In a Violent Nature

• Austrálie In a Violent Nature (více)

Hororový slasher, který metodicky líčí záhadné vzkříšení, řádění a odplatu nemrtvého monstra v odlehlé divočině. (JasonCZ)

maddy

Najpomalší slasher v histórii hororu a film, ktorý v podstate klame telom. Celá tá premisa "natočili sme horor z pohľadu vraha" sa totiž vyskytuje iba v pár scénach, zvyšok je v podstate štandardná vyvražďovačka v lese, ale vyvražďovačka, ktorá je nesmierne pomalá (pokiaľ vás polovicu filmu nebaví pozerať na chodiaceho mutantíka pomedzi stromi), samotný vrah nie je nijako zaujímavý, ani ikonický, a celému tomu trestuhodne chýba akékoľvek napätie, takže sa všetky vraždy stanú úplne nevzrušivo, kde sa režisér snaží akurát tak šokovať pár komickým gore. Vo výsledku tak s prižmúrením všetkých očí akurát tak zaujímavé žánrové cvičenie, ktoré by však vystačilo na 15 minútový kraťas, no v celovečernej stopáži nemá okrem extrémnej nudy čo ponúknuť. CELKOVO: 3/10 ()

MrPierc

U tohoto hororu jsem litoval, že jsem si film pustil. Šlo mi to pod kůži. Typický západní slasher z 80. let je rychlý, gore, detektivní a někdy vtipný. Tady sledujeme vraha neustále, nikam nespěchá, vraždy pomalé, zvrácené, nepříjemné, málo střihů, bez emocí, bez hudby. Anonymita, les, strach a konec stále bez jistoty. Takový typ filmu jsem ještě neviděl a už nechci vidět. Poznámka: jóga je smrtelná. ()

fugazi

Přesně ten typ násilí, kdy se spíš jen smějete, aniž by to tvůrci zamýšleli. Napětí, strach ani to zhnusení absolutně nefungujou a spíš to celý působí jen jako školní cvičení... 3/10 ()

Deyw

Ta kamera je fakt skvělá, 70-80s look filtr, format 4:3 LUXUS, takhle by to slo.. Gore a killy jsou prumer az luxus.. Nelibil se mi hlavni zaporak, vypadal jak gumovej nateklej krypl a stou svareckou maskou pusobil az vtipne.. postavy neresime, jen loutky na porcovani…pribeh 0 ale totalne, jakoby ani by to nevadilo, kdyby to skoncilo nejak normalne a uzavrelo se to nebo cokoliv, ale tenhle zvolenej konec je totalni WTF a nechapu co to melo byt.. 😀 Takze borec vyleze z hliny, neco par vet se o nem dovime, rozseka co potka a je upnutej na retizek.. 😀 jinak ja dam slabsi 3* za tu kameru,look a gore.. jinak nic..cekal jsem vic..ale ta skorpion fatalita byla top 😀 edit: ne ty vole sere me to, ten konec to uplne domrdal..davam 2max ()

majo0007

Hodne neuspokojivé, dokonca nudné (prvú polhodinu! možete s kľudným svedomím preskočiť). Sľubované gore síce stojí za to, ale tých pár kúskov to z biedy nevytrhlo. Totálna absencia deja, pripadalo mi to ako 3rd person view gamesa s pandrlákom v lese... ()

okkac

Natočené jako third-person hra, kdy hrajete za zabijáka. Killy jsou nápadité, obzvláště na útesu, kde se protáhne hlava vlastním břichem, ale mezitím, kdy se sleduje zabiják jdoucí poli, louky a lesy, je to celkem nuda. Za nápaditost 6/10 ()

HorrFi

Gore je opravdu nejsilnější stránka tohohle slasheru a v tomhle směru by neměl bejt žádnej milovník gore zklamanej. Další co se musí rozhodně pochválit je kamera, která byla pojatá originálně, nicméně ten konec to byla zas jednou hloupost.. ()

oveckaoa

Nezáživný slasher o nějakém retardovi co ho kdysi zabili kvůli tomu, že jeho otec byl prachatý  a měl předražené ceny . On pak ožil a zabil nějaké boháče po staletí oživoval znova a tady ožije kvůli tomu, že mu nějací návštěvníci sebrali medailon po matce.   Bohužel je to nudné a blbé (chodí zde a vydává takový hluk, že by ho slyšel i hluchý postavy zde nemají ani periferní vidění tak, že on stojí před nima a oni ho nevidí možná by neuškodilo do žánru připsat sci-fi). Jediné co zde jde pochválit je gore (rozšmelcovaná hlava, zabití s tou řezačkou dřeva nebo co to bylo, zabití té jógistky asi nejlepší scéna). Konec to hodí do podprůměru, protože po zabití nějakého chlápka ženskou co mu to ukradla nechá žít ta nasedne do auta nějaké ženské a dostaneme pohádku o zabijáckém medvědovi co nezabíjí a pak naskočí titulky. Pokud  chcete lepší film šáhněte po dvojce Púa   Medvídek Pú: Krev a med II (2024) ten je po všech stránkách lepší. ()

BROKEN_

Krásně to vypadá, záběry jsou pěkné a oceňuji, že se někdo pokusil natočit horor z pohledu záporáka. Gore není sice moc, ale je to správně brutální. Bohužel v tom zbytku je film velmi špatný. Postavy jsou klasičtí idioti jaké vidíme často v hororovém žánru. To chování některých jednotlivců je absurdní a směšný. O dialogách radši ani nemluvit. Je to bohužel velké zklamání. Konec už byl mimo za mě. 3,5/10 ()

Aargh

O dost víc “art“, než jsem čekal, a nemyslím to jako pochvalu. Je to hrozně pomalé, místy hodně nudné. Dějově to kopíruje kostru těch nejdementnějších dílů Pátku třináctého a odlišuje se to jen formou. Gore je slušný, ale až groteskově přestřelený a není ho moc. Postavy se chovají extrémně dementně i na poměry béčkových hororů. Nemá to žádný twist, žádnou pointu, žádnou hlubší myšlenku a, co je nejhorší, vůbec žádný konec. Celé je to jen takový experiment, který měl trvat 20 minut. ()

jendAA365

Dějem a chováním postav je to absolutní subžánrová rutina, ovšem ta realizace od gore po osmdesátkový feelin je na jedničku. Kamera téměř neustále v patách záporáka a jeho look jsou fresh. Chris Nash natočil poctivou jednohubku a ikdyž nevnímám tu dějovou plochost zcela jako záměr, rád ho uvidím za kormidlem třeba nějakého nového Pátku nebo čehokoliv, kde dostane na vyřádění ještě mnohem větší budget. 65% ()

J.Lajner

Poetická oslava přírody ve vší její kráse i brutalitě. Artově uchopená vyvraždovačka, v níž se křik teenagerů ztrácí ve větru, praskotu větví a zpěvu ptáků. Věčná škoda toho umrlčího tempa, nudné vaty a neduhů vyplývajících z podstaty žánru, které nedokáží zachránit ani ty vynalézavě podané mordy. Více. ()

borec999

New era of horror. Cha-cha. Zase raz zaúradoval hype a niekto robí z komára somára. Väčšinu času veľmi nudný slasher, ktorý sa vystatuje ako revolučný je tým, že celé dianie je snímané z pohľadu zabijaka. Nie je to úplne pravda a až také revolučné to zas nie je, keďže hneď mi napadol minimálne jeden film, ktorý je tiež takto točený (a verím že ich je v histórii omnoho viac). Vďaka tejto forme rozprávania príbehu je dej a práca s postavami prakticky nulová a ústredná partia teenagerov je len mäsom pre vraha. Tempo neexistuje, dlhé statické scény evokujú art a film ma preto často nudil. Vrah nie je na zahodenie (výzorom ani využívaním svojej hlavnej zbrane-hákov), ale chcelo by to viac backgroundu. Čím jediným môže film ako tak zaujať sú vraždy a gore. Ich až groteskná brutalita sú niečím, načo si určite spomeniete (minimálne scéna na útese, tú pochváliť musím). Ale je toho málo. A ten ukecaný koniec bo pri podobnom filme pre mňa tiež dosť nepochopiteľný. Len pre skalných fans lacných 70-80s low budget slasherov. 40% ()

Devadesát Dva

Ta premisa slibovala mnohem víc, i když kamera (vizuál) i odpravovačky jsou slušné (to proháknutí lesby, která cvičí jógu). V pojetí Johna Carpentera, že jsou tu dva příběhy, zlo tam venku (ve tmě) a zlo v nás, 'In a Violent Nature' se snaží převracet koncept slasheru naruby, podobně jako to udělala i třeba hororová komedie 'Tucker & Dale vs. Zlo', tím, že zbavuje nevědomí toho, co vrah/monstrum dělá, mezitím, co se obvykle buduje vztah k hrdinům/obětem, kteří pátrají po tom, s čím se tu vypořádávají - zde, jak se postupně dozvíme, je to aktivace záporáka skrze řetízek, který patřil jeho mámě a který jediný ho drží "v pokoji, zavěšený nad jeho tlejícím tělem" (a který samozřejmě někdo čmajzne) a sledujeme to vše povětšinou přímo z pohledu záporáka. Nemáme příliš empatie pro umírající hrdiny, kteří spíše působí, jakože se náhodně přimíchali k něčemu, co je větší, než oni a nemůžou záporáka zabít, nebo s tím něco udělat. Nehledě na to, že si, jak jinak, počínají jako banda dementů, co si chodí světem, jako kdyby se v něm nikdy nic špatného nedělo. Je to holt banda nesympatických ošoustů (a to jak ženský, tak chlapi). Náš (tedy) skutečný hrdina voorheesovského typu se probouzí z půdy, aby zrušil vše, co mu přijde do cesty a jediné, co je snad zvláštní, je jak občas sledujete tu perspektivu, kdy "známé události" následované "známými jump scares/kills" najednou vidíme z pohledu druhé strany, která se ani nesnaží skrývat, jako spíš, kráčí přímo k věci - taky je zajímavé si opět říct, že každý příběh má dvě stránky, tentokrát je to o týpkovi z Pohlreichova videa a jak to dopadlo s tím řetízkem. Na to, že už snímku odkývali pokračování (pokud jsem slyšel/četl správně), si říkám, že je to celkem "meh", ale na stranu druhou, hororové frančízy mají asi nejnižší požadavky na cokoliv a přes jejich relativně nízkou produkční hodnotu tu máme deset pokračování i totálních výplachů o ničem a komerčně si tenhle slasher celkem vydělal. Ale opravdu mi nepřijde, že narativně, by se tu dělo něco nového. Probuzení monstra, pár killů v low budget prostředí, jedna postava uniká, zlo ve vzduchu, konec. ()

Adramelech

Film s minimálním dějem, pěkným gore a nijakým koncem. Na slashery se člověk ovšem nedívá kvůli  tomu, aby se kochal jejich filosofickou hloubkou. Protože jsem se místy drobátko nudil, zkusil jsem ve své fantazii předělat scénář takto: Partička z pětikoalice vyrazila do lesa na čundr. Z hrobu vstal Julek Fučík a se slovy „Za to jsem neumíral, abychom tady měli tohle,“ je začal jednoho po druhém kosit. Hádejte, které političce udělal díru do břicha a pak jí tou dírou prostrčil její hlavu? Nepomohly jí ani dva svetry! ()

Warhorr

Chjo, to je taková škoda. Pro mě osobně jeden z nejočekávanějších hororů roku dopadl spíše hořce. Pořád se to tak ve mně bije. Partička výletníků, les, oživlá legenda, řádění může začít. I když má být netradiční kamera tím hlavním a originálním podnětem, spíš to tomu škodí, a hlavně, kurevsky nudí. Pozorovat chodícího Jasona X několik minut po lese, louce, v chajdě, a to z pohledu třetí osoby mě prostě neurvalo a po krátkém čase začalo až vadit. Přes kratší stopáž je tady poněkud spousta hluchých míst. Co tento slasher drží nad vodou je však brutální gore. Scéna s hákem bude patřit mezi hlavní gore adepty letoška a ta automatická sekera či co to je taktéž. Tohle bylo luxusní. Příběh je prostý a jednoduchý, ale v tomto případě na tom až tak nesejde. Konec bych si však představoval lepší, tohle je zas takový nicneříkající. ()