Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (821)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Nesmrtelná klasika a zároveň jeden z filmů měho dětství, který jsem viděla tolikrát, že bych ho mohla zpatra odříkat na známky a dostala bych za jedna. Krásné efekty, výborný střih, Kraken s Medúzou, kteří mě dlouhé roky děsili ve snech atd., atd. A zkuste najít odpornější a nepříjemnější postavu než božsky namaskovaného Kaliba.;-) ()

sud 

všechny recenze uživatele

Legendární dobrodružná fantasy, která mě, tehdy prostřednictvím černobílé TV seznámila s antickým světem. Neodolatelné triky, kterým ty nové digi nemůžou ani lízat boty, mužný Harry Hamlin, krásně křehká Judi Bowker a majestátný Zeus v podání Laurence Oliviera. Klasika mého dětství, natočená pro radost. ()

Reklama

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Film ako taký je síce ilúziou, nie však zrkadlom (reality alebo predstavy). Triky v Súboji titanov, ktoré ako triky vyzerajú sú mi preto stokrát milšie než mnohé súčasné ťažkokalibrové "digitálky", efektné, ale neosobné - špecificky štylizovaná ilúzia dokáže byť viac cool než ilúzia dokonalá. Ak je divák vtiahnutý do sveta, ktorý čiastočne vyzerá ako bábkové divadlo, okamžite si uvedomuje, že je vo svete neskutočnom, čo je fascinujúce. Na druhej strane prekvapuje, že niektoré zvláštne efekty spred štvrťstoročia sú presvedčivé rovnako ako tie súčasné. Tvorcovia Súboja mali k dispozícii prebohatý zdroj inšpirácie v gréckych bájach, ktoré svojou fantáziou tromfnú akúkoľvek modernú fantasy (ak hovorím akúkoľvek, tak mám na mysli Akúkoľvek - áno, aj Pána prsteňov, veru tak, pane) a vytvorili preciózne vybudovanú klasiku, kde žiadna scéna nie je navyše a takmer každá je emocionálne strhujúca. Čo sa týka hercov, rád by som sa pristavil pri Sian Phillipsovej. Poznám ju z troch filmov (Ja, Claudius, Súboj titanov a Vek nevinnosti) a vo všetkých prezentuje jedinú hereckú polohu - aristokratickú blazeovanosť dovedenú k úplnej dokonalosti. Nemám rád manieristické herectvo, ale na margo tejto Velšanky si trúfam poznamenať, že ide o národný poklad (Zeta-Jonesová možno neskôr). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

K tomuto filmu mám nostalgický vztah - viděl jsem ho premiérově v Praze na Václavské náměstí v době přijímacích zkoušek. Tehdy něco naprosto omračujícího, zejména pro našince, který v kině nevídal filmy jako Hvězdné války. (dobrá, Blízká setkání ano, E.T.ano, Zlatá Sindibádova cesta ano...) Vrcholná práce R.Harryhausena a jeho animační techniky stop-motion! Jo, dneska se to dělá, s počítačovými programy, ale tohle byla poctivá ruční práce. Nádherný mytologický svět s hvězdným obsazením. Co mi trochu vadilo, je splácání bájí dohromady tak, jako když kočička s pejskem vařili dort. Pegas ( alespoň byl bílý, narozdíl od nového zpracování) se zrodil z mrtvého těla Medusy ( společně s obrem Chrýsaorem), když jí Perseus useknul hlavu , Medusa nežila v podsvětí a Kerberos měl hlavy tři. Dalo by se určitě pokračovat, ovšem výsledek je natolik okouzlující, že tohle vše odpouštím. A nejlepší scéna? Samozřejmě ta s Medusou! A jistě, Kraken, jak jinak....tak, tak, k tomuhle filmu se prostě vracím rád. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Tohle je souboj titánů a ne ten ochotnickej kus z roku 2010. Ty skoro na koleně robené potvůrky (kraken - trochu větší potvůrka) se povedly, dokonce jsem pocítil i závan dalekého Řecka, atmosféru antiky a vrtkavost jejich "divných" bohů. Dokonce jsem překousl i toho metrosexuála, co hrál Persea. V rámci fantasy jednoznačně vysoký nadprůměr, v rámci řeckých mýtů TOP1, dobré zfilmování řeckých mýtů není časté. Jednoznačným bohem tohoto filmu je Laurence Olivier jako Zeus, smekám bobkový list. Kraken je jednoznačně nejodpornější titán i v současné době, onehdy jsme byli v kině a kdosi v lavici před námi vypustil toho svého krakena a věřte/nevěřte, měli jsme co dělat, abychom nezkameněli my! ()

Galerie (95)

Zajímavosti (39)

  • Kraken nebylo jméno titána z řecké mytologie, ale mořské obludy ze skandinávské mytologie. (Javert)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama