Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Entertainment)

Vampiroza

THE FLASH = chtěl jsem to vzít rychlostí blesku ⚡️ Ale je to dlouhé jak čekaní na tento film. Po tolika letech je to tu….a musím říct, že na to jak tento film vznikal, čím si prošel a jaké měl problémy… mě prostě neskutečně bavil. Fakt jo! CO SE TÝČE SPOILERŮ: pokud jste viděli aspoň jeden trailer a nebo jste si četli o čem film bude…tak klidně můžete číst dál ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️ PŘÍBĚH - dějová linka mě přišla naprosto v pohodě a srozumitelná bez jakéhokoliv patlání se v nějakém mixu nesourodých linek (jak uvádí někteří recenzisti) linka byla prostě jasná a její průběh byl za mě v pohodě. CAMEA - z traileru a informací bylo řečeno že tam bude takové a takové cameo, ale vážně 😃 bylo jich tam mnohem víc a některá překvapila a některá pobavila 😅 byť šlo u obou případů jen o záblesky ⚡️. Jejich existence mě prostě potěšila. EZRA - jeho realný život probírat nemusíme a nebudeme. Ten už toho řekl sám dost za ta léta. Takže: jako Flash v lize spravedlnosti ať už té otřesné od Wheedona nebo u mé oblíbené od Snydera byl Ezra jako Flash fakt pablb, ale ne proto že ho hrál on, ale proto že ho tak napsali…bohužel. V této sólovce je jeho herecký výkon a postava (obě role) kupodivu fajn a mnohem lepší. Dospělejší i mladší verze jsou umírněné a vyvážené (humor/vážnost) fakt mě teď baví ještě víc. 👏🏻👏🏻⚡️⚡️ CGI - tam je to trošku složitější 😅 je poznat, které scény vznikaly v době původního natáčení, a které v době znovu natáčení a po COVIDu dotáčení. Jejich vizuál je jasně rozpoznatelný a nebýt těchto problémů…byl by to rozhodně hodně parádní výsledek. Nechci snižovat známku kvůli cgi. U tohoto filmu fakt ne. Studio podle všeho už tuhle záležitost chtělo  mít konečně za sebou a zbavit se ho. Takže další finance už nepřipadly v úvahu. HUDBA - tak ta je mega skvělá a zvyšuje známku celému filmu.  ZÁVĚREM - Andy M. To měl sakra těžký a divím se, že ten film zvládl udržet pohromadě a  dokázal do něj i vložit hodně kvalitní obsah, který tomu zvedl jako celku udržitelnost až do konce. Jsem prostě fakt rád, že jsme se nakonec dočkali a mě to rozhodně fakt fakt hodně bavilo. Zasmál jsem se, slza ukápla i nadšení se dostavilo. Takže co se týče tohoto starého DC vesmíru tak za mě opět skvělý film. (Pokud vás předchozí DC snímky nějak moc nebraly tak asi nebudete kdoví jak nadšení ani tentokrát. Pokud jste ochotni přijmout fakta a problémy, které měl snímek při svém dlouholetém vzniku a prostě se hodláte uvolnit a bavit… bude to pro vás alespoň přinejmenším pohodovka co neurazí. Za mě…9/10 (hodnocení je prosím Vás v rámci DC SnyderVerse) neberte to tak že The Flash 9/10 a Jiný film jsem dal 3/10. Fakt Hodnotím v rámci univerza DC. 😎⚡️ 10/10 bych dal kdyby se dostavil ještě v akční sekvenci Aquaman. 😂 Jo… a potitulkovka tam jedna je. Sice na nic neodkazuje, ale je aspoň malinko úsměvná 😍 ()

vimluk_CZ

Komiksy z původní předlohy jsem neznal a tak jsem byl vlastně zvědavý, co v kině dostanu. Trailery prý spoustu lidí lákaly a byli natěšení - nu já jsem byl dost skeptický a opatrný, protože mi to prostě nepřišlo nic moc. A světe div se - měl jsem stejný pocit i v kině. První akční pasáž je skvěle zvládnutá, až tedy na efekty, které tu ale po celou dobu filmu vyloženě bijí do očí - kromě akcí, kde je batman, ty mi přišly skvěle zvládnuté. Pak ale film najede na vysvětlování všeho a já začal v kině lehce usínat. Nebylo toho ani moc na pochopení, jen velmi nudně podané. Nebudu lhát, jsem opravdu zvědavý na DC pod vedením Gunna, protože já tu v kině zatím dostávám od této značky jedno zklamání za druhým. ()

