Marze

Wrestler je film o tom, že můžete nosit elasťáky a melír, a přitom mít stále svou důstojnost. Můžete mít zadek rozpíchaný od injekcí steroidů, ale pořád nebýt agresivní psychopat. Život nemusí stát skoro za nic, ale taky nemáte povinnost ho odžít nějak dlouho. Pouze se není třeba litovat. Z této fysis vyčteme jako z mapy kvanta cílené fyzické námahy takřka přebité flámováním, fetováním a nepovedenými plastickými operacemi. Div, že ten člověk ještě drží pohromadě. Každý jeho pohyb a gesto budí směsici lítosti a náběhu k výsměchu, zhruba tak, jako se díváte na cirkusovou zrůdu. Režisér Darren Aronofsky (Pí, Requiem za sen, Fontána) na kontrastu mezi přiznanou iluzivností a neučesanou realističností postavil celé vyprávění. Film je z velké části snímaný ruční, dokumentárně působící kamerou, která hrdinu sleduje z blízkosti při pohybu - a z chladné dálky, když se zastaví. Zračí se v tom zkoumavý pohled pod pokličku iluze i maximální napojení na někoho, kdo je jinak pouhá ikona, idol a přelud, akční figurka, chlápek z plakátu, dávno zašlý stín své bývalé slávy. ()

heyda

Tohle byl film? Neříkejte! Já myslel, že jdu 2 hodiny za nějakým vysokým svalnatým týpkem a táhnu se za ním jeho drsným životem. Aronofsky natočil jeden z nejrealističtějších sportovních filmů, co jsem kdy měl možnost vidět. Každé slovo, každý pohyb, všechno absolutně věrné, lidské, běžné a zároveň tak silné. Naprosto uchvacující filmový zážitek. 5 hvězdiček a to bez diskuzí. ()

mat.ilda

Kamera šmírující Randyho záda nejen při vstupech do arény, byla pro můj zážitek zásadní - mohla jsem za bujnou blond kšticí nakukovat přes rameno a vidět světla slávy - kdy za adrenalin pumpujícího krákorání starého dobrého Axla kráčí do světa, který mu je nejbližší, nebo barevné neony strip baru - kam si chodí odfrknout po těžkém zápase a prohodit pár slov s jedinou spřízněnou duší, ale i mnohem méně příjemné záblesky světel - blikající kontrolky na JIPce, či bzučivé zářivky pultu v lahůdkářství - tu přichází i osvícení vnitřní, volající z temnot osamění, jenže - kde nenecháš konec provazu, těžko můžeš navázat další, a tak k čertu s bramborovým salátem, pozdním otcovstvím, láskou středního věku i přehlídkou zlomených duší, chromých končetin a vývodů moči na autogramiádách legend - kde nic není, ani smrt nebere, tak proč tu mrchu nevyzvat na souboj a být ještě alespoň jednou šťastný... A tak díky, Darrene - za důstojný happy end, Mickeyho Rourkea a trpělivost s růstem pravých vlasů :-). ()

Stanislaus

Wrestler je trpký a syrový příběh o muži, který ztratil v podstatě vše kromě své jediné vášně - wrestlingu. Protlouká se životem, jak jen to jde, ale nálepky "troska" se stejně nedokáže zbavit. Mickey Rourke podává silný a přesvědčivý výkon, hodný oscarové nominace, což platí i o Marise Tomei, která je opravdu sympaťačka. Z dosavadní (4/2011) Aronofskyho filmografie je Wrestler něčím jiným - oproti zbylým čtyřem titulům se děj ani jeho postavy neocitají ve snovém či fantaskním světě, nýbrž v reálném. Scénáristicky jde o peprnou dávku kvalitního zboží, což se týká také kamery a nepatrné hudební stránky. Zkrátka film, který není bůhvíjak šokující, ale o to více autentický a poskytuje realistický náhled na paralelní osud kohokoli z nás, čímž si mě jako diváka získal. ()

