Reklama

Reklama

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

  • USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (940)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Ne svým přičiněním jsem bohužel (!) viděl další díl Pitomců z Karibiku. A aniž bych tomu kdy věřil, musím říct, že dalece nejlepším prvkem filmu byly jinak dříve nejslabší postavy - tedy Orlando Bloom. Ani tu moc nechci rozebírat, že Depp mě nikdy nebavil a že tady mě vyloženě sere, spokojím se s konstatováním, že novodobé tak zvaně odpočinkové filmy jsou rok od roku blbější, čímž se stávají náročnějšími na udržení nervových buněk v optimální míře pokoje. Jeden odřenej špuťas je za Bardema a jeho flashback. Co tu dělal poslední žijící The Beatle, to opravdu udivuje. Že by nechtěl zůstat za Rolling Stounem? Ani nezahrál A Hard Day's Night. No Barbossa vypadal mrtvěji, než když byl mrtvý. A Britové by měli Amíky konečně zažalovat, že z nich ve filmu dělají furt dokola pitomce. Nebo to říct tatínkovi, aby jim vyhlásil válku. Faramire, proč? A tak zakončím tento neobjektivní komentář přáním, aby mě už nikdy vlny nezanesly vstříc Páprdům z Karibiku v čele s jednou z nejtrapnějších postav filmových moří, Honzíkem Depkou. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nevěřila, že po takové době (a po tak špatné čtyřce) mohou být noví "Piráti" něčím jiným než finální dírou do už tak potápějící se lodi. No, spletla jsem se. "Salazarova pomsta" je svižná, nápaditá, ale přesto nostalgická, vizuálně výborná a Jack je zase Jack. Takhle jsem poprvé a naposledy brečela u trojky. P.S.: Jednu věc zvládají "Piráti" naprosto bezkonkurenčně, a to epické odchody postav. Guvernér Swann, Lord Beckett, Will Turner, osoba zde... Geniální. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Trvalo to dlouho, ale pirati jsou zpatky v plny parade. Film dava zapomenout na mizernej ctvrtej dil a dotahuje se na uroven prvnich tri. Pribehove samozrejme necekejte zadnej zazrak, klasicky uvodni saskovani a pak zase vyprava za legendarnim predmetem a do toho samozrejme nejaky ty stary krivdy a prokleti, ale nastesti to funguje. Akce od zacatku do konce, postavy neztratily nic ze svoji zabavnosti a triky opet na spickovy urovni. Samozrejme nechybi ikonicka hudba. Jednu hvezdicku srazim za tuctovej pribeh, sice chapu, ze se neda asi vymyslet na dany tema nic moc novyho, ale meli na to 6 let, mohli jeste trochu zamakat. Ale i tak spokojenost. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Probuzení Pirátů a právě včas. Byl jsem přesvědčený, že jdu jen další průměrný díl této série, ale silně jsem se spletl. Od prvních minut je úroveň znatelně jinde, než právě v předchozích dvou dílech. Děj chytí a nepustí až do samého závěru, což je výborné. Probuzení mrtvých postav nebylo tedy na škoda a i když se objevily jen na moment, tak si divák vzpomněl na první dva díly. Nové postavy jsou dobré a i když nedominují, tak se na ně dobře dívá. Hlavně tedy na mladou Kayu Scodelario, kterou jsem viděl v sérii Labyrintu. Ty její dvě .... se jednoduše nedaly přehlédnout a mužský divák i díky tomu udrží pozornost po celé dvě hodiny. Depp je v tomto dílu trošku vedlejší, ale bez něj by Piráti neměly šťávu. V tomto dílu je to zkrachovalý pirát, který se topí ve vzpomínkách a bez promile není téměř vidět. Na druhé straně Salazar, který byl také dobrý, ač jsem čekal závěr trošku epičtější. Celý díl je zvládnutý dobře, od atmosféry až po efekty a není mu moc co vytýkat. Přesto když zavzpomínám na druhý díl, tak trošku ztrácí, ale řadím ho na druhý nejlepší díl celé série. Jsem vděčný tvůrcům, že jsem se po dlouhých letech u Pirátů zase bavil .. 8/10 = 87% ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Pirátskou sérii mám moc rád. Miluju postavu Jacka Sparrowa která je pro mně neuvěřitelným ztělesním humoru, miluju námořní scény, miluju méně usedlickou jedničku, vizuálními nápady nabitou dvojku a trojku a solidně řemeslně zmáknutou čtyřku. Popáté to už však od začátku působilo jako moc a i když se mi čtyřka líbila (dvojka je stále nepřekonatelná) bál jsem se aby pětka nebyla neuvěřitelným nastavováním klišé. A strach jsem měl i když to vzali dva noři Joachim Rønning a Espen Sandberg kteří sice natočili Oscarové Kon-Tiki (neviděl jsem a bůhví jestli někdy uvidím) ale člověk by jim těžko svěřil projekt u kterého se někdy odhaduje rozpočet až na 400 milionů dolarů. Ale zázrakem se jim povedlo natočit neuvěřitelnou pecku která je navíc jedním z vrcholů celé série. Jak jsem ji říkal rozpočet tohoto filmu se odhaduje až na 400 milionů dolarů. Těžko byste jiný film na kterém jsou ty peníze vidět. Sice 50 milionů zase bylo pro Johnnyho Deppa ale jinak jsou ty peníze opravdu vidět. A co se týče pirátské mytologie je také nejzajímavější. Záporáka Salazara hraje Javier Bardem a o něm můžu s klidným srdcem říct,že si po 23 třetí Bondovce Skyfall zahrál dalšího neuvěřitelně slizkého padoucha ze kterého navíc jde ten správný respekt a strach. Sice nedosahuje kvalit takového Davyho Jonese ale s klidným srdcem si dává Černovouse. Ve filmu se jinak opět objevuje Barbossa který má ve filmu linku která neuvěřitelně rozevírá charakter postavy a jedná se o jiný pohled na Barbossu (Geoffrey Rush je pořád super) Ve svém malém prostoru zaujme i Orlando Bloom jako Will Turner který si své odehraje i přes to, že ho není tak moc. Více prostoru mají dva představitelé mladé generace Brenton Thwaites a Kaya Scodelario. Thwaites je především nový Orlando Bloom který fajn hraje avšak více se o něm říct nedá. Avšak Scodelario si krade každou scénu pro sebe a představuje stejně silný ženský charakter jako třeba Rey ve Star Wars 7. Pětka navíc obsahuje neuvěřitelně skvělou fungující scénu s gilotinou či úžasnou akční scénu s nemrtvými žraloky. Po posledních třech dílech se také jedná o první film ke kterému neskládá hudbu Hans Zimmer ale Geoff Zanelli. A ta je slušná a hodně podtrhuje atmosféru filmu. Sice kopíruje hudbu jedničky a Klause Badelta ale neuvěřitelně funguje v pozadí scén a jakmile začnou závěrečné titulky a vy čekáte na potitulkovou scénu (která je neuvěřitelná atmosférou) nemůžete o hudbě říct nic špatného. Solidní důstojný pátý díl, slušné nalití nové krve do série a chci šestku co nejdřív. Se stejným režijním týmem pokud by to šlo! ()

Galerie (197)

Zajímavosti (51)

  • Príbeh filmu previedla do knižnej podoby Elizabeth Rudnick. Kniha vyšla 11. apríla 2017. (LuiCJ)
  • Johnny Depp (Jack Sparrow), Geoffrey Rush (kapitán Hector Barbossa) a Kevin McNally (Gibbs) sú jediní herci, ktorí účinkovali, alebo sa minimálne objavili doposiaľ vo všetkých filmoch série. (Evee04)

Související novinky

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (více)

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (více)

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

ČSFD rádio Filmové melodie jsme právě obohatili o více jak 515 tracků z největších soundtrackových novinek posledního roku! Navíc s úpravou playlistu, ve kterém každá druhá skladba je novinka.… (více)

Reklama

Reklama