Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit... (TV Nova)

MarryW

Asi jsem sentimentální nebo co, ale mě se to opravdu líbilo. Americký patriotismus mi už sice leze krkem, protože je skoro v každém americkém filmu, ale v tomhle se to dalo příjemně snést. Samotné zpracování filmu zas až tak úchvatné nebylo, to samé scénář, ale možná za to mohl podle mě ne zrovna moc povedený dabing. Další chybou byly trochu nedomyšlené důsledky oné šílené katastrofy v podobě stále fungující elektriky, aut, u kterých vážně pochybuju, že by se nenašel nikdo, kdo by je opravil ( vážně velmi nepravděpodobné, že by vymřeli VŠICHNI automechanici na světě ), atd. Ovšem hlavní myšlenka tohoto filmu mi přišla naprosto úžasná a jak zde v dalších komentářích píše např. golfista, jsme opravdu ještě schopní v naší moderní a uspěchané době psát dopisy a schopni se domluvit jinak než na Facebooku, ICQ, Skypu, atd.??? A to si vemte, že v době, kdy se tento film točil a kdy vyšla knižní předloha, něco takového prakticky neexistovalo. Jenom obyčejný internet vám najížděl půl hodiny a přitom i v té době si dokázali uvědomit, že nás možná jednou tato moderní technologie naprosto převálcuje a doslova zničí a my se budeme muset vrátit k již osvědčené formě - dopisům. A další úžasná myšlenka tohoto filmu....vždycky, i v těch nejhorších chvílích, které si dokážeme představit, existuje naděje... ()

Sharkman

Zajímavý film, kde K. zahrál svůj standard. Nechápu hodnocení ostatních, ale je to tím, že tento film není pro každého. Rozhodně ale zaslouží více než 3 hvězdy. ()

brasek

Mám rád filmy s dlhou stopážou ak dokážu zaujať diváka, majú atmosféru, zaujímavý dej so zaujímavejšími zvratmi v scenári... The Postman z tohto pohľadu, by mal byť krátkometrážnym filmom, tak do 12 minút. ()

Carnosaurus

Naprosto strhující film, kterému se daří vyvolat určité emoce a působí zcela přesvědčivě ať už jako postapokalyptický film, tak i drama o muži, který věřil, že všechno ještě není ztraceno. Je až neuvěřitelné, že film s takovým potenciálem je považován za jeden z nejhorších snímků všech dob. Je zde samozřejmě pár rozpačitých scén...např. souboj Pošťáka s Bethlehemem, nebo pár patriotických výstupů, ale Costner to podává s takovou lehkostí, že jsem mu to žral a ještě jsem u toho vrněl. Plus patří i nádherné hudbě Jamese Newtona Howarda, která se mi asi nikdy neoposlouchá. Zkrátka uhrančivé dílko pro milovníky velkolepých dobrodružných filmů. ()

Kada80 odpad!

15 let jsem sbíral odvahu než se na to mrknu. Hlavně si na to udělejte čas. Příště to Kevine udělej ještě delší,klidně si na to vezmu dovolenou. Jenomže po takové sračce budu bohužel minimálně týden marodit. Doufám,že tohle neviděli naši postmani,protože to už mi nikdy nic nedojde. Totální odpad u kterého jsem nevydržel do konce,protože to prostě nešlo. 0% ()

tyzmrde

Poštapokalypsa. I když je film pomalej, akční scény nejsou špičkové, nejsou tam emoce tak stejně i ty tři hod uběhnou rychle. ()

Aidina

Dokud funguje pošta, má svět naději. A to i přesto, že skypujeme, esemeskujeme, twitrujeme.... dopis zůstane dopisem. Tak snad do té doby nezapomeneme psát. ()

argo.smile odpad!

Prepadak roku 97. Viacej malin radsej neudelili, aby neurazili pana Kostku, ktory si pravdepodobne chcel vtedy dobrovolne vziat zivot za tento priamy skok do hovna ()

Ronkar

Já ten film mám rád. Poprvé jsem ho viděl jako kluk a od té doby ještě několikrát. Je to teda dáno i faktem, že mám obecně rád postapokalyptické filmy. Není to rozhodně dokonalé, ale zde nepřiměřeně podhodnocené. Scénář není špatný, režie ok. Herci hrají také docela v pohodě (tedy za přispění českého dabingu, který jejich výkony polepšuje :D). Postapokalyptický svět (reálně ztvárněný a posléze stylizovaný do období války severu proti jihu) se mi líbil, stejně jako romantická linka a nápad, že komunikace (pošta) mezi osadami je základem civilizace. První třetina je výborná a hrdina velký sympaťák, kterého Costner stvárnil bezvadně. Je tu fůra pohledů na krásnou krajinu, kvalitní soundtrack a jako dobrodružné drama pro celou rodinu je to prima. Příběh loosera, který se nechtě stane hrdinou a vzorem pro novou generaci je fajn. Od půlky to bohužel začne padat do nepříjemného patosu (zpívající holčička, zpomalený záběr s dopisem, Costnerova replika ve finálním fightu, hrozné echo s dcerou) a nenáviděného patriotismu. Navíc je to délkou přepálené. Na druhou stranu, tady dává ten amerikanismus výjimečně smysl. S ohledem na to, jak zdejší svět vypadá, by si lidé jistě minulost idealizovali a hledali v ní východisko a naději. Za mě takových 65-70 % ()

notozjano odpad!

No to bylo strašné. Nezáživný děj a naprosto přepálená stopáž, to jsou dva hlavní důvody, díky kterým dávám odpad. Něco tak zbytečného, jako je tohle, už vidět nechci. Costner vůbec nevěděl, kterým směrem se má vydat a tak je jeho výtvor jen téměř tříhodinové nic a nepomohl ani Howard s tou svojí fenomenální hudbou. Bohužel i tady byla hudba na obtíž a to hlavně proto, že chtěla emočně podpořit scény, které ale jinak byly naprosto prázdné a bez chuti. ()

Fill16

Kdysi dávno jsem tento film viděl na chalupě netušíc ničeho, co se bude v tom filmu odehrávat, kdo tam hraje a vůbec jsem nevěděl jak se ten film jmenuje, jelikož TV program jsme zapomněli doma a teletext na staré televizi nebyl (dnes už docela nepochopitelné, že?). Pamatuji se, že ten film mě absolutně dostal a dojal a sežral jsem Costnerovi vše i s navijákem. Nepotřeboval jsem vědět o čem to je, stačilo mi jen pouze se dívat. S odstupem času vidím na tomto filmu jisté slabiny (tou nejjasnější je bezpochyby přemrštěná stopáž), ale svým způsobem mě dokáže strhnout jako tenkrát před lety. Chápu, že je mnohými diváky kritizován,ba dokonce odsuzován a posílán místo do poštovních trubek do odpadu. Ale pro mě ten film má prostě určitou hodnotu, která se nedá vyjádřit slovy. Samozřejmě je to technicky velmi zvládnutá práce a nadšení z tohoto filmu je také cítit. Více nepotřebuje komentář. Snad jen - další z mých guilty pleasures. :) ()

Trevize

Strasně dlouhý film o něčem jako "važ te si poštáků, jsou věrní své uniformě". Jejich tlachání, hraní si na koních trvá bez mála tři hodiny a troufám si říci, že animovaný Pošták pet (pravda nemá koně, ale kočku a vozí se v pěkném červeném autě) je zajimavějš podívaná. Navíc jsem alergický na jejich tendenci protlačit všude tu svojí vlajku a plno keců o zachování loajality státu. Jen za toho Costnera 45% ()

Hugajev

Velký průšvih? Nemyslím. Kdo někdy viděl filmy od Asylum nemůže tomuto filmu dát méně než 50%. Na druhou stranu v době natáčení a premiéry Posla budoucnosti Asylum neovládali dna filmového průmyslu. Pošťákovi hodně ublížil rozvleklý děj ( 3 hodiny jsou moc ), je škoda, že se víc nedrží knižní předlohy od Davida Brina a toho amerického sentimentalismu tam také mohlo být o poznání méně ( na takového Patriota s Gibsonem ale nemá :D ). Přesto to není špatný film jak tady někteří míní. Pro mě je to srdeční záležitost takže za 5* - pokud budu ale objektivní tak 50-60% ... ()

zurivymlok

Další spojení jména Kevin Costner s post-apokalyptickým světem a další průser. Toto Kevinovi bohužel nesvědčí a měl by se tomu obloukem vyhýbat stejně jako by se měl vyhýbat filmům z divokého západu, protože tam bude vždy srovnáván s Tancem s vlky a je nepravděpodobné, že by se mu podařilo natočit ještě něco tak skvělého. Ale snad se tímto snímkem nepohřbil nadosmrti - dříve jsem měl tohoto herce docela rád - ale za posledních patnáct let fakt nenatočil film, který by se mi libíl. ()

Fenk

Rozplizlá báchorka, při které se možná zalesknou oči americkému poštmasteru. Našinec se tak maximálně pobaveně plácne do kolen. ()

Costnerův western nabírá první herce

Costnerův western nabírá první herce

14.08.2022

Po letech příprav se oscarový režisér a slavný herec Kevin Costner (Tanec s vlky, Yellowstone) chystá konečně vrátit za kameru. Vybral si k tomu svůj srdeční projekt Horizon, jenž bude epickou… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western