Reklama

Reklama

Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (1 030)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nyní si spolu uděláme film. Na dobrý akční sci-fi film potřebujeme: Dva prsteny z Arabely, jedny čočky Otty Wichterleho modrého zabarvení, klubko vlasce, falešný knír, Michala Malátného z Chinaski, slušný počítač (sprostý vám bude na nic), skupinu dobrovolných neherců, jedno akvárium s rybičkami, dvě plechovky zelené barvy a jednu žluté barvy, jeden lampion ve tvaru sluníčka, špetku fantazie, snítko odvahy a na postrašení trochu čtverácké prozřetelnosti. Postupujeme takto. Určíme si ohnisko sváru. Tím bude Arabelin prsten. Lze jím pohybovat pomocí připraveného vlasce. Michal Malátný bude dělat zmutovaného záporáka, není potřeba jej ani líčit, jen se mu přilepí ten knírek. Rybičky budou mimozemšťané. Nohy jim dokreslíme ve svém slušném počítači. Na neherce chlístáme celou dobu zelenou barvu a úplně na závěr jednoho polijeme žlutou. Ostatní triky jako třeba lampion místo slunce děláme rovnou na place. Je třeba odhadnout patřičnou ohniskovou vzdálenost kamery, aby slunce nebylo příliš malé, jako se to stalo tvůrcům filmu Green Lantern. Držím všem palce a věřím, že dovedou natočit neméně podařený film, jako právě Green Lantern. ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Mix filmov Superman a Top Gun. Očakával som veľký prepadák a z polovice sa moje očakávania aj splnili. Film stál obrovské peniaze a tvorcom sa vráti len polovica. Teda kasový prepadák to je. Keď sa jedná o kvality filmu, tak už to nie je také hrozné. Pravdaže sa nejedná o žiadny zázrak a sú oveľa lepšie komixové adaptácie (Watchmen, Temný Rytier, Kick Ass, X-men: Prvá trieda, Thor, Iron Man...). Nejedná sa však ani o žiadny odpad a sú aj horšie (Spider Man 3, Wolverine, Spawn, Fantastická štvorka, Elektra...). Jedná sa o pozerateľný priemer. Je to pravdaže blbé a klišoidné, ale má to aj dobré tempo, Avatarovské efekty a obstojnú hudbu. Dalo sa to pozrieť bez toho aby som trpel, ale druhýkrát by som už do toho nešiel. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dost podceňovaný komiksový film. Přitom Green Lantern má všechno, co mít má: Fantastickou vizuální stránku a špičkové speciální efekty (o třídu bombastičtější než Thor, Iron Man a spol.), výborného, sympatického a především vtipného hlavního hrdinu, akční scény, kterých sice není mnoho, ale když na ně přijde (ohromný trénink s šutry, meči, motorovkou, rotačním kulometem...), člověk zírá, Newton Howardův přesně šlapající soundtrack... atd. Kromě toho má Green Lantern ovšem také pořádnou smůlu. V konkurenci populárnějších marvelovců působí jako jejich nevlastní bratříček, se kterým si nikdo pořádně nechce hrát (Onehdy takhle souboj s Nebezpečnými známostmi projel Formanův Valmont, a přitom to také není vůbec špatný snímek). A to je velká škoda. Vytknout mu můžu snad jen lehce přeplácaný děj, z něhož lze poznat, jak moc filmaři počítají s dalším dílem, ve kterém by nyní vedlejší postavy (a snad i ty stovky úžasných mimozemských Lanternů) dostaly pořádný prostor, a v němž by se objevil i pořádný záporák (vydržte do poloviny titulků). Já bych dvojku bral hned. Čtyři čisté.__P.S. Slyšet "rybího mimozemšťana" promlouvat hlasem Geoffreyho Rushe, to je lahůdka.__P.P.S. Asi poprvé od Avatara mi 3D v hraném snímku (Parallaxův útok!) nepřišlo zbytečné.__P.P.P.S. Zajímalo by mě, kolik mudrujících nespokojených chytrolínů vidělo Green Lanterna v kině, a kolik doma na obrazovce 15x20 cm. ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Stejně je to nespravedlivý. Arabela by totiž byla lepším (a vedle všech těch škaredých mimozemšťanů určitě i nejpohlednějším) strážcem galaxie, jelikož její prsten uměl vykouzlit zajímavější kousky než ten Lanternův. Jenže se nejspíš zrovna při výběru nového majitele nabíjecí lucerničky toulala kdesi v pohádkovém království a ne u nás na Zemi, tudíž k mání zelenáčům zbyl leda Ryan Reynolds. Musím napsat bohužel, protože v komiksovém světě se pohybuje jako slon v porcelánu. Respektive kam jeho noha vstoupila, tam už superhrdinům pšenka nekvetla. Co naplat, že je na co se díky slušné CGI dívat, když akce je prabídná, herci toporní a děj k uzoufání nudný. Ještě klika, že s pokračováním se počítá až někdy kolem roku 2020, což je dost času k sepsání mnohem zajímavějšího příběhu, než byl k vidění teď .. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

DC Comics si pro svůj filmový kontr proti Marvelácké záplavě nemohl vybrat lépe... kdyby se k tomu celkově postavil úplně jinak:P Takhle bych za sebe skoro neváhal říct, že si nemohl vybrat hůř. Hal Jordan je zastydle pubertální floutek živící se zkušebním pilotováním, hřešící na svůj herecky nepoužitelný ksicht (tedy ksicht Ryana "gods be praised, že se s ním Scarlett rozvedla ještě než spolu zplodili ekvivalent Agáty Hanychové" Reynoldse), a svou rádobyadrenalinovou totální nezodpovědností tu a tam přinášející haluzové výsledky maskuje své do krve rozdrásané nitro vyvěrající z jedné z nejdebilněji natočených scén "osudové smrti" za dlouhá léta. Na superhrdinských filmech mě nejvíc baví, jak ten jejich svět svým způsobem dává smysl - v případě Zeleného Lampáša můžu ale leda tak trpět jako to zvíře Peter Sarsgard (který mimochodem podává velmi svérázný výkon sestávající hlavně z kvílení a ječení), protože v Green Lanternovi nedává smysl vůbec, ale vůbec nic. Od podivuhodného nabíjení zelené energie až po naprosto WTF způsobem se relativizující moc "ultimátního zla" Parallaxe... o chování lidí k Jordanovi ani nemluvě. Pozitiva tu jsou, samozřejmě, třeba překvapivý osud Tima Robbinse, nebo vizuální efekty, nebo - a to ještě daleko víc než v Gossip Girl - Blakuša Livelyová;) Ale na dvě hodiny je toho teda zatraceně málo, a důkazem té zoufalosti budiž, že jsem to dal natřikrát a s přemáháním - zvlášť když bylo od asi patnácté minuty jasné, jak to všechno dopadne, včetně toho žlutého prstene. Kvůli Marku Strongovi mě mrzí, že dvojka nikdy nevznikne, ale kdyby měla být takováhle, tak je to rozhodně lepší než kdyby se Warneři vzepřeli řeči peněz a šli do toho beze stopy strachu jako "jejich" Zelenáč. Při porovnání s konkurencí z dílny Marvelu dám s bídou šedesát procent. A i k tomu mě zlomilo vlastně jenom vystřelování tisíců paprsků k nebi a to, že tenhle odstín zelené je super;) BTW jak to, že když mají Lanterňácké prsteny nějaký vestavěný komunikátor, tak Jordan po celý film při shromážděních nikomu nerozumí?:) ()

Galerie (120)

Zajímavosti (60)

  • Herec Ryan Reynolds (Hal Jordan) si z natáčení odnesl jako suvenýr prsten, který nosil Green Lantern na ruce. (Duoscop)
  • Scenáristé brali inspiraci z "Green Lantern" komiksů "Emerald Dawn" (ten vypráví jak byl Hala Jordana přijat do Green Lantern Corps a stal se jejich nejsilnějším členem) a "Secret Origin" (moderní převyprávění prvních dnů Jordana jako Green Lanterna), stejně jako z práce Dennise O'Neila, Neala Adamse a Davea Gibbonse. (Caszidy)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (více)

Reklama

Reklama