Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Incantator

Slušné pokračovanie prvého dielu, v ktorom príbeh "muža z ocele" pokračuje. Už scéna s úvodnými titulkami poukazuje na prvý film - nepriateľ Iron Mana si buduje vlastný oblek, ktorým ho chce poraziť. Príbeh má i tentoraz zmysel, i keď originalitu prvého dielu celkom nedosahuje. Nechýbajú vizuálne efekty a scény v zahraničných lokalitách (Monako). Najväšou výhodou celej série je, že v porovnaní s ostatnými filmami o superhrdinoch je Iron Man pomerne realistický. Veď ktovie, čoskoro môže podobná technológia už aj existovať, kým hrdinskí mimozemšťania či genetické mutácie k nám možno nikdy nedorazia. A čo je naviac, nechýba tu isté, i keď neobvykle zobrazené, protivojnové posolstvo. (26.6.2010) ()

ClapTrap

Myslím si, že tento film nato, že má 2 hodiny, tak je příliš natahovaný. Jak již bylo zmíněno, tak akčních scén je jako šafránu a ještě jsou velmi krátké. Na druhou stranu si myslím, že to je dobře zfilmované Downey Jr. je sympaťák a ta role mu pěkně sedí, takže těch 70% si to zaslouží. ()

casef

Je skoro pravidlem, že dvojka je vždy horší než jednička a tady to platí také. Přesto jsem se dobře bavil především výborně napsanými dialogy a postavou Tonyho Starka, co by poloboha s velkým egem. Jenom Scarlett mi příjde hezčí jako blondýna. ()

Gac

Bohužel to mohlo být o mnoho lepší, ale i tak to byla zábava. " I've got some special for this guy" Ex-wife letí - Ex-wife kixla - "Hammer Tech ?" - "Yeah." ()

Lukaso1

Jsem rád že iron mana netočí Michael Bay jelikož by dvojka dopadla neslavně jako všechny jeho přeplácaný dvojky.Tady se ovšem shlédnutí obávat nemusíte, jelikož se dvojka opravdu povedla. Režie a herci fungují, doplněny skvělými nepřeplácanými triky dotvářející parádní jízdu kterou od iron mana očekáváme! Jednička ode mně dostala 5 za neokoukanost a to z důvodu že jsem comicsu neznalý divák, tady jsou to silný 4* a šup jsem s trojkou!!! ()

BaronX

Bohužel někam se ztratilo kouzlo Roberta Downeyho Jr. z prvního dílu. Tohle pokračování není špatné po akční stránce, ani po dějové, ale ... já osobně od Roberta čekám mnohem (mnohem) víc. ()

nick_sekac

Skvělý film, který nenudí, ale prostřední třetina mi přišla nějaká divná, jakoby se tvůrci snažily do 30 minut nacpat něco co by spíš mělo mít 50minutovou stopáž. ()

web-dat

Herecká postava Starka je mnohem lépe propracovaná než v 1 díle. Pravidle bývá, že 2 díl je horší než první. Ale u tohoto filmu toto neplatí. Režie si pohrála s propracováním osob. Dějové se jedná o klišé (především pravda o jeho otci) , ale ani tato drobnost mi nevzala z úst 5 hvězd. Tleskám! ()

M4rkl4r

Robert Downey má obrovské charisma a umí ho prodávat - oba filmy profitují především z jeho šarmu. Jak to bylo v předešlém díle, tak i zde je scénář velmi chudý; příběh vůbec nepřekvapí, protože jsme ho viděli už nesčetněkrát - akorát v jiném balení. Spíše je takovou nucenou vsuvkou, aby dávaly smysl ty fighty v druhé polovině filmu, které mimochodem postrádají trochu toho napětí a nejsou ani nijak choreograficky zajímavé ani nijak stylisticky přitažlivé. Záporák s Rusko-anglickým přízvukem působí spíše komicky než vážně a ani zdaleka se nevyrovná Jeffu Bridgesovi z prvního dílu. Problém ale nebude v herci, ale spíše opět ve scénáři a hloupé postavě. Druhý díl tedy, jak už to u pokračování bývá, zůstává ve stínu svého předchůdce. 50% ()

Bezmenny

Napriek tomu, že som sa dosť často aj pobavil, dávam len takéto relatívne nízke hodnotenie. Páčila sa mi fyzika a jej využitie vo filme. Nepáčilo sa mi ale veľa detailiov. Strašná okázalosť na začiatku, zbytočne scény, zbytočné postavy. Scéna o tom, ako chce svojho papagája a keď mu donesú iného, tak sa nič nestane. A navyše - vlastne o čom bol ten papagáj? Mne by stačilo, ak by ten chalpík len namakal svojho robota a šiel fightovať. Pre mňa,troška sklamanie... ()

Marty7CZ

5 hvězd ani omylem, jednička je fenomén a tohle už fakt viselo na Downeyho charismatu. Nevím, nějak to celý pokulhávalo. Scarlett jako blondýna z Islandu byla ůplně jiná liga než tahle kaštanová hopsanda!!! Takže se to dalo, ale tak na 4 hvězdy... ()

zaso162

Kde jednotka pokulhávala, tam dvojka nabrala nový dych. Iron Man-a som nepozeral ani raz kvôli akčným scénam. Vždy ma lákala dokonale prepracovaná psychológia postavy Tonyho Starka a v podaní Roberta Downeyho Jr. je vyšperkovaná k dokonalosti. Čert to vem, že akcie bolo pomenej, slovné hračky, narážky a charizma Tonyho robí tento film tým, čím je. Dokonalý blockbuster! ()

Shredder

Kedy uz Iron Man dostane poriadneho supera a nie len nepodarene klony sameho seba? Marvel Universe ponuka nekonecne mnozstvo protivnikov, ale Jon Favreau rovnako ako v jednotke siaha po pokrutenej verzii hlavneho hrdinu namiesto divacky zaujimaveho supera. Ak k tomu priratame nedostatok akcnych scen s absolutne nevyraznym finalnym subojom nemozno IM2 hodnotit inak ako priemerne. Skoda ze polku filmu tvoria narcisticke zvasty Roberta Downeyho, ktore sme si odbili uz v prvom diely no napriek tomu sa Favreau neposunul dalej, prave naopak "upgradoval" ich este na vyssiu uroven. Ostava len dufat ze Avengeri nebudu rovnakym sklamanim. ()

TSZ

Komixové adaptace (a akční filmy obecně) jsou fajn v jedné zásadní věci - nemusí/nesmí se u nich přemýšlet. Toto pravidlo platí jak pro tvůrce, tak i pro diváky (pro ty asi ještě víc). Pokud tedy necháte mozek spát, užijete si fajn jízdu, v níž mladí a hezcí lidé (u Scarlett Johansson velice hezcí) mluví o cool věcech a občas tam něco parádně bouchá a lítá vzduchem.Já osobně nemám s tímto druhem filmů vůbec žádný problém, nicméně potíž druhého Iron Mana je v tom, že je tu té akce hodně málo - vlastně si vybavuji jen dvě akční scény (což by bylo málo i na českou televizní inscenaci). Ty "mluvící" pasáže totiž nejsou příliš zajímavé a v podstatě slouží jen jako výplň mezi výbuchy (z čehož ten první v Monacu na formulích je supr, povinně přeexponované finále pak už trochu nudí).Ale za zajímavě obsazeného Mickeyho Rourka, klasicky dobrého Roberta Downeyho Jr. a již zmíněnou sexy Scarlett dávám palec mírně nahoru. ()

LakiyL

Podobne ako jednotka, vskutku svižný dvojhodinový film s humorom Downeyho Jr. Vo filme Vás nič extra neohúri, v podstate typický dej ukončený happyendom. Sledovanie to ale bolo príjemné a ubehlo vcelku rýchlo. Čo viac dodať? Kto nemal problém s prvým filmom, nebude mať ani s pokračovaním. Pokračovania filmov by sa mali uberať smerom dopredu, IM2 neklesol, no ani nenapredoval. Od dokonalosti má Iron Man ďaleko, no dá sa pri ňom oddýchnuť. V závere filmu odkaz na Thora. ()

Tiiso

Kdepak pane Favreu. Sequel dopadl špatně. Příliš velká reklama, příliš velké, nafouklé doprovodné titulky. Po dlouhé době jsem zažil pocit, při sledování, že je mě jedno jak snímek skončí! Ostuda. Tento film měl být prostě jiný. Měl být rovnoceným partnerem své předchozí epizody. A bohužel je v tomto případě jedno, jak se Downey Jr a Rourke snažili. A pán bůh ví, že se snažili dobře. Oba dva zanechali za sebou kus poctivé práce, i když u druhého jmenovaného mám trochu podezření, že tato pozice mu jde sama od sebe. Paltrow do počtu a Johansson jakbysmet. Škoda, že snímek prohrává boj i z hlediska čistého, komerčního počinu. Jsem přece velkorysý a mám za sebou nějaké to vysoké hodnocení i u jiných, komerčních, nebetyčných blábolů, ke kterým se neustále vracím. Ale Iron Man 2 je přinejměnším neslaný a nemastný. A to hlavně z hlediska příběhu. Chybí jedničkový náboj, sešup a lehkost. Nebo toho všeho je naopak moc? Ale ne to si nemyslím. Celý příběh je jaksi plochý a ano! Nudný. Scénáři se nepodařilo mě dostatečně vtáhnout do děje a zapaklovat mě tam natrvalo. Zkrátka a dobře, snímku chybí trocha toho uměleckého čehosi, které dělá film nezapomenutelným a vyjímečným. Z technické části není co moc vyčítat. Triky, kamera, jednotlivé scény, vše ucházející. Ale přepis na DVD se pohybuje někde kolem padesáti procent kvality, ve srovnání z nosiči let minulých. Ale to je jiná kapitola jelikož boj DVD versus BD a následné, úmyslné degradování DVD přepisů (viz Harry Potter a Fénixův řád) sem nepatří. Nebo možná patří, ale o tom někdy jindy. Takže tři. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)