Rocky Balboa se živí jako výběrčí dluhů pro místního lichváře. Rockymu se líbí nesmělá dívka Adrian, sestra jeho poněkud drsného kamaráda, Paulieho. Rocky se ve volných chvílích snaží boxovat. Jeho výsledky až na pár výher proti místním soupeřům však nejsou takové, aby s ním byl jeho trenér spokojený. A tak se jednoho dne stane, že Rocky přijde ve své tělocvičně o skříňku a jeho trenér mu řekne, že zahodil svůj talent. V té době se však na Rockyho usměje nečekaně štěstí. Světovému šampiónovi v boxu, Apollo Creedovi, jeho soupeř odřekne dohodnutý zápas, a on, aby neprodělal peníze, potřebuje najít náhradu. Nikdo z jemu rovných boxerů však není zrovna volný, a tak Creed udělá skvělý reklamní tah. Vyhlásí, že dá šanci někomu z místních boxerů ho porazit. A zrovna náhodně si vybere právě Rockyho. Rocky, který právě začal chodit s Adrian, pochopí, že je to jeho životní šance a rozhodne se na ni začít tvrdě trénovat. Pod vedením dosavadního trenéra skutečně tvrdě dře, aby se doopravdy mohl proti Creedovi v ringu postavit. Rocky sice ví, že nemá šanci Creeda porazit, je však rozhodnut vydržet alespoň všech patnáct kol zápasu. Ještě před zápasem o sobě Rocky pochybuje, přesto do zápasu jako úplný outsider nastoupí... (TV Prima)

Paplónik

4 za Slyov scenár a Avildsenovu réžiu. Poznámka z natáčania: Keď prvý krát prišiel na natáčanie, na casting Carl Weathers, tak hneď vbehol do ringu ako správny boxer a predviedol vtedy ešte s neznámy Stallonem krátky boxérsky zápas pre casting. Pri ktorom veľmi rýchlo premohol Slyho/ vyslovene ho skolil/ a ďalej sa pýta: A po rozcvičke príde na scénu aj hlavný hrdina? V domnení, že Stallone je v skutočnosti dobrý boxer. ()

Jay---

Dnes již pro někoho značně úsměvná série o Philadelphském boxerovi,který se z outsidera stává šampionem, je pro mne další značně srdcová záležitost.Když opomeneme poněkud naivní a nepříliš reálný příběh,jednoznačně vyniká neuvěřitelná atmosféra a neméně zdařilá hudba k filmu,to vše podpořeno osobitým výkonem Sylvestera Stalloneho dělá z tohoto snímku kultovní záležitost. ()

f1

jo, jo, prožíváme to všichni, jako bychom byli na place my. Amerika podaná nádherně, díky bohu aspoň za tento první díl. ()

MartyS

Naprosto skvela podivana,jak dostal obycejny boxer moznost boxovat se sampionem.Trosku me mrzelo ze nevyhral,ale myslim ze je to jen dobre jinak by bylo jasne ze v dalsich dilech pokazde vyhraje Rocky. ()

J.Bourne89

Budíž odpuštěno akademii přehlídnutí Taxikáře, jakožto zadostiučinění tomuto filmu, nejvíce inspirativní sportovní gaučovce vůbec... ()

Trescha

Tak myslim si že tahle role Boxerského outsidera a jeho cesty na vrchol mu sedla asi víc než Rambo(snad si ji napsal na tělo :-D) ()

MysterioD

Nemůžu si pomoct tohle je film mého srdce. Sylvester Stallone už bude navždy prosťáček, svalovec, outsider ale nakonec šampion a nesmrtelná ikona a legenda. Ten film musí každého chytit za srdce i když je tak prostinký a jednoduchý. Sám se divím že to tak funguje ale je to tak. Musím také vyzdvihnout skvělou hudbu. 100% za zrod téhle legendy – prostě to žeru a neomrzí mě to. :-) ()

Agent008

Klasický boxerský příběh muže - boxera který "pluje" životem a mezi tím vyhrává boxerské zápasy, nic víc pouze jen otřelé fráze kterých je tam plno. ()

Nečák

Stallone by už nikdy v životě nemusel natočit nic jiného, přesto bych měl do smrti na peřiňáku jeho fotku v boxerských rukavicích. Skvělý příběh, skvělí herci, ale prostředí philadelphských slumů 70.let, včetně upocených a smradlavých boxerských mlátiček, uhlazených lichvářů a nesnadného života, je ještě o kategorii výše. Sly je prostě moje krevní skupina a další díly Rockyho mě v tom vždy jen utvrdí. ()

conductor

Tak tohle je opravdu povedenej bijak..Jeden z mych oblibenych "sportovnich". Nekdo muze namitnout, co to ten typek porad vubec brepta..Ale ja tvrdim, ze Rocky je proste frajer, co umi boxovat (i kdyz jeho metoda "nechat se zmasakrovat a pak jednou ranou k.o."- nevim nevim..), a navic je sympatak s velkym srdcem. Adrianu taky nelze nez si oblibit..Paulie je taktez skvele vytvorena postava, dost realisticka..Spolu s Rambem 1 je tohle stara dobra klasika zanru.. ()

Tomulka

Snad nejlepší ústřední melodi, kdykoliv jí slyším jsem totálně nabuzený. Po herecké stránce se nedá nic vytknout i když nejlépe podle mně zahrál asi Burgess Meredith. Sly zahrál také velmi dobře, ale ta tupost mi k němu něják nešla. ()

Mangus

Táto už klasika oplývajúca skvelou atmosférou, hudbou a odhodlaním hlavného hrdinu znamená pre mňa veľa. A podobne ako pre Rockyho vo filme, tak aj pre Stallona vstup do vyššej spoločnosti v oblasti filmov. Či už pamätné tréningové scény alebo zakaždým koncový zápas, prechádzky po tmavej Philadelphii, milostná zápletka atď. Proste klasika, ktorá nestarne a chytá za srdce už niekoľko generácií ľudí a motivuje k športu.. 10/10 ()

xvici300

Velmi inspirující film z prostředí boxu. Nejlepší Stalloneho film. Citát z filmu: Einstein propadl ze školy, dvakrát. Fakt. Jo. Beethoven byl neslyšící. Helen Keller byla slepá. Myslím, že Rocky má dobrou šanci. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers