Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

Diskuze

ElrondBig

ElrondBig (hodnocení, recenze)

Dost dobrá roztržka - víc jak na stránku :-DD. jen gonga, kterej to vše vyprovokoval se pěkně po anglicku vypařil a jeho příspěvek už je někde na předposlední stránce :o)))

Pidzey

Pidzey (hodnocení, recenze)

Jak napsat komentář,když nevím kde začít,ale zkusím to takhle. Božský James to dokázal a revoluce se koná,protože nevím jaký jiný film by to měl být když ne Avatar. Tento film je neuvěřitelný zážitek a neskutečné orgie pro oči a uši. No a co že je plný různých klišé,jako je Na’vi který nemá rád hlavního hrdinu a v důležitou chvíli se s ním smíří nebo zelená guma který chce všechno zničit,případné podobnosti s různými filmy(př.Matrix),když to všechno jako celek funguje. Jamasův smysl pro detail je výjimečný,jak v pozadí jednotlivých obrazů tak v celých scénách.Namátkou mohu vybrat scénu kdy jde Jake s prosíkem k posvátnému stromu,díky tomu pak nevypadá závěrečná pomoc od zvířat podobně jako deus ex machina. Jeden moudrý pán napsal,že film by se vám měl začít líbit během prvních deseti minut a pokud se tak nestane nejedná se o dobrý film.V případě Avatara to opravdu platí,mě si získal hned první sekvencí. Herci v čele se Samem,notně podporovaný Langem nebo Sigourney Weaver jsou perfektní. Co bych mohl ještě napsat?Jamese Camerona považuji za největšího filmového génia a Avatarem si svou pozici hutně upevnil.Pro mě je Avatar momentálně nejlepším Cameronovím filmem,nejlepším filmem poslední doby vůbec a bude tomu tak dokud jej nepřekoná něčím úžasnějším.Laťku si však nasadil dost vysoko. Taky mám pocit že tento film velmi ovlivní moje hodnocení dalších filmů a nejspíš budu muset o hvězdu či dvě snížit hodnocení většiny už oznámkovaných.Avatar totiž je minimálně na 6/6,prostě kategorie sama pro sebe. Moje představa byla úplně jiná než to co jsem měl možnost vidět v kině,ale to co jsem viděl značně překonalo moje očekávání. A ten kdo neviděl Avatara v pořádném kině tak ten jako by nebyl. Pane Camerone,hluboce se klaním vašemu geniu a spěchám tesat tu sochu z mramoru v životní velikosti.

Petit23 (hodnocení, recenze)

Proč tak řešíte tu facku???ve skutečnosti by mu ji ani nedal ani to tak nemyslel kolikrat samy řeknete něco svejm dětem bo kamaradum já bych to neřešil a nějaký práávo bych z toho tuplem vynechal....

honajz (hodnocení, recenze)

killduke: Tohle máš uvedeno ve svém vlastním profilu: "Jsem optimista a věřím v mír a dobro." Patří mezi mír a dobro facky? ;-)

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

killduke: Každý další tvůj příspěvek mě zabíjí a tebe noří do sraček. Prosím, opusť nás.

Petit23 (hodnocení, recenze)

Někdo má pravdu někdo nemá,neřeše to fakt to nemá smysl!!!!!!Každej si bude tvrdit to svoje....

honajz (hodnocení, recenze)

killduke: Protože jsi jako nezletilý ještě nejspíš nepřišel do kontaktu s trestním řádem, kamaráde. Ten takovéhle věci skutečně nebere tak laxně, jak se zdá.

(hodnocení, recenze)

honajz to sidelas srandu ? vetsi kravinu jsem snad necetl co tady jsem xD

Skrk (hodnocení, recenze)

Áno....mluvíte tu,že jsem už velký kluk (myslím si,že už ohraná hláška)a,le vy se raději věkem nechlubíte.podle toho,co tu čtu ani nemusíte.Věk si domýšlím sám.Konec.

honajz (hodnocení, recenze)

killduke: Vzhledem k tomu, že gonga nejspíš nežije v USA, osobně tvůrce hudby nezná, tak od něho to beru jako nadsázku. Ty ale stejně jako on žiješ v ČR, z profilu si můžeš zjistit, o koho jde, takže tvé vyhrožování fackou - za jiný názor - je osobní. Jestli zná tvůj tatínek nějakého právníka, ať ti ty pojmy vysvětlí, dokud je čas. Až budeš plnoletý, můžeš sakra rychle narazit.

Petit23 (hodnocení, recenze)

já se killduka jen zastávám pač on je v tom tedka nevinně víš??? a skrk se do něj akorat naváží....nechap bych to býýt,tyhlety internetoví hadky nikdy nikam nevedly ještě!!!

Skrk (hodnocení, recenze)

Běž si přečíst všechny své příspěvky k této diskuzi a pochopíš.Já se teď nebavim o Gongovi.

(hodnocení, recenze)

takze gogo naspal ze soundtrack je od lidi co si zaslouzi facku ja mu napisu ze si ju zaslouzi on..a najednou tady seru vsechny okolo jenom ja ??? nebo je to naopak hm?

Skrk (hodnocení, recenze)

Cože?Já že je léčim?Začínáš mluvit větší sračky než killduke .

Petit23 (hodnocení, recenze)

no jo dítě co si tu lečí komplexy za to že mu neni ještě 18,aspon někde je to velkej kluk :-D ne co bych ti měl dělat jako???Já si tady přece nic lééčit jako ty nemusim!!

Skrk (hodnocení, recenze)

Do háje ty táhni! každého (nebo alespoň většinu) tu svými debilními kecy jen se*eš! To,že neuznáváš cizí názory není náš problém.Až je začneš uznávat tak se sem vrať.

(hodnocení, recenze)

skrk precti si co naspal gonga a pochopis ze on to rozdaval fakcy prvni a ja na to jen hloupe reagoval ,tzn tim stejnym zpusobem xD

Skrk (hodnocení, recenze)

Je mi 17,5.Bejt mnou tak bych moc neskákal?A copak mi uděláš?Dáš mi internetovou výhružnou facku jako tady mistr killduke ?Ale prosimtě.. :)

(hodnocení, recenze)

skrk jj mas pravdu no ve skole me kazdej sikanuje a lecim si tu komplexi takze zavrci svuj trapnej zobak a tahni.

honajz (hodnocení, recenze)

Vyhrožování fackou je obrazné? Hm, tady je někdo chytrý a nezná třeba ani občanské právo. Někomu se hudba v Avataru může líbit, někomu ne, ale vyhrožovat jinému názoru fackou? WTF? Co je to za úroveň?

Petit23 (hodnocení, recenze)

to Skrk: on to myslel obrazně ale nevím kolik ti je že to nechapeš???hm???bejt tebou moc bych tady neskákal!!!A má pravdu v tom že hudba je v tom perfektná...epické chorály nejsou vubec nudnéé Gonga si tu facku fakt zaslouží když dava tomuto filmu 3,5 jen díky tomu že se mu nelíbí hudba :-D

Skrk (hodnocení, recenze)

Killduke je dement.každému tady vyhrožuje (minimálně) fackou.přijde mi,že si zde léčí své komplexy.Asi musí být ve škole pěkně šikanován.A nejlepší je machrovat přes internet.myslím si,že kdyby někoho,koho zde "napadl" viděl ve skutečnosti venku asi by ho vlastní matka doma nepoznala.Tyhle machírky miluju. (kroutí očima)

honajz (hodnocení, recenze)

killduke: Tomu říkám kultura diskuze, za jiný názor někomu vyhrožovat fackou. Že se nestydíš! :-(

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)