Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

ScreamJay

Jak vypadá konzumní sci-fi 80tých let pro videopůjčovny a přilehlý televizní region? Asi nějak takhle. Stephen King napsal Běžícího muže úplně jinak, než nám ho prezentují ve filmové podobě. Místo nucené účasti ve hře, jakožto trest se v knize vydává hlavní postava zcela dobrovolně do spár labyrintu, aby pomohla své rodině. Ale tak tuhle odchylku pominu. Film se snaží stavět všechno na tvrdosti, surovosti a nezřízené brutalitě, kterou umě maskuje sem tam nějakou hláškou a sem tam nějakým gestem přátelství. Když jsem film viděl prvně, zaujala mě taktéž hudba (tu komponoval jen tak pro zajímavost Harold Faltermeyer) a zajímavá první polovina filmu. Tedy než se to strhne ke klasické bum bum střílečce. Arnold byl pro mě kultovní představitel akčního řemesla a v tom věku, kdy mi VHSka se simultánním překladem běžela ve videu, tak tehdy mi byly nedostatky úplně ukradený. Jediné co mě trochu škrtí dojem je Maria Conchita Alonso, která na mě tedy nijak extra nezapůsobila. Jako protipól ke svalama nabušeného Arnolda ani jako sama osobně. Takže možná i pod vlivem mírného sentimentu dávám o jednu hvězdu navíc, než by si film seriózně zasloužil. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vzhledem k tomu, že Oběť byla dána k dispozici Společnosti a že Společnost požaduje po Oběti jisté služby, t. j. aby zemřela ..." Tak tomu říkám smlouvička. Hned bych jí podškrábnul a šel si zašpásovat se Subzerem, Pilounem, Dynamem nebo Ohnivákem. A kdyby mě přitom pomáhala Amber, tak bych to asi taky přežil. Tohle je totiž dokonalý béčko, který jsem na zrnící videokazetě s německým dabingem viděl mnohokrát. Hodnocení je to samozřejmě nostalgicky subjektivní, ale vzpomínky na dokonalýho právníka, kapitána Freedoma při aerobicu nebo šplhání pro dolary, mi může vzít jen strejda Alzheimer. A abych nezapomněl na poučení - užívání steroidů ohrožuje sluch. A to co říkají v televizi, nemusí být vždycky pravda. ()

Xeelee

Nedám dopustit na geniální knižní předlohu a tohle je bohužel strašná blbost, která prošla důkladným procesem hollywoodizace, dostala do vínku malý rozpočet a mizerného režiséra. Propracované prostředí, atmosféra i příběh se filmu vyhnuly obloukem a velmi silný ponurý závěr by konzumní divák neskousl, tak tam dáme happy end, ano? Jo a ještě by to chtělo nějakou pěknou herečku. co tomu říkáte? Super, jdeme točit. Kamera, klapka! ()

Superpero

Hyperklasické béčko béčkové nejbéčkovatější. Arnold tu má opět své skvělé hlášky, ale nejlepší jsou ti lovci co ho chtěj zabít. Šílenej asijskej hokejista Profesor Sub-Zero. Létající negr s plamenometem Fireball. Tlustej operní zpěvák v římskym brnění co střílí elektrický blesky Dynamo. Motorkář s motorovou pilou Buzzsaw a konečně Kapitán Freedom ve skvělém podání Jesse Ventury. ()

xxmartinxx

Je to možná nehorázná blbost, ale počítejte s tím, že je to nehorázná blbost s Arnoldem. Navíc základní příběh je také docela originální. Nejvíc pokulhává provedení. S jiným režisérem by mohlo jít o skvělou věc, ale takhle jen běhají hrdinové skladištěm a útočí na ně týpci s motorovejma pilama v příšerných kostýmech a s příšernými hereckými výkony. Je to opravdu promarněná šance, protože s tímhle námětem a Arnoldem by šly dělat divy... Bohužel film odpovídá kýči doby vzniku. Každopádně je nutnost vidět to bez dabingu - tahle angličtina přímo od Štýrského hradce lahodí sluchu! ()

• Modrá mikina s nápisem World Gym, kterou má Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) na sobě, když mu sundávají obojek, se objevila už rok předtím v Arnoldově filmu Špinavá dohoda (1986), kde ji měl pověšenou na čince venku před domem. (KOOHA)
  • V roce 1990 vyšla pro tehdejší platformy Atari ST, Commodore 64, MSX, ZX Spectrum, Amstrad CPC a Amiga stejnojmenná hra, založená na filmu. (Chris Masters)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Pokud přítomnost na letošní konferenci CinemaCon v Las Vegas pojalo nějaké hollywoodské studio ve velkém a hodlalo se co nejvíc předvést před kinaři z celého světa, byla to nejspíš společnost… (více)

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)