AtemuLukas

Konečně jsem se podíval na film, na který jsem se těšil od doby, co oznámili, že zvažují jeho natočení. No a jak se to povedlo? No asi takhle. Ještě než vyšel jsem sledoval zprávy o tom filmu a bylo mnoho zpráv u kterých jsem si říkal “no to nedopadne dobře.”No první zpráva která mě už před shlédnutím filmu vadila byla ta, že Ben Affleck tam je asi jen cca 5min a co se týká kostýmu Batmana, tak v něm vůbec nebyl, protože scéna na motorce byla s kaskadérem. Na druhou stranu jeho motorka a nový oblek( i když jsem zastáncem toho, že batsuit byl nejpovedenější v BVS), tak kombinace šedé a modré mi dávaly smysl a působilo to dobře. (Víc mě, než oblek znepokojovalo cameo Clooneyho.  No buďme upřímný rád bych samostatný film s Batffleckem. Ideálně trilogii v režii Snydera. No ale jdeme dál. Ezra jeho Flash. No a tady se trochu zastavíme. Pokud beru BVS, nebo ZSJL, tak tam mi přišel ještě relativně v pohodě. Jenže tady z něj mám smíšené pocity.  Jeho dvojrole působí dost paradoxů a ve výsledku k sobě moc nejdou a brání tak nějak vývoji jeho charakteru. Navíc jeho “vztah” mi přišel hodně divný a člověk si říká, proč po něm ta holka touží.Co se týká Supermana, tedy v této verzi spíš Supergirl, tak prostě to bylo asi to nejvíc, co mi na filmu opravdu nesedělo. Sasha Calle mi prostě nesedí. Absolutně přesílená postava, jak je v poslední době u hrdinek zvykem. Ale jako na druhou stranu není to tak hrozné jako v jiných filmech, ovšem prostě Henry byl jako Superman lepší. No a pak tu máme hlavní lákadlo v podobě Keatona. A tady jsem už byl více spokojený. Jako už první scéna, kde se objeví stála za to. A každou minutu hned čekáte, až si obleče oblek. Ovšem bylo tu pěkně v jeho první scéně náznak multiverse, což byla narážka na Gunna a Snydera. No nic jdeme dál. Pokud jste příznivci Burtonova podání Batmana, tak tady si budete chrochtat blahem. Hudba, batmobil, batcave, dokonce i batsuit tu jsou navrženy v jeho duchu, takže jako fanoušek si tu přijdete na své. Je tu spousty odkazů na jeho protivníky a spoustu dalších detailů. A musím uznat, že Keatonova verze Batmana mi tu opravdu dost seděla a byl to jeden z důvodů, proč jsem film dokoukal. Teď ale pojďme na to co mi vadilo. Asi nejvíc mi vadila úvodní honička s batmanem, která se odehrávala za denního světla, což mi přišlo až moc “Nolanovské”. A to byl problém i zbytku filmu. Někdy mi přijde až moc přesvícený a díky tomu je vidět ne zrovna povedené CGI. Co se týká děje, tak ten není nijak složitý a vlastně ani moc nepřekvapí. Co zamrzí je hlavní záporák, kterého známe už z Muže z oceli. Co se týká konce filmu, tak zde se objeví různí představitelé hrdinů, dokonce i Ti, kteří byli jen zvažovaní do rolí (no spoiler). I když se mi film líbil, tak musím uznat, že kdyby se sestříhala verze, kde by byl jen Affleck a Keaton jako Batman a bylo tam méně Flasha a supergirl, tak bych byl asi víc nadšený. Tím nechci říct, že by byl film špatný. Jen mi připadá, že ten konec byl splácaný dost narychlo a proto tam ta logika dost kulhá. Na druhou stranu se jedná o povedený komiksový film. A snad znovu uvidím Keatona a Afflecka v dalších netopýřích příbězích. Dávám filmu 85%. () (méně) (více)

Milan2511

Musím říct že tohle je asi nejlepší počin DC studia v podání filmu . I když má film mezery jako je u DC filmů zvykem ve speciálních efektech tak scénář , děj, herecké výkony jsou i vůči kauze  Ezra Miller vůbec nejlepší jak jen mohl být. Film je vtipný ale ne zas moc přehnaně a akce tam je tak akorát a konečně se trochu víc dozvídáme o Barry Allenovi a skvěle to funguje . Je škoda že tenhle DC svět bude končit když se to mohlo Flashem hodit do správných kolejích. Pro mě největším booom byla i scéna ke konci a to pozor spoiler se objevil Nicolas Cage jako Superman. Jednoduše jeden z nejlepších DC filmů ze Zack Snyder vesmíru. ()

ivlo

Nazývať toto najlepší DC film je ako tvrdiť. že naj Terminátor je tretí diel. Asi som od toho očakával niečo iné ako toto. ()

Maddos02

Pribeh je teda hodne zamotany , ale to od toho divak ceka . Celkem me prekvapilo , ze to nebylo uplne prehnané . Mrzi mě graficke provedeni , ktere film kazilo . Jinak herecky to bylo povedeny . ()

jara12

Očekávaný film, který měl původně vyjít již v roce 2018 nám vchází do kin. Přes všechny problémy, včetně noční můry Warner Bros v podobě Ezry Millera, se snímek povedl. Výnosy jsou ale bohužel minimální a tento počin prohrává i proti opening víkendu Black Adama. Flash je velice dobře provedený multi-verse film, který svůj obrovský potenciál tolik nenaplnil. Jedno z nejhorších CGI posledních let tomu také moc nenapomáhá. Kromě hromady easter eggů je obrovským tahounem humor, který ve spojení s multi-verse akcí funguje fantasticky. Michael Keaton je velkým tahounem komediálních scén a rozdvojený Ezra Miller tolik nevadil. ()

momomoo22

Myslela som, že to bude pecka podľa traileru...Ale nie je. Úvodné scény sú ako z grotesky. Najlepšia časť  na začiatku je, keď sa tam objavila Gal Gadot (najlepšia bola aj v Shazam). Flash bol fajn v Justice Leguage, ale tu bol ako postava hrozný. Prvu polku mi az vadil a od polky bol znesitelnejšía, a aj jeho druhe ja. Dej bol známa tema do minulosti. Keaton skvelý, páčila sa mi aj Kara. Iris nič  moc. Grafika mizerná na taký film. Dej slabý.  Celkovo film priemer. ()

Darthorias

Po dlhých odkladoch je tu konečne solo Flash film. Či už čítate komiksy alebo ste aspoň sledovali seriál The Flash, konkrétne poslednú epizódu 2. serie a 1 a 2 epizódu 3. serie viete viac menej čo sa tu stane. Paralela Flashpoint Paradoxu ju tu vlastne stále rovnaká, a našťastie ukočírovaná do solídneho komiksového filmu. Celý film by sa dal rozdeliť na seriál o 3 epizódach, prvá vás má vrhnúť do deja ukázať prečo stojí za to sledovať zvyšok, a poviem úprimne ten pocit som naozaj nemal, prvých 15 minút som doslovne prosil nech sa to zlepší a našťastie ono to vyšlo, druhá časť naberá o dosť temnejší podtón avšak ten nasilu humor hrozne veľa ako zachraňuje tak naopak aj kazí, tretia a posledná epizóda má za povinnosť celí film uzavrieť s koncom ktorý bude mať ako zmysel tak aj isté uspokojenie a dajme tomu, že na 80% sa to aj podarilo. Flash je plný zbytočného humoru, ako aj relatívne dobrého humoru, dobrej akcie proti ktorej som nemal nič, CGI v pár scénach hrozne bije do očí avšak v scénach kde prechádzame časom my to vlastne vôbec nevadilo, pár dobrých ale veľmi ľahko predvídateľných zvratov ani nepomohlo ale ani neurazilo, pár hercov ktorý poslúžili len ako výplň mi ale vôbec nesadlo a dúfam, že už ich neuvidíme. Celkovo ide ale o slušný film ktorý do istej miery poslúžil presne na to na čo mal a to bolo reštartovať DC universum, či sa toho ale chopia správny ľudia do budúcna je tá pravá otázka. Hodnotím na 73%. ()

Fakof

Tak The Flash aneb jak dostat tatínka z polepšovny je ďalším podpriemerom z dielne DC. The Flash ako celok funguje pomerne dobre, ide o dobrú zábavu pri ktorej sa človek neustále smeje. Film obsahuje pár scén, ktoré sú režisérom nezvládnuté a nechápem, že sú súčasťou finálneho produktu. Som človek, ktorého moc filmov nerozosmeje ani raz (som prekvapený ako väčšinu ľudí psychicky rozhodí hocijaká trápna blbosť) no The Flash to zvládal počas celých 2 hodín a hádzal do mňa jeden vtip za druhým. Je smutné, že zápory prevažujú pozitíva. Niektoré uhly kamery sú otrasné, choreografia je na zaplakanie a pri CGI, DC znova dokázalo, že dno je niekde úplne inde. Batmani sú parádni, Affleck, aj Keaton. Každý z nich používa iné gadgety a je radosť ich sledovať, ako veľký fanúšik Batmana musím povedať, že každá scéna s nimi sú hotové orgie. Choreografia a CGI je zvládnutá len v scénach s Batmanom (aspoň, že tak). Do Sashi Calle ako Supergirl som sa zamiloval a dúfam, že ju ešte znova uvidíme, pretože ide o takého temnejšieho superčloveka, ktorý DC veľmi sedí. Cestovanie časom je strašne sexy a cool, každý geek do cestovania časom bude jasať od radosti, to tu bolo úžasné, pohyby v čase tak ako dopredu aj dozadu, proste paráda. Je mi ľúto, že film má veľa negatív, ktoré ho ničia, bez nich by mohlo ísť o ľahší nadpriemer. Reset univerza, ktorý mal priniesť mi príde byť zvláštny, taký, že ani James Gunn vlastne nevie, čo chce zresetovať, ale dobre nechcem súdiť, to akým smerom bude DC mieriť pod záštitou Gunna uvidíme behom najbližších 2-3 rokov. The Flash určite neplavá vo vlnách odpadu ako napríklad Thor: Love and Thunder, no som sklamaný, čakal som niečo viac a tiež som nečakal, že to bude komédia, trailery lákali na niečo úplne iné (ale to, že ide o komédiu nie je mínus, pretože filmu to dosť sedí, ako som napísal už na začiatku) a keď viem, že CGI bude vypadať tak ako vypadá, tak nerozumiem prečo scenár nevyzeral trocha inak. CGI nezachránilo ani to, že posledný main fight sa odohráva niekde na púšti, kde je vidieť veľké šetrenie na pozadí, ono teda skôr oni bojujú v horách ale cez to otrasné CGI to vypadá, že to je na púšti :D. A ešte chcem dodať, prvé asi 3 sezóny Grant Gustinovho Flasha vyzerajú omnoho lepšie. ()

Lukango

První reakce říkaly: „Je to nejlepší komiksovka od Endgame“. No, jak se tak ukázalo, tak tyto super recenze filmík trošičku přechválily. Špatnej film to rozhodně není, ale že bych z toho jásal, tak to taky ne. Měl to být odrazový můstek pro DC, ale ve skutečnosti to je jen výplň, která sice rozvíjí budoucnost DC, ale ne příliš kvalitně. Samotný příběh je ve směs uspokojivý, ale stále, tohle měl být ten top DC film, to kladivo na marvelovky. Nečetl jsem komiky, ale ve filmu to pojetí cestování časem je podle mě šílené a skoro vůbec nedává smysl. Mrzí mě, že film se svým scénářem okolo cestování časem nebyl natolik chytrý a kvalitní, aby se mi z něj zatočila hlava, jak u Nolana. Celý příběh se točí kolem úmrtí mámy Barryho, a mírně mě zamrzelo, že Barryho neprovedli takovým vývojem postavy, abychom na konci zjistily, že právě on musel zabít svoji matku (to je jen můj nápad, z kterýho bych byl celkem dost odvařenej). Postavy jsou v pohodě, to samý herecké výkony, u kterých samozřejmě musím mírně pochválit Millera a Keatona. Jeden z problémů filmu je podle mě humor, který utne i tu naději na hlubší emoce, které tu měly šanci, ale tvůrci si bohužel vybrali joky. Další bod je hudba, u které jsem si myslel, že bude daleko lepší, takhle to bylo jen hlasité a překombinované. Střih akčních scénách byl trošku až moc rychlý, ale to je jen detail. Co už není detail, tak je akce, respektive její cgi, které je otřesné, ano máme tu pár pěkných momentů, ale pak tu jsou mnohé, u kterých budete zavírat oči nad jejich gumovostí. Vtipné je, že režisér po reakcích na cgi filmu v nějakém rozhovoru, řekl, že ty cgi jsou úmyslně špatné. Celkově se jedná o další z mnoha komiksovek, u kterých byl promarněn potencionál. Filmy o cestování časem miluju, ale jak můžete vidět na flashovi, někdy se to prostě nepodaří. Film utekl rychle, jako sám Flash, je neskutečně zábavný a místy má i hloubku, ale mistrovské dílo to není. Známka: 6/10 ()

dolor

Jediná cesta v čase čo vo Flashovi (ne)funguje je to, že sa technicky vrátili k filmu Král Škorpión s The Rockom, výborný easter egg. Prečo filmy 10rokov dozadu a viac majú lepší vizuál ako dnešné snímky. Scenár, vtipy, hlášky boli na úrovni školské časopisu. Hudba pri jednotlivých scénach na mňa pôsobila štýlom Tom a Jerry feat. Scooby doo. Keaton aj po toľkých rokoch frajer. Milujem tento žáner a celý ten svet okolo komiksov ale toto bol obrovský krok vedľa. Hneval som sa na Gunna za Cavilla. Nakoniec som asi rád, že toto ide mimo neho. Myslel som, že po Thorovi 4 už nič debilnejšie nepríde. Scénu s deckámi, už nikdy nechcem vidieť. 4/10 za Keatona, Sashu a odrezané uši netopierovi. ()

Sweety_Leon

Superhrdinský filmy moc nemusím, ale jelikož jsem neměl na co koukat, tak jsem se rozhodl že když to má 72%, tak to nebude tak špatný. No, moc veliký překvapení nečekalo. Děj vedl jen tak z prdele do prdele a nikam to nešlo. 1 hvězdu dávám za herce který z mega nudnosti udělali jenom nudnost. ()

EmmettBrown

Aj napriek tomu, že DC Universe disponuje množstvom ikonických superhrdinov, nie vždy sa vo filmovom spracovaní podarí zobraziť ich plný potenciál. Pri Flashovi sa to podarilo. V pozitívnom, ale žiaľ v istej miere aj v negatívnom smere, keď sa tvorcovia snažili až príliš tlačiť na pílu pri snahe zahodiť nálepku "temného" komiksového sveta. Filmový Flash už od začiatku filmu prekvapivo dopláca na naozaj zlé CGI efekty - začalo to prvou akčnou scénou a skončilo veľkolepým farebným finále, v ktorom bolo naozaj všetko - aj to čo nemuselo. Pred zhliadnutím som sa najviac obával o výkon Ezru Millera. V predchádzajúcich filmoch, v ktorých sa objavil v postave Flasha, bol zväčša veľmi priemerný a po traileroch sa dalo predpokladať, že si jeho sólovku ukradne hosťujúci Michaela Keaton. A čuduj sa svete, nestalo sa tak. Áno, scény so starým Batmanom sú skvelé a nostalgia pracuje na plné obrátky, Miller však vo filme funguje taktiež excelentne. Či už v sérii vtipov (ktoré balansovali nad priepasťou trápnosti) ale aj v citlivejších polohách, v ktorých dokázal udržať emočnú linku a rozcítiť viacero ľudí v sále. Poteší množstvo multiverse odkazov, cameo postáv, zábavných scén, slow-mo záberov a takmer dva a pol hodiny natiahnutá minutáž vám ubehne rýchlo, ako keby do vás v laboratóriu udrel blesk. ()

Hornet.CZ

78% / Když vidím Flashe, tak vidím úroveň, tu úroveň, kterou měla mít původní Liga a Snyder Liga se jí skoro i přiblížila. Ovšem to neznamená, že je to nějako brutálně skvělé, skvělé to sice je ale zase ne tolik. Začnu zápory:  v některých momentech na nás kouká ne moc hezké CGI a začátek filmu je mimo momentu s nemocnicí extrémně nezajímavý a nudný, zbytek filmu je ovšem docela fajn, Ezra Miller obě svoje "já" hraje dost přesvědčivě (ačkoliv je zde jedna nesmyslná náhlá změna), ostatní herci dělají svou práci taktéž velmi dobře a neubírá tomu ani dobrý soundtrack či děj. Co ovšem bylo překvapující byly reference, ty byly velmi příjemné a velmi dobře dosazené a poukázání na Supermana Nicolase Cage bylo vtipné a zároveň uspokojující. Nicméně je fakt, že celkově film vyšel jen, že vyšel, vzhledem k tomu, že navazovat na něj už nejspíš nic nebude, ovšem já si myslím, že je to dobře, není úplně dobré vyhazovat skoro hotové či poloviční projekty do koše, a to ať jsou jakékoliv. Sám za sebe doporučuji. ()

Duffman 97

Rozhodně to není až tak šílené jak to někteří píší. Alespoň pro ty, kdo čtou komiksy a hlavně přečetli Flashpoint. V prvé řadě mě mrzí že se nerozhodli jít cestou původního komiksu. Batman/Thomas Wayne, válka Amazonky vs Atlanťané, temná atmosféra a osudový příběh.......jó to bych bral. Nicméně i tak mě film dost bavil. Zejména starší Barry, Batman/ Michael Keaton i Sasha Calle aka Supergirl. Režie Andyho Muschiettiho byla nápaditá a zejména v akčních scénách se postaral o zajímavé záběrování. Nejvíce to jde vidět na Keatonovy. Bohužel má film i dost nedostatků....... zejména slabé CGI ( tu režisérovu pohádku o Barryho perspektivě nežeru ) a částečná přemíra cringe vtipů. Sice to není jako u Marvelu ale i tak tam jsou. Silná stránka filmu je v příběhu o záchraně matky a přijmutí těžkých rozhodnutí. A Ezra Miller je u mě prostě dobrý Flash. Ve výsledku je The Flash skvělá komiksovka, kterou sráží CGI. ()

Tulenis

Čekal jsem úplně něco jiného, než jsem od nového Flashe dostal. Tolik skvělých nápadů, které by mě ani nenapadli, s krásným visuálem prostředí a soundtrackem, který sem rozhodně sedl. Příběh mi nepřišel tak zajímavý, ale akce tu bylo tolik, že jsem to ani nevnímal. Film by mohl ale i občas brzdit, všeho moc škodí a za mě to bylo už trochu i přeplácané, ale pokud nehledíte na detaily, tak vám tohle rozhodně vadit nebude. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)