Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

LadyVader

Pěknej filmek na nedělní večer :D. Čekala jsem teda že se u toho budu víc bát, a ono to bylo spíš docela nechutný. Anyway, atmosféra skvělá, kulisy parádní a po herecké stránce taky super. Líbilo se mi to hodně :) ()

herr_carter

Tak buď jsem blbej já, nebo většina hodnotitelů tady, komu se probůh tahle slátanina mohla líbit????? A já to říkal, že Sam Neil patří navěky pouze do Jurského parku, kde by mu měli postavit elektrický ohradník aspoň s 20.000 V..............moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Sdoom

Hodně dobré herecké obsazení, slušná dávka napětí a docela solidní zvukové a speciální efekty, to jsou pozitiva této jinak poměrně velké slátaniny, jejíž silnou stránkou určitě není scénář ani režie. Ale uteče to rychle a člověk se u toho nenudí. (HD, orig.) ()

sedm.1

Působivý sci-fi thriller, který lze určitě zařadit mezi ty povedenější v daném žánru. Paul W.S. Anderson tu každopádně rozehrál poměrně přímočarou hru, která diváka jistě nenudí, a to jak díky svižné a napínavé zápletce, tak velmi působivé, temné atmosféře, poměrně krvavé akci, nečekaně velmi slušným efektům a v závěru povedené gradaci, které by možná slušel i nějaký ten výraznější moment překvapení, či ne až tak očekávaný závěr, v podobě toho, kdo přežije, jinak je zde ale opravdu co sledovat a čím se bavit. Pravdou pak sice je, že mě tam rozhodilo i pár fakt nelogičností a ne až tak úplně dotažených věcí, což se především týká té aktivity „mozku“ Horizontu události, upřímně mi ale neseděla ani nepřesvědčivá proměna postavy Sama Neilla a nevýrazný casting i do ostatních rolí a v neposlední řadě na rozdíl od ostatních uživatelů mi přišlo i líto, že PWSA nerozehrál v závěru ještě větší inferno, když už se o něm tak mluvilo, celkově ale jinak musím zopakovat, že vše ostatní funguje skutečně velmi působivě, dravě, dramaticky. ale především rozhodně zábavně. P.S. Z tvorby pana režiséra se každopádně určitě jedná o jeho doposud nejpůsobivější a nejvýraznější filmový počin. ()

Michelle75

Ono se to těžko hodnotí, protože doba letí a 23 let od vzniku sci fi filmu je docela hodně. Přesto, když se nad to povznesu a občas zamhouřím oko, vtáhne mě to do děje a není to vůbec špatné. Navíc Sam Neil se do rolí " záporáku" hodí a narodil se pro ně. Vetřelec to není, ale solidní podívaná jo. ()

WathanajX

„Tahle loď byla někde za hranicemi Vesmíru. Kdo ví, kde byla, co viděla a co nám přinesla.“ SPOILERY! Děj se odehrává ve vesmíru, což prostě není můj šálek kávy. Ale horor odehrávající se ve vesmíru? Proč ne? Klady: Ze začátku jsem si říkala, no super splácaný horor postavený na prapodivných lekačkách, ale něco tak drsnýho jsem nečekala. Ty oči si asi budu pamatovat hodně dlouho… Efekty skvělé! Děj byl také slušný i celková myšlenka s peklem, hranicemi vesmíru apod. Nerada to přiznávám ale byla jsem dost napnutá. Potěšilo i herecké obsazení. Zápory: Bohužel finále… Závěr dobře rozjetý a i dost promyšlený děj naprosto zabil. A divím se, že to říkám ale taková přehnaná brutalita ve finále asi opravdu nebyla nutná. Vlastně to bohužel trochu nedávalo smysl a ke konci se nebojím říct, že to byla už i nuda. Škoda… Hodnocení: 70 % / 7 z 10 – Opravdu jen pro fandy žánru, tedy hororů a vesmírných zvláštností. Mě film nejspíš jednou stačil. (10.) ()

Fish

Naštěstí jsem od toho filmu moc nečekal.Nakonec jsem nebyl ani zklamaný ani potěšený.Typ filmu , který ze mě jen vyprchá a nic nezanechá , taková odpočinkovka. ()

iXtr3m3

Tak tento film zbožňujem a bude v mojom rebríčku asi navždy zaberať vysokú priečku. Tento film má jednu z najhustejších atmosfér, čo som v podobnom žánri videl a myslím, že môže smelo konkurovať rovnako žánrovo štylizovanému prvému Alienovi. Určite je to jeden z najlepších sci-fi hororov, ktorý som kedy videl a 100% určite je to najlepší Andersonov film. Samozrejme hustota atmosféry postupom k záveru redne presne, ako redla atmosféra v lodi Horizont udalostí, ale aj keď záver niektorí zatracujú, ja to nevidím až tak katastrofálne, pretože vždy keď sa ohliadnem dozadu resp. dopredu k prvým minútam tohto snímku, jednoducho sa cez nejaký ten rozpak prenesiem. A záver tomu dodáva jasnú bodku ako v správnom horore, t.j. žiaden happyend, na to slúžia romantické filmy, horory majú desiť nielen počas ich sledovania, ale ešte aj po záverečných titulkoch, keď človek premýšľa nad tým, čo by sa stalo keby... keby napr. natočili pokračovanie? Samozrejme, nech akokoľvek veľmi túžim po kvalitnom pokračovaní, podľa Andersonových posledných snímkov by z toho bola jasná audiovizuálna akcia ale bez štipky hororu (viď. AVP alebo Resident Evil), síce takéto akcie tiež zbožňujem, najmä tie dva menované snímky, ale zbytočne by to potopilo prvý snímok, ktorý sa už stal filmovou klasikou. Každý nový sci-fi horor porovnávam práve s Alienom a Event Horizon-om. Galadriel, videla si už niekedy naozaj zlý film, alebo nebodaj tebou spomínané nejaké béčko? Asi nie, pretože inak by si túto špičku vo svojom žánri nemohla hodnotiť tesne nad odpadom. Treba rozšíriť svoje filmové obzory aj ďalej, ako len na tituly z rady oscarov, potom dokáže človek lepšie prežiť a ohodnotiť takýto film. ()

Rudinsky

Ja viem že to nebolo tak celkom ono. Lenže tento psycháč má niečo do seba, niečo čím ma šokoval a skutočne vystrašil. Keby to akosi scelili do niečoho komplexného a vyhrotenejšieho, bol by to sci-fi horror ktorý by sa dostal do učebníc. ()

killjezor

Před 12 lety jsem se díval na sci-fi, které mě překvapilo jako horor. Dnes jsem se na něj rozhodnul podívat znovu a zpravit si náladu po děsném Disaster Movie. Myslel jsem si, že už nebudu tak šokovaný, ale opak byl pravdou. Ikdyž jsem už věděl, o co půjde, stejně jsem byl při sledování nějak nesvůj a dokonale si užíval atmosféry. Rozhodně mě překvapil i režisér, protože Anderson je pro mne jinde spíše sklamáním. Tady je ale jiný a povedený. Skvělý výběr producenta, předělání scénáře, najmutí lidí na speciální efekty, grafika a i režisér, dávají pocítit hutnou atmosféru už od samého začátku. Velice kladně hodnotím i bonusové divko. Je vidět, že je děláno po letech, ale s neskutečnou precizností a množství infa, které z něj načerpáte je obrovské. ()

Testament

Na Paula Andersona překvapivě slušný snímek se skvělými efekty. Snímek v lecčems připomíná Vetřelce. Parádní je hlavně klaustrofobická atmosféra. Dobrý sci-fi horor. ()

SkyLukey

Horizont událostí začíná nevinně. Věřím, že před 13 lety nebylo zrovna lehké natočit horor v takém prostředí s takovým těžkým scénářem. Režie v rukou Paul W.S. Anderson si s tím nutno uznat poradila vcelku dobře. Nemůžu se zbavit dojmu, že novější a modernější sci-fi horor Shunshine se v lecčem inspiroval právě od Horizontu událostí. Je to právě Horizont událostí, který tak zároveň or roku 1997 diktuje moderní trendy v science fiction produkci a zároveň udává dost zajímavých námětů v z oblasti hororů. Horizont událostí je ve výsledku líbivým filmem, který nelze brát jen jako Béčkový film, za který ho považují mnozí kritici. Leč se místy, zejména těmi v druhé půlce filmu, až ke konci, může zdát jako obyčejná řež se ždímačkou na krev je stále tento film jedním z nejlepších sci-fi vůbec. ()

Dr. Wolfenstein

Paul W. S. Anderson podle mě patří mezi režiséry, kteří většinou točí ty největší hovadiny vůbec. Ale jako všichni má i momenty, kdy z jeho tvorby vzešlo něco mimořádně jedinečného. U mě je to Horizont události. Film, který mi svého času pocuchal nervy tak, jak se to žádnému jinému hororu nepovedlo. Nejděsivější je vždy to co nevidíme a můžeme si jen domýšlet veškeré hrůzy. A tady na kraji Pekla je míst pro představivost opravdu hodně. Zvláště pak, když vidíte věci ze své mysli a vzpomínek, o nichž byste se nikdy nikomu ani šeptem nesvěřili, nacházíte ve miliardy mil od domova, dochází vám čas a vzduch, jste na vesmírné lodi, která byla čert ví kde a máte veškeré důvody si myslet, že jen opravdu čert to ví, na místě masakru,s videonahrávkou se zvkazem: "Spate se..." a šíleným vědcem na palubě, máte důvod si myslet, že jste na nejhorším místě, kde jste kdy byli. Chcete podívat dál a poznat pravdu? Oči tam nejsou třeba... Bude to ráj? To asi sotva. ()

ElizabethBay odpad!

Film postrádá jakoukoliv logiku, byť je to scifi, ve kterém se toho dá odpustit mnoho, záporů je mnohem více než pozitiv. Vizuální stránka je ubohá i na dobu vzniku, scénář a dialogy na hranici ochotnického divadla. Trochu připomíná vetřelce, trochu kouli a ani jednomu se to zdánlivě neblíží. Plusy za Jasona Isaacsa. ()

klukluka

Horizont události pro mě byl od počátku poněkud fádní. Hodně mi připomínal třeba Ikarii XB1- jeden člen posádky psychicky selže a strhne tím lavinu komplikací. Podobných filmů jsem ale mohl vidět už víc, jen si na ně teď hned nevzpomenu. Z pohledu námětu to tedy rozhodně nebylo nic objevného. Klišovitě působily i jednotlivosti á la za všech okolností legrační týpek. Za velice solidní naopak považuji "technické" vychytávky léta páně 2047. Film jsem viděl 15 let od jeho vzniku a dotykové obrazovky na desce stolu nebo počítače připomínající tablety musely působit značně nadčasově. Proto jsem taky dlouho zvažoval vyšší hodnocení, ale upustil jsem od něj během závěrečných scén. Ty byly tak přemrštěné, že na mě nepůsobily děsivě, ale vyvolávaly ve mně spíš hořký smích. Ani tady přitom nezahlodal zub času. Blbé by mi to přišlo i v roce 1997. ()

Seti

Event Horizon se řadí do stejné skupiny filmů jako např. nesmrtelní Vetřelci, kdy se skupina průzkumníků vydává prozkoumat odmlčivší se respektive ztracené vesmírné plavidlo, jež mělo za úkol ohledat neprobádané končiny univerza. Samozřejmě nic neprobíhá podle plánu a zanedlouho se z průzkumné mise stává boj o holý život. Úvod Event Horizonu je výborný a nabízí vše, co od podobného filmu čekáte - hutnou atmosféru, charismatické hrdiny (Morpheus rulezz) i dostatečně interesantní zadání mise. S postupem času a se stalé více se odkrývající zápletkou sice začne film trochu sklouzávat k béčkovosti, a i navzdory ne zcela uspokojivému hororovému rozuzlení jsem byl s Andersonem ve výsledku spokojen. Měl by ses Paule už vysrat na zpomalenou onanii v Resident Evilech a chopit se opět něčeho podobného...a klidně si tam můžeš obsadit Milu, aby se neřeklo. ()