Kick-Ass

Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!  Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Matthew Vaughn, který začínal jako spolupracovník s Guyem Ritchiem na jeho gangsterkách (tedy jeho nejlepších filmech) a režijně se prosadil dvěma zcela odlišnými snímky (gangsterka "Po krk v extázi" a pohádka "Hvězdný prach") se tentokrát vydává opět úplně jiným směrem a boří veškerá hollywoodská klišé amerických filmů a ukazuje, že pokud má režisér -s odpuštěním- koule, může si ve filmu dovolit tařka cokoliv. To, že jeho komiksový film, půjde jiným směrem je jasné hned z úvodu, ačkoliv nám představuje hrdinu ve stylu Petera Parkera, akorát sprostějšího a nadrženějšího. Film ve výsledku vypadá překvapivě jinak než ze stylových trailerů, které slibovali drsnou, sprostou a až bláznivě komediální, akční podívanou. Výsledný film spíše připomína čistokrevný akčňák říznutý komedií, který je v některých částech až překvapivě skutečný a drsnější než kdejaký jiný akční film. Režisér se zkrátka při natáčení opravdu nebál přitvrdit a tak hlavní maskovaný hrdina více ran utrží než rozdá. Vaughn měl opravdu šťastnou ruku při výběru herců, kdy vsadil na mladé neznámé tváře a slavnější herce hodil jen do vedlejších rolí (gangstera si vychutnávající Mark Strong a neobvyklý Cage). Aaron Johnson je sympaťák, který si na nic nehraje a jeho postavá zvládá film utáhnout s přehledem. Kdo však překvapuje ve všech směrech je neznámá (13 letá) Chloe Moretz. Její Hit-Girl absolutně zadupává všechny ty holčičky, které sledují Hannu Montanu a podobné výtvory a působí jako Bruce Willis v dětské a holčičí podobě. Její postava "fuckuje", kdykoliv má příležitost a její fyzičku a výdrž by jí mohla závidět i Angelina Jolie (jiná herečka, která si rozumí s akčním žánrem mě nenapadla). Ona je opravdu tím nejsvěžejším větrem v tomto snímku a když jí vidíte jak střílí nebo porcuje nepřátelé ve větším množství než Tarantinova "Nevěsta" říkáte si jak tohle mohlo režisérovi projít. A právě scény s ní a jejím "taťuldou" jsou tím nejlepším co film nabízí. Ve filmu výborně fungují i ostatní nezbytné aspekty jako je kamera, střih i hudební doprovod, u kterého překvapí jak dobře zní pecka z 80. let při finálním masakru a i vykradená hudba ze "Sunshine" zde funguje na výbornou a nejemotivnější scénu filmu, tak dotváří naprosto dokonale. I přes všechny klady, však nemůžu dát absolutní hodnocení, ačkoliv jsem s tím počítal. Problém je v tom, že některé části necelé dvouhodinové stopáže jsou zbytečně pomalé až zbytečné (převážně části z Red Mistem by se určitě daly vymyslet lépe) a brzdí skvělý rozjezd a ještě lepší závěr za který by se nemusel stydět jakýkoliv akční film. I přes fakt, že jsem od filmu očekával více a občas se i mírně nudil jsem příjemně překvapen a až na pár vyjímek jsem se výborně bavil a byl potěšen, že v Americe ještě může vzniknout film, který se ničeho nebojí a vymyká se zaběhlým tradicím. Doufám, že bude mít film úspěch a už jsem zvědav na podobné snímky, které jistojistě vzniknou. ()

iamek

U Kick - Ass není co vytknout. Casting se povedl fantasticky a každý herec předvádí skvělý výkon dokonce i Nicolas Cage. Nejvíc mě dostala malá Chloe Moretz která na svůj věk hraje neuvěřitelně vyzrále a musím ji přidat do topky největších talentů. Akční scény jsou dokonalé a hlavně scénu ve skladišti dřeva považuji za revoluční, protože jsem jí nikde zatím neviděl a soundtrack co během scény zazněl nemá chybu. Soundtrack celkově je hodně povedený a jeden z nejlepších jaké jsem zatím slyšel. Kick - Ass je prostě bezchybný snímek a doufám, že se dočkám pokračování. ()

korbitch22

celkem šokující film,který mě překvapil,ani mile ani nemile,jen divně.nevim co si mám o kick ass myslet,protože se chvilku tváří jako puberťácká komedie,chvilku jako klasická comixová akčňárna a pak zase jako rodiné drama a chvilku na to kriminální thriller.desetiletá dívenka,jako brutální zabiják mi nepřijde nikterak zábavná,spíš šokující,asi sem z tohodle typu humoru už vyrostl nevím.nedokážu se plně vést na téhle kick-ass vlně,nejde mi pořádně vypnout a užít si řežbu,kterou kick-ass bez pochyb je,bohužel mi vadí celková nejdnotnost žánru,který je splácaný jako víno v krabici.ač mě dostala hudba od prodigy,nebo opravdu bomba scéna jak cage zkouší novou neprůstřelnou vestu na svoji dceřku(to sem se opravdu tlemil jako bejk)ovšem jako celek na mě působí kick-ass divně a nedokážu překousnout něktéré ty šílené věci.6z10 ()

