měl souboj Umy Thurman s Daryl Hannah - doporučuji! :) Jedničce jsem dal čtyři hvězdičky, ale s hoooodně odřenýma ušima. Dvojka má hvězd pět a nehodlám o žádné z nich vést s nikým diskuze. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Název snímku je až v titulcích v závěru. Kill Bill 2 více než KB1 objasňuje motivaci postav a není tak plný násilí a krve. Má několik skvělých scén (spoiler): domnělé usmíření nevěsty (Umy) s Billem před kaplí vzápětí totálně popřené následujícím masakrem, probití se a vylézání uvězněné Umy Thurman z rakve, rychlý souboj s jednookou vražedkyní, láskyplná scéna s Billem - vyprávění u ohně o Pai Meiovi, ze které nakonec vyleze obrovská krutost Pai Meie i skrytá výhrůžka, scéna je navíc klíčem pro finále. Tarantino prostě píše geniální scénáře - a o tom to je. Ukázka z filmu (klikni): http://www.youtube.com/watch?v=NSR7xRGBnOE&feature=related . ()

choze 

všechny recenze uživatele

"HLOUPÁ BÍLÁ HOLČIČKA SI HRAJE SE SAMURAJSKÝM MEČEM." Je radost sledovat film režiséra, který miluje filmy, má nakoukáno, umí točit a královsky si to užívá. Oba díly KILL BILLA jsou filmařsky po všech stránkách mimořádně vymazlené - Tarantino umí napsat zábavné dialogy, obsadit zajímavé herce, natočit parádní akci, vyhrát si kamerově, zvukově i hudebně (povypůjčovaný soundtrack) a celkově má nápadů na rozdávání. Nesedí mi snad jen občas příliš pozvolné tempo v druhém díle, pubertální smysl pro humor, přílišné pomrkávání na diváka a splatterová grotesknost. ()

Galerie (129)

Zajímavosti (95)

  • Tarantino má auto Pussy Wagon (Kundolap) zaparkováno doma na dvorku. (Kama12)
  • Postava Pai Meie (Gordon Liu) vystupuje v několika kung-fu filmech, produkovaných v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století společností Shaw Brothers. (imro)
  • Na konci záverečných titulkov je ešte jedna krátka scéna. (MetalMesiah)

Související novinky

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)

Reklama

Reklama