Lovefield

Scénář:

Mathieu Ratthe

Kamera:

Yan Savard

Krátkometrážní dramatický snímek v režii Mathieu Ratthea. V obilném poli křičí žena, kamera ji zabírá pouze nohy. U ní je muž, který zarazí velký nůž do země a křik utichne. Celé toto drama sleduje krákající krkavec. Muž odchází do auta a z kufru vytáhne určitý předmět... (zdeny99)

heyda

Hned na začátku jsem pointu vytušil, ale s přibývajícím časem jsem se od mého odhadu vzdaloval a vzdaloval a postupně jsem začal přemýšlet o úplně jiných možnostech. Jenže pak přišel konec a ukázalo se, že jsem měl přeci jenom pravdu :-D 75% ()

Stanislaus

Ze začátku to celé vypadá jako obrazově kvalitní horor popř. thriller, avšak závěrečná pointa je naprosto z jiného soudku a musím uznat, že to bylo vskutku nápadité. P.S. V jednu chvíli se mi zdálo, že hraje hudba z Harryho Pottera (Lupinova proměna ve vlkodlaka) - asi tak okolo půl čtvrté minuty. ()

honajz

Popravdě řečeno, pointa je jasná po minutě, resp. hned při záběru telefonu a zakrvavené ženské nohy (a ostatně si přeložte samotný název snímku, že?), ale natočené je to hodně dobře, a i když jsem ji čekal, docela jsem se na tu pointu i těšil. :-) Dobrý vtípek. Co by za takový nápad současní studenti nebo absolventi FAMU dali. (Třeba Toulová. ;-)) ()

SOLOM.

Přidávám se k pochvalným komentářům. Tvůrcům se skutečně i s tak „banální“ zápletkou podařilo lehce přechcat diváky především zvoleným stylem natáčení, kterého toho moc po celou dobu neukáže, výborným střihem, hudebním doprovodem a samozřejmě i neskutečným „hereckým výkonem“ krkavce. Atmosféru to mělo rovněž dobrou na to, že to trvalo tak krátce. ()

Dharter odpad!

Nechápu, jak tahle amatéřina, drzost a primitivita může být v červeném hodnocení. Vždyť to zkopírovalo z Matrixu hudbu, a o ostatním obsahu radši ani nebudu psát, protože bych se ještě víc vytočil. ❌ ()

blackrain

Překvapení tu opravdu hraje velkou roli, protože autor si dokonale pohrává s divákovou představivostí. Nečekané vyústění příběhu mě dostalo. Něco podobného jsem nečekala a nebyla na to připravená. ()

SarumanKo

Lovefield by bol sympatický kraťas so slušne vybudovanou atmosférou a hravou kamerou, nebyť od začiatku totálne predvídateľnej pointy, ktorá vo výsledku celú snahu tvorcov pochováva. (6/10) ()

easaque

3* Tento kraťas má slušnou atmosféru i zajímavý nápad, i když už od začátku jsem tušil, že vše bude jinak, takže mě moc nepřekvapil a dávám průměrnou známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ratthe ví, co od svých filmů chce a výsledek se mu taky daří, což mi dokázal už u The Gracefield Incident. Tady se to celou dobu tváří jako jedno, jenže pak se ukáže, že nic není jak se na první pohled zdá... A ono to nakonec funguje. 4* ()

Iwus.ka

Zajímavý kraťas s nečekaným zakončením. A z toho záběru na chodidla, by si jistě Tarantino cvrnknul do trenek. (Prej je na ně ujetý) ()