Avengers: Nejmocnější hrdinové světa

• USA The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
Ukázka z filmu 1
USA, (2010–2012), 19 h 15 min (Minutáž: 22–23 min)

Předloha:

Jack Kirby (komiks), Joe Simon (komiks)

Eric Loomis, Colleen O'Shaughnessey, Brian Bloom, Rick D. Wasserman, Chris Cox, Fred Tatasciore, Wally Wingert, Phil LaMarr, Nolan North, Robin Atkin Downes (více)

Hvězdy seriálu The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes kapitán Amerika, Thor, Ironman, Giantman, Wasp (a příležitostně i neuvěřitelný Hulk) spojí síly, aby zachránili svět před zlem. (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu 1

hroubek

Každá generace má nějaký animovaný seriál, který se stane pro ní kultovní. U mě to byl kreslený Spider-man a Želvy ninja. Pro dnešní generaci to budou Avengers. Komiksová vlna snad nikdy nebyla silnější a tento seriál to jen potvrzuje. Na rozdíl od filmu si seriál může dovolit představit skoro všechny hrdiny z celého marvelovského světa, což je fajn, jelikož ještě chvilku potrvá, než se na plátně objeví Ant Man nebo Black Panther či Wasp. Avengers: Nejmocnější hrdinové světa jsou fajnoví animovaným seriálem, který dobře baví a rozšiřuje povědomost o marvelovském světě a vesmíru. ()

Hapretor

Dobrá animovaná jednohubka nejen pro "malé" diváky, když není po ruce nějaký dobrý celovečerák. Ze začátku dost akční, zajímavé, pro mě poutavé, ne nudné, chytlavá úvodní znělka, postavy sympatické, animace dobrá. Ke konci mi to už ale přišlo pořád to samé. Objeví se padouši, je bitka, bitka skončí, Avengers vyhrajou (jako vždy), nakonec se dozvíme, že to nejhorší má přijít. Když to nejhorší už přišlo snad po šesté, začal jsem se nudit a říkal jsem si, že mi to trochu připomíná VKVčka, kde je vždy konec tak debilně udělán, jako aby nalákal sledovat seriál dál. Nechápal jsem taky zopakování jednoho či dvou dílů po pěti předešlých? K postavám: Hulk - největší borec, který se s ničím nesere. Nejdřív mlátí, pak se ptá. Wasp - miloučká slečinka se správnými grimasy. Ale radši bych ji píchal žihadlem já. Thor - nesmrtelný magor, který pořád poučuje o cti a statečnosti. Ten rádoby pocit válečníka mu prostě hodně leze na mozek. Iron Man - (Tony Stark) namyšlené hovado, ale technicky velmi zručný a s dobrými hláškami. Giant Man - zbytečně moralisticky smýšlející, rádoby vše urovnavač a vyjednavač a málo výrazná postava. Tedy pokud zrovna nebyl zvětšený na max. Kapitán Amerika - voják, jak má být. Přišel mi jako nejsympatičtější. HawkEye - správně sarkastický a rychle jednající. Black Panther - královský původ nezapře v jeho rozvážném přístupu k boji a taktice. Zrovna on mě nejednou překvapil, jak se vypořádal s určitejma hajzlama. ()

Cl3ricK

Skvělý a bravurní pilot. Takhle bych si i představoval začátek filmových Avengers, prostě tím, jak se dali do kupy. Potom chválím geniální nápad vypustit všechny padouchy z Marvelovského světa. Skvěle zvolená délka pak eliminuje nudnější části, které by vznikly delší stopáží. A ta úvodní cool rocková znělka je tež boží. Zatím 4 a hodlám dál sledovat. P.S. Bohužel v Americe se rozhodli, že děj prolínající více než jednu epizodu, je pro hloupé děti strašně složité. A tak nám zrušili jeden z nejlepších animovaných seriálu. Ach jo. ()

BMAJTZ

Seriál složený z krátkých epizod o historii těch největších hrdinů z Marvel universa. Kouká se mi na to víc než dobře, bohužel problém je v tom, že v tak rozsáhlém celku se vyzná málokdo a rozhodně ne člověk jako já, který má jenom kusé informace. Pro čtenáře komiksu to musí být úchvatná podívaná, když jaksi víceméně vnímají ono pozadí, já se v tak složité historii prost nechytám a jednotlivé vazby mezi hrdiny jsou pro mě poměrně velké tabu. Jinak je to opravdu pěkná sonda, která člověka aspoň trochu zasvětí. Každopádně bych i tak měl problém asi se dvěma hrdiny, Thor mi přijde jako nejdebilnější hrdina vůbec (prostě se mi nelíbí myšlenka hrdiny postavené na severských bozích) a potom Ant-Man jehož schopnost je proste na hovno a nechápu kdo na tak debilní charakter mohl přijít. To je ale můj osobní názor, jinak po stránce animace a jednotlivých minipříběhů rozhodně nadprůměr. ()

mirak2

Velmi, velmi dobre. Je dost tazke urobit serial, ktory by putal aj dospelych (mna :D) a aj deti (samozrejme v rozumnom veku, t.j. tak od 12r. vyssie). Vyborna intro skladba (AJ V CESKOM PREKLADE! AK NIE DOKONCA LEPSIA!), uzasne hlasky a animovana akcia. Cesky dabing sa tiez podaril, ja som vysoko spokojny. ()

• Po dvou sériích bylo vysílání seriálu zrušeno a byla zastavena produkce nových epizod. Důvodem bylo to, že místo seriálu začal vycházet komiks. (karlik4801)
  • Hank Pym používá v tomto seriálu obě své identity Ant-Mana i Giant-Mana. (liquido26)
  • Seskupení superhrdinů na konci úvodní znělky určuje vždy aktuální složení Avengers pro daný díl. (Spiker01)

Třetí Thor fasuje scenáristy

Třetí Thor fasuje scenáristy

03.02.2014

V Marvel Studios nechtějí do budoucna žít jen z pokračování, v žádném případě to ale neznamená, že nás jich pár nečeká. Strážce galaxie a Ant-Mana budou vyvažovat Kapitán Amerika 2 a Avengers: Age of… (více)