George8

Opravdu velký to horor. Dovolil bych si říci, že v současnosti snad i nejkvalitnejší, jaký jsem viděl. Film, který je založený podle hrůzostrašných případů, musí dávat smysl. Tady mi to dávalo smysl od začátku až do konce. Lekačky byly taky zvládnuté na jedničku. Bylo jasně ukázáno, že temné síly skutečně existují. Film se mně se moc líbil. James Wan udělal kus práce. ()

adamix

Po prvýkrát som sa skoro pos*al. Teraz môžem skonštatovať, že Wan vládne hororom, minimálne pre toto storočie. Námet stelesnením klišé, ale keď je to v rukách skutočného profesionála, vznikne z toho žánrový skvost. Zo strašidelných domov, duchov a posadnutých ľudí je už aktívny typ diváka dnes mierne otrávený, ale akonáhle dostane to MÄSO, neodolá pokušeniu vychutnať si ho naplno. CONJURING si užijete, ak máte strach z podobných filmov, tento raz to bude pre vás trauma. Až sa v tom strachu vyžívate, o to lepšie. Dobové výzory a prostredie raných 70. rokov a hororová atmosféra fungujúca vďaka skvelej práci so zvukom vás potešia, pokiaľ neodpadnete. O EXORCISTU nového storočia sa ale nejedná, tento titul si pre seba šlohla Derricksonova EMILY ROSE. Ja osobne som teraz v štádiu opozeranosti, kedy ma neprekvapí ani jediná lákačka a užívam si stále ako po prvýkrát tú desivú hudbu, vzhľadom k tomu, že som to videl asi 9 krát. Aj tak sa jedná o kvalitku a jeden z najlepších hororov aspoň za niekoľko rokov. ()

AgnesDee

Sice jsem hororů neviděla příliš, a ani moc nepoznám rozdíl mezi dobrým a špatným, ale tohle byl za mě dobrý film, u kterého jsem se jak bála, tak jsem se i zasmála. Nebála jsem se ale tak moc, jak jsem podle jeho pověsti očekávala. ()

JosefTomas

Dnešní horory už nevědí, jak má horor vypadat. Snaží se vás vylekat, ale nejde mu to. Naštěstí se zde sešlo tolik zkušených tvůrců, že jsem v jiný výsledek tohoto filmu ani nedoufal. Film vás hned dostane a do konce vás nenechá vydechnout. Napětí graduje a do poslední minuty vlastně ani nevíte, zda-li to skončí dobře či špatně. ()

tension182

No, už keď mi koncom filmu 2x prebehol intenzívny mráz po chrbte, vedel som, že to je pocit, ktorý nemávam často a že je to tak správne! Vynikajúci horor, ak nie jeden z najlepších celkovo, pôsobivé herecké výkony, pôsobivá réžia, kamera, hudba dotvorila tú správnu atmosféru. Celkom klenot v tomto žánri, až sa divím samému sebe, ako som to mohol tak dlho obchádzať. No ale teraz si môžem pokojne pustiť časti 2 a 3 pekne za sebou. ()

PlayEasy

Skvělé recenze, tak jsme si řekli že opět konečně nějaký pořádný horor. No a v první půli jsme byli docela zklamaní. Jisté napětí a atmosféra tam byly, ale i jsme se chvílema celkem nudili. S příjezdem Warrenových ale nastal zlom! Z celkem "poklidného hororu" se stal fakt masakr plný lekaček, skvělých scén a atmosféra se dala krájet. Takže druhá půlka naprosto brilantní, jen škoda, že nepřišla ještě dřív... 80% ()

koty2201

Budem sa už neviem koľký krát opakovať, ale ja veľmi tie horory nemusím a dlho sa presviedčam k tomu, aby som si nejaký skúsil pozrieť. Najviac mi vadia práve duchárske príbehy, kde sú nejaké jump scares alebo strašidelné postavy alebo démonické a iné nechutné tváre. Conjuring je práve takýmto filmom a preto sa mi do toho vôbec nechcelo. A predpokladám, že prvý diel bol len taký slabý odvar a teoreticky sú v tomto prepojenom vesmíre aj strašidelnejšie filmy. Každopádne som toto celkom zvládol aj keď som strachopud.  Našťastie toto nie je len takým obyčajným hlúpym hororom. V prvom rade je dobre natočený a aj keď ide o samé klišé hororových filmov, tak aspoň sa dá na to príjemne pozerať. Keď to skrátim, tak slávna manželská dvojica lovcov duchov musí pomôcť rodine, ktorú strašia démoni/zlí duchovia. Okolo domu je opísaná aj jeho krátka história, aj keď o samotných postavách sa nedozvedáme takmer nič. Vďaka tomu pôsobí film dosť prázdne. Ale tak čo už. Horory majú málokedy komplexne napísané postavy a príbeh. Niektoré momenty nie sú dovysvetlené a tak mi občas nedávali zmysel, ale hľadať logiku v takomto paranormal horore je asi zbytočné. Film má veľmi príjemný vizuál a dobre pracuje s kamerou a vďaka nej aj s napätím a nepríjemnou atmosférou. Spooky pasáže sú zvládnuté dobre, aj keď si viem predstaviť aj horšie veci, pri ktorých sa naozaj myknem od hrôzy. Tu k tomu nedošlo ani raz. Ale pre mňa to je fajn, lebo ja sa nerád bojím. Takže to môžem smelo odporučiť milovníkom hororov, aj keď nie každému to asi sadne, keďže existuje viacero druhov takýchto spooky príbehov. A tí, čo to nemajú až tak radi ako aj ja, tak môžem povedať, že nemusia sa báť. Existujú o dosť nepríjemnejšie filmy. ()

Anjunja

Přestože nejsem příliš horrorový fanoušek (ale vzhledem k tomu, že s jedním žiju tak se tomu prostě nevyhnu) tak mě určitě vylekalo spoustu věcí nad kterými se otrlý divák jen pousmál. Nicméně film má neuvěřitelnou atmosféru - na čemž jsme se shodli jak tak koukám. Místy jsem měla pocit, že jsem sama v takové situaci jako postavy. Některé situace mě i strachy "o své blízké" donutily k slzám!! Každopádně nejvíce oceňuji fakt, že po velmi "náročné noci" vždy přišel okamžik pro odreagování se nad vtípkem - který Vám dá možnost si oddechnout od napumpované sekvence dech beroucích okamžiků. Nic to ovšem nemění na faktu, že dnes jsem v práci nepoužitelná, jelikož spánku moc nebylo =) Každopádně je to zážitek, herecké výkony byly opravdu přesvědčivé a naprosto úžasní Vera Farmiga a Patrick Wilson. Velice děkuji moviezone.cz za promítání!! ()

J.Mayen

Letos v pořadí už druhá novinka (po Evil Dead), který bez velkýho rozmýšlení dávám full. Co s rozpáleným, horkým, letním dnem jako byl dneska, když se venku nedá dejchat ani nijak existovat? Šlo se do klimatizovanýho kina na vymýtání posedlých. Příběh je opět (nerad to říkám,ale je to tak) klišé,ale co se dá dělat? Lepší si už myslím, že to nebude. Rodina se stěhuje do nového domu na Rhode Islandu, jenže netuší, že celý pozemek byl proklet šílenou ženskou oddanou satanovi, za to že podřízla svoje dítě, dal jí satan moc nad svým pozemkem a kdokoliv se sem nastěhuje má problém. Nově příchozí rodina si zve exorcisty jenže není vše tak jednoduchý jak se zdá a i experti na démony mají co dělat aby uspěli. Film značně vsází na lekačky a to asi ve 60% veškerý atmosféry filmu, překvapivě to funguje, i když spousta z nich je průhledná,ale jsou i momenty, který mi nedělaly dobře a ježila se kůže. Já byl spokojenej a timhle snímkem jsem skvěle zakončil dnešní povedenej den. ()

HaniRM

Ach jo, to jsem zase jednou čekala hodně a dostala jsem sotva půlku .. Napětí skoro žádné, první půlka se tak trochu táhne, pak je to v rytmu akce - nuda - akce - nuda, dal se z toho vytřískat lepší horor.. Čekala jsem víc bubáku, víc napětí .. Možná jen mé osobní zklamání, film stojí za to vidět, asi dvakrát jsem se v kině slušně lekla, a když vezmete v potaz, že je natočeno podle skutečné údalosti (?), můžete si slušně nadělat do kalhot. Rozhodně lepší než nějaký pomatený insidius, 3*+ ()

David_Beer

Během filmu jsem měl hodně staženou prdel, tep zvýšený na maximum a nutkání jít zdrhnout z kina jako posránek při každé scéně, kde byla tma. Zvládl jsem to, ale dvakrát či třikrát jsem si tak neskutečně usral do kalhot, že ještě tedka to tam musí po mě uklízet. Horor jak má být, ale už to nechcu nikdy vidět!!! Dal bych 5 hvězd, ale za to strašení, lekání, bubáky, vymítání a posrané trenky vůbec :D ()

zuzza11

... a ne a ne a nepodívám se pod postel... vlastně ani za dveře, a už vůbec má hlava nestoupne vzhůru směrem na skříň... :-/ ()

Mr.Keli

Poctivé řemeslo. James Wan prostě umí, i kdyby jen lákal na své jméno, tak i tak bude divák spokojen a bude na konci odcházet s tím správným brnivým pocitem z potemnělého sálu. Je pravda, že celistvost příběhu je ke konci nabourávána jistým omezením: "na motivy skutečného příběhu", ale v zásadě, i když jsou všechny scény omývané pořád do kola z jiných hororů, tak v rukou dobrého hereckého ansámblu je vidíme s pozitivním odstupem. Diváka potěší i humorné vsuvky. 80% ()

Zoidbeeland

Myslím, že můžu s klidným srdcem říct, že je to letošní STROP hororové produkce. Je to dokonale zvládnuté od prvních nevinných náznaků démonické aktivity až po výživný exorcismus na konci The Conjuring. James Wan chtěl zasadit děj do 70. let 20. století a i to se mu dokonale povedlo. Když k tomu připočtu děsivou panenku a sympatické výkony manželů Warrenových (Vera Farmiga a Patrick Wilson) nejde nedat méně než 9,5/10=95%. Slabší povahy ať nezapomenou náhradní bombarďáky. :-) ()

Forum.

Jsem rád, že jsem na to šel do kina, protože jsem si uvědomil jednu věc. Česko je nekulturní země plná buranů, kteří neví jak se chovat ani v tom blbém kině. Co je kurva vtipného na plačící holčičce nebo na posedlé ženské co lítá ve vzduchu ? Proč někdo jde na horror s tím aby se tam smál jak pitomec, říkal nevtipné poznámky a bavil své opice kolem sebe ? Krásné poznání, že je lepší jsi ty filmy kurva stahovat a jebat na to platit za kino. Film krásný a opravdu děsivý. 90% ()

IZFNP

Žeby som chápala všeobecnú hystériu okolo tohto filmu, to povedať nemôžem. Ale vo svojej triede Conjuring určite patrí k nadpriemeru, i keď vlastne ukazuje to isté. Lenže pri filme nie je nuda, príjemne obsadené postavy dýchajú životom a retro atmosféra s výbornou kamerou a zvukom pôsobia dojmom dobrej filmáriny. A to zatieňuje fakt, že z hľadiska strašidelnosti priemer. Taký Sinister vo mne nepríjemný pocit (v dobrom) vyvolal o moc viac, na druhú stranu o niekoľko stupňov lepšie než Insidious. ()

pivomamrad

Na na tento horůrek jsem se těšil asi půl roku a konečně jsem se dočkal. V zajetí démonů je vlastně další z mnoha ohraných hororů o rodině, která se přestěhuje do domu, ve kterém se dějí paranormální jevy. Příběh vypadá jako klišé ale Wan opět nezklamal a přišel s extra hutnou atmosférickou bombou... Sálem v kině se ozýval jekot a lidé leknutím nadskakovali ze židlí (některé lekačky jsem opravdu nečekal a to úžasné audio do toho je ještě pořádně umocňovalo...) jedním slovem DOKONALOST, zatím zdejší hodnocení 87%, 177 nejlepší film odpovídá realitě. Jen té pipině a tomu čurákovi, kteří seděli za mnou a nezavřeli půl filmu hubu, bych nejradši narval osobně do huby zkažený maso, aby aspoň na chvilku zmlkli. ()

Diskantka

Miluju chodit v létě do kina na horory a přiznávám se, šla bych na jakoukoliv zombie sračku, která by k nám do kin přišla. V tomhle případě jsem nadšeně odcházela s propocenym tričkem a při cestě domů sem klasicky čekala kdy mi pod auto vlítne divný zvíře, malý dítě nebo tvoje bába v noční košili. Myslim si, že skvělá věc, ale pořád je to americkej horor, takže čekejte pár zbytečnejch sraček, který se neustále snažíte zasadit do příběhu, zatimco na sedadlech před váma se někdo vášnivě libá, za zvuků vymítání. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění