Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (825)

Shit 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu jsem vyrůstal a dodneška ho mam rád. I přes svoje stáří byly triky v té době tak dobrý, že i dneska se na to dá dobře koukat a nevypadá to ani moc směšně. Masky jsou skoro dokonalý, speciálně u mě vyhrává maska Caliba, tu mam nejdradši a i pohyb krakena nebo sovy jsou natolik dobře udělaný, že se tomu dá uvěřit a pěkně se vžít do děje. Příběh, ač by se dal uričtě doladit, aby v něm nebyly nelogičnosti má skvělou atmosféru, kterou ještě podporuje výborná hudba. Co se týče herců, tak tady si fakt nejde stěžovat, všichni jsou prostě pro mě skvělý a hlavně dokonale vybraný. A i když vim, že tenhle film má dost chybiček, tak pro mě má stejně zvláštní kouzlo. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

K tomuto filmu mám nostalgický vztah - viděl jsem ho premiérově v Praze na Václavské náměstí v době přijímacích zkoušek. Tehdy něco naprosto omračujícího, zejména pro našince, který v kině nevídal filmy jako Hvězdné války. (dobrá, Blízká setkání ano, E.T.ano, Zlatá Sindibádova cesta ano...) Vrcholná práce R.Harryhausena a jeho animační techniky stop-motion! Jo, dneska se to dělá, s počítačovými programy, ale tohle byla poctivá ruční práce. Nádherný mytologický svět s hvězdným obsazením. Co mi trochu vadilo, je splácání bájí dohromady tak, jako když kočička s pejskem vařili dort. Pegas ( alespoň byl bílý, narozdíl od nového zpracování) se zrodil z mrtvého těla Medusy ( společně s obrem Chrýsaorem), když jí Perseus useknul hlavu , Medusa nežila v podsvětí a Kerberos měl hlavy tři. Dalo by se určitě pokračovat, ovšem výsledek je natolik okouzlující, že tohle vše odpouštím. A nejlepší scéna? Samozřejmě ta s Medusou! A jistě, Kraken, jak jinak....tak, tak, k tomuhle filmu se prostě vracím rád. ()

Reklama

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Pro mě postarší, historický fantasy film - formoval mé mládí, leč hodnotím jej objektivně. Proč 5? Protože každý, kdo mu něco vytkne, je.... no jak to nazvat :) Ať to obhájí, nebo ať přistane na smetišti pseudointelektuálů, protože tenhle film je v měřítku svojí doby geniální. Příběh Persea zná jistě každý, a všichni kdo si ho kdy představili ho jistě chtěli vidět - a já, po skoro 20 letech po prvním shlédnutí, si sotva tu legendu vybavím jinak než v reáliích tohohle filmu. Můžete tvrdit, že to je zle, já tvrdím - je to proto, že Souboj Titánů je skvělý film. Uchvátí diváka, pojme legendu a nasměruje představivost. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jasne, oproti novejsimu remaku to vypada docela chude, pomale a ne moc dynamicky, ale tohle je proste fantasy klasika, takze zatimco novej je hlavne o tricich a cool zaberech, takze za par let po nem nikdo ani nestekne, na tohle se da dost dobre divat i skoro tricet let po jeho vzniku. Solidni pribeh, kde neni nouze jak o hororovejsi atmosferu a napeti, tak o odlehceny az pohadkovy momenty, triky, ktery dneska uz sice vzbuzujou lehkej usmev, ale porad docela slusne obstoji, povedeny obsazeni bohu, misty perfektni a misty trochu slabsi hudba a sympaticky herci. Jen je proste skoda, ze to ma ke dvema hodinam a tudiz se misty nic nedeje a lehce se to tahne. Ale i tak je to fantasy myho detstvi, sice ne srdcovka, ale film, kterej mam proste rad a na kterej vzdy rad kouknu. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Souboj Titánů byl první film, který jsem viděla v kině, a to má člověk stejnou šanci ubránit se nostalgii asi jako Medúse, nemá-li po ruce zrcadlový štít. Samozřejmě přišel čas kritičtějšího pohledu, ale kouzlo přetrvává. Jistěže je technická stránka věci dnes úsměvná, ale zkuste si vyčarovat mytologické obludy s tím, co měl Harryhausen k dispozici. A i tak se člověk dodnes po všech těch megapodívaných, které za léta viděl, rozechvěje v tísnivé atmosféře Médusina chrámu a bude zatínat nehty do dlaní při scéně Krakena blížícího se k Andromedě a modlit se ke všem božstvům, aby to Perseus s Pegasem stihli. Trochu to kazí předělávky mýtu, které do něj vpašovávají odkaz na andersenovské pohádky (pokud jste viděli pohádku O Janovi a podivuhodném příteli, zauvažujete, kdo kradl od koho), a ta řinčící sova taky jde na nervy, ale dá se to přežít. A to i díky hercům: hlavní hrdina mě ani v tom útlém a naivním věku moc nebral, ale Judi Bowkerová je nejen krásná, ale také princeznovsky křehká a nevinná, a vpravdě božské Afrodítě Ursule Andressové a Thetis Maggie Smithové (pro příznivce Harryho Pottera - nejenže nehrála jen Minervu McGonagallovou, ale ještě to taky byla obstojná kočka) vládne mocný Zeus alias Laurence Olivier. To už za to stojí, ne? ()

Galerie (95)

Zajímavosti (39)

  • Po Perseově (Harry Hamlin) skoku na zkroceného Pegase nejsou na koni známky po křídlech. (Fenk)
  • Podle legendy se po setnutí hlavy Medúzy z jejího krku zrodil okřídlený kůň Pegas a obr Chrýsáór. (HellFire)
  • Původní příběh z řecké mytologie se zakládal na tom, že po vyhnání Persea (Harry Hamlin) a jeho matky se o ně staral Polydektés. Ten tak moc žádal srdce matky Danaé (Vida Taylor), až se jí zprotivil a ona musela doufat v ochranu svého syna. Aby se ho Polydektés zbavil, vyslal ho právě na nesplnitelný úkol získat hlavu Medúzy. Tu poté použije, aby se ho konečně zbavil a jeho matka byla svobodná. (vyfuk)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama