dubinak

Jako byl Elvis král rock 'n' rollu a Jackson král popu, Wan se stává novodobým králem hororu. Po Insidious nejděsivější horor všech dob. A není náhodou, že oba tyto filmy mají právě stejného tvůrce. Líbí se mi, jak se tu střídá humor s mrazivými pasážemi. Rozjezd to má přívětivě krátký a jde se hned na věc. Nejvíc mě hřeje u srdce, že Wan neděsí jen tak lacině, opře se do toho všemi směry a divák odchází téměř s psychickou újmou, z toho jak to do něj pálil minutu za minutou a nenechal ho na čas vydechnout. Z pár scén jsem opravdu i já měla málem infarkt, a to jsem už začínala mít pocit, že jsem k hororům jako obrněný transportér, Wan ale dokázal toto zlomit a dal mi pěkně zabrat. Je vidět, že řádně utržené peníze z Insidious vložil právě sem a jede se na opravdu přesvědčivé efekty, trošku lepší hereckou skupinu a celkově lepší děj. I když lze přiznat, že Insidious měl děj občas až bídný, The Conjuring (opravdu nesnáším lidi, co překládají tak debilně názvy do češtiny) mělo děj žalostně obyčejný, ale rejža z toho dokázal vyždímat neskutečně moc, až kroutím hlavou, kolik nápadů ještě dokáže vymyslet a obecenstvo totálně nadchnout originalitou a naprostou špičkovou vypracovaností. Jsem velice nadšená, protože miluju, když můžu použít frázi: čeho je moc, toho je příliš a slastně si u toho třít ruce, protože mě to ,,příliš'' neskutečně těšilo. Snad bude i Insidious 2 tak skvěle vybroušený. Držím palce a klaním se k zemi. ()

Rocky88

Je to sice sbírka všech možných klišé, jenže Wan s nimi umí pracovat tak dokonale, že se to dá lehce omluvit. Perfektní budování napětí a gradace ve mě vyvolávalo mrazení v zádech, navíc na to Wan tlačí už od začátku, takže moc prostoru k oddechnutí není. Konec možná šel vyšponovat ještě o něco více, nicméně i tak jsem spokojen. Velice dlouho tu bylo hororové sucho a ticho po pěšině, Wan konečně žánr nakopl tak, že se u toho člověk nenudí. ()

O´Neill

Bohužel - ani James Wan nedokáže natočit co horor, to vždy pětihvězdičkovou zábavu. Od The Conuring jsem měl velké očekávání, především po prvních Insidious a říkal jsem si, že to bude opět luxus, který mě dostane. Tento scénář se však bohužel neopakoval. V zajetí démonů má sice místy opravdu dechberoucí atmosféru, ale ani Wan ji nedokázal udržet po čas celého filmu, jako tomu bylo v případě Insidious. Někdy je to velký extrém, jindy zase naprosto průměrný horor. Za mě si vezme "pouze" 4 hvězdičky - kdyby tu místy neuvěřitelnou atmosféru dokázal přenést na celý film, byl by to spolu s Insidious nejlepší horor všech dob. ()

Abes

Snad poprvé jsem měl u horroru husí kůži, u mě úkaz spojený spíše s příjemnými emocemi. Scéna s mamčou na skříni, byla trochu přes čáru. Popotahování nohou během spánku mohli trochu promyslet, kdyby duchové za děti netahali ale žduchli do nich, všem známý fenomén škubnutí při usínání by už nikdy nebyl jako dřív.) Jinak bych neměl co vytknout, snad jen kulisy 70tých let, něco mi tam nesedělo ale možná to bylo jen tím, že jsem furt viděl Sovu z Watchmenů a partu kolem Scoobyho. ()

cariada

Další duchařina a výmítáni v jednom. Solidní atmosféra, jen už těch podobných filmů je tolik, že se v tom začínám ztrácet. ()

Streeper

Stručně a výstižně. Na tenhle film se už nikdy ani jednou nepodívám a to ne kvůli tomu, že by to byl tak hrozný film, ale proto, že jsem se u něj vážně, vážně dost bála. Hodně tomu, také přidal fakt, že je to podle skutečné události. Ale jsem ráda, že se v nějakém filmu konečně objevil kousek o Warrenových. ()

Rodriguez

James Wan je prostě mistrem hororů! V zajetí démonů je pěkný duchařský horůrek, kdy podle "skutečných událostí" vyšetřuje manželský pár paranormální jevy. Však ona Vás Annabelle jednou dostane! 80% ()

Attta

Rozhodně jeden z povedenějších amerických hororů. Ty nesmysly kolem "podle skutečné údálosti" jsou trošku přitažený, ale budiž. ()

Fleinka

Ptám se sama sebe, zda-li jsem opravdu viděla ten to vychvalovaný snímek nebo se v kině spletli a pustili něco jiného. Často omílaný děj o poltergeist, s bezvadným reklamním tahem: "podle skutečné události" má vyvolat v člověku opravdovost. Možná hodnocení a recenze ve mě vzbudilo veliké očekávání, které po půlce filmu bylo uhašené hororovým klišé. (Americké sirky, které hoří minuty a dokážou svým světlem rozsvítit celou místnost. Panenka s výrazem maniaka. Čarodějnice, která rozcuchanými vlasy vypadala jako já po probdělé noci.)Byla to mozaika několika filmů, slepená dohromady, ale přeci nemohu hodnotit děj, když je to podle skutečnosti. Avšak i Záhada Blair Witch byla tak natočená (jako spoustu jiných hůře hodnocených snímků) a opravdu dodnes mi tento snímek nahání hrůzu. Dávám dvě hvězdy za hudbu a kameru. Možná si ten snímek budu muset pustit znovu a sama, abych zvážila tu přísnost. Zbožňuji ten moment, kdy běží u hororu závěrečné titulky a člověk zděšen dějem má potřebu říci: "Tak tohle už znova vidět nechci"...což se nedostavilo. ()

humanbeing

The Conjuring je zážitkem nadmíru uspokojivým. Jamesi Wanovi se podařilo natočit duchařinu, která za celou stopáž nešlápne vedle. Mám takový pocit, že Wan po úspěchu prvního Insidious zjistil, že mu duchařský žánr opravdu vyhovuje, a tak se v The Conjuring odvázal a dal si za úkol natočit maximálně strašidelnou duchařinu. A že po této stránce je V zajetí démonů také velmi uspokojivé - a že strach vás neopustí ani po opuštění kinosálu. Jde o úspěch, který duchařský žánr ukazuje v tom nejlepším možném světle. ()