Jirka_Šč

No. Bylo by to cool a super, kdyby ... kdyby ... se malá holčička netvářila, že je pro ni zabíjení hrou (a kdyby některé vtipy nebyly na témata, která snad ani vtipná být nemohou). To je cosi, co mám problém spolknout a i před jasný švih, dynamiku a styl filmu nemohu dát víc, než tři *. ()

heyda

Po třetím zhlédnutí musím prostě radikálně změnit hodnocení. Takhle mi nevrtal hlavou už dlouho žádný film. Úžasný soundtrack, výborní herci, svěží humor. Prostě totální filmová klasa, jejíž části si neustále pouštím dokola a bavím se u nich na 1000%. Po prvním zhlédnutí se přiznávám, že jsem byl poněkud zmatený, nevěděl jsem jak tento film uchopit, jestli jako drama, komedii nebo akční a teprve až po 3. shlédnutí mi to došlo. Tenhle film nelze zaškatulkovat, ten se musí jen vychutnat. God bless you Matthew Vaughn! ()

Yardak

Kick-Ass je nehorázně zábavná ptákovina:)). Kdyby to nebyl komix, tak tomu asi 5 nedám, ale je to fakt sranda film, ve kterém je "prý" všechno a bazuka navíc! Sympatičtí herci, zajímavá hudba, dobré scény, minimum cliche a důležitá věc na závěr, že i Kick-Ass chce vědět, jak skončí seriál Lost! :-)) Slabších 5. ()

lola3121

Nejsem žádný znalec ani příznivce komiksů, takže jsem samozřejmě nepobrala spoustu odkazů, ale i tak to byla příjemná podívaná. Předpokládám, že film ocení spíše tatínkové než děti, přičemž někteří v sobě možná objeví i latentní pedofilní sklony. ()

Stanislaus

Ani jsem nečekal, že by mě film podobného rázu mohl takhle mile překvapit. Kick- Ass je stominutová dávka vtipných scén, které mě sice nerozesmály, ale obdivoval jsem jejich propracovanost a vizuální vyumělkovanost. Celý film je doplněný nadupaným soundtrackem, zasazený výstižně do děje. A po dlouhé době můžu říct, že mi v americké komedii nepřišel ani jeden moment nějak nechutný (viz Prcičky 4 a výš a podobný bulšity). Konečně! Herecké obsazení je vesměs dobré - padouch Strong opět potěšil a malá Chloe masakrovala stejně intenzivně jako Uma Thurman v Kill Bill. Já krev ve filmu nevyžaduji, ale tady stříká s takovou "elegancí", že to ani člověku nepříjde. Jak říkám, má to trochu z Kill Billa a Sin City, ale je to o píď lepší. Na předešlý Vaughnův Hvězdný prach to sice strany nemá, ale nelituju toho času, který jsem strávil nad sledováním. ()

lillien

Přemýšlím, jestli tato úchylná debilita měla být parodií na Pulp fiction s desetiletou Pipi dlouhou punčochou místo Samuela Jacksona, nebo jestli stárnoucí Nicolas Cage, nevěda kde hledat inspiraci pro svůj vyhasínající sexuální život, nehoní nad komiksákama v latexu..nicméně takovou slátaninu všech možných bláznivých motivů (komiksy, příhody teen outsiderů, střílečky, trampoty drogové mafie) jsem opravdu už dlouho neviděla. Ovšem musím uznat, že první půlku mě bavily vtipné hlášky a mělo to docela spád. V závěru už těch pitomostí bylo nějak moc, bohužel na úkor humoru a jen jsem čekala, kdy se zjeví Michael Jackson v trikotu spidermana. Skoro sem se nespletla, ve finále se opravdu dočkáme i poletujícícho hrdiny s tryskopohonem. Všichni úchyláci, co tu onanujete nad tou holčičkou z námořní pěchoty, prosím vás zkuste se zeptat matky, jestli se neúčastnila pokusů s oplodněním lidského vajíčka šimpanzem v laboratořích profesora Ivanova. Jinak si totiž neumím vysvětlit zdejší nadprůměrné hodnocení. ()

mat.ilda

Tak tady hodnocení zhruba odpovídá tomu, čeho se mně dostalo! A příběh toho Supermagora ve farmářkách stvořil kdo? Nějaká Tarantinova přízeň? Ať to je kdokoli, je hodně učenlivý, když ani s obsazením nešlápl nijak zvlášť vedle, dokonce i Nicolas Cage zapadl a jeho finální vřeštění (ať už bylo předsmrtné či vítězné) bylo bez chyby. Zkrátím to - mělo to šťávu, náboj i vtip, a takhle nějak si, vážení přátelé, představuji filmovou hudbu. Wow! ()

jojinecko

Podľa hodnotenia "csfd davu" sa zamýšľam nad tým, že asi nie som veľký fanúšik všetkých coolových a "precoolovaných" komiksových vecí...Aj keď - bolo to celkom cool:) Len Nicolasa Cagea by už mali zahrabať pod čiernu kinematografickú zem! ()

packa

Po shlédnutí prvních trailerů jsem si říkal, že tohle bude buď geniální, nebo konina. Mýlil jsem se, je to geniální konina. Úžasně dekadentní vulgární konina. Rating R naprosto zasloužený, ale bez něj by film ztratil veškeré kouzlo. Snad jen relativně pomalejší rozjezd trochu vadil, nicméně druhá půlka filmu vše vynahradila. Silné čtyři hvězdičky ()

Flego

Mládež má svojho nového hrdinu. Militantné deti v odevoch comicksových hrdinov ( Kick-Ass, Hit Girl ) mlátia a zabíjajú všetkých gaunerov. Začiatok príbehu a sny večného oudsidera o vlastných hrdinských činoch je zo záverečnými súbojmi ( aj s použitím prebranej Morriconeho skladby ) tým lepším, čo diváka môže v tomto príbehu postretnúť. To ostatné je len nenápaditý, zbytočný a na komédiu slabučký odvar. Tento film ma minul. Už len chýba, aby si detskí diváci zobrali príklad a začali napodobňovať "svojich hrdinov". Až potom začne akcia... ()

Flakotaso

"Nemá ta včelka trochu jiný obličej?" Lepší než všichni Spajdrmeni, Betmeni a Xmeni dohromady! Parádní jízda, která se valí dopředu jak lokomotiva a nedá vydechnout až do konce. Skvělé tempo je navíc obohaceno o mohutnou kadenci humoru, nezvyklou brutalitu a výtečnou hudbu. Nejzábavnější film od Hanebných parchantů a Matthew Vaughn má hodně slušně našlápnuto na to, aby se Tarantinovi minimálně vyrovnal. Naprostá spokojenost, parádička - 85%. ()

honajz odpad!

Film Agent Cody Banks byl aspoň zábavný. Tohle je úchylné ve všech směrech a obávám se, že právě proto to má tak vysoké hodnocení. A není to ani zábavné. ---- Mimochodem, z drsně bojující 11leté holčičky, která nemá problém prostřelit pár chlápkům hlavu, mi bylo na zvracení. To neberu ani jako nadsázku. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/kick-ass.html ()

Darneth

Kulervoucí vypalovačka prošpikovaná litry krve a to prosím bez cenzury. Nekompromisní epesní zabijačka střihlá Tarantinem bez hluchých míst. Každý hrdina začíná od nuly a na konci skončí sice s nakládačkou, přesto s holkou mezi nohama. FUCKING AWESOME PUSSY!!! dodatek-scéna Sunshine hnala do kolen. Tak kdy bude dvojka?? ()

Jinny

Vaughn dokazuje, že Hvězdný prach nebyla náhoda. Znovu natočil žánrový film, který jde proti proudu, přičemž si ovšem neodpustil nějaké to klišátko. Kick-Ass pobaví jak akčními scénami, tak svou nekorektností (ve více směrech - představte si Nicka Cage, jak střílí na malou holčičku). Přesto několikrát vzbudí naděje, které nenaplní. I tak je ovšem na míle daleko od bezduchých letních blockbusterů... ()

Othello

zůstanu na čtyřech. donutila mě k tomu Vaughnova režie, která stojí na střihu, hudbě a skutečně málokdy na práci kamery. Je to škoda. Na druhou stranu perfektní studijní materiál, co vám z filmu dokáže udělat pečlivý hudební podklad. ()

Roman.Ticka

Komiksy mi nic neříkají, ani Čtyřlístek to nezachrání. Takže komiks+moderní pojetí akce=nebrat. Pointu filmu vidím v odvaze honibrka, velké pomstě taťky Šmouly (opět nešika Nick) a ztrátě dětské duše v nenávratnu. Hudba předimenzovaná jako v poslední době bývá běžným zvykem, nechápu to, ale je to tak. Nezbývá než to celé vzít jako pokus o parodii na Prci, prci, Batman, Kill Bill nebo Bill Kill s příchutí Pulp Fiction a špetkou Hancocka. Jinak bych musela použít odpad. Ass-Kick... ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě