Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

MarvelLover

Sebevražedný oddíl je přesně film pro mě. Tahle komiksová týmovka je skvěle postavená na postavách... Harley Quinn - jo působí dost hloupě a asi to bude jen hloupá blondýna, ale to co ztrácí na rozumu, to se ukazuje na tom, jak moc sexy takhle postava je. Dále tu máme Deadshota - skvělý urostlý černý sniper, který všechno dělá buď pro peníze nebo pro svou mladou černou dceru... To s tou barvou pleti je samozřejmě vtip, zkrátka v komiksech je Deadshot pleti bílé. Diablo - tak tahle postava je moje oblíbená, okey pořád mlčí, do boje moc nezasahuje a nestará se moc o to, co se kolem něj děje, ale dokáže se pro tým obětovat. Captain Boomerang - umí to s boomerangem, ale s hygienou to asi moc nezvládá. Killer Croc - Avengerský Hulk menšího vzrůstu a menší krásy. Slipknot - Kdo to je??? A pak je tu Amanda Wallerová - hrdinka příběhu? To asi ne, máte chuť ji dát pěstí pokaždé, když otevře pusu a co ta krásná slečna záporačka? Enchantress... Bože to je fakt kost. Nakonec je tu Joker - za mě skvěle zahraná postava s charakterem a příběhem... Já Batmana moc nesleduju a ani nečtu, takže moc nechápu, co všem na Jokerovi, kterého hraje Jared Leto vadí, ale to neznamená, že bych nevěděl, že nejlepší Joker byl samozřejmě ten, kterého hrál Heath Ledger. ()

helrohir

Suicide Squad bol film vzbudzujúci veľké očakávania, nakoľko sa doslova ponúkala možnosť vytvoriť buďto nejaký drsný a temný komixový film, alebo aspoň niečo v štýle krvavého a nahláškovaného Deadpoola. Lenže u DC sa asi zľakli kritiky ich predošlého prírastku "Batman vs Superman", a tak sa vydali akousi marvelovskou cestou odľahčeného a trocha detinského filmu, čo filmu podľa môjho názoru uškodilo. V každom prípade má film dostatok silný elementov, najmä vcelku cool partičku postáv, kde jednoznačne dominuje sexy Margotka a charizmatický sympoš Will Smith. Sklamaním je záporná postava akejsi digi čarodejnice, ktorá toho veľa nepredvedie. A Letov Joker je zas vcelku výrazná a originálna postava, ale celý scenár ho tlačí do zbytočnej polohy štatistu. Ono v scenári tam toho škrípe viac, hlavne nečakaná premena údesnej bandy indivíduí na hrdinov na pohľadanie, či všeobecná motivácia postáv konať tak ako práve konajú. Highlightom filmu je ešte soundtrack, ale po dvoch zhliadnutiach prevláda skôr sklamanie. 60%. ()

DeDanu

Hluboce se omlouvám Nicolasu Cageovi, že jsem se mu svého času smála, že jezdí na motorce a kouří se mu z hlavy :-))))) ()

subic

Po Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti jsem to pořád ještě nevstřebal, Ben Affleck ve čtyřiačtyřiceti jako Batman. Ale ten je tu na takoévé spíš vedlejší koleji. Tady je hodně, ale hodně hodně hodně nových postav. A v tom aby se prase vyznalo. Já to vlastně chtěl vidět, protože v tom má štěk Jai Courtney a Viola Davis. 55% ()

murkl

Film je pro mě vekolepým hereckým soubojem mezi Margot Robbie a Jaredem Letem o titul, kdo je větší filmový retard? ()

