Past

Vyšetřovatelka pojišťovny Gin (Catherine Zeta-Jones) přesvědčí svého šéfa, že jedině ona je schopna chytit exkluzivního zloděje Roberta "Maca" MacDougala (Sean Connery) do nastražené pasti - sama se bude vydávat za profesionálního lupiče. Společně pak, přes vzájemnou nedůvěru, naplánují bombastickou akci v předvečer roku 2000. Hra může začít! Ale kdo je tu kočka a kdo myš? (Bontonfilm)

Rocky62

Entrapment patří mezi devadesátkové Hollywood spektákly, pro které mám slabost i přes jejich neduhy. V tomto případě je kladů stejně jako záporů. Mezi největší plusy patří vcelku uvěřitelná chemie mezi hlavním duem, velmi výmluvné Conneryho mimiky vůči Kátě Jonesové a samozřejmě patrně legendární trénink mezi "lasery", při kterém se nejednomu chlapovi splaší kobyla. Mínusem je naopak poněkud děravější scénář, pár hluchých míst a nelogické scény( rádoby neviditelný únik z hotelového pokoje, přeskakování mezi vlaky). Čirá popkornová zábava, která neoslní ani neurazí. ()

gogos

70-ti letý skot skáče po mrakodrapech v půlkilometrové výšce, balí o 40 let mladší kočku a jen tak mimochodem udělá odlehčenou verzi loupeže století a oblafne FBI... Choreo akčních scéni nic moc, občas se zadaří nějaký odlehčený vtípek. Past je průměrným akčním dobrodružstvím, které nenadchne ani neurazí... ()

Snorlax

Minimálně v hlavách filmových scenáristů dokonalá loupež existuje. V hlavách castingových specialistů zase existuje dokonalý pár. V tomhle filmu nám tvůrci naservírovali obojí. Connery na prahu sedmdesátky působí extrémně charismaticky i přitažlivě. Zeta-Jonesová coby prakticky jediná zástupkyně něžného pohlaví je na tom vyjma věku naprosto stejně. Akční scény jsou logické a uvěřitelné. Romantická linka není nikterak přepálená, takže nejen že neruší, ale spíše zpestřuje film. ()

Kaka

Pokud vynecháme fakt, že dějově je Past jaksi silně "polévková" a víceméně čistě oddychová zábava, tak jednu nesmírnou přednost má (i když si toho mnozí nevšimnou). Geniálně vykreslený je vztah mezi Connerym a Zetou-Jones a to především ze strany Conneryho. Intimní scény (deka, proplétání se mezi lasery) jsou to nejlepší a mimika Conneryho je tak dokonalá, že se mu dá v očích krásně přečíst co se mu v dané vteřině honí hlavou (samota - touha překonat ji/zbavit se jí). Osamělého elegána s dobrým srdcem zahrál natolik kvalitně, že neváhám sáhnout k plnému hodnocení. Kvalitní a inteligentní zábava. ()

honajz

Moc bych tomuhle filmu přál, aby fungoval - Sean je patřičně charismatický, kamera kouzlí, triky povedené. Kazí to Kateřina zlé pověsti, jíž tu gymnastiku prostě nevěřím a její ladný zadeček při prolézání laserovými pruhy mi přišel osobně poněkud větší, než by měl na tuhle postavu být. S logikou si tady také nechci lámat hlavu včetně všech šťastných náhod, ale přece jen mi nesedělo, že by Maca nechali všechny ty tajné služby a pojišťovny jen tak sedět samotného na nádraží (Kde mimochodem kupodivu nejsou ani po oznámení: "Pusť sem všechny lidi." žádní jiní cestující.) Také nechápu, proč ze zlodějů umění (specifický obor) se v závěru oba přešaltrovali na zloděje peněz z účtů? Nějak mi nedávala smysl ta náhlá změna specializace. Navíc děj je řiďounký a kromě pár lokací a večírků nemá moc co nabídnout. A je to škoda, promyslet to víc do hloubky, mohl by to být hodně dobrý heist film. ()

• Sean Connery dostal za film 20 miliónov dolárov, čo je najvyšší honorár v jeho kariére. (m.a.t.o.)
  • Oproti plánu minuli producenti na film o dva milióny menej. Koproducentka Rhonda Tollefson to pripisuje hlavne šetrnosti svojho kolegu Seana Conneryho. Namiesto limuzíny s vodičom používal počas natáčania svoje vlastné auto a namiesto súkromných lietadiel využíval celý štáb komerčné linky. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo od 12. júla do 5. októbra 1998 v Anglicku, Škótsku, New Yorku a v Malajzii. (m.a.t.o.)