Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Yardak

Sice je ve filmu Liam Neeson obklopen pěknými ženami (Holly Valance, Grace a Janssen), bohužel si jich moc neužijeme - za to nám bývalý agent naservíruje akční jízdu přes Paříž. Neeson si jasně říká o další nabídky na akční snímky - má na to :). Pierre Morel po skvělém Okresku 13 přidává další velmi dobrý film, který musí směřovat k 5 hvězdám! ()

heyda

Né úplně dokonalý, ale přesto odzbrorující thriler, napínavý přesně tak jak se sluší a patří. Vytknul bych asi jen občasnej chaotickej střih a drobné díry v logičnosti (kde si stihl tak rychle vyrobit falešný doklady, kam se poděla francouzská policie apod.) a možná by nebylo od věci jednou takový film ukončit smutně. Tak či onak jsem se rozhodl dát maximum, je to svižný, člověk se nemá šanci nudit a Liam hraje geniálně. ()

lillien

Oldschoolová akční kriminálka, ve které dědek profesionálně pomlátí šestičlennou partu Albánců, aniž by mu ruply spoďáry. Ovšem je třeba se povznést nad tradiční nadpřirozené jevy. Trochu mě kupříkladu překvapilo, že tatka při bleskové akci, ve které jde o minuty, stačil sbalit i kompletní soupravu na nitrožilní podání fízáku a neutralizátorů drog. Dědek prostě nemá jedinou slabinu. Což ale k oddechovým akčním béčkům patří. Nechybí nic, honičky, akce, roztřískaná auta, pocuchané facelifty. Za dokonalý kompars balkánských zmrdů palec nahoru, jedna větší držka než druhá, to je pak těžké starýmu loch Neesonovi nefandit. ()

jojinecko

Béčkový scenár & storyline v áčkovom balení, s typologicky perfektným Liamom Neesonom (na prvý pohľad žiadny hero, ale jeho otcovské nasratie je o to viac uveriteľné). Má to dynamiku a drive, pričom nuda sa jednoducho nemůže dostaviť. Tento film naplno spĺňa svoje ambície a radím ho medzi najlepšie akčné snímky roku, hoci extratrieda typu Jasona Bourna je samozrejme o galaxiu vpredu. ()

packa

Solidní akční snímek, který si divák vychutná tím více, čím méně je u filmu ochoten přemýšlet. Liam Neeson luxusní, jen bych na jeho místě tý krávě dceři párkrát vrazil pár výchovných facek, spratkovi jednomu :-) ()

evulienka3

Keď o tom tak rozmýšľam tak mám pocit, že jediná vec, ktorá v tomto filme stála za to, bol Liam Neeson.To ostatné za veľa nestálo. Unesená, ktorá je zhodou okolností dcérou bývalého agenta aj keď teda veď nejak to začať museli (afektované láskyplné správanie dcéry ku každému a protivná bývalá ...no klasika….)...to by som však ešte nejak prehrýzla, lenže ono to pokračovalo… Úplne náhodný telefonát, zázračne zaostrujúci prístroj na fotografie, uvoľnenie potrubia práve vo chvíli,keď ho škrtia a on samozrejme zázračne vyviazne, klasické akčné scény keď druhý vystrelia 50 rán a nič, ale on strelí jednu a je to zásah (toto ma vždy dokáže rozosmiať) ...a mnoho iných nazvyme to maličkostí, ale čo mi vadilo úplne najviac bola prehnaná brutalita voči Albáncom (i keď netvrdím, že si to nezaslúžili) a na druhej strane absolútna ľahostajnosť voči ostatným uneseným dievčatám okrem jednej, ktorú však potreboval. No a samozrejme v závere mu všetko prešlo. Myslím, že film s 86 percentami by mal toho mať oveľa viac čo sa týka prepracovanosti. Ak chcete vidieť reálny film o obchode s bielym mäsom pozrite si The Whistleblower a nie toto... ()

sharky

Wow! Nikdy jsem nechápal, proč chtěla před pár lety Sony (tenkrát vlastnící práva na remake Thunderballu) natočit vlastní bondovku s Liamem Neesonem, tedka uz jsem to pochopil. 54letý charakterní herec dokonale nakopal prdel vsem akcnim tvrdakum roku 2008, ktery vedle nej vypadaj jak babovky. Neeson se prozene celym filmem jako nezastavitelná bezici smrst lamajici koncetiny a strilejici na vsechny strany, aby nasel svoji dceru. Bezchybná režie a celkové filmové zpracování akčních scén. Scénář je jednoduchý, ale o tom 90 minutove akcnaky nejsou. Aspon se tu nevyskytuji zadne prehnane za vlasy pritazene zapletky. Naopak system uneseni holek je realisticky uveritelny, az tak ze z toho trochu mrazi...nemám důvod jít pod maximální hodnocení - 89% ()

honajz

Nemůžu si pomoct. Na první zhlédnutí výborný film ve svém žánru, vzpomněl jsem si hned na Charlese Bronsona, ale přece jen na druhé zkouknutí už mě to nebralo. První lepší akce totiž začne po 45 minutách, některé jsou natočeny buď moc rychle, nebo trhanou kamerou a zběsilým střihem, takže nevím, kdo je kdo, a to mě od nějaké větší zábavy prostě nakonec odrazuje. I když Liam je dokonalý :-) --------------- Pamatujete staré Bronsonovky? Někdo šmátne postavě v podání Charlese Bronsona na rodinu, a on jde a krutě se pomstí. Konečně tento žánr někdo opět vzkřísil. FILM Po pravdě, jméno francouzského režiséra Pierre Morela pro mnohé fandy akčních filmů znělo v době natáčení spíše jako červený hadr. Jeho remake Carpenterovy klasiky Přepadení 13. okrsku pod názvem Okrsek 13 si moc příznivců nezískal. Mně však ano a v DiViDi tehdy vyšla jedna z mála kladných recenzí, protože samostatně ten film měl jen málo chyb a Morel prokázal znalosti žánru - což dnes je spíše výjimkou, když se podíváme na všechny ty zpotvořeniny, co se tváří jako thriller. 96 hodin, v originále Taken (uneseni), má poněkud pomalejší rozjezd, kdy poznáváme bývalého agenta, který se obětoval dceři, aby žil i po rozvodu blízko ní a viděl ji vyrůstat. Jedinou větší akcí v prvních 45 minutách tak je pokus o přepadení popové hvězdičky, jinak sledujeme rodinné drama, kdy otec nechce povolit dceři odlet do Francie, protože si je vědom všech rizik a nebezpečí. Nakonec rezignuje, ale na jeho slova dojde - mladé, naivní dívky jsou v osidlech překupníků s bílým masem již od letiště a když je v "přímém přenosu" unesou, otec na nic nečeká a letí do Paříže všechny desperáty spráskat na hromádku. Mezitím trošičku pocuchá fazónku francouzské policii, když odhalí podplacené policisty, aby následně odkryl celou síť překupníků včetně jejich hlavy. Inu co, měl na to jen 96 hodin, než by jeho dcera nenávratně zmizela. Tak se snažil. Liam Neeson v hlavní roli je dostatečně charismatický - a dokonce zranitelný, což je u podobných akčních filmů spíše sympatické. Jen škoda toho pomalého rozjezdu a následně některých akčních scén, že se odbydou buď hrozně rychle, aniž se jeden stačí rozkoukat, nebo jsou natočeny opět cukavou kamerou a rádoby akčně střižené, takže zase není jisté, kdo je kdo. Celkově však ve svém žánru jde o jeden z lepších filmů a plusové body u mně má za jeho znovuvzkříšení (jistě jistě, ale Stevena Seagala nemůžeme přece počítat :-)). DVD Disk teda nic moc, v Magic Boxu to v poslední doibě flákaj, nezlobte se na mě. Obraz je krapet tmavší, než by měl být, takže tmavé scény sem tam zanikají, ale s tím se dá něco dělat, když člověk pošteluje jas. Horší je provedení disku samotného. Načne jej protipirát, následují dvě reklamy, trailery na filmy Cash, Bílá vrána, Eden Log - jeskyně smrti, Desatero, a v hlavním menu čekají další čtyři upoutávky. Bonusy pak zastupuje trailer (1:41), rozhovory (13:26 - režisér, Liam Neeson a Maggie Grace), film o filmu (18:22 - takový sestřih z ostatních bonusů) - všechny s CZ titulky, a záběry z natáčení (11:12). Což o to, zase lepší než drátem do oka, že jo? Ale přece jen u tak populárního akčňáku by jeden čekal trochu víc. Publikováno: 20.02.2009 () (méně) (více)

Pejpr

Odpustil bych filmu ledaccos, ale způsob jakým unesli (hlavně to, co tomu předcházelo od úplného začátku) Bryanovi dceru prostě ne. Tohle si může dovolit počítačová hra (narážim na famózní Boiling point), ale ne film. Cesta odplaty je už naprosto v pořádku. Pominu, že kdyby USA mělo tolik agentů, kolik se jich vyskytuje v různých fimech, tak je 90% Američanů zaměstnáno u tajných služeb. ()

Flakotaso

Liam Neeson jede do Paříže a je pěkně nasranej. Opravdu hodně. Tak moc, že během 96 hodin zabije přibližně stejné množství Albánců. Žádné slitování, žádné zdržování, žádné řešení nepodstatných věcí. V epicentru všeho je pouze jeho dcerka. Sek, kop, bum, prásk, křup. Takhle má vypadat akční film. "Já ti věřím. Ale to tě stejně nezachrání." ()

HellFire

Nekompromisni Liam Neeson mě tedy překvapil. Dá se říct, že na takový film jsem dlouho předlouho čekal. Žádné hrátky, jde se tvrdě na věc. Skvělá muzika nahrává svěžímu tempu. Pro mě je to zasloužených 85%. "I told you I will found you." ()

hrona

Akcí nabitý thriller je jednoduchým příběhem, o který se pokouší kde jaký režisér ať už úspěšně, či ne. Ovšem s jakou nápaditostí, obsazením a dějem samotným přišel Pier Morel, před ním klobouk dolů. Po úvodních deseti minutách Vás film nenechá ani na vteřinu vydechnout. Překvapujících a bojových scén, si zde divák užije hojnosti. K tomu všemu dominuje vynikající Liam Neeson, který si v tomto filmu evidentně zahrál opravdu s velkou chutí. Pět hvězdiček zaslouženě. ()

eraserhead666

Už dlouhou dobu jsem si říkal, že doba starých dobrých klasických akčních filmů, na nichž jsem vyrůstal, už je zřejmě nenávratně pryč a nahradily je rádoby akční přetechnizované a vizuálně přebujelé slátaniny typu Wanted či XXX, nebo už více komediální než akční srandičky Jackie Chana. Posledním dobrým akčním filmem, který mě fakt dostal, byla ODPLATA s Melem Gibsonem, pak dlouho nic a návrat Ramba. A až teď 96 HODIN, z kterého jsem si fakt sedl na prdel. Tohle je starý dobrý akčňák o nasraném fotříkovi bojujícím za svou dceru, který ví co chce a nenechá toho, dokud to nedostane. Při své křížové výpravě pak nehledí na žádné zákony, rube to hlava nehlava a nebere si žádné servítky (mučení elektrickým proudem, postřelení manželky svého „přítele“). Stará dobrá akce je zde, v současném hávu (i nějaké digitální a komunikační technologie se tady objeví, ale jen okrajově), střílí se hlava nehlava, lámou se vazy, seká se malíkovou hranou do krků, prostě paráda. To na co jsme byli zvyklí u Slye, Arnolda, Jean-Claudea, Stevena či Dolpha si můžeme opět užívat, tentokrát mile překvapivě v podání neakčního Liama Neesona. A o to to je možná lepší, Liam předvádí to, co bych od něj nikdy nečekal a prostě mu to věřím. Doufám, že tohle není labutí píseň tohoto žánru. A i kdyby byla, byla by to perfektní labutí píseň. ()

Othello

Tak klasickou a poctivou filmařinu už jsem dlouho neviděl. Vše, co mělo u mě zafungovalo a Neeson si to dával místy ještě líp než snad Bourne. Za současný trend one man akčňáků jsem celkem vděčný musím říct. ()

Jinny

Liam Neeson bez dcerky neodejde a zboří kvůli tomu třeba i Eifellovu věž. Jakmile se rozjede hlavní část filmu, sledujeme něco, co by docela dobře mohlo být nejlepší řadou seriálu 24 hodin. Akce je tak akorát, je rychlá a působivá a v Neesonově podání i svým způsobem realistická. Á propos - která puberťačka by nechtěla, aby si taťka takovým způsobem přišel pro svoji malou princeznu? ()

poz3n

Jason Bourne v pokročilejším věku jako taťka. Neni to to co za mlada, ale furt je to zábavná podívaná. ()

Roman.Ticka

Profesionál, rutinér a milující taťka to hezky rozbalil ve stylu akční jízdy. Líbil se mi jednotný ucelený styl konečného řešení. Někdy nebyl čas řešit křižovatky osudu, jindy záleželo na nezaplaceném účtu za elektřinu. Proč ne, i přes menší nedostatky, vtipné odlehčení patří také k vážným situacím. Celek působil velmi příjemně a koordinovaně, přesně v intencích středověkých metod nastolení spravednosti. Nejlepší scény - "rozhovory" s únosci v bytě a na lodi! Holt potkat pořádně nasraného taťku znamená jen jedno: "Good Luck". ()

rikitiki

Svižné tempo a nemilosrdná chladnokrevnost, se kterou se hlavní hrdina přes mrtvoly probojovává ke své dceři, dělají z jednoznačně béčkového filmu poměrně chutnou jednohubku. Proč ne? Sympatické je, že se snímek netváří jako něco víc, než je. Aĺe přece jen, toho násilí a vražd bylo na mě příliš. /12. 2. 12./ ()

Ivoshek

kašlu na logiku, souvislosti, smysluplnost děje, orioginalitu nebo rafinovanost zápletky. tohle je o fantastickém Liamovi, který si jde pro dceru a je mu úplně jedno, kolik lidí přitom oddělá, případně jakým způsobem. Liam nedělá rozdíly - Albánec, Arab, Francouz.... je to rychlý, násilný, má to atmosféru a drajv. Je to jeden z nejlepších akních filmů, co jsem za poslední dobu viděl."Tak poslouchej. Můžeš mi dceru vrátit a zapomenu na to. Nebudu vás hledat. Nebo ji nevrátíš. Já vás budu hledat. Potom vás najdu. A zabiju." ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)