Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (242)

HAL 

všechny recenze uživatele

Filmový Star Trek skoro ve všech svých podobách hrozně trpěl na "televizní feeling" který z něj sálal a na rozdíl od prvního filmu je hlavní vadou i Khanova Hněvu - děj tu připomíná delší seiálovou epizodu mezi které svým způsobem i patří, kamera a masky taky nejsou žádný zázrak, někteří herci tu přehrávají seč můžou... Jenže no to stejně výborně funguje a i přes mnohem mainstreamovější a akčnější přístup než v prvním filmu nabízí dostatečně zajímavou, a rozum neurážející zápletku, i tolik napětí, že by se od něj jeho nejmladší pohrobek z roku 2009 mohl učit. 8/10 ()

StrYke 

všechny recenze uživatele

Druhé pokračování filmového zpracování seriálu Star Trek se mi líbilo o něco více, než předchozí díl, a to nejspíš hlavně proto, že mě konečně dokázal alespoň trochu udržet pozorným (ale musel jsem se při tom hodně soustředit). Zatím co v jedničce byla hlavním cílem filozofie, zde to spíše vystřídaly akční prvky a to se mi hodně líbilo, některými místy film působí dokocne přímo hororově - například když dvojice prozkoumává zkroskotanou loď, potom vyjdou a tam stojí skupina tajemně odděných lidí. Herecké výkony jsou opět na nejlepší úrovni a zamlouvalo se mi, že zde dostal o něco více prostoru Leonard Nimoy v roli Spoka. Speciální efekty tu jsou na svou dobu docela obstojné, ačkoli se s takovým Star Wars vůbec nemůžou rovnat, ale stále lepší než v jedničce. Na příběhu filmu mám jedinou poznámku a to tu, že konec měl nastat již v jedné hodině, kdy se obě kosmické lodě střetnou proti sobě a jedna z nich (nebudu prozrazovat) tu druhou poškodí natolik, že by stačila jedna rána a byl by definitivní konec. To se však nestalo a proto mě potom ještě čekala další téměř hodina, kdy se z filmu stala "hra na honěnou", kdy se obě lodě střídavě střetávaly, ničily a potom zase oddalovaly. Trochu mě také mrzel konec, ve kterém zemřela má nejoblíbenější postava, kvůli jsem se také na tuto sérii začal dívat, ale naštěstí se údajně objeví i v dalších dílech, a snad také živá. ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ešte teraz sa cítim zvláštne sviežo. Druhý film rozhodne nie je dokonalý. Rozhodne ho nemôžem prirovnávať k star wars a ani ho prirovnávať nemienim. Star Trek bol o niečom inom. Táto fylozofická odyssea plná charakterov ktoré sa vám dostanú pod kožu je neskutočne pôsobivá aj keď atmosférou a magickosťou sa nikdy nemôže rovnať Lucasovej sérií. Na druhú stranu je tu ale badateľnejšia silnejšia dávka emócií a prvotriedného herectva. Či už je to Shatner alebo Nimoy, ktorý sú neskutočne presvedčivý a až nadskutočne uveriteľný, alebo všetky vedľajšie postavičky Doohan, Takei, Nichols a mnoho ďalších, ktoré jednoducho do tohoto vesmíru patria. Vtipné je, že polovica filmu sa odohráva v miestnosti, kde sa všetci točia v otáčacích kreslách a rozprávajú a vymýšľajú. Je to na škodu? Myslím, že nie. Scenár je doslova prešpikovaný rôznorodými myšlienkami, ktoré sú prednášané hereckým asnáblom z nezvyčajnou ľahkosťou a opatrnosťou a preto si každú jednu vetu uvedomujete. Plný počet nedávam len a len kvôli Khanovi. Montalban bol jednoducho s tou svojou posadnutosťou smiešny. A vyzeral jak zálesák. Inak výrazné zlepšenie od jednotky a posledných 15 minút môžem prirovnať k jednému z najšilnejších zážitkov aké som mal možnosť vo vesmíre vidieť. . ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Pořád ještě dobré sci-fi. Oproti jedničce ubylo efektů, ale to není na závadu. V porovnání s dnešními díly je to perla. Za trapas beru, že jsou zde použity některé záběry z jedničky. Když si člověk pustí oba filmy v jeden den, tak se nemůže nevšimnout kosmonauta co mává na Enterprise. Myslím, že to degraduje jinak dobrý film na béčko. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Stejné herecké obsazení, jako v prvním filmu. Zde akorát přibude Khan. Toho si ve filmu zahrál Ricardo Montalban. Hudbu tentokráte komponoval James Horner. Režisér Nicholas Meyer spolupracoval z Gene Roddenberrym, podle jehož předlohy se film natáčel. Tento příběh se odehrává ve 23 století. CITÁT - Romulanské pivo........... Ve 26 minutě je použit stejný záběr, jako ve filmu prvním. Dopravní modul prolétá kolem kosmické lodě Interprise, podle levého boku. Loď je osvětlená, a ikdyž se modul dostane do světla, nevrhá na boku lodi žádný stín, ale na jeho povrchu je vidět výrazná světelná změna. DIALOG : PORUČÍK SAAVIK ( Kirstie Alley ) - Kirk je tak......lidský. SPOCK ( Leonard Nimoy ) - Nikdo není dokonalý.......... CITÁT - Warp pět !!.......... Co je více ohrožuje ? Projekt Genesis nebo snad sám Kapitán Kirk ? Khanův hněv je obrovský. Zajme loď Reliant - NCC 1864 - a blíží se s ní k Interprise - NCC 1701 - . Pravidlo Klingonů zní - CITUJI - Pomstu je nejlepší servírovat za studena......... V tomto snímku je Spock obviněn kapitánem Saavikem ze lži. Spock na to reaguje slovy - CITUJI - Jenom jsem přeháněl.......... Pěkný příběh o pomstě, smrti a novém životě. ..........lety vesmírné lodě Interprise budou stále pokračovat. Jejich nekonečným posláním je zkoumat podivné neznámé světy, nové formy života, nové civilizace.....a s odvahou zkoumat místa, kam lidská noha nevkročila.......... ()

Galerie (63)

Zajímavosti (31)

  • Roddenberry původně psal scénář, který zahrnoval Klingony, cestování časem a vraždu Johna F. Kennedyho. Studiu se však námět nelíbil, a tak povolali producenta Harve Bennetta, který Star Trek do té doby neviděl. Rychle to však napravil. Zhlédl celý původní seriál, kde ho zaujala epizoda "Vesmírné sémě", a námět byl na světě. (mirliflore)
  • Režisér Nicolas Meyer Khanovým hněvem debutoval a Star Trek mu byl jako fenomén zcela cizí. Do své vize filmu tak začlenil zkušenosti se svým oblíbeným dětským hrdinou Horácem Hornblowerem. Pokud tedy Enterprise v některých ohledech připomíná loď anglického námořnictva z napoleónských dob, není to náhoda. (Marigold)
  • Ve 26. minutě je použit stejný záběr, jako ve filmu prvním. Dopravní modul prolétá kolem kosmické lodě Enterprise. Loď je osvětlená, a ikdyž se modul dostane do světla, nevrhá na boku lodi žádný stín, ale na jeho povrchu je vidět výrazná světelná změna. (Terva)

Související novinky

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (více)

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)

Reklama

Reklama