Válka světů

• USA War of the Worlds (více)
USA, 2005, 116 min

Rozvedený newyorský mechanik Ray Ferrier získává od bývalé manželky na víkend do péče své dvě děti – desetiletou dceru Rachel a náctiletého syna Robbieho. V té době dochází ve městě k podivným změnám v počasí, včetně několikanásobných úderů blesků do jednoho stejného místa. Lidé si to nedokážou vysvětlit, když se začne zvedat zemský povrch, ze kterého vylezou ze svých úkrytů podivné mimozemské stroje. Mimozemšťané ve svých mechanických maskách začnou útočit a zabíjet lidi. Strhne se davová panika a Rayovi je jasné, že musí utéct s dětmi z města pryč. V kradeném cizím automobilu se tedy vydává do domu své manželky, která zde však není. Druhého dne objeví Ray na ulici vrak spadlého boeingu. Na místo přijíždí štáb televizních reportérů, který Raye informuje o tom, že mimozemšťané ve svých strojích zaútočili na všechny světové kontinenty a podařilo se jim zničit velká území a zabít miliony lidí. Ray se rozhodne odvézt své děti k jejich matce do Bostonu, ovšem jejich auto je přepadené davem zoufalých lidí. Ray tedy přichází o auto, ale jsou naloděni na trajekt, který má odvézt obyvatele Bostonu do bezpečí. Loď je ovšem potopena a Ray s dětmi se dostávají na břeh. Ray se musí smířit s tím, že Robbie se rozhodl bojovat proti mimozemšťanům po boku armády, a pokračuje s Rachel na cestě sám... (TV Prima)

spawn866

Totální blbost, ten příběh nedává ani smysl! Mimozemšťani přilétli na naši Zemi ještě než se na ní vyvinul život a zanechali zde na Zemi své robotické potvory, aby se pak po příklad.: 4 miliardách let vrátili na zem, lidé je pak nakonec zničili, ale proč vůbec odlétali pryč ze Země když tu byli poprvé? Nikdo by jim přece nestál v cestě, takže jaký byl účel té jejich nevýtané návštěvi? Žádný, protože to prostě nedává smysl, aby někdo přiletěl např. pro suroviny, zanechal na místě nějaké bojové stroje a pak se rozhodli že zase odletí, proč by chtěli odlétat, když zde mohli zůstat a využít naplno celou planetu Zemi a nikdo by jim neodporoval, takže ten příběh je totálně nesmyslnej, kdyby si tak dali práci a víc přemýšleli, hlavně že do toho vkládají tolik milionů Dolarů... ()

Sorna

Spilbergův rukopis se pozná - nebudu tu vypisovat, co vše se mi líbilo, protože se mi líbilo úplně všechno. Při tomto filmu zažijete nepopsatelný pocit, neboť je vše velmi reálně pojaté. Proč by se to, co se děje v tomto filmu, opravdu nemohlo stát? ()

montel

Po prapodivné bouři, která postihla snad celý svět, se ze země vynoří obrovité stroje, které začnou zabíjet lidi. Armáda proti těmto nepřátelům nasadí všechen svůj arzenál, ale stroje odolávají. Jedním z lidí, kteří se chtějí zachránit je Ray Ferrie (Tom Cruise), který ze všeho nejvíc touží zachránit sebe a své dvě děti...Poslední Válka světů mě tedy pořádně překvapila. Atmosféra parádně hustá a napětí se dá doslova krájet. To se zase Spielberg jednou pořádně předvedl. 75% ()

Spike86

Dobrá vizuální stránka a kamera s některými zajímavými záběry nestačí. Je to hezký, ale nudí to a to dost. Postrádám zde nějaký zajímavější děj, občas to bylo scénáristicky dost slabé. Hudba chvílemi nebyla špatná a Tom Cruise ze sebe občas dokázal dostat i nějakou tu emoci. 50% ()

zekon

Dobré sci-fi i když mohlo být více sestříhané. Pár nesmyslů a mizerný závěr, nicméně v celku slušné. ()

Filatov

Válka světů je přehlídka vizuálních efektů, aneb koukejte se všichni dobře, co všechno už umíme udělat za triky. Tom Cruise je po celou dobu filmu stejně jako lidstvo samo v těžce pasivní a nevěřícný situaci a aby taky ne. Je to hodně dobrý film, ale jde prostě o popcornovou zábavu a víc než vizuální orgasmus Válka světů nenabídne. Hlubší myšlenky nehledejte. Nicméně sledovací scénu ve sklepě budu mít ještě dlouho před očima :-)) ()

Andy.222

Původně jsem tomu dal tři hvězdy, ale po několikerém zkouknutí musím přece jen přidat jednu navíc. Ta atmosféra je úžasná a design tripodů je prostě na jedničku. ()

Natar

Jako fanda sci-fi musím říct, že je to víc než důstojné zpracování předlohy. Hollywoodské filmové manýry v podobě uměle vybuzených emocí se tady projevili minimálně – snad jen v závěru vystrčili růžky trochu víc. Scénáři, režii, ani trikům není co vytknout. Dokonce i Tomík Krujzů, ač není mým oblíbeným hercem, působil vcelku věrohodně. Nebýt toho, že film (a sama předloha) má pro mě neuspokojivě nepochopitelný konec, na který moje IQ prostě nestačí – dal bych hvězdiček 5. ()

Unrealik

Průměrný katastrofický film. Rozhádaná rodinka prchá, přičemž zažívá jednu nepravděpodobnou věc za druhou. ()

Renulka7

Asi zatím nejlepší sci-fi. Cruise sem si tam nejdřív nějak nedovedla představit v takovém filmu, ale sedlo mu to. Super efekty a zvuk. ()

Peenugirl

Prekvapivo dobrý Cruise, keďže u mňa nepatrí medzi špičku... Efekty vierohodné až miestami dychberúce. Neskutočne bavilo v kategórii sci-fi 75% ()

luky31

Tento film sa Spielbergovi podaril. Bavil som sa od začiatku po koniec. Zahrané to je skvelo efekty sú geniálne napr. ničenie mosta alebo scéna s loďou. Jediné čo mi vadilo bol koniec. Zrazu mimozemšťania začali umierať. Divné ale inak nemám čo vytknúť. Bravoo. ()

morlumak

Nebýt toho typicky spielbergovského konce, byl by to velmi dobrý scifi film. Doporučuju vypnout tak deset minut před koncem. ()

pirate

Nápad i zpracování skvělé, avšak na Spielberga kupodivu méně efektivní, velkolepé a poměrně dost nevýrazně a náhle ukončené, tím myslím žádné strhující finále, jak bývá u tohoto režiséra zvykem a prosté vymření mimozemšťanu. Samozřejmě jsem byl spokojen, ačkoli jsem čekal větší války a film velmi často napínal a ty efekty byly také působivé, jen opět na Spielberga docela "lehké". Ovšem s klidem tomu dám tři a půl hvězdy = 70%. ()

Timy68

Steven Spielberg to s mimozemšťany umí. Toma Cruise zrovna dvakrát nemusim, ale v tomhle filmu jsem mu uplně věřila, že je to Ray a ne Tom. Všichni hlavní hrdinové do toho dali všechno co mohli a když se k jejich výkonům přidá parádní sci-fi námět (včetně vypracované grafiky), dějově nabytý, napínavý a zajímavý scénář... Není co dodat. Jeden z mála filmů, na které se můžu dívat dokola a nikdy mě to neomrzí. * * * * * ()

Ratman

První věta filmu: "Na počátku 21. století by nikdo nevěřil, že náš svět sledují bytosti, které inteligencí předčí člověka". ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)