Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

pepo

Táto frančíza ide kvalitatívne úplne mimo mňa, vzdal som to po trojke a povedal som si, že už žiadny ďalší diel nechcem vidieť. Lenže som započul, že tento diel je OK, tak som to riskol. A konečne to stálo stálo za to. To že je to priamočiare by bola urážka všetkých priamočiarych filmov. Toto je totiž ako nejaká videohra. Jason si kráča po lese, stretáva nejaké náhodné postavy a rúbe to hlava-nehlava/ ruka-neruka/noha-nenoha. Do toho nejakých 8 minút nepodstatného a celkom srandovného deja. Nenudil som sa ani sekundu, má to super tempo, vraždy sú nádherne čiernohumorné (smajlík vládne), pán Vorhees je v super forme a disco sex je tak krásne WTF scéna, že ten film musím máť rád. 7/10 ()

JohnnyD

S výnimkou Freddy vs Jason jediný áčkový diel ságy s (na svoju dobu) osviežujúcim pop-kultúrnym humorom. Je to krásne doladené do 80s hmlistej neónovo-modrej, Alice Cooper tu má tri piesne vrátane fenomenálnej He's back! a úvodná scéna je najlepším zmŕtvychvstaním v dejinách (Mel Gibson ticho závidí), ale atmosféra predošlých dielov (najmä 1-4) tu aj kvôli pretlaku humoru citeľne chýba. PS: môj rebríček série: F4, F1, F2, F3, F6, F5, F7, F8, F10, F9 ()

peiton

Stará hororová škola.Nebudem tu vypichovať čo sa mi páčilo,čo naopak bolo zlé.Je to predsa len starý hororový kúsok a k nim by sme mali pristupovať benevolentnejšie vzhľadom na tú dobu,v ktorej sa natáčal.Nezabúdajme na to!Ale Jason tej doby sa vôbec nemá prečo hanbiť.Jason je jednoducho nezničiteľný a Jason stále žije a je oveľa silnejší.Ččč..Aaa never forget. ()

tron

Poznáte to, keď sa chce pani X dostať do "Erotickej Guinnesovej knihy rekordov?" za čo najvyšší počet partnerov, vystriedaných za toľko a toľko minút? Tak Jason Voorhees by jej mohol zdatne konkurovať; ibaže on ich zabíja. A to tak rýchlo, že i so štvorkou z matematiky to spriemerujete na jeden mord za cca štyri minúty. To je, myslím, viac ako len solídne slasher skóre. Snáď až príliš. Na pohlaví a veku nezáleží. ()

Gorehound

Skvelý slasher, ktorý po ešte v early 80s atmosfére nasiaknutej piatej časti vsadil naopak na odľahčenú atmosféru druhej polovice 80s v štýle Nightmares. Nápadité kills, aj keď možno trošku pristrihnuté, rýchlo ubiehajuci dej, skvelá hudba a výborne finále. Prvýkrát trošku viac humoru a mám taký pocit, že je tento diel taký najfarebnejší a veľmi hravo natočený. V podstate sa niet na čo sťažovať, Jason v takej forme, akej to len v druhej polovici 80s šlo. ()

• Předtím, než Jason (C.J. Graham) zabije Corta (Tom Fridley), je v obytném automobile světlo, ale těsně před nárazem je v něm tma. (Stocki)
  • Jedná se o druhý film série, který se odehrává v táboře Crystal Lake stejně jako první díl. Druhý díl se odehrává o kus dál v táboře Packanack (ačkoliv se dvě postavy v původním táboře na chvíli objeví). Třetí díl se odehrává v Higgins Haven. Ve čtvrtém pokračování se mluví o okresu Wessex (jedna postav se ptá po jezeře Point, byť v dabingu z Novy z roku 1997 se hovoří o původním Crystal Lake). Pátý díl se odehrává v Pinehurst Halfway House. Až v tomto díle se vracíme na půdu původního tábora. Kvůli jeho minulosti bylo jeho jméno změněno na Forest Green, ale v následujících dílech bude opět změněno na Crystal Lake. (LION-MR.T)
  • Film bol zakázaný v Egypte a vo Fínsku. (Paldiny)