Válka světů

• USA War of the Worlds (více)
USA, 2005, 116 min

Rozvedený newyorský mechanik Ray Ferrier získává od bývalé manželky na víkend do péče své dvě děti – desetiletou dceru Rachel a náctiletého syna Robbieho. V té době dochází ve městě k podivným změnám v počasí, včetně několikanásobných úderů blesků do jednoho stejného místa. Lidé si to nedokážou vysvětlit, když se začne zvedat zemský povrch, ze kterého vylezou ze svých úkrytů podivné mimozemské stroje. Mimozemšťané ve svých mechanických maskách začnou útočit a zabíjet lidi. Strhne se davová panika a Rayovi je jasné, že musí utéct s dětmi z města pryč. V kradeném cizím automobilu se tedy vydává do domu své manželky, která zde však není. Druhého dne objeví Ray na ulici vrak spadlého boeingu. Na místo přijíždí štáb televizních reportérů, který Raye informuje o tom, že mimozemšťané ve svých strojích zaútočili na všechny světové kontinenty a podařilo se jim zničit velká území a zabít miliony lidí. Ray se rozhodne odvézt své děti k jejich matce do Bostonu, ovšem jejich auto je přepadené davem zoufalých lidí. Ray tedy přichází o auto, ale jsou naloděni na trajekt, který má odvézt obyvatele Bostonu do bezpečí. Loď je ovšem potopena a Ray s dětmi se dostávají na břeh. Ray se musí smířit s tím, že Robbie se rozhodl bojovat proti mimozemšťanům po boku armády, a pokračuje s Rachel na cestě sám... (TV Prima)

sedm.1

Hodně povedená věcička,na kterou se rozhodně vyplatí jít do kina.Jako čistá zábava absolutně parádní.Přesto 5 * nedám a to ze dvou důvodů.První je asi jako u ostatních závěr.Takto odbít konec takového filmu je fakt kopanec.A druhý důvod je postava a chování Cruisova syna....to mělo být jako prosím co,pane režisere?Jinak mi celý film přišel jako sled několika situací a né jako plynoucí dějový snímek,ale zde mi to ani trochu nevadilo.Efekty jsou na maximální úrovni,napětí je ve filmu spousty,ano,ten film se až na ty dva "pohlavky" povedl na výbornou a pro mě to je opravdu jeden z těch nej letošních kinohitů. ()

Luksa

Paráda. Několik logických chybek v ději to mělo, ale celkově zatím nemám co bych vytknul. Skvělí herci (hlavně Dakota), atmosféra, děj, emoce, technická stránka filmu, navíc jsem měl po hóódně dlouhé době nervy napnuté k prasknutí od začátku až do konce. Zatím moje největší filmové překvapení roku. ()

vincent

Ku všetkému z Holywoodu, čo prichádza z veľkým utajovaním už pristupujem opatrne. Niektoré scény sú vynikajúce, problém však je, že naopak niektoré kvázi exterierové zábery (t.j. tie ktoré sa natáčali v štúdiu ale akože sa odohrávajú niekde von) mi dosť vadili. Trochu ma mrzí aj neoriginálnosť vesmírnych lodí a marťanov. Spielberg ma jednozančne na viac. Ani ten dej ma do filmu nejako nestiahol. Ale každopádne bola to pekná ukážka možností v trikovej stránke filmu. Ďalšie plus je za originálnosť zvukov vesmírnych lodí. Hmmm... A to je asi tak všetko. Zábavné? Určite. Zaujímavé? Občas. Je to film, ktorý je taký, ako sa tvári? Žiaľ, nie. ()

solskjaer

Skvělé. Spielberg je prostě mistr sci-fi a vysokorozpočtových koloseálních děl vůbec. Ve VÁLCE SVĚTŮ nám opět dokazuje kde je jeho síla a umění. Parádní, dokonale vypracované triky a efekty to je priorita, kterou má Spielberg nastavenu na nejvyšším možném levelu. Mimořádně skvělý Cruise ( a to ho opravdu moc nemusím), opět velmi zajímavý Robbins, ale hlavně, gargantuovsky vymakaná monstra a neskutečně synchronní zvuk. Spielberg opět pokořil svou hranici a už teď jsem zvědavý na jeho další sci-fi počin. ()

Smileface

Spielberg naprosto nezvládl závěr. Chápu, že se chtěl držet knihy ale zaručeně to šlo udlělat citlivěji. Vše co hodinu a půl budoval pohřbil během deseti posledních minut zlomovým momentem, nevyhnutelnou rodinnou i křesťankou agitkou a rychlým závěrem. Logických děr lze také nalézt spoustu. Abych ovšem nebyl jen tvrdý: Efekty v kombinaci se zvukem a střihem mě naprosto dostaly, což je také hlavní důvod mých 70ti procent. P.S. Omlouvat závěr dramatickým konceptem zaměřeným na postavy je možná trochu hloupé, protože celý film je o efektech a ne o postavách, což lze vyčíst i z nízkého potču dialogů a vysokou návštěvností v amerických kinech ;-) ()

Arius

I napriek mnohym elegantne nezvladnutym scenam mal film nieco do seba a praca jednotlivcov to zatienila.Film sam o sebe bol vsak miestami dost naivni.Zato vdaka Spielbergovej kreativite vysly na povrch aj svetle stranky.Pekna vecicka na 4 hviezdy. ()

ethos

No ja osobne nie som moc fanusik sci-fi, ale toto sa ma celkom bavilo. Vcelku akcne aj pointa nebola najhorsia, proste to uslo. ()

DeLaMorte

Velice dobře zpracované,dramatické a napínavé škoda jen toho rychlého konce věnoval bych mu mnohem víc a film by tak měl lepší spád!Ale jinak nemám co vytknout ()

slovan1

Hrůzu nahanějící velkofilm Stevena Spielberga. Takovou atmosféru strachu, hned od prvních minut, jsem dlouho nezažil. Scéna s blesky, které sjíždějí do země je 1. triková scéna ve filmu a hned člověka řádně navnadí. U filmu jsem se ani nehnul a hltal jsem ho. Říkal jsem si, co bych asi tak dělal, kdyby se tohle opravdu někdy stalo... Strach se mě zmocnil. Herecké obsazení skvělé! Malá Dakota Fanning podává opravdu perfektní výkon. Trikové zpracování na jedničku s hvězdičkou a tíživá atmosféra jako bonus. ()

Lencha

Nečetla jsem, neslyšela v rádiu, takže jsem brala film jako něco, co neznám, nevím o čem je. A hodně se mi líbil. I když Cruise moc nemusím, tak tady mi nevadil. Ta myšlenka, že pod zemí něco je, co se za nějakou dobu probudí, aby nás zničilo, je super. Skvěle zpracované, nehledala jsem v tom chyby, brala jsem film jak je a nezklamal mě. ()

finx

Trochu klišé, ale na co Steven Spielberg sáhne, promění ve zlato. Válka světů je směsice více žánrů, které dohromady dávají vynikající film s lehce depresivním nádechem, kdy člověk neví, co se stane hned v následujíci scéně a má z toho sakra nahnáno! Tom Cruise zahrál svůj klasický nadstandart a rozhodně opět vytvořil s panem Spielbergem skvělou dvojici (ostatně, co jiného čekat od těchto předních hollywoodských es). Jen ten konec filmu se mi moc nezamlouval - čekal jsem zkázu celé naši planety a místo toho to zase dopadne... no podívejte se sami. Lehce zklamání, ale ono nebude jednoduché vymýšlet závěr takového filmu, aby se lidi v kině u toho psychicky nezhroutili - holt mám rád špatné konce no :-). Jinak drama každým coulem! ()

LadyVader

Naprosto perfektně udělanej film, aspoň co se tyká trikové části. Bohužel, celou Cruisovu rodinku bych nechala chcípnout, několikrát sem ten film chtěla vypnout, právě kvůli nim. Nakonec jsem se utěšovala že v takove situaci by se choval iracionalně, v jejich případě debilně snad každej. Ale proboha ten konec, vyřešení emzáckýho problému chápu, ale setkani celé rodinky pohromadě to bohužel celý shazuje (To už tam rovnou mohli nacpat i toho chlápka ze sklepa :-)). Já čekala pohled na naprosto a nechutně zdevastovanou Zemi a byla mi naservírovaná happyendová rodina slátanina. No škoda, jak uz jsem napsala, vizuálně super film, až na ty rodinný nesmysly. ()

lskala

Woow, velké a příjemné překvapení! Od názvu Válka světů, jsem očekával řežbu vesmírných zelených mužíků, ale Steven Spielberg spolu s Cruisem nám představili výtečnou, atmosférou nabitou ,jízdu z bodu "A" do bodu "B" Malá Dakota Fanning je velký příslib do budoucna. 91% - 5***** ()

ranp

No, po pravdě, čekal jsem víc. I tak ale odvedli Cruise i Spielberg slušnou práci a potěšit mě dokázal svým výkonem i Tim Robbins, 70%. ()

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

15.06.2024

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)