Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

jahol

Dvě hodiny mě to zabavilo, ale neměl jsem dojem, že bych k průměru dostal moc navíc. Postavám, včetně Wolverina, schází charisma, žádnej klaďas nebo záporák, co by vzal za srdce. Souboje slušně udělané a pěkně přehledné, zápletka ale málo překvapivá, vůbec tomu celkově schází něco originálního. Průměr. ()

ConanVJ

Mě se Wolverine hodně líbil a přesunutí jeho postavy do Asie vidím jako dobrý krok. Nejen, že tvůrci vybrali dobré téma na příběh, ale já mám Asijskou kultůru rád. Celý film není jako ostatní filmy o x-menech. Zde je to hlavně o tom, jak se Wolverine cítí jako nesmrtelný. Jedinej mutantskej protivník je zde Viper, ale to mi vůbec nevadí. Tak první dvě třetiny filmu jsou spíš pomalejší, ale konec je zas pěkně našláplej jak parádní akcí, tak i efekty. Obsazení filmu není kdoví jak úchvatné, ale filmu to postačilo. Já se u filmu pěkně bavil a vidím to na 86% :) ()

Lama.Lama

V Japonsku se mi Logan moc nepáčil. Do klidného, pomalého (až na ty ninja akce, samozřejmě) Japonska je Wolverine jak pěst na oko. Tudíž se ten film vleče a navíc zápletka je průhledná jak voda z nejčistší studánky. Ále jako jednohubka před dalšímy X-Meny? Proč ne. 50 % ()

liquido26

Nejvíc mě bavil začátek, kdy Rosomák bydlel jako vágus v lese. Skoro až bylo škoda, že se oholil :-) No nicméně scéna po titulcích navnadila fakt suprově. ()

PauloZ

Mangoldův Wolverine je jeden z nejvyzrálejších komiksových příběhů. Alespoň to tak vnímám. Nedosahuje sice kvalit trilogie o Batmanovi, nebo letošního Men of steel. Rozhodně má ale větší kvality, než zdejší hodnocení ukazuje. Oproti předešlé sólovce je Wolvie mnohem pochmurnější, vyzrálejší a "funkčně" psychicky rozdrásaný. Zasazení do Japonska a jádra Jakuzi považuju za velmi dobrý tah. Samotný scénář jde sice trošku mimo komix a od poloviny lajnuje detektivní linku s honbou o záchranu, přičemž skýtá možná až moc klidných míst, kde se nic moc neděje. Takže by bylo na místě trošku potrápit strihače a vyplnit díry četnější akcí. Jako celek ale rozhodně povedená práce, která mě dost bavila. ()

ledzepfan

Bohajeho, kterej salát tohle natočil?..Aha Mangold..(hahaha vtip). Velkoryse tomu dám 3 protože od poslední wolverinovské sólovky je to určitě krok lepším směrem, ale jinak jsem teda čekal mnohem více(ani nevím proč). Tuhle plastovou maketu japonska, kterou se nám filmaři snaží prodat jako luxusní, exotické a autentické zboží může sežrat asi fakt jenom člověk pro kterého je Japonsko a jeho(pop)kultůra naprosto španělská ves. Snad všechny postavy mi přišly protivné, nehezké a nevýrazné(krom Rosomáka samzřejmě). Děj na mě působil jako takový divný slepenec a ani ta akce mě nedokázala strhnout......... Ale-Je to komiks, tak se snažím neřešit všechny ty logické kiksy, nedomyšlenosti a nesmysly všeho druhu i když to občas až bolestivě bije do očí. Wolverine je prostě sympatická postava, Jackman se k němu hodí, tak se snažím na to koukat z té lepší stránky a doufat, že příště to bude zase(snad) o level lepší. Do té doby to doufám zachrání noví X-meni.. ()

Adasin

Velké, zbytečné, neatraktivní a naprosto nezajímavé, přestože se Jackman tak snaží. Emoce a jiskra odhodlání tu chybí tak citelně, že se vůbec nedivím, že třetí Iron Man ten rok vydělal třikrát víc. 5/10 ()

maddy

Wolverine, wolverine, chcel by si byť Temným Rytierom alebo si len obyčajným Rosomákom! V poradí ďalšia komiksovka zobrazujúca potemnenú dušu zmietanú bolestnými spomienkami. Mangold je síce výborný režisér, ale na poli drám (Girl Interrputed, Walk the Line), pokiaľ sa mu do rúk dostane vysoký rozpočet dokáže z toho namiešať akurát tak priemernú akčnú komédiu s Cameron Diaz a Tomom Cruiseom (Knight & Day). Tu sa snaží miesiť obidva prístupy a výsledok je mierne nevyvážený. Pokus o inteligentný, temný blockbuster je badať minimálne v prvej tri štvrte hodinke, ktorú tvoria prevažne komorné scény, traumou poznačený Wolverine, rozbor jeho emócii a sny so zosnulou Jean Grey. Mangold navnadí na „temnú“ hru, ktorej prísľub rýchlo vyprchá. Nad Loganovým duševným zmietaním sa ledabolo mávne rukou s príchodom do Japonska. Pritom zasadenie deja do krajiny vychádzajúceho Slnka je rozhodne pútavý krok. Konečne americký blockbuster, ktorý sa nebojí ulice New Yorku vymeniť za Tokyo a Japoncov nechať rozprávať svojim rodným jazykom. Neónové mesto, tradičné japonské domčeky, dokonca aj ten Shinkansen sú pútavé miesta, ktorá sa na plátne nevyskytujú s opotrebovanou pravidelnosťou. Zložitá politicko-mafiánska sieť, ktorá sa po príchode Wolverine rozplieta sľubuje premyslený film. Tempo je pomalé, nesústredí sa výlučne na akciu a už vôbec neservíruje jeden deštruktívny záber za druhým ako je v dnešných dobách zvykom. Plynie pokojne, neženie sa dopredu, v určitej časti rozvíja romantický vzťah Logana s Japonkou Mariko. To všetko však zostane značne nerozvinuté. Scenár Mangoldovi totiž diktuje, že netočí ďalšiu zo svojich drám, ale letnú akčnú komiksovku. Politicko-mafiánska línia s yakuzou sa vyrieši len preto lebo musí, na Wolverinovú temnú stránku sa pozabudne časom úplne a ostane len trocha staromódny akčňák. Akčné scény sú prehľadné, ale v réžii Mangolda značne rutinné. Potenciál boja s yakuzou, ninjami a samurajmi ostal nevyužitý a ničím neozvláštnený. Akcia, napriek (na hollywoodsku komiksovku) netradičným protivníkom a prostrediu, postráda nejakú esenciu navyše, ktorých má tím Avengers na rozdávanie. Tá najlepšia sa odohrá približne v polovici (na streche vlaku Shinkansen) a zvyšok je už viac menej obyčajný takmer až staromódny štandard, na ktorý sme zvyknutí snáď už od počiatku nového milénia, keď sa komiksovky točili len ojedinele, nie v dobách dominancie Marvelu. Samotné finále už chce len nasilu splňovať požiadavky „epického“ zakončenia a tak záverečná bitka so Silver Samuraiom pôsobí po nastolenej decentnej realistickej rovine dosť preplácaným dojmom. Záverečné zvraty podlamujú inak inteligentnému príbehu nohy a po zakončení ostane len pocit stereotypu. Príjemne osudová komorná komiksovka sa tak v priebehu čoraz viac stáva obyčajným rutinným blockbusterom. Vo výsledku je značne rozporuplný a viac ako samostatný počin, ktorý by mal nakopnúť sériu s Wolverinom, slúži skôr ako neškodný dodatok k tretím X-Menom: The Last Stand. Hugh Jackman sa pritom vyslovene snaží, je vidieť, že postavu má rád, budí sympatie, občas utrúsi vtipnú hlášku, ale rozvinúť jeho charakter sa mu viac nepodarí, na to tu má chabé základy (Singer s ním pracoval v prvých dvoch X-Menoch o poznanie lepšie a na oveľa menšom priestore v závale ďalších mutantov). Nie, určite nie som znechutený, ale ani priveľmi nadšený. The Wolverine totiž nie je ani na moment hlúpy, počas dvoch hodín ani chvíľu nenudí, nie je to vôbec zlý film, v určitých momentoch dokonca maximálne pútavý vďaka prostrediu Japonska. Oproti preplácanému Origins: Wolverine je absolútne odlišný, pokojnejší, bez dôrazu na pôžitok z digitálnych efektov, s minimálnym množstvom ako epickej akcie, tak aj samotných mutantov (aj keď nevyužitej Viper je trocha škoda), ale je badať, že mal na oveľa viac. Kiežby len nechcel silou mocou splňovať požiadavky letného blockbusteru a sústredil sa viac na potemnelý prísľub, ktorý dal divákom v úvode. Preto má problém uspokojiť ako aj divákov túžiacich po netradičnej poňatej osudovejšej komiksovke (napr. Dark Knight, ale aj ten Iron Man 3 to tento rok zvládol lepšie) ako aj divákov lačniacich po zbesilej mutantskej akcii (napr. prvý Origins: Wolverine). Ostane tak dosť obyčajná rutina, ktorá neurazí, ale na Singerových (minimálne prvých dvoch) X-Menov nemá ani zďaleka. Ako náhrada na vyplnenie času medzi X-Men: First Class a búdocoročnými Days of Future Past postačí. Malo to na viac? ROZHODNE, a preto je škoda toho potenciálu (aj odstupu Aronofského z postu režiséra, ten by sa s danou látkou vedel pohrať viac)! CELKOVO: 3,5* (ale tá polhviezdička len čisto za to, že som „aziofil“ a prostredie Japonska mi vždy učaruje), inak 6/10 () (méně) (více)

