Diktátor

Seti

Pro mě naprosto nejlepší cohenovina a jsem hodně rád, že se Sacha vysral na ty převážně trapný pseudodokumenty a udělal "normální film". Jeden z vrcholů hrubozrného nekorektního humoru, který se na plátnech v posledních letech objevil a jsem přesvědčen, že v dnešní době nemá nikdo koule na to, Diktátora trumfnout. Cohen si totiž dělá prdel ze všeho a všech a to způsobem nehorázným. ()

Nassau

1. mohlo to být kratší 2. místy jsem se parádně bavil 3. vyplatí se být lehce opilý 4. prostě Sacha Baron Cohen 5. okamžik překvapení chybí. (60%) ()

Rudinsky

Menej dejovo a psychologicky hutné ako Borat, dokonca som celý film uvažoval nad jednou/dvoma hviezdičkami. Cohen sympatický, aj keď si musí dávať veľký pozor aby neskĺzol z umne vystavanej karikaturizácie do samoúčelnej trápnosti. Úprimne som zvedavý, čo na nás vymyslí najbližšie. Po druhom vzhliadnutí definitívne 50%, v mnohých momentoch to má wannabe feeling s okatým filtrovaním Boratovej drzosti. A to Cohenovi nezožeriem. UPDATE(2022): Cohen bol 10 rokov popredu, a s odstupom času aj s ohľadom na kreatúry, ktoré vidíme denne v televízií musím dvihnuť takmer na max. ()

wooozie

Celkově jsem od filmu čekal daleko víc, ale dvě naprosto geniální scény mě donutili dát nakonec 4*: ,,Chcete Aladeen zprávy nebo Aladeen zprávy?“; ,,Proč jste sebou bral přírodní kokosovou vodu? “ ,,Protože obsahuje tolik draslíku, jako tři banány." ()

Benedygtus

Prvni povedena silena komedie. Citace kinej: "Cohenův humor balancuje na pomezí geniálně trefných fórů a úplné debility..." ()

bari68

Sacha Baron Cohen zasa nesklamal. Jeho hnidopišský humor si znovu našiel terč osieho hniezda, ktorý trochu zrazil egá určitých patriotských trtkov z USA. ()

Mistickzz

Občas výborné, občas trápne, občas priemerné. Cohen je blázen a jeho humor je original, to nepopieram, no nie vždy mi sedí. Ale z trojice Borat, Bruno, Aladdin, bol ten tretí zaručene najlepší. ()

joora1

Gagy v Diktátorovi jsou hodně trefné a rozhodně pobaví. Je fakt, že na tento druh humoru má "koule" pouze málokdo a svým způsobem tak vznikl unikátní kousek. Popravdě kdo Diktátora nebere s nadsázkou, tak pro něj není takový typ filmu určen - to je prostě fakt. Nicméně trošku navíc tam byly romantické prvky a hlavně Anna Faris. ()

Zagros

Ve zkratce jde o "hraného Borata". Sacha opustil dokument a vrhnul se na film, jinak se téměř nic nezměnilo. Pořád stejný druh humoru a pořád stejné překračování hranic, které je někomu příjemné a někomu ne. U některých věcí jsem se nahlas smál a u některých se jen znechuceně podivoval. Nicméně jako celek to funguje dobře a filmové zpracování Saschovi svědčí. ()

klukluka

Sacha je největší, protože nejodvážnější komik současnosti. Rád bych se od něj dočkal ještě něčeho extra, něčeho na způsob Diktátora na druhou. Ale i tady byly jednak super šlehy a špeky, ale taky dloubance do žeber rozdávaný do všech světových stran. Rád bych tomu dal i plnej terč, ale to by mi tady museli umožnit sedm pecek pro Borata. ()

Loki_Six

"I love it when women go to school. It's like seeing a monkey on rollerskates. It means nothing to them, but it's so adorable for us." ()

iXtr3m3

Opäť zásah do čierneho. Sacha si ide svoj vlastný štýl, ktorý nemá konkurenciu a to nie preto, že by bol taký dokonalý, ale taký odlišný od všetkého ostatného. ()

tom.nosek

Ze tří mnou viděných Cohenových filmů - Borat, Bruno a Diktátor - je poslední jmenovaný nejslabším kouskem. Přestože to je téma, u kterého bych tipoval, že bude nejlepší, bohužel si o něm myslím, že ničím nešokoval. Borat přinesl celkově šok v podobě "mockumentarního" filmu s častými opravdovými reakcemi, který zesměšňoval všechny stereotypy a zacházel lehce za tehdejší hranici filmů. Bruno byl ještě víc šokující, protože tu hranici přešel ještě o něco více, a to hlavně svou perverzností. Styl mockumentary s opravdovou reakcí lidí už jsme znali, takže to nikoho nepřekvapilo. Co ale přinesl Diktátor? Diktátor už je spíš typický film než mockumentary s dokumentárními prvky, tentokrát o absolutistickém tyranovi, který má sice dobré vtipy a dobré scény, ale je tam strašně moc nicneříkající vaty. Mimo to absolutně nic na tom filmu nešokuje, všechny ty vtipy jsou takové neútočné, bezpečné pro všechny strany... Dále první půlhodina je odvyprávěna v traileru, což je vzhledem k tomu, že film má jen 83 minut, spíše špatně, a vzhledem k tomu, že film má právě 83 minut, očekával bych podstatně méně těch nic neříkajících scén. Stejně tak únos Aladeena je takový nějaký klidný, tam kde by se dala slušně vymyslet i nějaká vtipná akční scéna, tam je scéna přeskočena. Rozpor vidím i v hlavní postavě, nejdřív je Aladeen představen jako klasický tyran, později je z něj udělán naprostý idiot, co si pomalu neumí zavázat tkaničky. Myšlenka Diktátora je dobrá, ale film samotný podle mě ztrácí ve svém scénáři, který je nevyvážený, a ve svém námětu, který je nevyužitý. Diktátor zkrátka laťku neudržel a celkem dost se propadl. ()

CarlosX

Smrtící dávka satirických urážek a jednoho neuvěřitelného ztvárnění první onanie:))!!! Řeknu vám, co je demokracie! Demokracie je hrozná! Samé kecy a poslouchání cizích názorů! A všichni můžou volit, i mrzáci, černoši a ženy. Demokracie má chlupaté podpaždí a měla by trochu zhubnout. Demokracie vypadá jako trpaslík v divné paruce. Demokracie vás líbá, protože chce, ne protože jejího tátu přivážete k topení s elektrodami na bradavkách. Demokracie má chyby! Není dokonalá! Ale, demokracie... já tě miluju. Demokracie, budeš jednou z mých žen. AMEN:) ()

jakeer

Moje obligátne 4 hviezdičky pre Sachu Barona Cohena. Dej filmu síce niekde pokrivkáva, niektoré skutočne vtipné momenty sa striedajú s trápnymi, ale celkový výsledok hovorí pre slušnú komédiu. Jedna hviezdička je aj za odvahu pre Sachu, že po Boratovi a Brunovi skúsil niečo nové. ()

Hanys_

Je to nářez. Rozhodně to bude chtít další zhlédnutí (a nejen jedno), protože všechny ty narážky a odkazy, které kolem mě prosvištěly, prostě nešlo najednou pobrat. Po Boratovi se ale Aladdin pravděpodobně stane mým nejoblíbenějším Cohenovým alteregem. 8/10 ()

MareT.

Já musím dát i tu pátou a to hlavně kvůli těm slzám smíchu, které mi Diktátor přivodil. Nebudeme se tvářit, že to je nejinteligentnější komedie nebo film všech dob, však to ani od komedie neočekáváme. Nebudeme se ani tvářit, že děj je bůhvíco, protože je prostinký. Ale co je důležité je, že vtipy nemají odboby. Pravda, některé se nepovedly nebo šly dál, než měly. Ale většina z nich je naprostá bomba. COhen se nebojí nikoho a ničeho a to já mám na něm strašně rád. ()

Earl10

Opět silně kontroverzní, ale taky zatraceně vtipný! Cohen se opět do role vžil naplno (stačí mrknout na videa na kterých film propaguje). Trošku mi vadí nevyrovnané tempo a že to celé není vůbec filmové, ale spíš takovej prodlouženej skeč. A Nortonovo cameo vyzní do prázna. Některý vtípky nemaj chybu ( porod, masturbace..). Ale na druhou stranu, Borat pořád vítezí! [70%] [viděl v kině] ()

Orthank

Ak by som bral novú Cohenovku (ako dobre to znie:) ako samostatné gagy na danú tému, jednalo by sa o skvelo vyperličkované situácie. Niekoho ale zrejme napadlo pozliepať tieto samostatné dokonalo pracujúce časti do nejakého "blízkovychodného gulášu", ktorý už tak famózne nefunguje. Je to škoda, pretože situačné výstupy sú dobré všetky do jedného. Tradične uletené, miestami nechutné, ba dokonca až nevkusné, no stále zábavné divadlo stavané priamo na strelenú charizmu Barona Cohena. Napokon však príde záver a aj napriek do úsmevu roztiahnutým perám a dobrým momentovým spomienkam mi nejako chýba akési komplexnejšie dejové ucelenie, ktoré by tejto bizarnej filmovej jazde dalo aj nejaký zmysel. Jedným z dôvodov, prečo pôsobí Diktátor tak nesúrodo je aj neuvážená všestrannosť. Cohen naráža na všetkých a všetko a skutočne vo veľkom. Ironizuje, zosmiešňuje a preháňa na viacerých frontoch a vôbec mu nevadí, že miestami je to už za hranicou (dosť nevkusný pôrod mimochodom). Pre niekoho bezchybná bránicová záležitosť, pre mňa viac-menej zbierka výborných samostatne vypointovaných skečov. Ako celok to však rozhodne nevyšlo. ()