instageek_cz

Začnu tím dobrým, což jsou stejně jak u mnoha jiných DC filmů herci. Za mě tu vládne Will Smith, který dokázal oprášit charisma ze svých tehdy dekádu starých hitů (Já, robot / Já, legenda), a je znovu tím sympaťákem, na jehož filmy se před kiny stojí fronty. A protože básnění o Margot Robbie a její Harley Quinn by bylo nošením šílenců do blázince, můžeme tímto veškeré klady ukončit a přejít k tomu horšímu, co je v Sebevražedném oddílu k vidění. A také k slyšení… Stoprocentně nejotravnější věcí na celém snímku je neustále pouštění superznámých songů. Někde za polovinou děje už mi za tvůrce bylo vyloženě trapně, ta snaha o zalíbení se publiku a o vytvoření kopie marvelovských Strážců Galaxie ani nemohla být jasnější. Ostatně je dobře známo, že výsledný film byl brutálně přestříhán a přetočen, tak, aby se ubralo na temnotě a přidalo na humoru, tzn. aby byl přístupnější a vydělal víc peněz. Podobnými zásahy na poslední chvíli už hollywoodští producenti zničili spoustu očekávaných bijáků. Ok, lidi přijdou, koupí si lístek. Ale pak jsou zklamaní, naštvaní a už s danou značkou nechtějí nic mít, což nevím, jestli je úplně výhra… Totálním propadákem je tolik hypeovaný Joker, který se nakonec ukáže asi tak na 10 minut. Chudák Jared Leto. Věřím, že do role dal mnohem víc, než jsme mohli vidět v té slizské hnusácké karikatuře, kterou představuje. A chudák i Margot Robbie, že musela být něčím takovým zcela nepochopitelně okouzlena, ovládána. Filmu dále nepomáhá mizerný střih, kdy se různá sdělení několikrát opakují a scény jsou za sebe leckdy dost zvláštně naskládané. Bída je to i scénáristicky – opět jsme nuceni věřit emocím a vztahům, které jsme neviděli vzniknout, což vzbuzuje jen další rozpaky…          Druhou část recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz , tak tam zajděte, díky moc!:)           Výsledné hodnocení: 5/10 ()

SpaceCowboy

Pane Bože!!! Jak někdo může dopustit natočení, něčeho podobnýho. Magnusek točí pamětnici... překecá lepší herce našeho rybníčku aka will smith, margot robbie atd., ty herci mu odvedou slušnej výkon (adekvátní k rozpočtu filmu 175 000 000 dolarů!!!). Bože!!!! absolutně to nedává smysl, příběh o hovně (vlastně nevím, komu jsem měl fandit....). Nejhorší Joker EVER!!!. Scénář? grafomanskej maniak bez nápadu. Kamera vůbec, grafika vykradená ze Zombielandu. Hodnotím 1hvězdu za výběr songů (bohužel totálně špatně použitejch, jako bych koukal na film a měl zapnutej dobrej playlist na Spotify.) Kdo psal dialogy? Vím, recenze k hovnu, ale může mi někdo vysvětlil, proč všechny ty padouchy pochytal Batman a není tam? A proč prosím vás dali dělat vizuální efekty člověku, kterej si řekl, že vyšší standart jsou efekty z Ghost Busters?!? A proč má Joker železný zuby? A co na to Jára Cimrman? ()

Dejvecd

Na moje prekvapenie som sa bavil. Šialená komiksovka mi miestami prišla až moc šialená a tým pádom trošku hlúpučká, avšak nesklamala a ja som si ju dosť užil. Sympatické postavy (na moje ďalšie prekvapenie som zniesol aj Jokera, nie je to síce žiadna extra sláva, ale postavu mi Leto predal dostatočne), ktorým skutočne uveríte, že sú aj ľudia a pri tom vás veľmi dobre pobavia. Z vizuálnej stránky je tento film čistou krásou a ja som mľaskal blahom pri pohľade na všetky tie svetielka a farbičky, ktorými ma Ayer zasypal. Čo sa týka Enchantress, čakal som úplnú pohromu, ale namiesto toho som dostal zaujímavého a cool záporáka. Hodilo by sa tomu trochu ubrať na zbesilosti, aby som ako divák dokázal všetko stíhať a bol by z toho jeden z najlepších DC počinov desaťročia. Miera spokojnosti je vysoká. 8/10 ()

0verseer

"Ames, if this man shoots me, I want you to kill him... and I want you to go clear my browser history." Učebnicový príklad filmu, v ktorom absolútne nič nefunguje. Suicide Squad je scénaristický bordel so zbytočne veľkým počtom odfláknutých postáv, ktoré sú tragicky napísané a vo väčšine momentov aj rovnako tragicky zahrané. Znesiteľný je v podstate len v momentoch, keď sa neberie vážne a dávkuje lacné vtipy, akonáhle však prechádza do ťažiska príbehu, ktorým je mimochodom ďalšia klišovitá záchrana ľudstva, stáva sa jeho sledovanie utrpením. Trápenie vyvrcholí v tragicky grotesknom finálnom boss fighte, ktorý snáď už stupídnejší a prevídateľnejší ani byť nemohol. Keby šlo o produkt Bollywoodu a nie film za 185 miliónov $, dalo by sa nad tým s úsmevom mávnuť rukou, takto však Suicide Squad tvorí perfektný účebný materiál. Účebný materiál pre tých, ktorí študujú film, aby mali možnosť vidieť, ako sa to nemá robiť... ()

oasismanik

Nedeľu mám vyhradenú na nenáročnú, primitívnu zábavu. A tieto kritéria dokonale splňa Suicide Squad. Keby mám 15, asi by som mal počas filmu celý čas erekciu. Lenže už 15 bohužiaľ nemám, takže ostáva už iba Margot Robbie :) Fajn blbostička, ale zas mi to na dlhší čas stačilo a potrebujem si hneď pustiť niečo aspoň trochu náročnejšie. ()

pekas

Když jsem nechápal, proč všichni tak vychvalují dvojku a haní jedničku, řekl jsem si, že si musím doplnit, ať si udělám obrázek sám. No a teď nechápu, proč že to tak haní jedničku, rozhodně nebyla špatná. Já se bavil dobře. 86% ()

ostravak30

Zcela objektivně viděno se dá na jasných ukazatelích srovnat (ne)úspěch DC a Marvel. Že je druhý jmenovaný jasně úspěšnějším není pochyb. A netřeba ani hledat složité důvody. Zatímco DC nám neustále servíruje jeden temnější thriller za druhým. A protože nemají skutečných hrdinů, a zjevně je ani neumí vymyslet, drží se hystericky stále Batmana a sem tam i Supermana. Toho pro jistotu vyřadili ze hry, neboť správně pochopili, že právě netopýří muž táhne více fanoušků. Ale ani s ním si nevystačí navždy. A tak se tu objevuje něco zdánlivě originálního. Co takhle spojit záporáky a udělat jim vlastní film, ve kterém ale budou pomáhat? Snímek se zároveň snaží pokládat, a sám si i odpovídá, otázky ohledně padouchů. Nakolik za jejich padoušství může společnost a nakolik mohou být lidští. Jenže jak litovat chlapa, který je nájemným zabijákem. Ani jeho dojemné scény s dcerou se ve světle této okolnosti nestávají dojemné. „Co kdy udělal svět pro nás,“ ptá se Harley Quinn. Jenže tak otázka nestojí. Co kdy oni udělali pro svět? Jednotlivé vlastnosti a schopnosti super padouchů jsou asi tak originální, jako by se konal světový kongres X-Menů. Tedy nic nového pod sluncem to není. DC evidentně tápe a za Marvelem zaostává již celé stovky mil. Není divu. Marvel vytváří povětšinou postavy blízké obyčejným lidem, nebo ve snaze se jim přiblížit, nebo v časem pochopené tak, že ač super hrdinové, tak jsou to vlastně taky jenom lidé s běžnými sny a starostmi. Jsou to hrdinové se smyslem pro humor, což také jejich filmům nechybí a nabité akcí a velkou dávkou originality. Zde se lze potěšit snad jen kostýmy. Zbytek jsou moderní efekty a nekonečná temnota. Ostatně, ve tmě se odehrává většina filmu... ()

Blazkowicz

Hezký a zábavný blockbuster, to bez debat. Ale to zábavnější zpracování a ztvárnění většiny postav se mi vůbec nelíbilo. Představoval bych si to jinak a ne že se tam každou chvíli objevuje Joker (proč vlastně) a proč zrovna jdou po nějaké všemocné čarodějce, která by tu veselou partičku měla smáznout jak nic. 3+* ()

TheTeddy

Aby som nebol len negatívny, tak masky sú parádne rovnako ako Margot Robbie a.k.a. Harley Quinn. Ale potom tu máme absolútne debilný scenár, otravného Jareda Leta(asi to mal byť Joker, ale nie som si istý),ktorý sa tvári ako keby mal zápchu. Tento film má milión soundtrackov z ktorých sa tam hodí máloktorý. Celé to vyzerá ako spojenie troch filmov dokopy. Pridáme k tomu absolútne debilný strih, ktorý nedáva zmysel, jedného z najnudnejších záporakov v histórii filmu a VOILÁ film je na svete. Hodnotím 1/10. ()

koty2201

Mám dojem, že na druhé pozretie je ten film snáď ešte horší ako na prvý krát. Asi preto, že prvýkrát som pritom až tak nedával pozor. Je to prakticky na tej istej úrovni ako Morbius. Ja neviem, ale asi si mysleli, že diváci sú hlupáci. Aby tam jednu vec vysvetľovali a rekapitulovali dvakrát? Načo?  Celkovo je dej veľmi primitívny a až príliš jednoduchý. A hlavne dosť hlúpy a veľmi chabo napísaný. Je tam toľko veľa nedomyslených momentov, že sa to ani neoplatí písať. A dej je taký, že agentka zostaví tým z väzňov (kde väčšinu pochytal Batman) a vytvorí ich ako zálohu, keby niečo. Nakoniec ich misia spočíva v tom, že si agenti nedali pozor na jedného člena ich vlastnej Jednotky samovrahov, o ktorom sami povedali, že si musia na ňu dávať pozor, lebo je extrémne nebezpečná. Takto hlúpy je celý film. Hlavné postavy sú prakticky to isté. Nič sa o nich poriadne nedozviete, ničím si vás nesnažia získať, správajú sa nelogicky a celkovo vám na nich nezáleží. Jediná Margot Robbie ako Harley Quinn ušla, ale ani nie kvôli herectvu, ale preto, že je to jedna z mojich filmových crush. Možno najvtipnejšie na tom je, že najlepšia vec na Jednotke samovrahov sú tie dve pesničky, ktoré boli k filmu naspievané. Inak je to ozaj len taká primitívna hovadina. Som zvedavý, že či si Gunn s tou novšou verziou poradil lepšie. Čo by podľa mňa mal, lebo po Strážcoch Galaxie by som bol prekvapený ak by natočil zlý film. ()

Tominni

To je tak, když máte pozavíranou skupinu superzločinců a chcete z nich udělat superjednotku, která bude zachraňovat svět. Vlastně jsem se bavil, jen je škoda, že Harley Quinn (Margot Robbie), ostatní výrazně zastínila. Ale i tak je to celkem oživení ve světě záplavy komiksových filmů plných kladných hrdinů, tentokrát je to prostě trochu jinak. ()

Peta_Doupik

Ach jo. Tak jsem se těšil! Měla to být parádní ujetá zábavná akce, minimálně stejný nářez jako Deadpool. Oni ale všechno dobré dali do traileru :-(. A dvouhodinový protažený hudební videoklip už tak super není, protože se tam toho vlastně nic moc neudá. Joker je o ničem a má tak dvě a půl scény (a Leto oprášil smích z Mr. Nobody), autohonička trvá 13 sekund, vtípky vystřílené v traileru už nepobaví napošesté, na prokreslení charakterů není čas. Snad třeba vyjde o hodinu delší režisérská verze, která nám dá ten obsah, na který jsem čekali... Takhle to není ani lepší ani horší než Batman v Superman. Narozdíl od něj ale SS je v podstatě zbytečný film. Jako jednohubka pobaví, ale očekávání rozhodně nenaplnil. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?