Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

M.Macho

Vskutku vznešený přídomek "shakespearovský" se naplnil. "Brave sir Kenneth" s Thorem naložil jako historickým dramatem sváru. Příběh přináší narcistního skandinávského boha ve vznostné výpravě, jež se rozhodl, že se změní a uleví bolu svému i otcově. Některé záběry jakoby střihač vyloupl z divadelního záznamu - zejména Lokiho schovávačky za sloupem v první části. Dokonce si dovolil i pár velmi vydařených vtípků (nejen pro zasvěcené Avengerovské série). Taky je zajímavé jak se s přibývajícími filmy více do hry dostává SHIELD. PS: Uvidíme, co se stane, když se "alkoholik s železným nadhledem" potká se "skandinávským bohem po prozření", "stylovým americkým nacionalistou", "sympaťákem s lukem" a "zeleným monstrem po psychoanalýze"... ()

Marek1991

Marvel produkuje hrdinské postavičky ako na výrobnom páse. Thor ním bol, najmä ten koniec ma o tom presvedčil. Film má veľa akcie, psychologických bojov, no občas nudí a má nevýrazný dej. Tieto filmy si však vedia urobiť priestor pre pokračovanie, vedia si vás získať, že sa zažeriete do deja a neviete od toho odtrhnúť oči. Aj keď je to ďalší z rady fantasy príbehov, aj tento mal niečo do seba. No herecké výkony a kamera mi trochu ničili dojem. ()

Crazer

Tak tohle je přesně něco pro mě - filmové fantasy orgie a ještě k tomu s Nathalií Portman. Už mi dlouho něco chybělo od Star Wars a tohle přesně splňovalo všechna moje očekávání. Navíc ještě neznámí herci s velkým potenciálem, kteří mě přímo nadchli. Docela mě překvapil i příběh, občas se dá odhadnout, co divák může čekat, ale tohle bylo docela i mimo moje tipování. No zkrátka "nadupadnina" a už běžím pro bluray :) ()

ConanVJ

Výborný film podle komixové předlohy. Viděl jsem ho v IMAXu když byla premiéra a v 3D super zážitek. Asgard je krásně vytvořený a příběh taky v pěkný. Odehrává se napůl na Zemi a napůl v Asgardu. Filmek má pěknou vizuální sránku a skvělé efekty. Za mě 95% :) ()

Torision

Filmy o bozích já nemám moc rád a nějaká mytologie mě vůbec nikdy nebrala. A ačkoliv jsem velkej fanda Marvelu, tak ani Thora jsem si nijak neoblíbil, takže jsem si tohle pustil až po tom, co jsem viděl Avengers, kde byla jednak postava Thora celkem cool a taky jsem chtěl vědět víc o tom příběhu kolem Lokkiho. A byla to příjemná hoďka a půl, sice tu není vysvětlený, proč se na Asgardu mluví anglicky a proč se tam objevuje černoch nebo asiat a Thorovi pobočníci vypadali spíš jako z Pána prstenů, ale jinak jsem se u toho příjemně bavil. Dobrej mix žánů, skvělí Hemsworth i Portman i vymakanej vizuál. A asi nejlepší část je ta, kdy přiletí Thor na Zemi a myslí si, že jako boha ho žádnej primitivní paralyzér nezastaví. ()

PauloZ

Thora jsem se po traileru, asi jako většina, celkem bál a ani jsem se na něj nijak netěšil. Ze všech letošních komixovek jsem ho měl až na posledním místě. Bál jsem se zbytečně. Kenneth to zvládl velice dobře, na plný počet to sice není (mohlo to být klidně drsnější, akčnější a propracovanější), ale na 4* s přehledem. Chris má nehorázné charizma a do role Thora se hodí výborně. Natálka mu skvěle sekunduje a je boží jak všude jinde :-). Pro mě pěkné fantasy. ()

sidzej

Neskutočne som sa bavil.....skvelé dialógy, dej, triky, akcia, výprava, herci. Presne takéto fantasy príbehy o súbojoch dobra a zla plné intríg, hrdinstva, osudovosti a romantiky zbožňujem. EDIT: 2022 ...trikovo to za tých 10 rokov zostarlo ale dejovo je to stále pecka a Doyleova hudba pohladením pre uši. Vďaka Kenneth. Malý 10 ročný chlapec vo mne doslova skáče nadšením. Takéto príbehy by som chcel točiť. Vždy to bol môj sen. ()

F.man

73%? Tak to já asi viděl jiný film nebo co. Jinak si to fakt nedovedu moc vysvětlit. Asgard a první půl hodina ještě možná ano. Mělo to nápad, zajímavé prostředí, umělohnotní hrdinové fungovali, záporáci taky. Ale když se samotný Thor přesunul na Zemi? Tak akorád nuda. "Kde to jsem" "Dej mi koně"... Obehrané fórky, unuděná Portman, žádný pořádný protivník. Ne, tohle mi vůbec nesedlo. Wait for it. ()

jarkolar

Popravdě ani nevím, co jsem od tohoto filmu čekal, nicméně jsem byl po jeho konci značně zklamaný. Žádná postava mě nezaujala, dokonce ani samotný Thor (a to mám Chrise Hemswortha docela rád), prostředí se mi vůbec nelíbílo a směr, kterým se film ubíral už vůbec ne. V druhé polovině jsem už začínal usínat, ale nakonec jsem to dokoukal... Je to jeden z filmů, u kterých nejsem rád, že jsem viděl, ikdyž ve finále zas tak špatný nebyl. Nemyslím si, že bych měl nekdy chuť vidět ho znovu. ()

Kryton

[Viděno 2D]...Jedno překvapení vedle druhého se koná s filmem THOR. 1) Film jde u nás dabovaný (tím u mě ztratil jednu hvězdu, byť dabing se tu a tam podařil). 2) Celé 2 hodiny jsem se nenudil a naopak přál bych si další minuty. 3) Představitel THORa Chris Hemsworth mě naprosto přesvědčil, LOKI Tom Hiddleston také, ODIN od Sira Hanniballa Lectera měl své charisma a Natálka Portmanová byla grupie k sežrání. 3) Branagh udělal THORA vážného (Asgard) , ale i zábavného (Midgard - Země). 4) Cameo Hawkeye potěšilo, ale čekal jsem více z ukázání příštího hrdiny či Avengers. 5) Ve 2D mě efekty přišly povedené - konverze do 3D zcela ignoruji! - Ve výsledku jsou to poctivé 4/5 a nebýt toho dabingu dostal by THOR ihned 4,5/5 možná i plnou palbu (po dalším vidění se uvidí). Každopádně MARVEL jasně dokazuje jak mají vypadat komiksové adaptace. THOR WILL BACK IN AVENGERS! ()

Džany

70% - Po delší době jsem zase vyrazil do kina (bohužel dabing) a ponevadž Thora mám ze všech komiksových hrdinů asi nejméně rád, nic jsem neočekával. Lokiho, narozdíl od Boha Blesku, ale mám rád moc (i navzdory jeho charakteru) a tak mě velmi potěšilo, že si ve filmu střihnul velkou a díky Tomu Hiddlestonovi i velmi pěkně zahranou roli. Město Asgard je trošku odfláklé a je škoda, že se mu nevěnuje více pozornosti a celý děj se vlastně odehrává na naší 'nudné' Zemi. Efekty jsou velmi slušné, obzvláště ztvárnění ledových obrů je hodně vydařené. Pár klišoidních momentů se zde sice najde, ale jako úvod a rozjezd do nadcházejícíh komiksových snímků příštích dvou let je Thor dostačující. Stručně : Slibný blockbuster se skvělými výkony herců, stylovou kamerou, sympatickými záběry 'nakřivo', super efekty a úžasnou cameo roličkou Jeremy Rennera (že by příprava na Hawkaye?). ()

ledzepfan

No nějáký totální průser to není-Ten příběh je ve své podstatě dobrý a i ta vizuální stylizace je dostatečně cool aby se proti ní nedalo rozumově argumentovat-ALE-V celém filmu je jeden jediný opravdu vtipný moment-to ostatní je trapná křeč, která může připadat vtipná možná odrostlejším dětem....Portmanová asi potřebovala rychle sehnat prachy na koks(nebo něco v tomhle stylu)-protože jí role vůbec nesedí a čím víc se snaží vypadat vpoho a uvolněně a "vtipně"(jak si to scénář žádá), tím více jí to prostě divák nevěří(Tohle je role pro pseudoherečky alá Megan Fox, né pro profíky natálčina levelu).. Hopkins je sterilní(takový jeho standard posledních let)..a Hemsworth je(né vždy ale po většinu filmu)nesympaticky působící frajírek ze kterého mají čtrnáctileté pipinky určitě vlhké kalhotky....................No prostě-Pokud vám nevadí trapné vtípky, žerete Marvelovské charaktery, překousnete prvoplánové 3D záběry a nemáte po ruce nic lepšího-pak je Thor dokonalá volba pro zabití pondělního večera ;) ()

draggo

Z trailerů a nadšených komentářů jsem čekal hodně, ale jaksi jsem se nedočkal. Jo, hlavní postava konečně není žádný pozemšťan, který se omylem stal superhrdinou. Asgard vypadá úžasně a za celkovou stylizaci musím dát rozhodně palec nahoru. Ale bohužel, příběh jedno nepříliš dobře uchopené klišé za druhým, což zvláště v kontrastu se zajímavým pozadím působí dojmem až bolestně promrhaného potenciálu. Pořád jsem čekal, kdy konečně přijde něco, co ten film nakopne do nějakých výšin. Ovšem nestalo se, a Thor mi tak z hlavy vyprchal ještě před usnutím. Akce si tu taky člověk moc neužije, a když už, tak to žádné terno není. Celý film je vlastně takový strašně průměrný, až z něj čiší ta pečlivá vykalkulovanost, kdy je vidět, že to nebylo dělané srdcem, ale jen a pouze pro prachy. A to je něco, co jsem od Thora opravdu nečekal, protože námět spolu se jménem režiséra a velmi slušným obsazením (které své kvality potvrdilo) sliboval hodně. Takovou úsměvnou tečkou byla do extrému vyhnaná rasová korektnost v podobě černošského strážce bran Asgardu. /60% a 3*/ ()

Adasin

Thora i po letech považuju za jednu z nejnudnějších marvelovek. Proč? Film má sice krásnou výpravu (myšlen Asgard, Země je spíš průměr), fajn efekty, akci i obsazení (největším plusem jsou pro mě Natalie Portman, Tom Hiddleston a Stellan Skarsgård a pak i Clark Gregg jako Coulson), ale příběh i samotná postava Thora mě ale absolutně nezaujaly. V tomto případě se tvůrci filmu rozhodli origin z komiksů překopat mnohem víc než v případě Iron Mana nebo Captaina Americy. Nejen že ho modernizovali, ale úplně překopali (v komiksech např. když se Thor dostane na Zemi, tak ztratí i paměť a nějakou dobu působí jako doktor). V komiksech navíc Thor působí sebejistěji, ne jen jako nafoukaný floutek, za což možná ale může Chris Hemsworth, kterému mám problém tu vážnou polohu na konci potom uvěřit. Nelíbí se mi ani to, jak zde naložili s Hawkeyem, vždyť nevystřelí ani jedinej šíp, tak na co tady vlastně je? Měli se víc držet komiksů. 6/10 ()

VojinRyan

Málo chýbalo a dal by som 4*. Kenneth Branagh to natočil po svojom. A natočil to celkom pekne. Azgard je veledielo vizuálnych efektov, ktorých je film preplácaný hodne. Ale ako inak urobiť tie scény. Hlavná postava Chris H. mi tam celkom sedel a Natalie Portman úžasná ako vždy. Príbeho celkom dobre vyrozprávané a uvidíme ako si Thor povedie v The Avengers. ( narážky na tento film nájdete veľakrát. ). ()

Krissty

Docela smíšené pocity.. Jelikož nejsem zrovna milovník fantasy filmů, tak scény z Thorova světa pro mě nebyly nijak zvlášť zajímavé (především tedy začátek).. Na druhou stranu ale musím pochválit tu skvělou atmosféru, vypadalo to krásně.. Vlastně to na pohled bylo fantastické a to je asi správně :) Co mě ale rozhodně zaujalo mnohem více byly scény ze Země (tím pádem většina filmu).. Chris Hemsworth je fešák (a korba :D), vedle něj nádherná a milá Natalie Portman.. :) I když jsem tedy chvílemi váhala, jestli Kat Dennings není náhodou hezčí a vzhledově zajímavější.. Co ale byla každopádně, tak ujetá a šílená.. Prostě fajn :) No v závěru je to nejspíš super film.. A boží hudba!!! :) ()

hous.enka

Zajímavý nápad, ale poněkud příliš americké. Chápu, že jsou hrdí na svou (haha) kulturu, ale musí ji opravdu cpát do každého filmu? Dobře byl vyřešený vztah mezi Lokim a Thorem a jejich otcem a opět (stejně jako u Iron mana): líbilo se mi to hlavně jako takový filmový náhled do života Thora, který se pak objevuje v Avengers. Trochu mi - stejně jako v podobných filmech o superhrdinech - chybí nadhled a vtip. Amíci to berou všechno příliš vážně. A to je škoda. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)