Joges

Velmi povedený horor a dobře zvládnutý dobový film (připomněl mi Dům v růžích), herecké role jsou vskutku bravurně odehrané. V zajetí démonů zkrátka všechno sedí. Jen z filmu nešílím a nevychvaluju jej do nebes. Přišel mi jen povedený, jako každý jiný dobře zvládnutý horor. Víc se mě šokoval např. horor Ti druzí. ()

bourec

Trochu s obavama sem přistupoval k tomuhle Wanovic kousku. Kolikrát už bylo točený podobný téma. Jenže když někdo umí, muže nafilmovat kdeco, a bude to zase kvalitka. Skvěle zahraný, spousty hnusně strašidelnejch scén, nechutně tísnivý lokace v kterejch se natáčelo, prostě James, i přesto že Insidious nepřekonal, tak natočil opravdu hodně dobrej příspěvek. Jen by k filmu měli přidávat prášky na spaní, ta scéna s postelí byla nechutná. 80%. ()

annihilation odpad!

Vysvětlí mi někdo, prosím, proč je tento film tak populární? U tohoto paskvilu jsem akorát nadávala (sobě, že ztrácím čas, tvůrcům, jestli si ze mě nedělají srandu). Vážně nerozumím tomu, proč někoho tak moc baví se babrat v pořád těch samých klišé. Strašidelná panenka? Otevírající se dveře? Zastavené hodiny? Podivné zvuky? Vymítání za pomoci latiny? Strašidelný sklep? Klapky piana, které "něco" mačká? A samozřejmě nechybí to nej-nej-nej - přistěhujete se do nového domu a tam straší! Páni, jaké překvapení! A tohle je na tom zdaleka to nejmenší. Trochu mě vytáčí fakt, že nedává smysl samotný příběh. Ale nikomu to zase tak nevadí, když je to prý podle skutečnosti. Výživné jsou i hlavní postavy. Za mě vítězí otec rodiny, kterému asi duchové udělali něco s mozkem, protože jinak není možné, aby byl tak hloupý. ("No tak, snězte tu pizzu, ať se nezkazí. To velké bílé za mnou v kuchyni je tu jen pro parádu.") No, ono ani zbytek postav nedopadl o moc lépe, ale naštěstí není vyčleněno moc prostoru k rozboru jejich charakterů, protože pořád něco padá ze zdi a je tma. (I já, nervák a strašpytel vím, že když se bojím a chci se v noci pořádně porozhlédnout po místnosti, tak je nejlepší si rozsvítit.) Příběh, ztvárnění, lekačky, efekty - každým malým kouskem se film přiznává k tomu, že vás může vyděsit jen tím, že má tak vysoké hodnocení od diváků. Nemůže už konečně někdo natočit něco, kde strach nebude otřelou směsí stokrát použitého? ()

C0r0ner

"Podle skutečné události". No jistě. To už je reálnější, že začnu pít Krušovice míchané s Budvarem a říznuté Staropramenem. Nicméně podívaná to tedy byla klasicky posrávací, což mě celou dobu nezměrně "těšilo". Na plný počet to nakonec dostala závěrečná scéna vymítání, která vypadala tak běžně, že se klidně mohla odehrávat ve vedlejším pokoji. 90% ()

zette

Od Draculy (1993) jsem byl v kine, po dvaceti letech na hororu a nevim, jak uz u Vlada Tepese, dnes se mi ale dvakrat postavily bradavky:-)! Sice mam pocit, ze film neprinasi nic noveho, originalniho a zaver filmu taky urcite nenadchne, tak na druhou stranu ale musim konstatovat, ze film po technicke strance ma hodne vysoko polozenou latku. Ac nedojde k zadnemu masakru, tak z the Conjuring misty mrazi a atmosfera je vyborna a strasidelna. Na tomto hororu vsak nejvice ocenuji to, ze na svuj zanr ma velmi kvalitni dialogy a vsechny postavy ve filmu jsou sympaticke. Film dobry, 87% je ale dost nadhodnocene cislo. ()

Pedrousek

-SPOILER- Upřímně jsem od toho po přečtení některých komentářů tady na webu čekal víc, ale i tak jsem odcházel z kina spokojený. Jediný, co mi v poslední době na hororech včetně tohoto vadí, je "happy end". Nevím, jestli jsem ze staré školy, ale podle mě by měl každej pořádnej horor prostě a jednoduše skončit špatně a díky tomuto faktu jsem celkem zklamaný, stejně jako tomu bylo u snímku Mama. Každopádně ale super podívaná a hlavně dokonalej soundtrack - rozhodně můžu doporučit. ()

Gaaron

James Wan po Insidious opět prokazuje (tentokrát naštěstí podstatně méně bolestivě) svou vzácnou schopnost předhodit v první půlce lahůdkový horor a v půlce druhé ho nemilosrdně umlátit k smrti (a tentokrát utopit v přeslazeném cukrkandlu). ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění