Holly_Molly

Jóó Conjuring, to je ten skvělej dvoudílnej horor, co o pár let později análně znásilnili prequelem Sestra! Asi pro případ, že by měl prostý lid naději, že se dneska ještě dá natočit slušnej horor...Každopádně tohle je absolutně skvělej film! <3 ()

Jansuper

No tak to je opět horor který se nedivím že byl takový hit a bude navždy ikonou duchařských hororu. Jamesovi wanovi se fakt povedlo dokonalý duchařský horor který vás nechává docela i pěkně psychicky trýznit a jen krásně napínat a strachovat, prostě nedokážete předpovědět kde na vás co vybafne, postavy mě přišli simpatický a prostě ten pocit že se do nich vžijete, nazvučený je to Teda jako fakt parádně a fakt docela pořádný lekačky, a navíc ta Skutečnost že je to podle skutečnosti což opravdu je vám ten děsivý pocit a mráz do zad eště přidá, a je to první horor u kterého sem měl i husí kůži jednou ()

thekalli

Podle mě je to kvalitní horor s příjemným nádechem retra. Fakt, že manželé Warrenovi žili a příběh je založený na skutečných událostech přidává na atmosféře. Vztah k postavám jsem ale moc neměl, až právě na Eda a Lorraine. Přijde mi, že jako divák jsem měl blíž k Batshíbě než k všem těm dětem z rodinky. 8/10 ()

Bragi66 odpad!

S těmi filmovými vraždícími domy ať jdou Amerikánňci do konečníku. Tyhle připitomnělé sklepy si schovejte pro ty vaše blbé hulovíny. ()

Miroslav.Zac

Skvěle natočená série duchařských filmů, založených na skutečných případech manželů Warrenových. Zpočátku jsem si myslel, že budou filmy trpět klasickým neduhem sérií, tedy rázným sešupem kvality, u V zajetí démonů tomu tak naštěstí není. Každý jednotlivý film je stejně dobrý, stejně napínavý a stejně děsivý. Vědomí toho, že jsou inspirovány skutečnými událostmi žene tuto sérii na ještě vyšší level. ()

Wineology_

Dobře, tohle bylo zatraceně výživné. něco takového jsem vskutku nečekal. V životě jsem viděl jenom málo hororů, a vždycky jsem si říkal jak vypadá opravdu hutný, nic neodpouštějící, až bych skoro řekl svazující horor. Bylo mi zle, bylo mi nanic, ale oči jsem od toho odtrhnout nemohl. Zážitek, ne příjemný, ale jednoznačně zážitek ()

SirAduard

Nesmírně děsivá hororová podívaná, která skvěle pracuje se znepokojivou atmosférou a očekáváním diváka. Filmu trochu sráží urychlený konec a nedostatečná prokreslenost vedlejších postav, což pro mnohé není velký problém, ale pro mě to vždycky zlepšuje zážitek, když mám strach o své postavy, ke kterým mám vybudovaný vztah. Pořád však velice kvalitní horor s mnoha chytrými nápady a výbornou kamerou. ()

DFA

James Wan vie úžasne pracovať s napätím a atmosférou, hudba taktiež skvelá, ešte strašidelnejšie ako Insidious. ()

Nataniel73

Film V zajatí démonov osobne radím medzi tie najvydarenejšie horory aké boli kedy natočené. Napriek tomu, že desivých scénok je tu požehnane, tvorcovia budujú atmosféru pomaly a postupne aby divák dostal tú správnu dávku napätia, strachu a hrôzy. Som rád, že film obsahuje aj kľudnejšie pasáže pri ktorých si divák môže vydýchnuť a je tu tá správna miera vyššie spomenutých atribútov. Osobne sa mi viac páči prvá polovica filmu, pri ktorej sa zoznámime so sympatickou rodinou (čo nebýva úplne zvykom v danom žánri), strašidelným domom a manželmi Warrenovými. Kamera, hudba a strih sú na tej najvyššej možnej úrovni a inteligentný scenár posúva horor o level vyššie. Žiadne trápne kecy a absurdné správanie postáv ako to v béčkových hororoch býva zvykom. Aj keď nutno dodať, že americká rodinka je tu dosť naivná (všade idú potme namiesto toho aby si rozsvietili, lezú kam nemajú atď).  Po posadnutí matky démonom už je to skôr akčná jazda, ktorá mohla byť vo finále lepšie dotiahnutá. Niekto, kto v živote nerobil exorcismus určite nevyženie diabla tak, že niečo číta z knihy a už vôbec diabol nevyjde z posadnutej osoby tak, že si spomenie na peknú chvíľku s rodinkou. Toto už mi prišlo trochu cez čiaru. Napriek tomu hodnotím vysoko pozitívne. 85% a jeden z TOP 10 hororov. ()

ungrova_m

Třikrát jsem u toho usnula v půlce s tím,že mě ten film prostě nebaví a nechci už to nikdy víc vidět.Bohužel to bylo presně ve chvíli kdy se druhá polovina filmu solidně rozjela.Při čtvrté šanci po několika měsících a pro jistotu odpoledne jsem byla vcelku nadšená (i z toho,že je to podle skutečných událostí) a ve finále 4/5. ()

Zidas_35

Píše se rok 1971 a v Harrisville zažívá sedmičlenná rodina (máma táta Perronovi a jejich pět dcer) solidní nervák. Samozřejmě, ještě netuší, že se jako mnozí před nimi i po nich nastěhovali jako trubky do strašidelnýho baráku. Film V zajetí démonů je čistokrevnou duchařinou do níž jsou namíchány všechny známé a myslitelné ingredience. Více v externích recenzích :) ()

ajwen

Pro mě hořké zklamání. Až na 3 scény, které co do leknutí stály za to. Pro mě určitě vede Sinister. ()

Dunric

Asi to bude tím, že nevěřím horoskopům, nepořádám duchařské seance, nevolám věštcům na cizí účet a neprovádím ani jiné podobné kraviny, ale film jako horor u mě naprosto selhal. Nevyvolal ve mě úzkost ani na chvilku, spíš mě několikrát rozesmál, a to asi nebylo záměrem. Natočené to je ale zručně, herecké výkony ok (potěšila přítomnost Patricka "Sůvy" Wilsona), ale příběh mě nechal naprosto chladným. Pokud bych měl jmenovat nějaké "opravdové" zástupce hororů, tak by to byly např. Shining, Psycho, Rosemary má děťátko nebo Angel Heart. On i Kruh nebo "herní" Silent Hill měly daleko větší grády. ()

Goodlike

Po delší době perfektní horror. Celý film čekáte na pořádnou lekačku, ale žádná pořádně nepříjde, ikdyž vám atmosférou stojí chlupy po celém těle. Sice pomalejší rozjezd, ale perfektní příběh a dokonce i podle pravdy. Sice byl určitě přikořeněný aby to bylo zajímavější, ale na konci filmu fotky a výstřižky z novin tomu dodali hutnost. Slabším povahám tento film nedoporučuji, asi by museli pár dní v noci všude svítit. Důležité je ale celou dobu příběh nebo se ztratíte a přijde o zážitek. Dokonce když ten démon je vidět film neztrácí na kvalitě. Závěr sice happy end a exorcizmus opravdu perfektní. Tak dneska to bude vysoko 92%, klidně bych se na to podíval i znova ()

Pattrick

Klasický příběh, ale v super kabátu, škoda pomalejšího rozjezdu, ale faktem je, že se mi u hororu nestává, že by nastala dvakrát nepříjemná zima u pár určitých scén. Wan dokazuje, že v hororu je mistrem svého oboru. ()

Bojislav

Možná to bylo na víc hvězdiček, ale celou dobu v kině se za mnou bavily dvě matky s dvěma dcerama. Málem jsem jim tak převedl horor z plátna přímo do kina! ()

DarlinKa

Na tento horor jsem se velmi těšila, už podle zde přečtených komentářů. A nelitovala jsem.. Byla to výborná podívaná plná napětí a hlavně lekaček, které mě dokázaly zvednout ze sedačky. Jedinou výhradu mám ke konci, kdy nám režisér podává skoro až kýčovitý happyend s krásnou hudbou, ale film nebyl uzavřený tak, jak bych si představovala, spousta otázek zůstala bez odpovědi. I přesto však dávám filmu pět hvězdiček, protože film má své velké kvality. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění