Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pedro33

cakal som od tohto filmu viac, prisiel mi trochu nevyrazny, ale inak som sa bavil, mozno to chce este jednu projekciu. ()

Pitrson_CZ

Skvele neustupujici tempo filmu...skvela kombinace humoru a akce ,obsazeni se dokonale dopnuje a skvele se do filmu hodi...od tohoto filmu jsom moc necekal byl jsem tedy prijemne prekvapen ,ze jsem se u tohoto filmu dokazal prijemne bavit a to vse diky skvelemu hereckemu obsazeni ktere je vice nez perfektni takze mi misty akce typu Chuck Norris vubec nevadily davam s jistotou ctyri hvezdy!! ()

Hanys_

Důchodci vrací úder a v "roce akčních týmovek" přispívají také jednou takovou oddychovkou. K vyššímu hodnocení tomu ale pořád něco schází (akce to ale rozhodně není, ta je vcelku podařená a také zábavná) P.S Karl Urban si mě tady naprosto získal a vůbec bych se nezlobil, kdyby se z něj za pár let stala pořádná "star"...6/10 ()

Balu...

Nejhorší film s dobrým obsazením tohohle roku.. Chce se mi blít a bojím se, kde příště Morgana a Bruce uvidím.. ()

Orthank

Pekne zozbieraná partička starých známych drsňáckych tvári, vie slušne zabaviť. Chápem, že postarší herecký ansábel už nezvláda akčnejšie party a tak jediný, kto sa ešte ako tak hýbe, je v podstate len Bruce Willis. John Malkovich ako blázon do partie funguje dokonale a zopár cool záberov typu "do boja" či podarené hláškovanie nadmieru potešilo. Mimochodom nad bazukou v boji človeka proti človeku - a vôbec pasovať si to na človeka s raketou - som musel poriadne privierať oči. Aspoňže to bolo tak vydarene efektné... Inak poctivá jednorazová záležitosť s tuctovým špionážno - podrazáckym podtextom...fajn. ()

NeosinneR

Po dlhšej dobe veľmi príjemná akčná komédia. Mi to pripomenulo, ako strašne mám rád filmy s Bruce Willisom. Je to frajer. ()

Rssa

Pohodová over the top akční komedie s hereckou smetánkou, která plynně a rychle ubíhá, ale určitě se z ní dalo vytěžit více. Působí to jako velice povedené, leč béčkové dílo. Nemůžu si pomoct, ale Bruce už několik let jede jen na půl plynu. 70 % ()

showxman

Pár fajnových vtípků a nějaká ta vypuštěná kulka ze zbraní v držení starých harcovníků, kdyby ovšem finále stálo za to, bylo by to ještě "o hvězdu výš". V tomto případě mě však závěr zklamal. ()

Locksmith

Tenhle film mne pobavil už tím, jak si místy dělá legraci sám ze sebe. A čím se děj posunoval dál, tím to bylo lepší. Možná si scénáristé mohli odpustit mírně pomalejší rozjezd, ale druhá polovina filmu už byla jízda. Všechna herecká esa naplnila očekávání, zdatně jim sekundovali i Mary-Louise Parkerová a Karl Urban (který skrývá potenciál a určitě ho budeme vídat častěji a častěji). Místo v mém srdci však hrdě zaujal John Malkovich (i se svým roztomilým čuníkem - takového si taky jednou pořídím!), který celému filmu kraloval. U filmu jsem se bavil královsky (několikrát zde bylo vzpomenuto Knight & Day - to nedosáhne Red ani po kotníky!) a nemohu než doporučit každému, kdo hledá více old-schoolovou zábavu. ()

Holina

Není to ani zdaleka tak akční jak jsem čekal, není to ani zdaleka tak vtipné jak jsem čekal. Je to ale kupodivu zábavné, což jsem nečekal. Komixovka a stylovka, která asi nejvíc těží z hereckého ansáblu. Sestava herců se fakt povedla, nejvíc chvály si asi zaslouží Malkovich. Těším se na soundtrack, tuším slušnou atmosféru.ZAJÍMAVOSTI: Brian Cox hrál také ve filmu Red z roku 2008. Kódové označení filmu během natáčení bylo "Cooper". Černá limuzína, kterou řídí Brian Cox je GAZ-M14 "Chaika". Frank Mose se narodil 19. března 1955, což je den, kdy se narodil Bruce Willis. ()

dopita

Tak nějak řekl bych noblesně odvyprávěnej film (nevim jak to vyjádřit líp), kterýmu bohužel chybí šmrnc a tah na bránu. Je to škoda, protože herecká sestava je famózní a vychytávek je ve filmu taky hodně. Nevyužitá příležitost. ()

1860

Takhle má akční komedie vypadat: nenáročná zábava, která vás ani chvilku nenudí, a to nejsem fanoušek tohohle filmového žánru.. ()

pipapaja

Velice zábavný film o takřka důchodcích, kteří ještě nepatří do starého železa. Film má tempo má spád většina fórů je velice povedená ale na můj vkus byl na takovouhle oddechovku až zbytečně překombinovaný scénář. Mohlo to být ještě lepší, ale s konečným výsledkem jsem spokojen. ()

Fantomas92

Stará banda, které podle mě vládne John Malkovich. Podle toho co štu v komentářích tak jsem asi jediný, kdo by ubral akce a přidal dialogů. Každopádně jsem se dobře bavil ()

bloodline

Veľké herecké esá sa stretli, aby sa pobavili svojim vlastným remeslom a ono to funguje(ako-kedy). Hlavne John Malkovich servíruje svoju rolu neskutočne majstrovsky retardovane a sám sa stará o drvivú väčšinu zábavy. Neviem si pomôcť, ale do postavy Richarda Dreyfussa (pri všetkej úcte) som si stále v mysli predstavoval Dennisa Hoppera, ktorý by sa do tejto šialenej komédie určite hodil. Žiaľ, čakal som hlbšiu umeleckú podstatu, takto sa mi dočkalo iba plytkej a v niektorých prípadoch nezrozumiteľnej americkej veľkoprodukčnej konzumnej "zábavy". ()

B4TM4N

První polovina vypadá slibně, Bruce je nestárnoucí...ale pak dojde dech veškerému filmovému dění a Sly jim natrhne prdel. ()

HArna

Pobavil jsem se, film má nedostatky a víte kam konec směřuje. Normálně by to byly jasné tři hvězdy, ale Willis byl super. Ovšem Malkovich je eso...ten mě hodně pobavil. Takže čtyři hvězdy. Jsem zvědavej na pokračování ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)