Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Diskuze

hororwatch (hodnocení, recenze)

st.ranger: moc to hrotíš. mě ten film nudil a musel jsem ho zapínat dvakrát než jsem se dostal k tomu výtahu. Vyjímečně, ikdyž mě to moc nebavilo, jsem cejtil že ten film si odpad nezaslouží( a to ne vlivem csfd). Éter Na druhou stranu,  kdybych měl nadhodnocovat cokoliv, jakýkoliv béčko, co si chce dobrou kritiku zajistit tim, že se bude tvářit jako film ,,s myšlenkou'' , páni to by tu bylo červeno.  Myšlenku možná oproti jiným hororům má na vyšš úrovni, ale celkově bych kvůli tomu mozek nezatěžoval. Originalita? Mě totak přijde, možná proto, že nevim, co všechno vykradli(jestli si půjčili jen monstra, tak to není vykrádačka). Nicméně ať se na mě nikdo nezlobí, ale takhle bez emoce si může dovolit bejt možná tak nějaká laciná komedie, špatný drama, rozhodně né horor, kterej sází na negativní pocity(měl by). takový horor, je pro mě špatný horor. Navíc nikdo není psáno, že se má jednat o něco s nadhledem, tváří se to jako vážná věc a adept, na dobrej horor za poslední dobu. To jako má bejt fakt ono jo?

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

st.ranger: no ale tohle distribuce dělá párkrát za rok.. takže bych se nikdy nesnížil k tomu, abych schvaloval jejich tzv. "moudré" rozhodnutí. Což v tomhle případě nebylo. Můj názor.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Africanus1: Lepší je si spíše sestavit hodnotící tvému vkusu bližší. Ne vždy se s každým v hodnocení sejdu, zde je to opravdu raritní výjímka a sám jsem byl překvapen, k jakému hodnocení mě film donutil. Ale celkové hodnocení je vždy hodně zkreslené, nezapomeň na ubožáky, co hodnotí odpadem bez shlédnutí a naopak zaostalce, kteří vyrovnávají špatné hodnocení plným počtem. A i ten syndrom Avatara se projevuje v každé filmu, někoho osloví, jinému nic neřekne. Ale zrovna v jeho případě je nechutné, co přinesl. Všechno se do kin cpe ve zbytečném 3D.

TheDarKnig: Přehnané. Do kin mají jít filmy, které si lze pořádně vychutnat jen na velkém plátně. Tahle blbost je přímo určená k tomu, aby byla sledována jen doma. Představa, že bych na tohle finančně přispěl by mi trhalo žíly.

Africanus1 (hodnocení, recenze)

st.ranger:  K čemu to hodnocení tedy je, o čem vypovídá, když ho podle tebe nemám brát v potaz? Jistě, není pro mě stoprocentní zárukou kvality, ale můžu z toho odvodit alespoň takový triviální závěr, že je pravděpodobné, že většina filmů v červeném se mi bude líbit víc než většina filmů v modrém. Třeba z tebou zmíněného Avatara jsem taky nijak nadšenej nebyl, ale vykládej to těm co mu napálili plnej počet a odnesli si z toho výjimečný filmový zážitek. Já jim to přeju, i když sám to říct rozhodně nemůžu.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Takže schvaluješ postup distributorů dát do kina místo originálního, obecně dobře hodnoceného (opravdovou kritikou) žánr osvěžujícího hororu např. Poslední výkřik.

Tohle nemá fakt smysl.

st.ranger (hodnocení, recenze)

Africanus1: Copak ty hraješ na hodnocení? Smutné. Pro mě je třeba Avatar nebo Prometheus dvojice totálních průjmů a jaké mají hodnocení? Nezájem. A Cabin je pro mě další extra břečka, ještě že se taková blbost nedostala do kin, ani se distributorům nedivím.

st.ranger (hodnocení, recenze)

mrx.friend: Pravda, říkal jsem si, že mi to něco připomíná. Souvislosti jsou hodně podobné, ale vlak je rozhodně koukatelnější než tohle.

hororwatch: To už jsme zde taky tvdil, že tento žánr a tento film nemá potřebu zapojení mozkových buněk, ale prý se mýlím.

Bloody13

Bloody13 (hodnocení, recenze)

pokud si dobře pamatuju, tak v Půlnočnim vlaku to byly jenom "zrůdičky" v metru, kdežto tady to bylo hnaný do míst nejvyšších

mrx.friend

mrx.friend (hodnocení, recenze)

Bloody13: Jak to, hergot? :D V obou filmech přece byli lidi zabíjeni, aby se potom předhodili nejstarším obyvatelům naší planety s cílem usmířit si je, aby zůstalii tam, kde jsou a zbytku se neukazovali, ne?

hororwatch (hodnocení, recenze)

Africanus1: já jsem fanda ghost hororů, takže tohle nějaké premýšlení zrovna u tohoto typu filmu, skutečně nevyhledávám, od toho jsou jiné.

Africanus1 (hodnocení, recenze)

hororwatch: ten výtah se dá vnímat jako ztvárnění děsů a nočních můr, rozmanité příčiny strachu, které ochromují lidskou mysl. Je to nejsilnější část filmu, ale já se nenudil ani předtím, dokázalo mě to zaujmout a přimět si klást otázky.
Že film postrádá emoce, resp. že jsou vyjádřeny ploše bych jako nějaké zásadní mínus neviděl. Stejně jako typologie té pětice, která je sice ohraná, ale mě to nevadilo a koneckonců to mělo svůj smysl.

LojZza

LojZza (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Jo, promin, upsal jsem se. Ne (Will) Wheaton ale (Joss) Whedon. Narocnej den. :)

hororwatch (hodnocení, recenze)

tak já nevim. nebudu se divit, když se to někomu líbí, ale ten film je jako kolo bez duše. naprosto prázdnej. žádná emoce, 3/4 filmu brutální nuda a vlastně až v tom výtahu se aspoň začalo něco dít. nevim jestli se mi víc příčila myšlenka, že se nám film snaží vnuknout, jak to vlastně na světě s těma mysti kauzama chodí, ale rozhodně se mi líbila víc, než že máme někde pod sklepem s nakládačkama zavřenýho boha(respektive obrovskou ruku- zas jeden z těch tuctovejch nápadu jak udělat bohy). no jako těžkej průměr, ne-li hůř.

st.ranger (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Není třeba využít celý potenciál, Leslie Vernon je postaven na nápadu a nepotřebuje scpeciální efekty a hektolitry krve, aby alespoň trochu zaujal. Z jiného žánru je třeba dokonalý The Man from Earth. Perfektní nápad, několik charakterů v jedné místnosti a je z toho duchaplná konverzačka.

Kdyby třeba zde byl opravdu Pinhead a ne jen jeho trapná kopie, vypadalo by to též úplně jinak. Tím to působí jako laciná kopie. Nepotřebuji číst žádné další recenze. Nikdo mi zde nebyl schopen říct, co přesně definuje tento film jako zábavný, takže zůstávám u odpadu.

Africanus1 (hodnocení, recenze)

Tyhle debaty jsou někdy velmi interesantní, ale výstup mají prakticky totožný - status quo. O standardních atributech toho či onoho snímku se dá diskutovat do soudného dne, ale onen niterný, jedinečný a osobní vztah diváka k filmu se dá jen těžko změnit. Myslím, že to Jakkob popsal celkem výstižně. Můžu mít sto a jednu výhradu ke scénáři, hereckým výkonům, logice atd., ale ani to mi nemusí zabránit tomu, aby se mi film líbil, pokud funguje určitá "chemie", naladění. Ale je jasné, že někdo jiný to samé může zhodnotit jako nezvládnuté, směšné, nezásadní apod. A těžko změní svůj postoj na základě několikadenní diskuze.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Podle mě to tady kolega ranger řeší příliš "mechanicky", skoro jak nějakej početní příklad, úlohu či vzorec v matice či fyzice... A řikám si, zda tady kolegovi něco říkají city a osobní preference, protože to zatím vypadá, jako kdyby ani jednu z těchto hodnot vůbec neznal, nemluvě o toleranci a jiných aspketech potřebných pro pohodovou komunikaci a diskuzi - doposud za celou dobu jeho působení zde tomu nic nenasvědčuje.. ! Je třeba brát v potaz, že s filmy se to má třeba jako s hudbou, nebo s ženami... V těchto ohledech, resp. sympatiích či antypatiích k těmto věcem nelze hledat, či snad nalézt nějaký obecný systém, podle kterého ty věci třídit na "ty dobré" a "ty špatné", popř. "ty hezké" a "ty šeredné" atd. Proto dost dobře nechápu, proč tu chce kolega ranger po ostatních, aby mu tady od a po z popsali, proč tohle a proč támhleto, když to tak či tak nebude vnímat právě jako Ti, co se mu tady snaží vysvětlit, proč je TCitW tak dobrej film. A že to tady padlo už několikrát, halt jen kolega ranger pro to má nějaké svoje pochybné měřítko či vzoreček, podle kterých to ale ostatní nepočítají... A proč taky, když takovej přístup potlačuje, resp. neakceptuje zásadní aspekty lidské rozmanitosti a přístupu k problematice "líbí" a "nelíbí", nemluvě o tom, že takovej přístup je celkově postavenej na hlavu.. !

jhr

jhr (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: To bych si ho raději zvolil za doživotního prezidenta celé této planety. :-D

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

LojZza: Wheaton? :D Snad Whedon, a proč by mu lidi měli obětovat jeho děti? Snad své, ne? Ačkoliv je to docela šílená představa.

LojZza

LojZza (hodnocení, recenze)

I kdyz ten originalni napad vicemene cely odhalili uz v traileru, porad je to uplne super horor/komedie. Wheaton to zase (po kolikate uz, sakra??) dokazal a ja jenom cekam az mu lidi budou obetovavat jeho prvorozene deti.

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

M.a.t.t., Bloody13: Díky, hned po dnešním záznamu Everton - ManUnited se na to vrhnu :)

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

st.ranger:  Moc dlouhé na čtení a stále to samé " - To iste sa da povedat o tebe. Samozrejme ze ti viacmenej opakujem to iste, nakolko to stale nie si ochotny pripustit odlisny nazor uzivatelov ktori sa s tebou bavia a stale chces nejake objektivne dokazy ktore aj tak logicky dostat nemozes.

Leslie Vernon rozhodne nie je video film, nakolko bol uvedeny aj na festivaloch. Ze mal velkolepejsi napad? To je cisto subjektivne, ja si to nemyslim. Ze na konci nastal klise zvrat (inak celkom vydareny) je pravda, s vynimkou neho bol dej uplne predvidatelny, kdezto u TCinW sa nedalo az tak lahko predpokladat, kam sa bude uberat. Urobit z Jasona ci Freddyho realnych vrahov je mozno dobry napad ale filmom totalne nevyuzity. A tebou spominana scena je nezabudnutelna cim? Niezeby nebola zaujimava ale nijak zvlast nevytrca a ani neprepisuje zaner. Chapes teda co je subjektivita? Mozeme sa bavit dookola a ku zhode proste neprideme, kvoli odlisnemu pohladu na rovnaku vec. Precitaj si spominany komentar JFL, precitaj si kladne zahranicne recenzie od renomovanych kritikov, ja naozaj nevidim zmysel

s tebou pokracovat v dalsej debate, vysvetlit ti preco mame odlisny vkus a tym padom tu istu vec vnimame inak ti naozaj nedokazem.

Ramirez85:  Nie je to slaby film, da sa povedat ze ma pomerne bavil ale napad s ktorym prisiel sa da rozpracovat aj lepsie. Za pozornost ale stoji.

misho87

misho87 (hodnocení, recenze)

Pre mňa osobne je Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon dosť dobrý film, percentuálne to vidím tak na 70 %, čo je fakt dosť.. lenže a bohužiaľ, sa film nevyhol niektorým, buď nudným alebo nezaujímaným scénkach a momentom, a v smere scenára, vyhráva jasne CitW.. pri BtM som sa zasmial menej krát ako pri CitW, menej som sa zaujímal o postavy (aj keď to v tomto momente to ešte nie je objektívne, tak teraz si nespomeniem z BtM na žiadnu postavu alebo aspoň meno - ale ako hovorím, CitW je nový film, tak porovnanie v tomto momente nie je objektívne), atmosféru poviem, že obidva filmy mali na rovnakej úrovni, ale práca s kamerou a podobné veci má CitW oveľa profesionálnejšie..

Proste mňa baví CitW, nie pre to, že má dobré recenzie kritikov, že má dobré ohlasy od ľudí, že za scénar je zodpovedný ajJoss Whedon (ktorého osbne vôbec nepoznám z iných projektov a pri tomto filme som o ňom počul po 1x), nie kvôli tomu, že chcem sa hádam s ľudmi, ktorím sa film nepáči - mám ho proste rád, kvôli tomu, že mi príde ako výborný film, s výborným scenárom, s originálnymi nápadmi, ako film, ktorý ma po dlhej dobe prekvapil, kvôli tomu, že casting hercov bol veľmi dobrý, kvôli humoru a nadhľade, kvôli myšlienkam vo filme, kvôli tomu, že pre mňa je to moderný "Evil Dead 2" - v zmysle akým pristupuje k hororu a pridáva k tomu humor, atď..

ak niekto nemá rád tento film, fajn - ak má niekto rád tento film, fajn ... ale nech mi niekto nekecá a neskúša ma presvedčiť, že iba jeho názor je tom dobrý a správny, pričom ja svoj pohľad nezmením, lebo som názor som si vytvoril sám, bez vplyvu iných "činiteľov"..takisto ako ja sa nesnažím niekoho presvedčiť, že môj názor je ten správny.. normálna výmena názorov - v pohode, tak to má byť predsa, ale nie na silu

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Lépe bych to nenapsal ;) A to Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon je vážně slabé? Zrovna se na to chystám :)

Africanus1 (hodnocení, recenze)

Já jsem byl spokojen, dokáže to zaujmout a udržet v napětí, kdy si člověk říká "co asi teď přijde".. tak to má být.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

odpovědi na co? proč se nám to líbilo? Ale vždyt to tu už bylo napsáno tak 20x... M.a.t.t. to mimochodem dobře rozebral v druhém odstavci. Můžem ti tu napsat cokoliv a stejně to bude pro tebe sračka, protože nejsi my a máš na věc jiný pohled.

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)