agentmiky

Od filmu jsem očekával velice dobrých věcí,ale celkem malinké zklamání.Věděl jsem,že to bude film jen o Wolverinovi a už ne o X-menech,ale byl jsem trochu zklamán příběhem,který byl zase jako většina dnešních filmů jednoduchý a ničím vyjímečný.Film ale zase zvedal svým výkonem Hugh Jackman,který je jako herec vždy skvělý.Pak se mi nelíbily japonské herečky,které byly nesympatické a nic filmu nedaly.Zavěr znovu otevřený a tak se asi můžeme těšit na pokračování.Ale teď si nejsem jistý,jestli se slovo těšit dá použít.Hodnocení:60% ()

VojinRyan

Od režiséra, ktorý má za sebou kúsky ako 3:10 to Yuma, Identity, Walk the Line alebo odľahčené a vtipné knight and day som čakal trošku viac. Tu som mal pocit, že sa až príliš spoliehal na charizmu Jackmana čoby Wolverina a zvyšok filmu natočil len aby naplnil kvótu 120 minút. Je pravda, že Hugh Jackman dal Wolverinovy tú najlepšiu tvár a stále uňho funguje spomínaná charizma. Ale treba brať do úvahy, že síce Wolverine nestarne ale Hugh áno a nemôže to hrať donekonečna. A to nevravím, ako je ťažké dostať sa do formy v akej je on. Miestami som mal pocit, že je to len prechádzka spomienkami a krásnou krajinou a nie nabušený blockbuster aký som čakal. Aspoň že mu ostali vtipné hlášky a jeho typické nasrané pohľady na tích, ktorý ho nasrali. Najväčší zážitok som mal z potitulkovej scény, ktorá ma ešte viac utvrdila v tom, že chcem vidieť daný film. Žiaľ ani hudba nemala žiaden motív, ktorý by ma chytil za srdce. Doslova mi to prišlo ako priemerný rutinérsky natočený film. Ak má byť ďalší Wolverine, nebránim sa, je to jedna z moícha najobľúbenejších postáv od " Marvelu" ale dajte mu poriadny film a ešte za čias Jackmana ho chcem vidieť spolu z Avengers. 67% - 3*. ()

Hannibal92

I kdyby ostatní herci hráli hrozně, nebo samotný příběh byl špatný, tak Jackman hraje Wolverina tak nepřekonatelně, že to prostě pod 4* být ani nemohlo. Příběh odehrávající se v Japonsku mi celkově sedl a byl jsem s ním spokojený, ani jsem nečekal že se tam objeví Mariko, ale to bylo rozhodně příjemné překvapení. Na Jackmanovi je vidět, že neuvěřitelně dřel aby se dostal do formy ve které ho ve filmu vidíme a zaslouží si za to pořádnou dávku uznání. [cinestar Anděl - xx.7.2013] ()

Greg

"What kind of monster are you? - The Wolverine!" Samozřejmě jsem k tomuto filmu nepřistupoval jako k jiným filmům. Bral jsem ho jenom jako oddechovou komiksovou věc. A taky to tak dopadlo - Wolverine opravdu po divákovi nežádá velké přemýšlení nad dějem a scénářem, skoro je to až nežádoucí, protože jsem pak ve filmu viděl chyby i nelogické věci. Proto pro mě bylo lepší, že jsem se filmem pouze bavil. A to šlo, protože akce je povedená, i když by jí ve filmu mohlo být i víc. Bitka na pohřbu nebo honička na vlaku se povedly, naopak finální bitva skončilo pro mě až moc rychle. Efekty byly obstojné - někdy hodně povedené, někdy bylo hodně evidentní, že je stvořil počítač. Ale již zmíněná honička na rychlovlaku bylo natočená a vytvořené docela věrně. A herecké výkony? Nebyl špatné, ale myslím, že Hugh Jackman umí zahrát rozhodně lépe, což už dokázal. Rozhodně to ale z jeho strany i ze strany ostatních představitelů nebylo špatné. Hudba k filmu výborně sedí, je dynamická, takže jsem neměl žádný problém. Jak už jsem psal, pokud k filmu přistoupíte s "vypnutým mozkem", pravděpodobně se budete bavit. Čtyři hvězdičky. ()

SaNcHeZ_cz

Wolvie a jeho druhá mise. Ten kdo čekal zázraky a nějakou formu nápravy za relativně slabou první sólovku, ten se nedočká. Wolverine je nevyrovnanou, roztahanou a do určité míry i docela nudnou misí zabijáka s kapesními otvíráky do země vycházejícícho slunce. Solidní koncept založený na solidním komiksu utopený ve vyloženě debilním scénáři a jednoznačném fušésrtví ze strany tvůrců. Jestli na třetí sólovku bude dohlížet opět Mangold, bojím se už teď. [45%] ()

Z0oMb3E

Na základe nového nariadenia §14, ods. 2, 2. vety 6. slova ("mu") všeobecných pravidiel sajtu o škemraní bodov si nechcem pohnevať potencionálnych donorov. Preto komentom obsiahnem všetky skupiny divákov, ktorí by sa na tohto Rosomráka boli ochotní kuknúť. Koment pre uslintaných oidipovcov spievajúcich národnú hymnu v klingončine: ***** Tak to bola teda sila! Videli ste tú brutalitu? Ehmmm? A tá sexi Číňanka. Či Japonka? To je jedno. Normálne som kvôli nej nemusel tisnúť svoje špicaté ucho na kúpeľňové dvere, keď sa sprchuje moja mamča. O svojom nadšení som celú noc diskutoval na iksmenovskom fóre a nadšenie neutíchlo ani vrámci diskusie, ktorú sme viedli v družine. Najlepší Wolverine aký bol kedy natočený, pretože je najnovší a predošlé si nepamätám. Koment pre obtĺstlych komixožrútov, ktorí kukli film popri sťahovaní porna obsahujúceho tagy "big boobs", "milf", "cum to mouth". *** Holyvúdsky scenár, ktorý absolútne nekorešponduje so psychológiou postavy, ktorú sledujem od jeho prvého čísla. Ako je možné, že vrámci bojových scén Rosomrák viac menej len tupo stojí a nechá sa opichávať mečmi z jednej či druhej strany? Vedomý si svojej regenerácie sa ani nesnažil a čakal, kým sa ťaman unaví a potom prirazí on. Však i tá 35 kilová šikmáčka bola lepšia než on! Nebolo to však to najhoršie, čo sa vrámci filmov o mojich mutantíkoch natočilo. O svojej dezilúzii som informoval na jednom privátnom sajte, pretože na tých verejných je to samý vygumovaný študentík bez štipky súdnosti. Koment pre ľudí s pozemskými problémami a akým takým sexuálnym životom: * Len tak som raz brázdil internet s otázkou, čo si dnes s priateľkou kuknem. Náhodou som sa ocitol na jednom fóre ohľadom najnovšieho Wolverina. Podľa informácií, ktoré som nadobudol po 2500 stranách oslavných chorálov, som sa rozhodol k "nákupu" ripu. Dostal som však trápne poskakujúceho jackmena v japonskom štýle. Takže dej nič moc, ale dúfajme, že to zachráni robot. Je mi smutno, že degenerácia bez štipky iq a vkusu, ktorá mi projekciu "odporučila", mi bude za pár rokov vyšetrovať prostatu. ()

Wysch

Když já prostě Rosomáka můžu, a je mi jedno, že před výbuchem atomovky vás ochrání asi metrovej plát železa. A v tomhle případě o to víc, že Rosomák krvácí, po nolanovsku se bojí, má blbý sny a protože navíc mám slabost na křehký japonský holky, nemám důvod, proč natruc nedávat pětku. Protože podle mýho je tenhle Rosomák imho lepší než ten Origin a protože Hugh vypadá pořád kurevsky dobře, možná ještě krapek líp než v předchozích X-filmech. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)