lillien

Nenechte se odradit samotným tématem wrestlingu. Toto drama lze v pohodě sledovat jako příběh člověka, který našel způsob, jak někam patřit a místo, kde je mu dobře, protože tam najde ocenění v tom, co dělá. A je úplně jedno, že je to šaškárna na žíněnce mezi provazy, kterou navíc podstupujete v pokročilém věku už jen v nějaké oblastní sokolovně pro padesát lidí. Bude vám z toho trochu úzko. Přijde vám to nedůstojné. Bude vás mrazit, až uvidíte, jak bývalý profi wrestler -teď už jen legračně vysteroidovaný čekatel na kardiostimulátor – Randy, nemá ani na zaplacení bydlení v přívěsu a na autogramiádě mezi ostatními veterány sleduje, jak kolegovi z branže odkapává moč bočním vývodem do pytlíku v nohavici. Když se obětujete činnosti, ve které nijak zvlášť nezbohatnete, ale fyzicky si to vezme všechno, bude vám Randyho líto za jeho prosraný život, ve kterém už nezbylo místo na dceru nebo vztah. Nebudete se za to na Randyho vůbec zlobit, protože až ho uvidíte trápit se při prodeji salámů v oddělení lahůdek (mimochodem asi jediné zaměstnání všude na světě, kde je stále volné místo)pochopíte, co přesně myslel tím : moje místo je tam (mezi provazy), světu jsem úplně u prdele. ()

jojinecko

Aronofsky zletel z astrálnych sfér a všetkých symbolov a po "nebeskej" Fontáne, dopadol (opäť) tvrdo na zem. V sférach nemilosrdnej reality sa vie pohybovať tak isto s bravúrou /Requiem.../. Wrestler je vo svojej podstate strašne jednoduchý film, ale s veľkými vnútornými emóciami a nábojom. Nezaujíma ma Wrestling, ale aj ten tu mal svoje exaktné opodstatnenie a slúžil len ku prospechu veci a celého myšlienkového sveta..V jednoduchosti je sila!!! A Mickey Rourke sa pre túto rolu narodil, geniálny výkon (aj keď svoj vlastný životný štýl ho na túto rolu ukážkovo pripravil:)!!! ()

Flego

Dráma z atraktívneho prostredia bola veľkou výzvou pre zabudnutého herca a som rád, že sa príležitosti zhostil na výbornú. Celý film mu právom patrí, hoci dáva vyniknúť aj obom ženským predstaviteľkám. ()

Dr.film

Aronofsky zvolil komorní příběh včetně samotného vyprávění. Kameru nechává pouze nenápadně pozorovat necpe se do prostoru a veškerý obraz naleží Rourkovi. Celý snímek je nenápadně minimalistický, ale o to osobitější. ()

Pejpr

Když nad tím přemýšlím, tak je Wrestler první hlavní role Rourka. Ale mě do varu prostě nedostává melancholicky se potulující hromada sraček. ()

honajz

Fontána se mi líbila, ale to možná proto, že do ní promítl Aronofsky své aktuální osobní pocity. Tohle je sladokobolný kýč, který mi nejvíc připomíná vtip o chytrém policajtovi a hodné prostituce. Navíc Mickey Rourke vypadá po té plastice spíše jako postava do hororu. Určité srovnání s Rockym se nabízí, ale u něho Sly dovedl vystihnout prostředí italské chudinské komunity v USA, protože v ní sám léta žil. Prostě není nad ty osobní pocity a zkušenosti. ()

poz3n

Podle mě by se Aronofsky měl zaměřit na jiný filmy. Udělat krok zpátky k Fontáně, Requiem... Přišlo mi to takový tuctový, nic extra. Neviděl jsem tam nic co by mi zaujalo svojí vyjímečností, což můžu říct o všech jeho minulých filmech včetně Pí. Neni to špatnej film. To rozhodně ne. Ale filmů na tohle téma (nemám tim na mysli téma Wrestlingu) je vcelku dost. ()

eraserhead666

„Použij moji nohu!“ Je až s podivem, co lidi pro pobavení ostatních, pro show, dokáží udělat a obětovat. Např. takový Necro Butcher se sešívačkou byl fakt dobře ujetej magor. Ač jeho filmy nějak extra nevyhledávám, Rourka mám docela rád, líbí se mi jeho styl a hlavně, má strašně zajímavej ksicht. The Ram, coby vycucaná, sešlá, bohémským životem a prášky odrovnaná hvězda wrestlingu, jejíž život je úplně v prdeli a jediné, co jí zůstalo je řvoucí a po krvi bažící publikum, je bezesporu jeho životní rolí, která nemohla mít jinou než jeho tvář a jeho tělo. Rourke předvádí herecký koncert – akční, emotivní, humorný (coby prodavač v lahůdkách), romantický (románek se stejně za zenit stále níž zapadající [ovšem vůbec ne v mých očích] striptérkou Cassidy), bohémský (sex na toaletách s maldičkou pařmenkou). Už hodněkrát jsem tady četl chválu na Darrena Aronofského, coby skvělého režiséra, kdysi dávno jsem viděl jeho Requiem za sen, ale už si ten film vůbec nepamatuju (a doteď si nějak nejsem schopen vysvětlit, proč ho tu má tolik lidí v desítce nejoblíbenějších filmů), ale teď hned dvakrát po sobě narážím na film, v němž má prsty - včera ve výtečné duchařině HLUBINA a dneska ve WRESTLERovi. Ještě štěstí, že jsem se k filmu dostal (čistě náhodou), byl to opravdu zážitek, ke kterému se zcela určitě ještě vrátím. Mickey Rourke si k důkazu, že ještě vůbec nepatří do starého železa a že když je mu dán prostor a dobrý příběh, prokáže své skvělé herectví, nemohl vybrat lepší film, lepší postavu, lepší příběh, lepší scénář a lepšího režiséra.... ()

rikitiki

K mému samotnému velkému podivu dávám čtyři hvězdy. Wrestling je hnusný a drogami a bůhvíčím zdecimovaný M. Rourke taky, přesto on si mě v tomhle filmu získal. Řekla bych, že je to o tom, co jsme všechno ochotní obětovat, abychom dál kráčeli cestou, kterou jsme si jednou, dávno v mládí vybrali. Asi abychom neměli pocit, že jsme ho promrhali. Přitom, velice často ano. A jít cestou kdysi zvolenou v mládí (jakoby to sama o sobě byla nepřekročitelná hodnota a přitom, co v tom čase víme, že?) znamená, že pokračujeme nejkratší cestou do pekel. ___Taky je to úvaha nad tím, co všechno děláme se svým tělem a jak lacino a uboze ho prodáváme. /5. 3. 2011/ ()

Roman.Ticka

Wrestling neznám, ale jestli jsou pravidla takto nastavená (perverzista), ani ho znát nechci. Vadila mi kamera u záběrů zezadu. Asi šlo o kvíz, jestli je chodící postava muž nebo žena! Všecko ostatní je už čistě o Mickey Rourkovi. Jeho světlé vlasy ladily se světlými džíny hezky rýsujícími jeho pevný zadek. Je to hodně surový emocionální film, celou dobu jsem cítila napětí a emoce strachu. Strachu o Ramyho, ať už proboha sedí na prdeli a šetří se. Prožila jsem si každý okamžik jeho destrukce. Až do závěru. Tam jsem teprve pochopila, že má smysl života. Lepší nějaký, než žádný. Mám Mickyho ráda. ()

HellFire

Aronofsky opět zabodoval! Kamera působí dokumentárně, jakoby se filmu účastnil jen kameraman. A ten geniální konec! Pokud si letos někdo zaslouží ocenění, tak je to rozhodně Mickey Rourke. ()

Pítrs85

To si ten Rourke ze mě dělá srandu ne? :-) Takový nabušený hovado a on mě div nerozbrečel. Bohužel však film táhne víceméně jen on sám, ostatní jen přicmrndávájí a celkově se film tak trošku táhne a nic moc nám neřekne, srovnání s obdobným sportovním dramatem (např. Million Dollar Baby) prostě vyhrát nemůže. Ale Mickeymu všechna čest. ()

Janek

Jestli bych si od Aronofskyho pustil něco znovu, tak právě Wrestlera. Darren Aronofsky se s páčidlem vrhl po rakvi s Mickey Rourkem a natočil film, který stoprocentně stojí právě na Rourkovi. Postavu wrestlera za zenitem nemohl hrát jen tak někdo (a bůhví jak by to dopadlo v podání Nicolase Cagee). Rourke Oscara nedostane, ale za nálepku "životní role" to taky stojí. 80% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis