Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Diskuze

betyn

betyn (hodnocení, recenze)

Takze jestli jsem to dobre pochopil tak Leo je ve skutecnosti cvok......??Diky za odpoved jinak je to vyjimecny film.

badtaste

badtaste (hodnocení, recenze)

MartinezZ: k 5 hvězdičkám a provolávání nekritického nadšení mu ovšem ještě něco chybí..

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

badtaste: Zřejmě proto, že je to moc pěkný a řemeslně zvládnutý film.

Ffoxik

Ffoxik (hodnocení, recenze)

Musím říct že dvě hodiny čekat na to aby se člověk dozvěděl že hlavní protagonista je blázen bylo dost únavné. Dalo se na to dívat, ale nic moc extra to nebylo. Atmosféra ostrova byla stvárněna dobře, ale ten potenciál se dal využít mnohem líp.

Indy21

Indy21 (hodnocení, recenze)

Mě se to moc libilo. Spíš bych řekl že tohle je můj šálek kavy.

Indy21

Indy21 (hodnocení, recenze)

Ja jen bych bral ty pokusy na lidech. Než z něho udělat blázna. Ja jsem jim to stejně nevěřil.

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

Indy21: jn, takovej debilní, jakoby tam nemohl někoho krvavě podříznout viď aby to bylo jasnější

Folwar.

Folwar. (hodnocení, recenze)

SPOILER! Tak už jsem v tom měl jasno, ale po druhém zhlédnutí mi ta poslední Teddyho věta nějak narušuje všechno, čemu jsem až do teď věřil. Ale pořád si myslím, že teorie o "ostrovním spyknutí" možná je, s tím, že by byla ve scénáře velká díra - pokud pracoval u FBI, tak se předpokládá, že ho někdo bude hledat.

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

PierrevanH: ve stručnosti: Detektiva Teddyho Danielse (Di Caprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků Druhé světové války a navíc přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Až by se dalo sarkasticky říct, že v rámci vyšetřování dorazil na správné místo. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které zdejší lékaři vedení doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley) aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumatických prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál větším otřesům

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

PierrevanH: nekoukej na to.. je to uplně trapný, klišovitý neoriginální a vůbec se nad tím nemusí přemýšlet. nedivím se ti že se ti nevyplatí číst obsah.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

L Lawliet: SPOILERY JAKO HROM!!!! ano, je to opravdu vrah, a to celé vyšetřování vymyslel Kingsley a spol (Ruffalo) jako poslední možnost a šanci, jak ho vyléčit a dostat z té reality (je FBI agent na v podezřele vypadajícím ústavu, kde asi provádějí pokusy na lidech, žena mu uhořela kvůli žháři atd atd, to že byl v 2 světové válce ale pravda opravdu je), ve které uvízl kvůli té vraždě své manželky, přes kterou se nedovedl přenést (ale manželka byla na mozek a zabila mu děti, takže se mu nedivím..). No a to připlutí lodi bylo taky ve scénaři toho plánu, prostě ho převezli z pevniny na ostrov..

Claude Speed

Claude Speed (hodnocení, recenze)

tak jo,konečné rozuzlení sem nepochopil,kdo bude tak hodný a vysvětlí mi to.je teddy opravdu vrah?jestli jo,tak jakto že připlul na lodi?na tohle mi bude stačit odpověď.dík.

anna.williams

anna.williams (hodnocení, recenze)

Braveheart: Přesně můj názor! Za ty nesmyslné scénáře by sami měli být zavřeni na Shutter island. MS je dostal přesně tam kam zamýšlel...
PS: Scéna se sklinkou je vynikající :-)

HardAngela

HardAngela (hodnocení, recenze)

Tenhle film můj velectěný mozek chápe trošku rozporuplně. Chvílemi jej cítil jako bezchybné dílo, poté si to po nějaké chvíli rozmyslel, pak zase byl nadšený, zase to nachvíli spadlo...Ale beztak z toho byla cítit obří snaha a nemůžu zase říct, že by to režisér úplně odfláknul.

kluzo

kluzo (hodnocení, recenze)

proto jsou otevřené konce, aby si mohl každý myslet co chce :-D

Dr Lizal

Dr Lizal (hodnocení, recenze)

Dle odkazu uživatele BeatrixKiddo je zcela jasná jediná varianta, a to ta že je Teddy skutečně Andrew a tedy blázen. Dle mě se Teddy na konci skutečně vyléčil, ale za svůj "hřích" se nechá dobrovolně "zlobotomizovat".

BILI

BILI (hodnocení, recenze)

Martin Scorsese to natočil bezchybně .. jen by mě zajímalo jak by to vypadalo ,kdyby to točil původně David Fincher .

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

Leo hraje dobře a hraje opravdu v dobrých filmech. Tomuto filmu nemám co vytknout, prostě jsem ho vzal tak jak je. Myslel jsem si, že to bude detektivka s dusnou atmosférou, ale ten zvrat mě fakt dostal. 5*

DCR

DCR (hodnocení, recenze)

Pokud by tyto příspěvky mistr Scorsese četl, asi by se hodně bavil. Film vykazuje jasný potenciál úmyslné dvojznačnosti a nevyřešenosti. Možná právě proto, aby sytil hlavinky vás všech dychtivých šťouralů. Marty a Leo to opět zvládly na jedničku a já si neustále opakuji, kdy už kurva natočí i něco s DeNirem.

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013